Test tlakových hrncov

Tlakový hrniec Tescoma BIO Exclusive+ Tlakový hrniec je skvelým pomocníkom pre každú gazdinku okrem iného aj preto, že si pripravované jedlo lepšie uchová chuť všetkých prísad a je pripravené podstatne rýchlejšie než v klasických hrncoch. Najlepšie tlakové hrnce majú dve alebo tri bezpečnostné poistky a sú vyrobené z vysokokvalitnej nerezovej ocele.

Mnohé gazdinky tvrdia, že kvalitný tlakový hrniec má zvládnuť aj zaváranie, čo samozrejme nové modely už spĺňajú.

Pozrite si aktuálny test tlakových hrncov, aby ste mali prehľad a lepšie si tak vybrali lebo výber je naozaj veľký. Pre našich čitateľov dopĺňame test o odpovede na najčastejšie otázky kupujúcich, vďaka čomu sa na jednom mieste toho dozviete čo najviac.

Ak máte nejaký tlakový hrniec už doma a chcete sa podeliť o svoje skúsenosti s jeho nakupovaním, zapojte sa v závere článku do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie tlakové hrnce podľa nás – TOP 6 modelov

  ObjemyHodnotenieCena odRecenzie
1.Tefal Neo v2
Objem: 6; 8 l
5 poistiek
5 out of 5 stars (5 / 5)64,80 EURČítať recenzie
2.Tefal Clipso Minút Perfect
Objem: 6 l
5 poistiek
5 out of 5 stars (5 / 5)139,99 EURČítať recenzie
3.Tescoma Ultima
Objem: 4; 6 l
4 poistky
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)159 EURČítať recenzie
4.Tescoma Magnum
Objem: 3,5; 5; 7; 8,5 l4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)61,70 EURČítať recenzie
5.Lamart Pression
Objem: 4; 6 l4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)68,62 EURČítať recenzie
6.Banquet ANDANTE AH
Objem: 5 l4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)29,39 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tlakových hrncov


Ako vybrať najlepší tlakový hrniec?

  • Objem tlakového hrnca. Veľkosť tlakového hrnca vyberajte podľa počtu členov vašej domácnosti a tiež podľa toho, aké jedlá zvyknete pripravovať. Ideálne je mať v kuchyni jeden väčší a jeden menší, preto by ste mali popremýšľať rovno o kúpe sady dvoch tlakových hrncov.
  • Bezpečnostné poistky. Každý tlakový hrniec musí mať spoľahlivú bezpečnostnú poistku. Niektorí výrobcovia pridávajú ešte jednu, dve alebo dokonca tri ďalšie poistky pre prípad, že by jedna zlyhala. Poistky navyše majú byť od seba nezávislé, ale plne funkčné. Aktuálnym trendom sú dve až tri poistky.
  • Umývanie tlakového hrnca v umývačke riadu. Zistite pred kúpou, či môžete umývať daný tlakový hrniec v umývačke riadu. Všeobecne však platí, že tesnenie a pokrievku je nutné umývať ručne, keďže ide o dôležité časti hrnca. Podrobnosti si ale vždy treba zistiť pri kúpe.
  • Spôsob uzatvárania. Tlakové hrnce môžu mať bajonetový alebo pákový spôsob uzatvárania. Pákový znamená, že pokrievku o hrniec utesníte pákou. Pri bajonetovom uzatváraní pokrievku utesníte pootočením. Oba spôsoby sú rovnako pohodlné a bezpečné, výber záleží už len od vkusu a zvyku.
  • Dostupnosť vymeniteľných častí. Používaním sa opotrebuje všetko, aj tlakový hrniec. Často je nutné vymeniť tesnenie, a preto je vhodné vedieť ešte pred kúpou kde a či vôbec bude môcť tesnenie na konkrétny model dokúpiť.
  • Návod na použitie. Návod na použitie by mal byť v slovenskom jazyku, zrozumiteľný, detailný. Ide o varenie pod tlakom, a tak by ste mali v záujme vašej vlastnej bezpečnosti čítať celý návod na obsluhu bez ohľadu na to, či ste už niekedy mali alebo ešte nemali tlakový hrniec.

Ako vybrať správnu veľkosť?

Veľkosť tlakového hrnca je udávaná jeho objemom, spravidla v litroch. Orientačne by ste mali vedieť, že:

  • malý tlakový hrniec do troch litrov je skvelý na prípravu omáčok alebo ryže, obvykle pre dve osoby;
  • stredne veľký tlakový hrniec má objem do 5 litrov a je vhodný na prípravu mäsa pre dve až tri osoby;
  • väčší tlakový hrniec s objemom do 8 litrov je ideálny pre štvorčlennú rodinu, ak varíte na dva dni, alebo pre dve osoby ak varíte na tri dni;
  • veľký tlakový hrniec nad 8 litrov je využiteľný na zaváranie fliaš alebo na prípravu jedla pre viaceré osoby.

Tlakový hrniec sa nikdy neplní doplna, vždy musíte rešpektovať rysku po ktorú môžete tlakový hrniec naplniť. Na prípravu napríklad mäsa, fazule, zemiakov a pre bežné porcie jedál sú ideálne hrnce s objemom 4 až 5 litrov. Ak pripravujete napríklad guláš, hrniec by mal mať objem 5 až 6 litrov. Aj preto sa odporúča mať doma jeden väčší a jeden menší.

Z akých materiálov sú vyrábané tlakové hrnce?

Tlakové hrnce sa vyrábajú najčastejšie z vysokokvalitnej nerezovej ocele, ale v súčasnosti niektorí výrobcovia obohacujú niektoré modely o ďalšie materiály, ktoré vylepšujú tepelné vlastnosti. Výnimkou už nie sú ani keramické tlakové hrnce a existujú i elektrické tlakové hrnce na ktoré nepotrebujete sporák.

Nemali by ste kupovať tlakové hrnce z niklu nakoľko by mohla vzniknúť alergická reakcia u niektorých osôb.

Niektorí výrobcovia ponúkajú modely obohatené o antibakteriálnu vrstvu.

Zaujímavé sú tlakové hrnce s nepriľnavým povrchom.

Môžem používať tlakový hrniec na indukčnej varnej doske?

Áno. Pre indukčné varné dosky sú vyrábané niektoré modely a majú označenie podľa ktorého viete, že ich na indukciu môžete použiť.

Môžu bylinky upchať ventil tlakového hrnca?

Áno. Bylinky ako je napríklad tymian, bazalka či rozmarín môžete používať, ale radšej striedmo. Jedlá pripravované v tlakovom hrnci sú samé o sebe chutnejšie a aromatickejšie v porovnaní s prípravou v klasických hrncoch lebo chuť zostáva vo vnútri hrnca, neodparuje sa preč.

Môžem v tlakovom hrnci sterilizovať dojčenské potreby?

Vo všeobecnosti áno, ale overte si to v návode pri konkrétnom modely. Všetko závisí od výrobcu, každý tlakový hrniec je iný.


Lacné tlakové hrnce už od 20.80 EUR

Pomohol vám náš test tlakových hrncov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší tlakový hrniec na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *