Kuchyne

Najlepšie sady hrncov do kuchyne

sada riadu Tefal Príprava jedál závisí nielen od skvelých surovín a šikovných kuchynských pomôcok, ale taktiež aj od hrncov a panvíc, v ktorých chcete dobroty pripravovať. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti a pokiaľ chcete dobre nakúpiť, mali by ste tieto vlastnosti poznať – len tak si vyberiete skutočne správne.

Kvalitné sady hrncov sú predovšetkým zdravotne nezávadné, kvalitne opracované a odolné, čiže ich budete môcť pokojne umývať v umývačke riadu. Tie najlepšie hrnce majú praktické vychytávky, ako napríklad pohodlne uchopiteľné úchytky alebo meraciu stupnicu, aby ste vedeli trebárs, koľko vody máte v hrnci bez odmerky.

Keďže v ponuke je naozaj množstvo hrncov od rôznych výrobcov, ktoré sa od seba líšia nielen dizajnom, ale i materiálmi a cenou, pripravili sme pre vás prehľadný test hrncov s ktorým lepšie zistíte čo bude najlepšie vyhovovať práve vám. Kým pre niekoho je najdôležitejšie umývanie v umývačke riadu, u vás to môže byť tepelná vodivosť hrncov. Pokiaľ máte indukčnú varnú dosku, určite hľadáte len kvalitné sady hrncov určené práve na indukčné varenie.

Veríme, že pre vás bude tento náš rebríček hrncov praktickým pomocníkom pri výbere a nákupe. Budeme radi, ak sa v závere zapojíte do diskusie s vlastnými postrehmi. Ďakujeme!

[ssba]

Najlepšie sady hrncov do kuchyne podľa nás – TOP 6

InfoHodnotenieCena odRecenzie
1.Tescoma President
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
[usr 5 text="true" tooltip="true"]250 EURČítať recenzie
2.Tefal Duetto A705SC85
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
3.Tefal Uno A701SC84
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
indukčné
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
4.Tescoma Ultima
5 ks
nehrdzavejúca oceľ
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]269 EURČítať recenzie
5.Tefal Elementary
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]81 EURČítať recenzie
6.Berlingerhaus Metallic Line
9-dielna sada
mramorový povrch
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
7.Royalty Line RL-1231
12-dielna sada
jednoduchá sada hrncov
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]48 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hrncov


Najlepšie sady hrncov do kuchyne (recenzie)

1. Tescoma President

Za pozornosť určite stojí táto 10-dielna sada kuchynských hrncov vyrobená z nehrdzavejúcej ocele 18/10 a so sendvičovým dnom, vďaka ktorému je teplo vedené rovnomerne po celej ploche dna hrncov. Sada je vhodná na všetky zdrojov tepla, teda aj na plynový sporák, indukciu, pre elektrické varné dosky a aj na sklokeramiku. Najväčší hrniec má objem 5,5 l. Pokrievky majú praktické, väčšie uško na uchytenie, takže ich pohodlne vezmete do ruky aj s chňapkou. Vhodné do umývačky riadu.


Ukázať v obchode


2. Tefal Duetto

Obľúbený výrobca, značka Tefal, má na trhu aj 10-dielnu sadu hrncov Duetto, ktoré majú trojvrstvové dno a vysokú odolnosť voči škrabancom, takže môžete používať aj kovové kuchynské náradie. Hrnce sú vhodné nielen na všetky typy sporákov, ale aj do rúry – hrnce do teploty 180°C (niektoré zdroje uvádzajú až 260 °C) a pokrievky do 175 °C. Najväčší hrniec má veľkorysý objem 5,9 l. Každý hrniec sa pýši ergonomicky tvarovanými rukoväťami a pokrievky majú praktickú výlevku na scedenie vody. Vhodné do umývačky riadu.


Ukázať v obchode


3. Tefal Uno A701SC84

Ak sa vám páči krásny, lesklý vzhľad hrncov, potom si pozrite sadu Uno od značky Tefal – steny hrncov sú až 0,5 mm hrubé a majú nádherný leštený povrch, navyše dno má dokonale rovný povrch hrubý 2,9 mm. Najväčší hrniec vás prekvapí objemom až 6 l, menšie majú potom 4,5 l a 2,5l. Najmenšie 1,7 l a 1,2 l. Všetky hrnce sú vhodné do rúry pri maximálnej teplote 260 °C a pokrievky do 175 °C. Hrnce sú vhodné aj pre indukčné sporáky. Vhodné do umývačky riadu.


