Veľké spotrebiče

Test chladničiek

Chladnička Siemens Chladnička je základný spotrebič každej domácnosti, ktorý je nepretržite v prevádzke. Pri kúpe novej chladničky sa preto treba zamerať nielen na jej dizajn alebo značku, ale musíme si všímať napríklad aj veľmi dôležitý údaj o spotrebe energie. Náš test chladničiek je tu na to, aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v bohatej ponuke chladničiek.

Test chladničiek je zostavený z aktuálnych údajov z rôznych renomovaných zdrojov ako sú napríklad skúseností odborníkov či výsledky testovacích spoločností. Do úvahy tiež berieme aj názory širokej verejnosti pretože sa snažíme o nezávislé zhodnotenie.

Vo všeobecnosti je najlepšia chladnička tá, ktorá má najmenšiu spotrebu, objemovo vyhovuje celej rodine a spĺňa väčšinu vašich očakávaní. Moderné chladničky v súčasnosti ponúkajú viacero šikovných funkcií vďaka ktorým je používanie jednoduchšie a omnoho efektívnejšie v porovnaní s minulosťou.

[ssba]

Test najlepších chladničiek na trhu – TOP 7

Názov modeluTriedaObjem chlad./mraz.Spotreba energieHodnotenieCena od
1.Samsung RB30J3215WW
E213/108 l249 kWh[usr 5 text="true" tooltip="true"]390 EURDetail produktu
2.LG GBP61SWPGN
D234/107 l214 kWh[usr 5 text="true" tooltip="true"]550 EURDetail produktu
3.SAMSUNG RB38T672CSA/EF
C276/114 l169 kWh[usr 5 text="true" tooltip="true"]770 EURDetail produktu
4.Gorenje RK6192EXL4
E205/109 l235 kWh[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]360 EURDetail produktu
5.Beko PKG181XBS3N
F204/87 l283 kWh[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]350 EURDetail produktu
6.HISENSE RB438N4EC2
E252/100 l258 kWh[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]400 EURDetail produktu
7.Bosch KGN49XLEA
E330/108 l259 kWh[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]770 EURDetail produktu

Ukázať celú ponuku CHLADNIČIEK


Aké sú najlepšie chladničky na trhu?

 1. Samsung RB30J3215WW
 2. LG GBP61SWPGN
 3. SAMSUNG RB38T672CSA/EF
 4. Gorenje RK6192EXL4
 5. Beko PKG181XBS3N
 6. HISENSE RB438N4EC2
 7. Bosch KGN49XLEA

Ako vybrať najlepšiu chladničku?

Ako mám vyberať chladničku?

 1. Zamyslite sa nad tým, ako veľkú chladničku potrebujete. Platí, že jedna osoba potrebuje približne 70 litrov objemu chladničky, takže novú chladničku vyberáme v prvom rade podľa počtu osôb, ktorým má slúžiť. Väčšie rodiny s viacerými deťmi alebo viacgeneračné domácnosti ocenia americké chladničky, menšia domácnosť si vystačí so štandardom (kombinovaná chladnička s mrazničkou).
 2. Mraziaci priestor. Kapacita mraziaceho priestoru kombinovaných chladničiek závisí od toho, či je mraznička umiestnená hore alebo dolu. Mraznička hore je menšia (má objem do 80 litrov), mraznička umiestnená dole je spravidla o niečo väčšia (má okolo 120 litrov).
 3. Čítajte údaje na štítkoch. Štítky obsahujú základné informácie o chladničke – energetickú triedu, ročnú spotrebu elektrickej energie (zaokrúhlená na celé číslo), hlučnosť (udáva sa v decibeloch), užitočný objem chladničky a mrazničky.
 4. Čítajte recenzie. Skúsenosti ostatných, názory odborníkov a rôzne ďalšie recenzie vám zosumarizujú hlavné kladné a záporné stránky konkrétnych chladničiek. Vo všeobecnosti sú omnoho spoľahlivejšie chladničky od renomovaných značiek (Samsung, Bosch, Elektrolux, Gorenje a i.), ktoré majú na trhu už svoje dobré meno a ich kvalitu overil sám čas. Nápomocný je aj náš test chladničiek, ktorý ponúka základný prehľad a lepšiu orientáciu na trhu.

Prečo je výber chladničky tak dôležitý?

Ako sme už spomenuli hneď v úvode, chladnička je základný spotrebič našich domácností bez ktorého nedokážeme plnohodnotne fungovať. Je pre nás samozrejmosťou a ani si neuvedomujeme, že sa 25 % podieľa na celkovej spotrebe elektriny za rok. Pri kúpe sa teda musíme zamýšľať predovšetkým nad energetickou triedou a funkciami, ktoré vedia zefektívniť jej činnosť.

Ktorá energetická trieda je najúspornejšia?

Škála energetických tried sa pohybuje od písmena A až po písmeno G. Čím bližšie je energetická trieda písmenku A, tým nižšia bude spotreba elektrickej energie.

Ako sa orientovať v otázke hlučnosti chladničiek?

Keďže chladnička pracuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni po celý rok, hlučnosť je mimoriadne dôležitý faktor. Vo všeobecnosti platí, že by hluk nemal presiahnuť 38 dB. Vždy uprednostňujte chladničku pod touto hranicou (napríklad 35 dB alebo 37 dB).

Aký je rozdiel medzi antibakteriálnym povrchom a antibakteriálnym filtrom?

Antibakteriálny povrch znamená, že vnútorné steny chladničky obsahujú čiastočky striebra vďaka čomu sa baktérie nerozmnožujú, a teda ani nevzniká žiaden zápach. Antibakteriálny filter je súčasťou ventilačného systému chladničky; čistí vzduch a pohlcuje pachy.

Aká je ideálna teplota v chladničke a v mrazničke?

Potraviny by sa mali uskladňovať v chladničke pri teplote +5 °C, v mrazničke -18 °C. Ak potrebujete rýchlo zmraziť čerstvé pokrmy, mrazničku musíte nastaviť na ešte nižšiu teplotu.

Najpredávanejšie kombinované chladničky


Lacné CHLADNIČKY už od 220 EUR

Pomohol vám náš test chladničiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšej chladničky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

seventeen + seventeen =

 • Samsung si nezaslúži najlepšie hodnotenie. Pred piatimi rokmi som kúpil typ RR82PHIS1 a pokazila sa. Servis konštatoval, že je neopraviteľna bez zavinenia zákazníka. Chladnička bola v cene 500 EUR.
  Samsung vyrába nepodarky.

  • Chladnicky si nezasluzia vobec hodnotenie. Pred 5 rokmi som kupil chladnicku a pokazila sa. Nemam rad chladnicky, zruste ich.