Kuchyne

Test mlynčekov na kávu

Mlynček na kavu Klarstein Chuť kávy pripravenej z čerstvo namletých zŕn má tak jedinečnú chuť, že už sa k bežnej, instantnej nevrátite. Pomletá káva priamo pred prípravou má nezameniteľnú vôňu, doprajete si vďaka mletiu vyššiu kvalitu so všetkými prospešnými látkami a v neposlednom rade vnesie do pitia kávy pocit luxusu. Najlepší mlynček na kávu dostane z každého zrniečka maximum.

Na trhu je niekoľko rôznych mlynčekov na kávu, ktoré sa od seba odlišujú nielen kvalitou, ale napríklad aj spôsobom mletia. Pokiaľ ste sa rozhodli pre svoj vlastný, budú pre vás nasledujúce riadky iste užitočné.

V článku dnes nájdete test mlynčekov na kávu, s ktorým získate prehľad a dozviete sa zaujímavé informácie. Veríme, že aj tento návod vám bude nápomocný a vyberiete si určite ten svoj.

Ďakujeme za všetky vaše zdieľania a tešíme sa na vaše postrehy, ktoré nám píšete v závere článku do diskusie. Aj vy tak spolu s nami tvoríte rebríček s vlastnými postrehmi či otázkami.

[ssba]

Test – najlepšie mlynčeky na kávu – TOP 5

ProduktNastavenie hrúbkyMechanizmus mletiaHodnotenieCena odRecenzie
Najlepšie ručné mlynčeky na kávu
1.Hario Skerton Plus
ÁNO
vyrobený z keramiky[usr 5 text="true" tooltip="true"]32 EURČítať recenzie
2.Porlex Mini II
ÁNOkeramické mlecie kamene [usr 5 text="true" tooltip="true"]72 EURČítať recenzie
3.Lodos 1945 Lux (orech)
ÁNOmlecie kamene z
kalenej ocele
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
4.Rhinowares Ceramill
ÁNOMlecie kamene z keramiky[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
Najlepšie elektrické mlynčeky na kávu
1.DeLonghi KG 521
ÁNOkamene z nerezovej ocele[usr 5 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
2.Bosch TSM6A013B
ÁNOtrieštivý nôž z ocele[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]17 EURČítať recenzie
3.Lauben Grinder 200ST
ÁNOtrieštivý nôž z ocele[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]19 EURČítať recenzie
4.Klarstein Triest TK3G-TRIEST
ÁNOkužeľové mlecie teleso[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mlynčekov na kávu


Aké sú najlepšie mlynčeky na kávu na trhu?

 1. Ručné: Hario Skerton Plus
 2. Ručné: Porlex Mini II
 3. Ručné: Lodos 1945 Lux (orech)
 4. Ručné: Rhinowares Ceramill
 5. Elektrické: DeLonghi KG 521
 6. Elektrické: Bosch TSM6A013B
 7. Elektrické: Lauben Grinder 200ST
 8. Elektrické: Klarstein Triest TK3G-TRIEST

Ako vybrať najlepší kvalitný mlynček na kávu?

 • Ručný alebo elektrický mlynček na kávu. Hneď na začiatku popremýšľajte nad spôsobom mletia kávy. Niektorým vyhovuje tradičný spôsob a rozhodnú sa pre ručný mlynček na kávu, iní dávajú prednosť tým elektrickým, ktoré vedia pomlieť väčšie množstvo kávy naraz rýchlejšie a bez námahy. Kvalitné elektrické mlynčeky na kávu sa vyrovnajú ručne namletej káve, ale ich cena môže byť vyššia.
 • Kapacita mlynčekov na kávu. Ručné mlynčeky na kávu pomelú naraz kávu pre 1 až dve šálky, niektoré najviac pre 3 šálky kávy. Elektrické mlynčeky na kávu majú kapacitu aj pre viac ako 4 šálky kávy. Vyberajte podľa toho, koľko kávy obvykle vypijete za deň. Vždy sa melie káva čerstvá tesne pred prípravou, preto si možno vystačíte s menším mlynčekom. Pokiaľ ste v domácnosti viacerí kávičkári, potom oceníte mlynček na kávu s väčšou kapacitou.
 • Nastavenie jemnosti mletia. Najjednoduchšie mlynčeky na kávu nemajú žiadne nastavenie mletia, a teda káva je stále rovnako pomletá. Pokiaľ si však chcete vychutnať najrôznejšie druhy kávy, potom by ste rozhodne mali mať doma mlynček na kávu s možnosťou nastavenia hrúbky mletia.
 • Mechanizmus mletia pri mlynčekoch na kávu. Mechanizmus mletia je rovnako ako predošlé body, taktiež mimoriadne dôležitý pri výbere. Môžete sa stretnúť s mletím kávy pomocou nožov (tzv. trieštivé ostrie), alebo s mlecími kameňmi (tie sa ďalej členia na poddruhy). Vo všeobecnosti je mletie kávy pomocou kameňov omnoho šetrnejšie a vo výsledku dostanete skutočne dobre a rovnomerne pomletú kávu.
 • Kvalita rozhoduje. Kvalitné mlynčeky na kávu prinášajú obvykle rokmi overení výrobcovia. Keďže budete kávu pravdepodobne mlieť pravidelne, doprajte si spoľahlivý mlynček na kávu s vlastnosťami, aké vám budú najviac vyhovovať.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test mlynčekov na kávu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké výhody a nevýhody majú jednotlivé spôsoby mletia kávy?