Ukázať v obchode


4. Tescoma ULTIMA

Ešte tu máme niečo pre vás od značky Tescoma – sada ULTIMA je vínimočná predovšetkým pre inovatívny systém regulácie pary a cedenia. Môžete otvor úplne uzavrieť a para zostane v hrnci, alebo ponecháte malý otvor na paru a budete môcť tiež scediť napríklad nadrobno nakrájanú zeleninu. Môžete nechať aj veľký otvor pre cedenie zemiakov alebo cestovín. Zaujímavé je aj celkovo moderné prevedenie hrncov. Sú vhodné aj pre indukciu a aj do umývačky riadu.


Ukázať v obchode


5. Tefal Elementary

Tefal ponúka aj praktický, minimalistický dizajn hrncov, ktorý sa hodí do každej kuchyne, nech už ju máte zariadenú v akomkoľvek štýle. Hrnce sú vysoko odolné a vo vnútri majú praktické vyznačenie hladiny, takže vidíte koľko vody alebo polievky máte v hrnci. Najväčší hrniec z tejto sady má dokonca objem až 6,2 l. Hrnce sú vhodné tiež na indukciu a do rúry pri teplote maximálne 250 °C (pokrievky do teploty najviac 175 °C). Umývanie samozrejme v umývačke riadu.


Ukázať v obchode


6. Berlingerhaus Metallic Line BH-1226

Pre milovníkov luxusu a elegancie tu máme exkluzívnu 15-dielnu sadu od Berlingerhaus. Okrem vysokej kvality vás už na prvý pohľad očarí metalickou červenou farbou. Dno je vyrobené z mramorového povrchu a celá táto sada je PFOA free, olovo free a kadmium free. Súčasťou sady sú aj panvice – jedna klasická a jedna s hlbokým dnom. V balení sú aj 3 kusy kuchynského náradia a 2 podložky pod hrnce. Rukoväte sú mäkčené a ergonomicky tvarované. Vhodné do umývačky riadu.


Ukázať v obchode


7. Royalty Line RL-1231

Máte radi obyčajnú klasiku? Stačí vám jednoduchá sada hrncov? Hľadáte tip na darček? Možno vás osloví 12-dielna sada, vyrobená z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele. Hrnce sú vhodné na všetky povrchy, teda okrem plynu, sklokeramiky a elektriny aj na indukciu do modernej kuchyne. Najväčší hrniec očarí predovšetkým väčšie rodiny – má objem dokonca až 7 litrov, čiže sa v ňom bude dať variť kapustnica a aj zavárať. Celá sada je vhodná na umývanie v umývačke riadu.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepšie hrnce do kuchyne/najlepšie sady hrncov?

 • Materiál hrncov.
  Medené hrnce zažívajú boom pre svoje vynikajúce tepelné vlastnosti, ale nie sú vhodné do umývačky riadu a mnohých odrádza aj ich vysoká cena.
  Liatina je klasický materiál, rovnako ako keramika.
  Nerezové sady hrncov patria k najobľúbenejším, pretože sú odolné a majú dobré tepelné vlastnosti pre akúkoľvek prípravu jedál.
  Titán je cenovo náročný, ale na varenie nebudete potrebovať ani kvapku oleja.
  Stále je žiadané aj varné sklo, a to najmä na zapekanie pokrmov.
 • Obsah sady hrncov. Ideálna sada hrncov by mala obsahovať panvicu, menší hrniec na omáčky, jeden veľký hrniec a dva menšie hrnce. Samozrejme, k všetkému má byť pokrývka. V ponuke sú potom aj sady hrncov bez panvice, čo je ideálne ak už nejakú tu panvicu doma máte a nepotrebujete ďalšiu. Pre novú domácnosť sa hodí buď jedna naozaj veľká sada hrncov, alebo niekoľko menších nech si môžete rôzne pokombinovať hrnce ako potrebujete.
 • Úchytky nie sú na okrasu. Mnohí pri kúpe prehliadajú úchytky, ale práve za úchytky držíte hrniec. Ostrejšie opracovanie, prehrievanie alebo zlé tvarovanie spôsobia, že vám hrniec nebude vyhovovať – a nebudete ho tak často používať, čo znamená vlastne zbytočnú kúpu. Pozrite si úchytky, prečítajte si recenzie na rôzne sady hrncov a vyberte si podľa možnosti také hrnce, na ktorých sa úchytky neprehrievajú. Iste máte doma chňapku, ale nikdy neviete, kedy budete potrebovať hrniec proste len rýchlo chytiť do rúk.
 • Typ sporáka. Na elektrickej varnej doske môžete použiť prakticky akýkoľvek hrniec, pretože všetky materiály sú vhodné na varenie. Indukčná varná doska vyžaduje varenie v hrncoch s feromagnetickým dnom. Pre plynové sporáky nie sú veľmi vhodné hrnce z teflónu.
 • Praktické maličkosti. Najlepšie hrnce majú praktické maličkosti, ktorými sa odlišujú od obyčajných hrncov, napríklad odnímateľnú rukoväť, čo oceníte ak nemáte veľa miesta v kuchynských skrinkách alebo výlevku, aby voda pri vylievaní nestekala po hrnci. Ryska označujúca množstvo vody v hrnci môže byť tiež veľmi praktická.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test sád hrncov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké základné vlastnosti majú nerezové hrnce?

