Veľké spotrebiče

Test indukčných varných dosiek

Varná doska Electrolux Rozhodli ste sa pre indukčnú varnú dosku? Správny výber! Okrem toho, že najviac šetrí elektrickú energiu spomedzi všetkých dosiek, je i najbezpečnejšia a najrýchlejšie dosiahne požadovanú teplotu. Môžete sa tiež spoľahnúť, že sa vám jedlo nikdy nepripáli, lebo sa nádoby zbytočne neprehrievajú. Najlepšie indukčné varné dosky ponúkajú viaceré vymoženosti, vďaka ktorým bude varenie naozaj príjemnou záležitosťou.

Problém môže byť jedine s výberom, pretože výrobcov je viac než dosť. Na to, aby ste sa rozhodli správne a kúpili pre svoju domácnosť to najlepšie, prinášame šikovný test indukčných dosiek zahŕňajúci tie najlepšie modely. Tento test prináša vždy aktuálny rebríček zostavený podľa názorov odborníkov z tejto oblasti, ako aj na základe výsledkov testovacích spoločností zo zahraničia.

[ssba]

Najlepšie indukčné varné dosky podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Electrolux EHH6240ISK
[usr 5 text="true" tooltip="true"]230 EURČítať recenzie
2.Klarstein Delicatessa 60
[usr 5 text="true" tooltip="true"]320 EURČítať recenzie
3.Bosch PIE 651FC1E
[usr 5 text="true" tooltip="true"]425 EURČítať recenzie
4.Electrolux LIR60430
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]269 EURČítať recenzie
5.MORA VDIT651X
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]269 EURČítať recenzie
6.Gorenje IS645BG
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]378 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku indukčných dosiek


Ako vybrať najlepšiu indukčnú dosku?

  • Dizajn a farba. Indukčné dosky nie sú len v čiernej farbe, takže ak máte svetlé spotrebiče a celá kuchyňa je ladená v jemných farbách, môžete sa pokojne rozhodnúť pre svetlejšiu indukčnú dosku v bielej alebo sivej farbe.
  • Rozmery indukčnej dosky. Varná zóna sa v podstate prispôsobí veľkosti plochy dna hrnca a nádob, ale je nutné zvážiť rozmery celej indukčnej dosky, aby vám nezabrala veľa miesta a zároveň stačila na varenie. Každá gazdiná má svoje vlastné nároky s ohľadom na priestorové možnosti kuchyne a kuchynskej linky.
  • Funkcie indukčnej dosky. Veľmi užitočná je pauza – indukčná doska napríklad na tri minúty prestane hrniec alebo hrnce ohrievať, nech zatiaľ môžete odbehnúť otvoriť dvere návšteve, alebo vybaviť krátky telefonát, pričom vám jedlo neprihorí ani nevykypí. Oceníte aj rýchle nahriatie – voda zovrie do 5 minút, a potom sa výkon automaticky zníži. Samozrejmosťou je detská poistka.
  • Cena a značka. Cena závisí spravidla od značky. Dôverovať by ste mali overeným značkám, ktoré sú dlho na trhu čím získali patričné skúsenosti a vedia ponúknuť viac. Napríklad značka Siemens ponúka senzorové ovládanie, indukčná doska je tiež schopná automaticky rozpoznať veľkosť hrnčeka, rôznych hrncov a nádob, pekáčov a panvíc, takže varenie naozaj nie je problémom. Medzi kvalitných výrobcov indukčných dosiek patrí napríklad Miele, Electrolux, Bosch, AEG či Gorenje.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test indukčných dosiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody indukčných dosiek?

  • Sú úsporné. Indukčné dosky spotrebujú okolo 40 % menej energie ako plynové a približne o 30 % menej elektrickej energie ako liatinové.
  • Bezpečnosť. Indukčné dosky nezostávajú horúce – vyhladnú už po cca 6 minútach po používaní. Pri plynovom sporáku je to okolo 16 minút a pri sklokeramickom až 24 minút.
  • Rýchlosť ohrevu. Indukčná doska sa veľmi rýchlo zohreje.
  • Dokonalá regulácia teploty. Teplotu môžete regulovať aj s presnosťou 1°C, pričom zmena teploty je rýchlo badateľná.
  • Vytečené tekutiny sa nepripália. Dosku jednoducho očistíte aj suchou handričkou.

Môžem jednotlivé typy kombinovať?

Áno. Môžete mať na jednej doske aj indukciu aj plynové horáky, aby ste mohli variť i keď vypadne elektrická energia.

Potrebujem špeciálne nádoby?

Áno. Na indukčnej doske používajte len nádoby s indukčným dnom, iné nebudú fungovať. Sú však za bežné ceny dostupné v mnohých predajniach.


Lacné indukčné varné dosky už od 190 EUR

Pomohol vám náš test indukčných dosiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú indukčnú varnú dosku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

2 × 3 =