Veľké spotrebiče

Test amerických chladničiek

Americká chladnička Samsung RS7778 Americké chladničky, známe tiež pod názvom side-by-side chladničky, sú stále viac obľúbené aj v našich domácnostiach. Ich hlavnou výhodou je priestor – veľká mraznička a rôzne poličky v chladiacej časti sú nepochybne to najlepšie, čo môžete vo svojej kuchyni mať. Najlepšie americké chladničky vám však vedia ponúknuť aj unikátny tzv. minibar a/alebo zásobník na ľad, čím uspokoja aj tých najnáročnejších.

Funkcie amerických chladničiek sú stále inovované jednotlivými výrobcami, a tak kúpe nie je vôbec jednoduchá. Pripravili sme si pre vás okrem testu štandardných chladničiek aj tento test amerických chladničiek, s ktorým bude vyberanie jednoduchšie. Náš test je pravidelne aktualizovaný, takže si vždy prečítate najnovšie informácie o jednotlivých chladničkách. Ceníme si aj názory našich čitateľov, a tak budeme radi, keď test amerických chladničiek obohatíte aj vy vlastnými postrehmi.

[ssba]

Test – najlepšie americké chladničky – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung RS67A8811S9
[usr 5 tooltip="true" text="true"]900 EURČítať recenzie
2.LG GML844PZKZ
[usr 5 tooltip="true" text="true"]1300 EURČítať recenzie
3.GORENJE NRS9182VX InverterCompressor
[usr 5 tooltip="true" text="true"]970 EURČítať recenzie
4.MIDEA MDRF648FGF22
[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]680 EURČítať recenzie
5.LG GSL360ICEV
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]980 EURČítať recenzie
6.Bosch Serie | 4 KAN93VIFP
[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]1000 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku amerických chladničiek


Aké sú najlepšie americké (Side by Side) chladničky na trhu?

 1. Samsung RS67A8811S9
 2. LG GML844PZKZ
 3. GORENJE NRS9182VX InverterCompressor
 4. MIDEA MDRF648FGF22
 5. LG GSL360ICEV
 6. Bosch Serie | 4 KAN93VIFP

Ako vybrať najlepšiu americkú chladničku?

 1. Štítok so základnými parametrami. Na energetickom štítku sa dozviete všetky základné informácie o chladničke; všímajte si predovšetkým energetickú triedu a hlučnosť v decibeloch. Čo sa týka energetickej triedy, vyberajte len chladničky s C, D, E, F, nakoľko sú tieto americké chladničky vo všeobecnosti o čosi náročnejšie na spotrebu energie v porovnaní s tradičnými chladničkami.
 2. Zaujímavé funkcie amerických chladničiek. Zistite si funkcie, aké má mať vaša nová americká chladnička. Zaiste oceníte napríklad alarm otvorených dverí a nulovú zónu. Samozrejmosťou je dnes už displej a samoodmrazovanie. Populárnou funkciou je funkcia Party ktorá váz upozorní na to, že nápoje máte už správne vychladené na vami požadovanú teplotu.
 3. Počet kompresorov. Odborníci z tejto oblasti tvrdia, že americká chladnička by rozhodne mala mať 2 kompresory, aby ste mohli zvlášť odmrazovať chladničku a zvlášť mrazničku. Konečné rozhodnutie je však pri kúpe len na vás.
 4. Vstavaný minibar/home bar. Obľúbené potraviny, malé plechovky a iné vychladené nápoje budete mať vždy ľahko dostupné bez toho, aby ste museli otvárať celú chladničku a unikal z nej chlad. Navyše ich nebudete musieť hľadať po poličkách pretože sú ihneď „pri ruke“ v hlavnej časti.
 5. Výroba ľadu. Americké chladničky sú exkluzívne nielen kvôli vstavanému minibaru, ale aj pre rýchlu výrobu ľadu. Lacnejšie modely majú zásobník na vodu (ktorý treba pravidelne čistiť a napĺňať vodou), novšie americké chladničky sú napojené priamo na prívod vody takže máte vždy čerstvý ľad bez akejkoľvek asistencie.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test amerických chladničiek vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké funkcie sú pri amerických chladničkách ešte zaujímavé?

Okrem už spomenutého minibaru, výroby ľadu, alarmu v prípade otvorených dverí a displejom je tu ešte dotykové ovládanie alebo Super Cooling (Super Freezing a i. podobné názvy) pre veľmi rýchle schladenie/zmrazenie potravín. Určite hľadajte antibakteriálnu úpravu s molekulami striebra čo zabezpečí, že sa vo vašej chladničke nebudú množiť nepríjemné baktérie a rôzne pachy.

Existujú vstavané americké chladničky?

Nie. Americké chladničky sú nápaditým kúskom kuchyne, pútajú pozornosť a sú často jej hlavnou dominantou, čo je nespornou výhodou. Môžete ju však šikovne „zapracovať“ do kuchyne medzi ostatný nábytok.


Lacné AMERICKÉ CHLADNIČKY už od 600 EUR

Pomohol vám náš test amerických chladničiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšiu americkú chladničku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × four =