Kvalitné nerezové hrnce sú odolné, ideálne do umývačky riadu, majú dlhú životnosť a veľmi dobre držia teplo počas varenia. Najlepšie hrnce z tohto materiálu sú navyše aj cenovo dostupné, takže môžete mať doma kvalitu za rozumnú cenu od dobrého výrobcu.

Nevýhodou môže byť náročnejšie umývanie pripálenín – s tým by si ale dnes už mala poradiť vaša umývačka riadu a dobrá čistiaca tableta.

Tie najlepšie nerezové hrnce majú hrubšie dno aj steny.

Nekvalitné nerezové hrnce môžu do jedla vypúšťať malé množstvo niklu, takže ak si nie ste istí kvalitou, nenechávajte v hrnci jedlo pridlho a radšej ho po dovarení uskladnite v inej nádobe. Pri kvalitných hrncoch od dobrej značky sa však nemáte čoho obávať a môžete jedlo nechať aj v chladničke niekoľko dní v tom istom hrnci.

Aké základné vlastnosti majú medené hrnce?

Je pravdou, že meď ako materiál škodí obličkám a pečeni, avšak medené hrnce majú dno z cínu alebo je dno potiahnuté tenkou nerezovou vrstvou. Takéto medené hrnce neškodia zdraviu a budú skvelými pomocníkmi.

Ich hlavnou výhodou je najlepšia tepelná vodivosť spomedzi všetkých materiálov používaných na výrobu hrncov, teda skvelo vedú teplo. Ako bonus navyše, medené hrnce pôsobia luxusne a sú okrasou každej kuchyne.

Nevýhodou je okrem vysokej ceny aj fakt, že drvivá väčšina popredných výrobcov neodporúča umývanie medených hrncov v umývačke riadu, takže by ste ich mali umývať vždy len ručne mäkkou hubkou na riad.

Aké základné vlastnosti majú titánové hrnce?

Titánové hrnce sú vysoko odolné, jedlo sa v nich len tak ľahko nepripáli a na prípravu jedál nepotrebujete žiaden olej – pri niektorých receptoch úplne postačí vyutierať vnútro hrnca kvapkou oleja a jedlo bude zdravo pripravené. Navyše sa rýchlo nahrievajú. Kvalitné titánové hrnce majú hrúbku dna 8 až 10 milimetrov a hrúbku stien 3 až 5 milimetrov.

Nevýhodou môže byť jedine vyššia cena.

Aké základné vlastnosti majú smaltované hrnce?

Smaltované hrnce sú absolútnou klasikou za dostupnú cenu. Ich nevýhodou je možnosť mechanického poškodenia, ale inak sú odolné a vedia udržať teplotu počas varenia. Výhodou je aj priaznivá cena a fakt, že sa hodia na akýkoľvek typ sporáku vrátane plynu.

Pokiaľ je poškodený povrch, hrniec už pochopiteľne nie je vhodný na ďalšie použitie.

Naozaj je bezpečné používať teflón?

Teflón je špeciálny typ plastu, ktorý pri kvalitnom opracovaní vydrží veľmi dlho dobre slúžiť. Samozrejme, tak ako pri akomkoľvek povrchu aj tu platí, že ak je poškodený, ďalej takúto nádobu už nemôžete používať.


Lacné hrnce už od 10 EUR

Pomohol vám náš test hrncov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné sady hrncov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × 4 =

 • Dobrý deň, zaujal ma Vás článok. Nedávno mi zistili silnú alergiu na nikel a kobalt. Doktorka mi odporučila vymeniť hrnce za staru klasiku – smalt. Chcela by som sa Vás spýtať, že pokiaľ mam nove panvice s mramorovym povrchom, či podľa vás pri varení /pečení vypúšťajú do jedla spomenuté kovy a ci ich obsahujú titánové riady, keďže som sa dočítala, ze titan by ich nemal vôbec obsahovať. Lenže neviem, či sa pri správaní titánu na nádoby niečo neprimiesava. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď