Veľké spotrebiče

Test sušičiek bielizne

Susicka bielizne AEG Najlepšie sušičky bielizne v súčasnosti neponúkajú len rýchle usušenie oblečenia – vedia žehliť, šetria materiál vášho oblečenia, zlepšujú hygienu a v neposlednom rade poslúžia aj alergikom, nakoľko bielizeň bude úplne bez prachu, smogu a peľu. Pomaly sa už dostávajú aj do našich domácností, a tak sme pripravili test sušičiek bielizne, v ktorom sú zahrnuté najlepšie sušičky bielizne na našom trhu.

Prečítať si môžete nielen test, ale i najčastejšie otázky spotrebiteľov, ktoré sa vynárajú pri kúpe sušičiek. Aby sme vám priniesli čo najviac užitočných informácii, poradíme dôležité parametre na základe ktorých treba novú sušičku bielizne kupovať.

A máte skúsenosti so zakúpením novej sušičky a chcete sa o ne podeliť, neváhajte napísať svoje postrehy do diskusie! Teší nás každý nový podnet od širokej verejnosti.

[ssba]

Test – najlepšie sušičky bielizne – TOP 7

ProduktKapacitaTrieda účinnosti sušeniaHodnotenieCena odRecenzie
1.LG RC80EU2AV4D
8 kgA[usr 5 tooltip="true" text="true"]550 EURČítať recenzie
2.Bosch WTW87467CS
7 kgB[usr 5 tooltip="true" text="true"]540 EURČítať recenzie
3.AEG T9DBC68SC
8 kgA[usr 5 tooltip="true" text="true"]900 EURČítať recenzie
4.BEKO DS8539TU
8 kgA[usr 5 tooltip="true" text="true"]530 EURČítať recenzie
5.Beko DPY 8506 GXB1
8 kg-[usr 4.9 tooltip="true" text="true"]450 EURČítať recenzie
6.BEKO DH8544CSRX
8 kg-[usr 4.8 tooltip="true" text="true"]530 EURČítať recenzie
7.SAMSUNG DV90T5240AT/S7
9 kg-[usr 4.7 tooltip="true" text="true"]640 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku SUŠIČIEK BIELIZNE


Aké sú najlepšie sušičky bielizne na trhu?

 1. LG RC80EU2AV4D
 2. Bosch WTW87467CS
 3. AEG T9DBC68SC
 4. BEKO DS8539TU
 5. Beko DPY 8506 GXB1
 6. BEKO DH8544CSRX
 7. SAMSUNG DV90T5240AT/S7

Ako mám vybrať najlepšiu sušičku bielizne?

 1. Kapacita sušičky. Sušičky bielizne majú obvykle kapacitu od 6 do 10 kíl, ale na trhu môžete nájsť aj malé sušičky s kapacitou len 1 kg vhodné napríklad na chaty. Spravidla sa ale kupujú do domácností, a tomu je teda prispôsobená aj veľkosť bubna. Vyberajte podľa toho, koľko členov je vo vašej domácnosti a či chcete sušiť všetku vypratú bielizeň.
 2. Druh sušičky. Kondenzačné, ako už napovedá samotný názov, kondenzujú vodu na paru. Nepotrebujú žiaden odvod pary, takže sa bežne používajú do väčšiny domácností. Môžu byť buď s tepelným čerpadlom, alebo s parnou funkciou. Druhým typom sú sušičky ventilačné (odvetrávacie), ktoré potrebujú miesto na vývod pary.
 3. Funkcie sušičky. Moderné sušičky bielizne majú senzory, vďaka ktorým samé zvolia teplotu sušenia, dĺžku sušenia, a tiež sledujú kedy je už bielizeň suchá, aby sa mohli hneď vypnúť. Určite kupujte sušičku schopnú žehliť bielizeň, aby ste mohli oblečenia rovno ukladať do skrine, bez zbytočných starostí. Užitočný je odložený štart, zvukové indikátory otvorených dvierok, apod. Využívať budete aj funkciu sušenia bubna.
 4. Príslušenstvo sušičky. K sušičke môže výrobca pridať šikovný stojan na sušenie topánok. Na príslušenstvo sa treba vždy opýtať.
 5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test sušičiek bielizne vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Aké informácie nájdem na energetickom štítku?

Na energetickom štítku je uvedený výrobca a model, energetická trieda, ročná spotreba energie, maximálna hmotnosť bielizne akú sušička vie usušiť počas jedného cyklu sušenia (v podstate je to kapacita bubna), hlučnosť v decibeloch, koľko minút trvá základný cyklus sušenia, účinnosť sušenia od A po G.

Akým spôsobom sušička bielizne žehlí oblečenie?

Žehlenie prebieha pomocou pary – na oblečení sa odstraňujú záhyby. Odevy sú hladké, nadýchanejšie, pripravené rovno na odloženie do skrine. Takéto žehlenie je omnoho šetrnejšie k materiálom ako klasické.

Aké sú ventilačné sušičky bielizne?

Ventilačné sušičky, alebo tiež odvetrávacie, majú trubicu na odvádzanie pary čo znamená, že potrebujete z miestnosti vyviesť trubicu von. Sú to sušičky ideálne do práčovne v rodinnom dome.

Aké sú kondenzačné sušičky bielizne?

Kondenzačná sušička môže byť kdekoľvek, lebo nemá žiaden externý vývod pary, teda neriešite trubicu na vývod. Používajú sa bežne v domácnostiach a poznáme 2 základné druhy:

 • Kondenzačné s parnou funkciou bielizeň aj žehlia a o čosi lepšie šetria energiu;
 • Kondenzačné s tepelným čerpadlom sú drahšie, ale vedia sušiť aj pri nižších teplotách.

Aká je priemerná hlučnosť sušičky bielizne?

Výrobcovia sa snažia znižovať decibely, napríklad funkciou Silent System. Tie najmenej hlučné dosahujú hodnoty okolo 60 dB.


Lacné SUŠIČKY BIELIZNE už od 360 EUR

Pomohol vám náš test sušičiek bielizne? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie sušičky bielizne na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

3 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 2 =

 • Snazim sa najst na Slovenskom webe ventilacnu susicku. Nikde ju nenachadzam. Vie mi niekto poradit, kde sa da kupit?

  • Dobrý deň, ventilačné sušičky už nie sú vyrábané, ich vývoj bol dokončený, takže ich môžete skutočne získať len výnimočne.

   • Dakujem za odpoved, ale zda sa mi to neuveritelne: byvam v USA a tu dostat len odvetravacie. Maju spustu vyhod. Stahujeme sa na Slovensko a preto hladam odvetravaciu susicku. Taku je mozne dostat na Nemeckom ako aj na Anglickom trhu. Slovensko je ine?