Ručné mlynčeky na kávu vlastnili ešte naše prababičky. Pri týchto mlynčekoch je výhodou nižšia cena a tradícia – máte pocit, že ste si kávu skutočne pripravili vy. Kapacita sa pohybuje do 2 šálok kávy na jedno mletie.

Pri výbere myslite na kvalitu kľuky, ktorou otáčate počas mletia.

Elektrické mlynčeky na kávu sú modernejšie, zrnká kávy sú mleté bez námahy a rýchlo. Pripravíte tiež viac šálok kávy na jedno mletie, tie s najväčšou kapacitou pomelú kávu i na 4 šálky.

Pri výbere myslite nielen na kvalitu mechanizmu mletia, ale dôležitý je aj výkon – pohybuje sa od 200 W až po takmer 1300 W. Hlavnou výhodou je, že mnohé z nich pomelú aj malé množstvo orechov či byliniek. Milovníci kávy by však v mlynčeku na kávu nemleli kvôli chuti nič iné než zrnká kávy.

Ako nastavujem hrúbku mletia pri elektrickom a ako pri ručnom mlynčeku na kávu?

Pri ručnom mlynčeku na kávu nastavíte hrúbku mletia kávy ručne, spravidla posúvate plochu kameňov od seba alebo k sebe. Pri elektrických mlynčekoch na kávu nastavujete mletie na stupnici.

Ako sa zorientovať v mechanizme mletia kávy?

Mletie kávy pomocou nožov/trieštivé ostrie má jedinú výhodu v tom, že v takýchto mlynčekoch pripravíte aj malé množstvo orechov alebo byliniek, čože má v bežnej domácnosti širšie využitie. Obvykle majú mletie trieštivým ostrím elektrické mlynčeky na kávu. Obrovskou nevýhodou je pri takto rýchlom mletí zahrievanie kávy, a teda jej znehodnotenie. Niekedy sa káva nepomelie rovnomerne. Výhodou je rýchle mletie, využitie aj na iné suroviny a jednoduché čistenie.

Mletie kávy pomocou kameňov zaručuje vyššiu kvalitu, ale aj vyššiu cenu. Káva je mletá šetrnejšie, dokonca si zrnká zachovajú viac prospešných látok i olejov. Kamene môžu mať nielen ručné mlynčeky na kávu, ale aj kvalitné elektrické mlynčeky na kávu. Z kávy získate maximum, a to je najväčšie výhoda. Najlepšie mlynčeky na kávu majú tieto kamene keramické, nie z ocele. Nevýhodu je komplikovanejšie čistenie takéhoto mlynčeka.

Aký je rozdiel medzi kónickými a plochými kameňmi pri mlynčekoch na kávu?

 • Mlynčeky na kávu s kónickými kameňmi melú o kúsok pomalšie a majú dlhú životnosť.
 • Mlynčeky na kávu s plochými kameňmi melú rýchlejšie, ale skôr sa opotrebujú.

Aké značky sú obľúbené pri mlynčekoch na kávu?

Kvalitné mlynčeky na kávu nájdete napríklad medzi značkami DeLonghi, Bosch alebo Klarstein.

Ručné mlynčeky na kávu sú obľúbené od značiek Lodos (český výrobca), alebo od japonskej klasiky Hario Japan, prípadne sú populárne aj mlynčeky na kávu Porlex.

Ako sa zorientovať v kapacite mlynčekov na kávu?

Orientačne kapacita do 70 g zrniečok kávy stačí na 2 šálky kávy – cca 30 g nemletej kávy na 1 šálku. Kapacita do 250 g vystačí na prípravu 3 až 4 šálok kávy. Mlynčeky na kávu pre viac ako 300 g sú ideálne pre viac šálok, čo oceníte pri častejších posedeniach s priateľmi alebo v domácnosti plnej kávičkárov.

Spravidla jedna osoba potrebuje mlynček na kávu s kapacitou najviac pre 2 šálky, lebo si zakaždým aj tak pripraví novú, čerstvo namletú kávu.


Lacné mlynčeky na kávu už od 13 EUR

Pomohol vám náš test mlynčekov na kávu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný ručný alebo elektrický mlynček na kávu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × three =