Veľké spotrebiče

Test kombinovaných sporákov

kombinovaný sporák Electrolux Určite si aj vy zo svojho detstva pamätáte na kombinovaný sporák, na ktorom varila vaša mama a na ktorom ste sa učili variť aj vy. A takýto kombinovaný sporák mala aj vaša babička, prababička a aj jej rodičia. Trúfame si tvrdiť, že na nich bola značka Mora, ktorá funguje na trhu už takmer 200 rokov a aj v súčasnosti patrí medzi popredných výrobcov týchto dôležitých kuchynských pomocníkov.

Síce už ubehli nejaké tie roky, kombinované sporáky sú stále vyhľadávané a dominujú slovenským domácnostiam. Kvalitné kombinované sporáky vyrábajú viacerí výrobcovia a pribudli aj vylepšenia, čo sa týka dizajnu aj funkčnosti. Ak hľadáte dobrý kombinovaný sporák, máte dnes z čoho vyberať.

Aby ste si vybrali ten najlepší kombinovaný sporák do svojej kuchyne, pripravili sme test s užitočnými informáciami a zaujímavými postrehmi. Ak máte dlhoročné skúsenosti s nejakou značkou, alebo sa chcete podeliť o vlastné postrehy, zapojte sa v závere článku do diskusie a tvorte tak rebríček spolu s nami. Ďakujeme!

[ssba]

Najlepšie kombinované sporáky – TOP 6 modelov

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Mora K 662 BW
[usr 5 text="true" tooltip="true"]215,90 EURČítať recenzie
2.Electrolux EKK54950OW PlusSteam
[usr 5 text="true" tooltip="true"]299 EURČítať recenzie
3.Mora Premium K 868
[usr 5 text="true" tooltip="true"]345,90 EURČítať recenzie
4.AMICA SHM 576TA Xx
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]240,90 EURČítať recenzie
5.BEKO FSE62110DW
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]226,90 EURČítať recenzie
6.AMICA 510GE1.23PF W
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]140,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kombinovaných sporákov


Ako vybrať najlepší kombinovaný sporák?

 • Šírka kombinovaných sporákov. Väčšina kombinovaných sporákov má šírku 60 cm, ale môžete sa stretnúť aj s užšími pre menšie kuchyne (50 cm alebo 55 cm) alebo so širšími (90 cm aj viac) pre väčšie kuchyne.
 • Hĺbka a výška kombinovaných sporákov. Medzi prvé údaje, ktoré sú udávané pri kombinovaných sporákoch, patrí ich šírka. My ale vieme, že aj hĺbka a šírka sú dôležité. Najlepší kombinovaný sporák je v jednej rovine s kuchynskou linkou, aby ste oň náhodou nemohli zakopnúť pri varení. Výšku kombinovaného sporáka porovnajte s výškou kuchynskej linky.
 • Objem rúry v kombinovaných sporákoch. Štandardom je objem 60 litrov, ale tie veľkorysejšie kombinované sporáky majú rúru s objemom aj 65 litrov. Dôležité je aj to, či viete v rúre vytiahnuť mriežku von pohodlne na kolieskach.
 • Kombinácia varnej dosky a rúry. Súčasné najlepšie modely majú hore plynové horáky a elektrickú rúru. Máloktorý výrobca ponúka varnú dosku aj rúru na plyn, pretože elektrická rúra celkovo lepšie prehrieva jedlo v porovnaní s plynovou, a navyše môže byť napríklad aj teplovzdušná. Plynové rúry zohrievali jedlo len zospodu a regulácia teploty nebola najlepšia. Varná doska však spravidla má plynové horáky, ale nájdete aj kombináciu elektrické platne a elektrická rúra.
 • Doplnkové vlastnosti kombinovaných sporákov. Kvalitný kombinovaný sporák ponúka aj ďalšie možnosti, napríklad bohaté nastavenie rúry vrátane možnosti pečenia v pare. Samozrejmosťou je poistka horákov, mnohé kombinované sporáky majú displej na ktorom vidíte dôležité informácie o pečení alebo aj o tom aký horák je práve zapnutý. Užitočná je funkcia samočistenia rúry.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kombinovaných sporákov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody kombinovaných sporákov?

Podľa nás kombinované sporáky:

 • nájdu svoje miesto aj v malej kuchyni, pretože vedia mať šírku len 50 cm, čo malej domácnosti úplne vyhovuje,
 • prešli modernizáciou dizajnu, takže už nie sú len v bielej farbe, ale nájdete ich aj v šedom prevedení, aby sa hodili k nerezovým prvkov vo vašej kuchyni,
 • varenie aj pečenie vyriešite naraz v jednom spotrebiči,
 • ich výmena je jednoduchšia než v prípade vstavaných spotrebičov,
 • majú príklop, takže keď nevaríte, horáky jednoducho zatvoríte príklopom a máte miesto na ukladanie,
 • ovládanie je jednoduché a hodia sa aj pre starých rodičov, pretože na takomto kombinovanom sporáku predsa už v živote varili,
 • poteší priaznivá cena.

Majú kombinované sporáky aj veľký horák na panvice?

Áno. Pravdepodobne naozaj každý kvalitný kombinovaný sporák má aj jeden veľký horák napríklad pre wok panvicu. Samozrejme, má aj malý horák na menší hrniec.

Akí výrobcovia sú populárny?

Medzi obľúbených výrobcov týchto kombinovaných sporákov patrí značka Mora, ktorá je u nás klasikou. Náročnejší hľadajú medzi značkami ako Electrolux, pretože majú v ponuke aj sivé kombinované sporáky s modernejším dizajnom. Ľudovou voľbou zvyknú byť kombinované sporáky Mora, Beko a Amica.

Ak hľadáte niečo extra, značka Smeg vám ponúkne nový pohľad na kombinované sporáky nielen dizajnom, ale aj možnosťami.

Majú tieto kombinované sporáky detskú poistku?

Áno. Tento údaj si však vždy pred kúpou u konkrétneho typu overte.

Majú kombinované sporáky ochranu skla na rúre pred prehrievaním?

Najlepší kombinovaný sporák určite bude mať minimálne dvojsklo, prípadne trojsklo, vďaka čomu sú dvierka na rúre teplé na dotyk aj pri vysokých teplotách. Nepopálite sa ani keď zatiaľ varíte, ani keď nohu opriete o dvierka.


Lacné kombinované sporáky už od 146 EUR

Pomohol vám náš test kombinovaných sporákov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný kombinovaný sporák na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

3 + twenty =