Veľké spotrebiče

Test retro chladničiek

Retro chladnička Amica Do retro chladničky sa jednoducho musíte zamilovať na prvý pohľad. Stará nestarnúca klasika je obľúbená dokonca aj v modernej kuchyni, kde nádherne vynikne a stane sa akousi dominantou, ktorá ihneď upúta pozornosť svojou jedinečnosťou. Najlepšie retro chladničky kvalitou a funkciami konkurujú moderným chladničkám – sú úsporné, priestranné a ponúkajú aj najnovšie technológie chladenia.

Najzaujímavejší je azda vzhľad. V súčasnej ponuke výrobcov nájdete modely v mnohých farebných prevedeniach. Vďaka tomu retro chladnička zapadne do kuchyne v štýle retro & vintage, ale zároveň má svoje miesto i v modernej kuchyni, kde dokáže vkusne oživiť priestor.

Ak aj vám učarovali retro chladničky, potom si prečítajte test plný zaujímavých rád. Okrem aktuálneho rebríčka prinášame aj užitočné informácie pre kupujúcich, aby ste získali prehľad a mohli sa lepšie zorientovať v ponuke.

Ďakujeme, že článok zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach a tešíme sa na vše postrehy a otázky, ktoré nám píšete v závere do diskusie. Spolu s nami tak tvoríte test retro chladničiek aj vy, naši čitatelia.

[ssba]

Test – najlepšie retro chladničky – TOP 6

ProduktKapacitaEnergetická trieda
(2021)
HodnotenieCena odRecenzie
1.SMEG 50´s Retro Style FAB32
234 + 97 lD[usr 5 text="true" tooltip="true"]2000 EURČítať recenzie
2.Gorenje ORK192
227 + 97 lE[usr 5 text="true" tooltip="true"]800 EURČítať recenzie
3.Amica Retro KGCR 387100
181 + 63 lE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]540 EURČítať recenzie
4.AMICA VD 1442
162 + 44 lE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]410 EURČítať recenzie
5.Klarstein Audrey Retro
194 + 56 lE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]500 EURČítať recenzie
6.MIDEA MDRD142SLF30
93 lF[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]135 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku retro chladničiek


Aké sú najlepšie retro chladničky na trhu?

 1. SMEG 50´s Retro Style FAB32
 2. Gorenje ORK192
 3. Amica Retro KGCR 387100
 4. AMICA VD 1442
 5. Klarstein Audrey Retro
 6. MIDEA MDRD142SLF30

Ako vybrať najlepšiu retro chladničku?

 • Umiestnenie mrazničky. Ako si možno pamätáte zo svojho detstva, kombinované chladničky s mrazničkou mali mrazničku kedysi hore. V súčasnosti je trend iný a mraziaca časť je dole. Retro chladničky nájdete s mrazničkou dole, ale aj s mrazničkou hore. Je teda len na vás, čomu dáte prednosť a čo sa vám páči viac. Dokonca pre maximálny retro zážitok niektorí výrobcovia majú v ponuke jednodverovú retro chladničku, kde mrazničkou je jeden (spravidla horný) šuplík.
 • Rozmery a objem retro chladničky. Rozmery retro chladničiek sú porovnateľné s klasickými modernými chladničkami, no nájdete v ponuke aj užšie, ktoré sú ideálne do menších kuchýň. Myslite na to, že retro chladničky sú samostatne stojace (pochopiteľne aby vynikol ich dizajn a tvar), a tak si miesto na chladničku premerajte ešte pred kúpou. Čo sa týka vnútorného objemu, uspokoja aj väčšiu rodinu. Menšia domácnosť môže zvoliť užšiu retro chladničku, a teda aj s menším vnútorným objemom.
 • Energetická trieda a hlučnosť retro chladničiek. Kvalitné retro chladničky sú tiché, ich hlučnosť sa pohybuje do 40 dB, čím v pohode konkurujú moderným chladničkám. Pri energetickej triede platí známa zásada: aspoň A až E je už štandardom v domácnostiach. Keď chcete ušetriť pri obstarávacej cene retro chladničky, môžete nájsť takú, ktorá je kategorizovaná len ako A. Chladnička je totiž spotrebič, ktorý v domácnosti funguje nonstop. Energetická trieda má celkom 8 tried (A – G).
 • Vnútorný priestor retro chladničky. Najlepšia retro chladnička bude pre vás tá, ktorá splní vaše očakávania. Niekto potrebuje viac poličiek, iný ocení šuplíky a niekto musí mať v chladničke priestor na plechovky. Vždy si pozrite vnútorné rozloženie priestoru a ak nakupujete online, pozrite si fotografie. Kvalitné modely od spoľahlivej značky zvyknú mať aj prezentačné video, aby ste mohli vidieť produkt ešte detailnejšie.
 • Funkcie retro chladničiek. Kvalitné modely sú technológiami rovnaké ako moderné. Otázkou je, čo využijete, a za čo by ste si priplatili možno zbytočne. Štandardom je určite funkcia “No Frost” proti tvorbe námrazy. V ponuke sú ale i poličky z nerozbitného skla, signalizácia otvorených dverí a rýchle zmrazenie jedál v mrazničke.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test retro chladničiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Akí výrobcovia retro chladničiek sú najznámejší?

Momentálne sú na trhu najpredávanejšie retro chladničky od značiek Smeg a Gorenje, no retro chladničky nájdete aj od značky Amica. Klarstein má v ponuke naozaj typické retro chladničky s mraziacou časťou hore.

Čo znamená pojem “monoklimatická retro chladnička”?

Monoklimatická chladnička má “len jednu klímu” – čiže nemá mraziacu časť. Ak sa rozhodnete pre monoklimatickú retro chladničku, budete mať naozaj len chladničku, bez mrazničky. Takéto retro chladničky sú krásne svojou jednoduchosťou a pokiaľ nepotrebujete potraviny mraziť, budete mať v domácnosti chladničku s množstvom praktických poličiek a držiakov.

Čo znamená pojem “akumulačná doba”?

Akumulačná doba udáva, koľko kilogramov potravín zamrazí mraziaca časť chladničky za 24 hodín. Najlepšie retro chladničky zamrazia aj 15 kg, priemer je cca 10 kg, no a minimum s akým sa môžete stretnúť je 5 kg.

V akých farbách sú retro chladničky dostupné?

Najčastejšie sa stretnete s jemnou smotanovou farbou a s červenou farbou, ktorá pôsobí mimoriadne veselo a dokáže kuchyňu úplne oživiť. Ak máte svoju predstavu o farbách v kuchyni, určite zladíte aj retro chladničku. Najfarebnejšie variácie ponúka Smeg a Gorenje – hnedé, bledomodré, oranžové, ale aj v jemnej ružovej, aby ladili s vintage doplnkami. Výnimkou nie sú ani zelené retro chladničky a nechýba mimoriadne populárna sýta bordová farba.

Ak chcete decentne vyzerajúcu retro chladničku, potom si pozrite čierne retro chladničky. Pôsobia luxusne a strieborné kľučky na otváranie sú zaujímavým kontrastným detailom.

Kam dál?

Pozri tiež najlepšie americké chladničky a test mini chladničiek.


Lacné retro chladničky už od 120 EUR

Pomohol vám náš test retro chladničiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné retro chladničky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

11 − 3 =