Kuchyne

Najlepšie panvice na volské oko | Test a recenzie

Najlepšie panvice na volské oko Vajíčka — čo ešte môžeme povedať o tejto ikone raňajok, čo by zarytí fanúšikovia ešte nevedeli? Sú perfektným začiatkom dňa a sú obľúbené v brunch menu. A kto hovorí, že na večeru nemôžeme mať vajcia? Milovníci vajíčok vedia, že tak ako kuchárska čiapka má 100 záhybov, tak sa dajú na sto spôsobov pripraviť aj vajcia. A všetky tieto vaječné pokrmy sú jedinečné svojou chuťou aj textúrou! Odomknutie skutočného potenciálu vajíčka a vytvorenie kulinárskych majstrovských diel však závisí od kuchynského vybavenia, ktoré poruke. Pretože panvica, v ktorej sa rozhodnete pripraviť vajíčka, je rovnako dôležitá ako kvalita samotných vajec. So správnou panvicou dokážete pripraviť tie najnadýchanejšie miešané vajíčka a tie najjemnejšie omelety. A dokonalé volské oko si žiada tiež adekvátnu panvicu. A aká vlastne je najlepšia panvica na volské oko? Čítajte ďalej.

Najlepšie panvice na volské oko na trhu – TOP 6

ProduktPřeco kúpiť?HodnotenieCena odRecenzie
1.Tescoma Presto 4 oka 24cm
+ elegantný kuchynský riad pre každodenné použitie
+ vybavená kvalitným antiadhéznym povrchom proti pripaľovaniu
+ určená pre elektrické a plynové sporáky
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23,50 EURČítať recenzie
2.Pfluon Granit Orion Grande
+ minimálna potreba tuku
+ sedm sekcií
+ vhodná na všetky typy spotrebičov vrátane indukcie
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]28,90 EURČítať recenzie
3.Tescoma PREMIUM 22 x 22 cm
+ vybavená prvotriednym antiadhéznym povlakom
+ vhodné do umývačky
+ masívna odlievaná panvica
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]32,99 EURČítať recenzie
4.Banquet Panvica Granite Dark Brown
+ liata kovaná panvica
+ opatrená kvalitným nepriľnavým povrchom
+ tvrdý povrch odolný voči poškriabaniu
+ vhodná na všetky typy varných dosiek vrátane indukcie
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]28,99 EURČítať recenzie
5.Orion Panvica na volské oká
+ priemer jednej sekcie je 8 cm
+ telo panvice zo zliatiny hliníka pokryté nepriľnavým povrchom
+ zdravé varenie - nedochádza k uvoľňovaniu nebezpečných látok (PFOA FREE)
+ otvor v rukoväti s možnosťou zavesenia
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]8,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku panvíc na volské oká


Ako vybrať panvicu na volská oko?

Každý milovník vajec vie, že ak chce pripraviť dokonalé volské oko, musí použiť panvicu s nepriľnavým povrchom. Panvice s nepriľnavým povrchom sú základné kuchynské nástroje, vďaka ktorým je príprava vajec jednoduchá, čistá a efektívna. Vajcia sú notoricky lepkavé a pri príprave na nesprávnom type panvice zanechávajú po sebe pripečené zvyšky, ktoré je takmer nemožné odstrániť. Kvalitná panvica na prípravu volského oka by teda mala byť nepriľnavá, hladká, pohodlná na manévrovanie a ručné čistenie, s protišmykovou rukoväťou, ktorá zostáva chladná aj pri vysokej teplote.

V súčasnosti však narastajú obavy a každý si kladie otázku, či je používanie nepriľnavých panvíc bezpečné, alebo nie. A tak si mnohí z nás nie sú istí, čo hľadať pri investícii do nepriľnavej panvice. Dobrou správou je, že väčšina panvíc sa už nevyrába s kyselinou perfluóroktánovou (PFOA). Stačí vyhľadať štítok, ktorý hovorí, že neobsahuje PFOA! V skutočnosti ho nájdete takmer na každej panvici s nepriľnavým povrchom. Nestrácajme teda viac času a ponorme sa do toho, ako vybrať najlepšiu panvicu na volské oko.

6+1 dôležitých faktorov, ktoré je potrebné zvážiť pred kúpou panvice na volské oko

Žiaľ, nie je ľahké nájsť panvicu, ktorá spĺňa všetky vaše potreby a zároveň vyhovuje aj rozpočtu. Existuje toľko rôznych možností, ceny, značky, materiály… že sa vám z nich zatočí hlava. Tu je preto niekoľko bodov, ktoré je rozumné zvážiť pri výbere panvice, ktorá bude vyhovovať vašim potrebám.

Bezpečnosť

Prvým bodom, ktorý je potrebné skontrolovať pred kúpou nepriľnavej panvice, je bezpečnosť. Pretože pokiaľ ide o potraviny, bezpečnosť by mala byť na prvom mieste. Keď si teda kupujete nepriľnavú panvicu, uistite sa, že neobsahuje PFOA.

Konštrukcia panvice

Okrem bezpečnostných obáv je tiež dôležité poznať materiály, ktoré sa používajú na výrobu panvice. Rovnako ako proces, ktorý sa používa pri výrobe. Oba majú moc priamo ovplyvniť kvalitu panvice. Keď kupujete panvicu, uistite sa, že je vyrobená z aspoň 5-vrstvového kovového plášťa. Táto vlastnosť je zárukou, že je vyrobená zo starostlivo vrstvených kovov, ktoré dokážu poskytnúť vynikajúci výkon. Všímajte si nekvalitné panvice. Budú lacnejšie a väčšinou nebudú vrstvené. To môže viesť k tomu, že panvica bude mať neštandardnú životnosť a nerovnomerné ohrievanie.

