Najlepšie sady hrncov do kuchyne

sada riadu Tefal Príprava jedál závisí nielen od skvelých surovín a šikovných kuchynských pomôcok, ale taktiež aj od hrncov a panvíc, v ktorých chcete dobroty pripravovať. Každý materiál má svoje špecifické vlastnosti a pokiaľ chcete dobre nakúpiť, mali by ste tieto vlastnosti poznať – len tak si vyberiete skutočne správne.

Kvalitné sady hrncov sú predovšetkým zdravotne nezávadné, kvalitne opracované a odolné, čiže ich budete môcť pokojne umývať v umývačke riadu. Tie najlepšie hrnce majú praktické vychytávky, ako napríklad pohodlne uchopiteľné úchytky alebo meraciu stupnicu, aby ste vedeli trebárs, koľko vody máte v hrnci bez odmerky.

Keďže v ponuke je naozaj množstvo hrncov od rôznych výrobcov, ktoré sa od seba líšia nielen dizajnom, ale i materiálmi a cenou, pripravili sme pre vás prehľadný test hrncov s ktorým lepšie zistíte čo bude najlepšie vyhovovať práve vám. Kým pre niekoho je najdôležitejšie umývanie v umývačke riadu, u vás to môže byť tepelná vodivosť hrncov. Pokiaľ máte indukčnú varnú dosku, určite hľadáte len kvalitné sady hrncov určené práve na indukčné varenie.

Veríme, že pre vás bude tento náš rebríček hrncov praktickým pomocníkom pri výbere a nákupe. Budeme radi, ak sa v závere zapojíte do diskusie s vlastnými postrehmi. Ďakujeme!

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie sady hrncov do kuchyne podľa nás – TOP 6

  InfoHodnotenieCena odRecenzie
1.Tescoma President
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
5 out of 5 stars (5 / 5)226,60 EURČítať recenzie
2.Tefal Duetto A705SC85
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)114,90 EURČítať recenzie
3.Tefal A701SC84 Uno
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
indukčné
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)99,90 EURČítať recenzie
4.Tescoma Ultima
5 ks
nehrdzavejúca oceľ
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)269 EURČítať recenzie
5.Tefal Elementary
10 ks
nehrdzavejúca oceľ
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)80,50 EURČítať recenzie
6.Berlingerhaus Metallic Line
9-dielna sada
mramorový povrch
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)145,78 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku hrncov


Ako vybrať najlepšie hrnce do kuchyne/najlepšie sady hrncov?

 • Materiál hrncov.
  Medené hrnce zažívajú boom pre svoje vynikajúce tepelné vlastnosti, ale nie sú vhodné do umývačky riadu a mnohých odrádza aj ich vysoká cena.
  Liatina je klasický materiál, rovnako ako keramika.
  Nerezové sady hrncov patria k najobľúbenejším, pretože sú odolné a majú dobré tepelné vlastnosti pre akúkoľvek prípravu jedál.
  Titán je cenovo náročný, ale na varenie nebudete potrebovať ani kvapku oleja.
  Stále je žiadané aj varné sklo, a to najmä na zapekanie pokrmov.
 • Obsah sady hrncov. Ideálna sada hrncov by mala obsahovať panvicu, menší hrniec na omáčky, jeden veľký hrniec a dva menšie hrnce. Samozrejme, k všetkému má byť pokrývka. V ponuke sú potom aj sady hrncov bez panvice, čo je ideálne ak už nejakú tu panvicu doma máte a nepotrebujete ďalšiu. Pre novú domácnosť sa hodí buď jedna naozaj veľká sada hrncov, alebo niekoľko menších nech si môžete rôzne pokombinovať hrnce ako potrebujete.
 • Úchytky nie sú na okrasu. Mnohí pri kúpe prehliadajú úchytky, ale práve za úchytky držíte hrniec. Ostrejšie opracovanie, prehrievanie alebo zlé tvarovanie spôsobia, že vám hrniec nebude vyhovovať – a nebudete ho tak často používať, čo znamená vlastne zbytočnú kúpu. Pozrite si úchytky, prečítajte si recenzie na rôzne sady hrncov a vyberte si podľa možnosti také hrnce, na ktorých sa úchytky neprehrievajú. Iste máte doma chňapku, ale nikdy neviete, kedy budete potrebovať hrniec proste len rýchlo chytiť do rúk.
 • Typ sporáka. Na elektrickej varnej doske môžete použiť prakticky akýkoľvek hrniec, pretože všetky materiály sú vhodné na varenie. Indukčná varná doska vyžaduje varenie v hrncoch s feromagnetickým dnom. Pre plynové sporáky nie sú veľmi vhodné hrnce z teflónu.
 • Praktické maličkosti. Najlepšie hrnce majú praktické maličkosti, ktorými sa odlišujú od obyčajných hrncov, napríklad odnímateľnú rukoväť, čo oceníte ak nemáte veľa miesta v kuchynských skrinkách alebo výlevku, aby voda pri vylievaní nestekala po hrnci. Ryska označujúca množstvo vody v hrnci môže byť tiež veľmi praktická.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test sád hrncov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké základné vlastnosti majú nerezové hrnce?

