Veľké spotrebiče

Test mrazničiek

Najlepšie mrazničky Drvivá väčšina chladničiek má štandardne veľkú mrazničku – veľké rozdiely teda v mraziacej časti asi nenájdete. Práve preto niektoré domácnosti časom dokúpia aj samostatnú mrazničku, ktorá už omnoho lepšie poslúži na zamrazovanie rôznych surovín. Najlepšia mraznička bude tá, ktorá rýchlo zmrazí potraviny a poskytne práve vašej domácnosti dostatok priestoru.

Ono sa to možno nezdá, ale niekedy je tých potravín naozaj dosť, dokonca majú malú mrazničku čoraz častejšie aj dvojčlenné alebo trojčlenné domácnosti. Stačí, že potrebujete zamraziť rybu, mrazenú zeleninu, nejaké to mäsko zo zabíjačky, zmrzlinu a niekoľko nanukov, zopár polotovarov pre rýchle varenie a odrazu je bežná mraznička plná. Zamrazovanie potravín poznáme už celé desaťročia, a preto je samostatná mraznička skvelým pomocníkom.

Ako vybrať ten najlepší mrazák? Dúfame, že vám pomôžeme odpovedať na túto otázku aj vďaka nasledujúcim riadkom. Náš test mrazničiek môžete doplniť aj vy vlastnými názormi a postrehmi zapojením sa do diskusie. Sme radi, že spolu prinášame čitateľom zaujímavé a najmä užitočné informácie.

[ssba]

Najlepšie mrazničky podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.GORENJE FN6192PX
[usr 5 text="true" tooltip="true"]609,90 EURČítať recenzie
2.ZANUSSI ZFC31401WA
[usr 5 text="true" tooltip="true"]308,90 EURČítať recenzie
3.WHIRLPOOL UW6 F2C WB
[usr 5 text="true" tooltip="true"]439,90 EURČítať recenzie
4.BEKO RFSA 240 M21W
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]245,90 EURČítať recenzie
5.GUZZANTI GZ 145
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]163,63 EURČítať recenzie
6.Amica FZ 208.3 AA
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]208,90 EURČítať recenzie
7.CANDY CCTUS 542WH
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]158,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mrazničiek


Ako vybrať najlepšiu mrazničku?

  • Typ samostatnej mrazničky. Samostatné mrazničky delíme do dvoch veľkých skupín: šuplíkové a truhlicové. Šuplíkové, alebo tiež zásuvkové, sú prehľadnejšie lebo potraviny máte rozdelené v jednotlivých šuplíkoch a prístup k nim je tak jednoduchší. Každý šuplík sa buď klasicky vyťahuje (ako normálne pri nejakej komode), alebo sa „vyklápajú“ (ako napríklad pri botníkoch). Truhlicové mrazničky zmrazia aj veľké kusy potravín, pretože ste limitovaný objemom mrazničky a nie veľkosťou každého šuplíka.
  • Objem mrazničky. Malé mrazničky majú objem 30 litrov, priemerne veľké mrazničky poskytnú objem približne 150 litrov a tie najväčšie mazničky majú objem aj 250 litrov.
  • Hlučnosť. Štandardne sa hlučnosť mrazničiek pohybuje medzi 40 dB až 42 dB. Mrazničky s hlučnosťou okolo 48 dB sú už dosť hlučné a hodia sa skôr niekde mimo obývaných miestností, napríklad v dome do veľkej špajze.
  • Mraziaci výkon mrazničky. Udáva sa v hodnotách kg/hod. Ide o údaj ktorý hovorí o tom, aké množstvo potravín vie mraznička do 24 hodín zmraziť na teplotu -16 °C. Tie najlepšie mrazničky majú mraziaci výkon 40 kg/24 hod.
  • Akumulačná doba mrazničky. Akumulačná doba udáva, ako dlho budú potraviny v prípade výpadku elektriny zamrazené. Niektoré mrazničky majú akumulačnú dobu len niekoľko hodín, kvalitné mrazničky aj tri dni. Priemerne by mraznička mala mať akumulačnú dobu aspoň jeden deň. Nikdy totiž neviete, ako dlhý výpadok možno budete mať v domácnosti a určite nechcete, aby sa vám zamrazené potraviny znehodnotili.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test mrazničiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké základné vlastnosti majú truhlicové mrazničky?