Funkčnosť

Zahŕňa odolnosť a rovnomerné rozloženie tepla. Okrem toho by ste mali skontrolovať, či je riad vhodný do rúry, či sa jeho povrch ľahko čistí a či sa naň vzťahuje záruka. Váš riad by mal zodpovedať vám a vášmu životnému štýlu. Keďže varenie sa považuje za niečo osobné a každý má svoj spôsob, dáva zmysel, aby panvica vyhovovala všetkým vašim kritériám.Takže predtým, ako sa vrhnete do nákupu panvice, je najlepšie sa uistiť, že slúži vašim potrebám.

Životnosť

Keď sa rozhodneme investovať do nového riadu, je prirodzené, že chceme, aby dlho vydržal. Existujú nepriľnavé panvice, ktoré majú tendenciu byť trvácnejšie ako iné. Napríklad kvôli povahe materiálu sa keramický riad považuje za veľmi delikátny. Preto má zmysel hľadať panvice vyrobené pomocou inteligentných výrobných procesov a silných materiálov. To sú panvice, ktoré skutočne odolajú skúške časom.

Typ povrchu

V súčasnosti sa používajú dve odlišné formy nepriľnavých povlakov.Jedným z najbežnejšie používaných je PTFE, bežne označovaný ako teflón. Je to syntetický povlak odpudzujúci vodu. Ďalší typ povlaku je označený ako keramický povlak, čo je v podstate povlak na báze silikagélu.

Obe tieto povrchové úpravy dokonale zabraňujú prilepeniu vajíčok na panvicu. Je však rozšírený názor, že panvice potiahnuté teflónom vydržia dlhšie ako panvice s keramickým povrchom. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, dbajte na to, aby ste sa riadili pokynmi, ktoré upozorňujú hlavne na to, abyste nepoškriabali povrch panvice!

Použité materiály

Väčšina panvíc je vyrobená z nehrdzavejúcej ocele alebo z trojvrstvového hliníka. Je známe, že panvice z nehrdzavejúcej ocele dokážu efektívne zabezpečiť rovnomerné rozloženie tepla. Majú však tendenciu byť nielen ťažšie, ale aj drahšie.

Panvice na báze hliníka sa na druhej strane dokážu zahriať pomerne rýchlo, ale nie sú ideálne na rovnomerné rozloženie tepla. Nemôžete ich použiť ani na indukčných horákoch, pokiaľ pod nimi nepoužijete platňu z nehrdzavejúcej ocele. Ak varíte na indukčnej varnej doske, nezabudnite skontrolovať balenie, či je panvica kompatibilná alebo nie.

Cena

Určite vám nepovieme nič nové tým, že pokiaľ ide o kuchynské vybavenie, dostanete to, za čo zaplatíte. Nemíňajte však veľa peňazí na panvicu na volské oko. Aj keď sa o svoje panvice výnimočne staráte, testy, recenzie aj skúsenosti potvrdili, že nepriľnavý povlak sa časom začne opotrebovávať. Šetrite peniaze na drahé nerezové hrnce a panvice, ktoré vydržia celý život a vašu lacnú nepriľnavú panvicu na volské oko nahraďte vždy, keď začne trpieť jej výkon.

Tip na záver, alebo ako pripraviť dokonalé volské oko

Nie je nič horšie ako surové vaječné bielka alebo prepečené žĺtky, keď sa usilujete o perfektné volské oko. V ideálnom prípade by mali mať vajcia práve stuhnuté bielka a tekuté žĺtky, ktoré vyzerajú, že sú pripravené prasknúť. Tu je návod, ako to dosiahnuť.

  • Panvicu zohrievajte na strednom plameni aspoň 3 minúty a olej ďalšiu minútu alebo dve
  • Vajíčka rozbite jednotlivo a pomaly nalejte do horúcej panvice, aby sa žĺtok umiestnil do stredu bielka.
  • Okraje by na volskom oku nemali byť chrumkavé alebo hnedé, takže ak počujete, ako panvica prská, keď sa vajce na ňu dostane, ihneď ju odstavte z ohňa, aby sa asi minútu chladila a potom vráťte na sporák.
  • Panvicu prikryte pokrievkou a varte na miernom ohni, aby bielka stuhli.
  • Vždy, keď je to možné, používajte najčerstvejšie vajcia, pretože čím sú čerstvejšie, tým sú bielkoviny pevnejšie a udržia svoj tvar.

Hoci niektorí ľudia prisahajú na používanie vajec izbovej teploty, pretože sa hovorí, že môžete riskovať, že sa žĺtok prepečie, kým studené bielka dosiahnu potrebnú teplotu, nemusíte sa tým zaoberať. Neznamená to veľký rozdiel. Keď ste viazaní časom, alebo si rýchlo pripravujete raňajky pred odchodom do práce, je nepravdepodobné, že budete mať 30 až 60 minút, ktoré môžete stráviť čakaním kým sa vajce zohreje na izbovú teplotu, takže jednoducho používajte vajcia priamo z chladničky.


Lacné panvice na volské oko už od 9 EUR

Pomohol vám náš test panvic na volská oká? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší panvice na volské oko na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zdroje informácií:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five + 5 =