Kvalitné nerezové hrnce sú odolné, ideálne do umývačky riadu, majú dlhú životnosť a veľmi dobre držia teplo počas varenia. Najlepšie hrnce z tohto materiálu sú navyše aj cenovo dostupné, takže môžete mať doma kvalitu za rozumnú cenu od dobrého výrobcu.

Nevýhodou môže byť náročnejšie umývanie pripálenín – s tým by si ale dnes už mala poradiť vaša umývačka riadu a dobrá čistiaca tableta.

Tie najlepšie nerezové hrnce majú hrubšie dno aj steny.

Nekvalitné nerezové hrnce môžu do jedla vypúšťať malé množstvo niklu, takže ak si nie ste istí kvalitou, nenechávajte v hrnci jedlo pridlho a radšej ho po dovarení uskladnite v inej nádobe. Pri kvalitných hrncoch od dobrej značky sa však nemáte čoho obávať a môžete jedlo nechať aj v chladničke niekoľko dní v tom istom hrnci.

Aké základné vlastnosti majú medené hrnce?

Je pravdou, že meď ako materiál škodí obličkám a pečeni, avšak medené hrnce majú dno z cínu alebo je dno potiahnuté tenkou nerezovou vrstvou. Takéto medené hrnce neškodia zdraviu a budú skvelými pomocníkmi.

Ich hlavnou výhodou je najlepšia tepelná vodivosť spomedzi všetkých materiálov používaných na výrobu hrncov, teda skvelo vedú teplo. Ako bonus navyše, medené hrnce pôsobia luxusne a sú okrasou každej kuchyne.

Nevýhodou je okrem vysokej ceny aj fakt, že drvivá väčšina popredných výrobcov neodporúča umývanie medených hrncov v umývačke riadu, takže by ste ich mali umývať vždy len ručne mäkkou hubkou na riad.

Aké základné vlastnosti majú titánové hrnce?

Titánové hrnce sú vysoko odolné, jedlo sa v nich len tak ľahko nepripáli a na prípravu jedál nepotrebujete žiaden olej – pri niektorých receptoch úplne postačí vyutierať vnútro hrnca kvapkou oleja a jedlo bude zdravo pripravené. Navyše sa rýchlo nahrievajú. Kvalitné titánové hrnce majú hrúbku dna 8 až 10 milimetrov a hrúbku stien 3 až 5 milimetrov.

Nevýhodou môže byť jedine vyššia cena.

Aké základné vlastnosti majú smaltované hrnce?

Smaltované hrnce sú absolútnou klasikou za dostupnú cenu. Ich nevýhodou je možnosť mechanického poškodenia, ale inak sú odolné a vedia udržať teplotu počas varenia. Výhodou je aj priaznivá cena a fakt, že sa hodia na akýkoľvek typ sporáku vrátane plynu.

Pokiaľ je poškodený povrch, hrniec už pochopiteľne nie je vhodný na ďalšie použitie.

Naozaj je bezpečné používať teflón?

Teflón je špeciálny typ plastu, ktorý pri kvalitnom opracovaní vydrží veľmi dlho dobre slúžiť. Samozrejme, tak ako pri akomkoľvek povrchu aj tu platí, že ak je poškodený, ďalej takúto nádobu už nemôžete používať.


Lacné hrnce už od 8 EUR

Pomohol vám náš test hrncov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné sady hrncov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *