Veľké spotrebiče

Test úzkych slim pračiek

slim úzka práčka Beko Záujem o úzke slim práčky má stále viac domácností. Donedávna sa predávali najmä do menších kúpeľní a všade tam, kde bolo treba rozumne riešiť každý kúsok voľného priestoru.

Momentálne nájdete slim práčky aj v priestranných kúpeľniach, kde majitelia nemuseli šetriť miestom. Dôvod je jednoduchý – najlepšie slim práčky sú nielen dizajnovo modernejšie a pre mnohých krajšie, ale v priestore neprekážajú a ponúkajú úplne rovnaké možnosti ako štandardné práčky. Prečo si teda vybrať väčší spotrebič, keď môžete mať niečo praktickejšie?

Ak ja vy premýšľate nad slim práčkami, potom čítajte ďalej. Prinášame v tomto článku test spolu so zaujímavými informáciami, aby ste mali ako spotrebiteľ prehľad a mohli si lepšie vybrať.

Budeme radi, keď sa v závere zapojíte do diskusie a napíšete vlastné postrehy a rady ostatným čitateľom. Spolu s nami tak budete rebríček tvoriť spolu s nami aj vy, naši čitatelia.

Ďakujeme tiež, že aj tento náš článok zdieľate medzi priateľmi ďalej na sociálnych sieťach.

[ssba]

Test – najlepšie kvalitné slim práčky – TOP 7

ProduktRozmery
(Š×V×H)
HodnotenieCena odRecenzie
1.LG F2S7V3HYTW
60×85×47.5 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]350 EURČítať recenzie
2.LG F2DV5S7S0
85×60×47.5 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]560 EURČítať recenzie
3.AEG ProSense L6SE26SC
59.5×84.5×42 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]450 EURČítať recenzie
4.ELECTROLUX EW6S426W
84,5×59,5×42 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]290 EURČítať recenzie
5.HOOVER HW4 37AMBS/1-S
60×85×43 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]380 EURČítať recenzie
6.GORENJE WE62SDS
60×85×43 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]260 EURČítať recenzie
7.BEKO WRE 6511 BWW
60×84×41.5 cm[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]235 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku slim pračiek


Aké sú najlepšie úzke slim práčky na trhu?

 1. LG F2WN5S7S0
 2. LG F2DV5S7S0
 3. AEG ProSense L6SE26SC
 4. ELECTROLUX EW6S426W
 5. HOOVER HW4 37AMBS/1-S
 6. GORENJE WE62SDS
 7. BEKO WRE 6511 BWW

Ako vybrať najlepšiu úzku slim práčku?

 • Energetický štítok. Všetky základné parametre, ktoré potrebujete na prvý pohľad porovnať, nájdete prehľadne vyobrazené na energetických štítkoch. Sú tam uvedené údaje o energetickej triede, hlučnosti, o účinnosti odstreďovania a aj o ročnej spotrebe vody v litroch. Nechýba údaj o spotrebe energie v kWh a kapacita bielizne na jedno naplnenie bubna.
 • Plnenie spredu alebo zhora. Najlepšie úzke slim práčky nájdete v oboch kategóriách, no obľúbenejšie sú tie plnené spredu, teda klasické s dvierkami. Slim práčky plnené zhora zvyknú byť ešte užšie, no plnenie spredu je pre mnohých z nás pohodlnejšie.
 • Množstvo bielizne a kapacita bubna. Bežne úzke práčky na trhu vyperú naraz 7 kg bielizne, čo je veľkorysé aj pre rodinu s deťmi. Na začiatku mali slim práčky kapacitu iba do 5 kg, dnes je to porovnateľné s práčkami klasických rozmerov.
 • Hlučnosť slim pračiek. Rozlišujeme na energetickom štítku hlučnosť prania a hlučnosť odstreďovania. Kvalitné úzke slim práčky majú hlučnosť prania mierne nad 50 dB, odstreďovanie sa pohybuje okolo 70 dB. V prípade, že vám na hlučnosti naozaj záleží, kúpte spolu s práčkou aj špeciálnu podložku pod práčku. Je to lacná maličkosť, ktorá ešte dodatočne stlmí vibrácie počas prania.
 • Slim práčka so sušičkou. Štandardná kombinácia je 7 kg bielizne na pranie a 4 kg na sušenie, teda aj tu platí, že pri kombinovanej práčke so sušičkou vyperiete viac než môžete usušiť. Ak chcete prať efektívne, jednoducho dajte do práčky 4 kg bielizne a spustite program pranie so sušením. Nemusíte časť bielizne po dopraní vyberať a dávať na sušiak.

Čo znamená pranie s bublinkami?

Bublinkové pranie (eco bubble, bubble wash a i.) majú viaceré kvalitné práčky na trhu a ide o vytváranie peny zo studenej vody, pracieho prostriedku a vzduchu. Bielizeň sa tak veľmi šetrne perie v jemných bublinkách už aj pri nízkych teplote 20 °C, čiže spotrebujete menej prášku a energie.

Aká je to funkcia parného prania?

Parné pranie je šetrné a vhodné aj pre mimoriadne jemnú bielizeň podobne ako bubble pranie s bublinkami. Navyše sa pri praní v pare lepšie zbavuje bielizeň alergénov.

Ako sa zorientovať v údaji o odstreďovaní na energetickom štítku slim práčky?

Efektívnosť odstreďovania je udávaná písmenami od A po D, pričom A znamená najlepšie hodnotenie kedy je v bielizni po dopraní menej ako 45 % vody. Čím lepšie práčka odstreďuje, tým skôr uschne bielizeň bežným spôsobom, voľne na sušiaku. Najlepšie úzke slim práčky na trhu majú odstreďovanie hodnotené od A najviac po písmeno C.

Aké funkcie sú pri výbere slim práčky dôležité?

Najlepšie úzke slim práčky majú rýchly program na pranie do 15 minút alebo do 30 minút, ktorý určite budete potrebovať. Rovnako nevyhnutný je program jemného alebo ručného prania, ktorý dnes už naozaj šetrne vyperie aj luxusnú bielizeň náchylnú na poškodenia.

Mimoriadne žiadaná je funkcia žehlenia, pretože minimalizuje záhyby na oblečení a vy tak mnohé blúzky či košele alebo akúkoľvek inú bielizeň (džínsy, čipkovaná spodná bielizeň) nebudete musieť žehliť – po vybratí z práčky sú len minimálne pokrčené.

Samozrejmosťou je program na čistenie bubna, ktorý majú už všetky kvalitné práčky na trhu, podobne ako aj program na škvrny pre veľmi znečistenú bielizeň (vetrovky, športové oblečenie, fľaky od čokolády).

Ako sa zorientovať v údaji o spotrebe vody na energetickom štítku slim práčky?

Spotreba vody udávaná v litroch na energetickom štítku je vždy len orientačným údajom, pretože sa vypočítava obvykle štandardizovane z prania na programe bavlna pri 60 °C. Nedozviete sa aká je priemerná spotreba vody pri používaní iných pracích programov, napríklad bavlna pri 95 °C alebo pri praní prevažne na 30 °C.

Aké značky sú najpopulárnejšie pri slim práčkach?

Najlepšie úzke slim práčky má v ponuke výrobca LG, ale žiadané sú aj cenovo dostupnejšie slim práčky napríklad od Beko. Všetky slim práčky majú hĺbku 40 cm až 45 cm.


Lacné slim práčky už od 269 EUR

Pomohol vám náš test slim pračiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné úzke slim práčky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

20 − 13 =