Truhlicové mrazničky majú horné otváranie (truhlicové = otvárajú sa ako truhlice), vďaka čomu poskytujú jeden veľký priestor na zamrazovanie potravín. Sú ideálne do väčšej kuchyne alebo špajze, a samozrejme do rodinného domu, kde je určite viac priestoru. Tieto mrazničky majú obvykle aj oveľa lepšiu izoláciu, čiže poskytujú lepšiu akumulačnú dobu v porovnaní so zásuvkovými mrazničkami.

Aké základné vlastnosti majú zásuvkové / šuplíkové mrazničky?

Zásuvkové mrazničky vyzerajú ako mrazničky, ktoré sú súčasťou chladničiek. Sú skladné aj do bytu. Obvykle majú menšie rozmery, a teda poskytujú aj menší objem.

Čo znamená pojem klimatická trieda?

Ide o podmienky, v ktorých dokáže mraznička fungovať. Môžete sa stretnúť s označením:

  • SN (subnormálna klimatická trieda): mraznička má pracovať v priestore kde je teplota od 10 do 32 °C
  • N (normálna klimatická trieda): mraznička má pracovať v priestore kde je 16 až 32 °C
  • ST (subtropická klimatická trieda): mraznička má byť v miestnosti kde je 18 až 38 °C
  • T (tropická klimatická trieda): mraznička má pracovať pri teplotách od 18 do 43 °C

Mraznička teda nikdy nemá byť niekde na balkóne, v garáži alebo v studenej pivnici chladnejšej, ako je povolená minimálna hranica klimatickej triedy, alebo na ostrom priamom slnku, kde je teplota vyššia než povoľuje klimatická trieda mrazničky.

Čo znamená funkcia NoFrost?

Funkcia „No Frost“ znamená, že v mraziacej časti nevzniká námraza, pretože takáto mraznička mrazí suchým studeným vzduchom.

Čo znamená funkcia SuperFrost?

Funkcia „Super Frost“ znamená, že mraznička vie rýchlo zmraziť potraviny, čo určite využijete hneď keď do mrazničky pridáte po nákupe nejaké nové potraviny. Tie sa čo najskôr zmrazia tak, aby dosahovali teplotu ostatných už zmrazených surovín.

Majú všetky mrazničky zámok?

Zámok majú obvykle truhlicové mrazničky. Zíde sa najmä vtedy, ak bude umiestnený niekde v spoločných priestoroch. Môže to byť celkom zaujímavá funkcia navyše, nikdy neviete, kedy mrazničku budete potrebovať proste zamknúť.

Aké funkcie sú ešte užitočné pri mrazničkách?

Kvalitné truhlicové mrazničky majú už pri kúpe minimálne jeden, ak nie aspoň dva koše na menšie potraviny – môžete do nich dať napríklad nanuky, aby ste ich po mrazničke nemuseli hľadať.

Najlepšie mrazničky majú zvukovú signalizáciu. Minimálne by mala mraznička pípnuť, ak dvere nie sú dobre zatvorené. Mraznička by však mala mať aj nejaký varovný signál v prípade, keď náhodou nastane nejaký problém s mrazením.

V akých energetických triedach sa pohybujú mrazničky?

V ponuke sú okrem mrazničiek A+ už aj mrazničky A++ alebo tiež A+++.

Cena mrazničiek sa odvíja okrem iného aj od energetickej triedy.

Nájdem na trhu aj vstavanú mrazničku?

Áno. Niektorí výrobcovia ponúkajú aj vstavané mrazničky, ktoré môžete zabudovať do kuchynskej linky tak, ako aj iné spotrebiče.


Lacné mrazničky už od 145 EUR

Pomohol vám náš test mrazničiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú mrazničku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 3 =