Malé spotrebiče

Test mini chladničiek

mini chladnička Takmer všetci výrobcovia, ktorý ponúkajú chladničky klasických rozmerov, majú v ponuke tiež mini chladničky. Či už potrebujete mini chladničku na chatu, do kancelárie, alebo má byť súčasťou kuchynskej linky, ako praktický doplnok k tradičnej chladničke s mrazničkou, je tu pre vás test malých chladničiek plný zaujímavých rád. Výber totiž nie je až tak jednoduchý – všímať si treba viaceré parametre, a navyše je ich naozaj na trhu dosť. Tento náš rebríček obsahuje aj zoznam, v ktorom nájdete kvalitné modely na trhu.

Najlepšia mini chladnička je taká, ktorá vyhovuje presne vašim požiadavkám a hodí sa na miesto, kde ju potrebujete mať. Niektoré domácnosti ju dokonca majú ako hlavnú chladničku – ak býva v garsónke len jedna osoba, ktorá navyše neobľubuje časté varenie, mini chladnička je úplne ideálnym riešením pre základné potraviny, alebo aj rôzne polotovary. Nestojí veľa a chladí rovnako dobre, ako všetky bežné chladničky.

Vždy nás tešia ohlasy čitateľov a aj vaše zdieľania.

[ssba]

Najlepšie mini chladničky podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktObjemRozmer
(ŠxVxH)
HodnotenieCena odRecenzie
1.Klarstein MKS-11
25 lcca 38 x 47 x 44,5 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
2.Klarstein Big Daddy Cool
87 lcca 47 x 83,7 x 49,2 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
3.Klarstein Geheimversteck
17 lcca 38,5 x 33,5 x 41,5 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
4.Klarstein Audrey retro
48 lcca 44 x 50 x 49,8 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]127 EURČítať recenzie
5.GODDESS RSD083GW8A
91 lcca 44,5 x 83,1 x 49 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
6.MIDEA HS-121LN
94 lcca 47,2 x 85 x 45 cm[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mini chladničiek


Aké sú najlepšie mini / male chladničky na trhu?

 1. Klarstein MKS-11 – to najlepšie podľa nás
 2. Klarstein Big Daddy Cool
 3. Klarstein Geheimversteck
 4. Klarstein Audrey – najlepší mini retro chladnička
 5. GODDESS RSD083GW8A
 6. MIDEA HS-121LN

Ako vybrať najlepšiu mini chladničku?

 • Rozmery mini chladničky. Pri mini chladničkách je práve rozmer často rozhodujúci. Ak ju plánujete umiestniť do malého priestoru, alebo potrebujete mini chladničku trebárs len na nápoje, potom bude stačiť výška 47 cm až 55 cm. Väčšie mini chladničky majú výšku okolo 72 cm až 86 cm, a to už v nich nájdete aj poličky a napríklad aj jeden šuplík na zeleninu.
 • Typ mini chladničky. Aj mini chladničky môžu byť vstavané, alebo samostatne stojace. Kuchynská linka zvykne mať výšku 85 cm, čiže viete ju šikovne zabudovať priamo do kuchynskej linky.
 • Objem mini chladničky. Údaj o objeme mini chladničky vám niečo napovie o jej vnútornom priestore. Berte do úvahy účel mini chladničky, lebo ak ju chcete len na nápoje, postačí vám objem okolo 10 litrov. Ak v nej chcete mať aj potraviny, pozrite si mini chladničky s objemom do 20 litrov.
 • Vnútorné usporiadanie. Keď kupujete mini chladničku naživo, máte to jednoduchšie, pretože ju otvoríte a môžete si pozrieť usporiadanie poličiek. Pri online nákupe si pozrite rôzne videá, čo možno najviac fotiek a je dobré čítať recenzie a testy mini chladničiek. Možno vám bude vyhovovať objem, ale radšej si vyberiete takú, ktorá bude mať ešte aj o jednu poličku viac.
 • Energetický štítok. Tak ako iné spotrebiče, aj mini chladničky musia mať svoj energetický štítok. Pre rýchle porovnanie základných parametrov pozrite údaje na energetických štítkoch, ako sú hlučnosť, energetická trieda či objem.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test malých chladničiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Majú mini chladničky automatické odmrazovanie?

Nie všetky. Najlepšie mini chladničky na trhu majú funkciu automatického odmrazovania. Túto funkciu si vždy zistite dopredu, ešte pred kúpou.

Čo znamená akumulačná doba?

Akumulačná doba udáva, ako dlho budú potraviny v mini chladničke chladené aj po tom, čo bude výpadok elektrického prúdu. Čiže ak by bol výpadok elektrického prúdu, budete vedieť ako dlho zostanú potraviny chladené.

Čo je rýchle schladenie potravín?

Ide o funkciu, kedy viete rýchlo schladiť čerstvé potraviny, keď ste ich napríklad práve doniesli z nákupu a dali do chladničky. Na istý čas bude mini chladnička chladiť viac, aby ich zachladila, a potom bude udržiavať vami nastavenú bežnú teplotu.

Majú mini chladničky funkciu rýchleho schladenia?

Nie všetky mini chladničky majú aj funkciu rýchleho schladenia potravín. Táto informácia bude uvedená v popise konkrétnej mini chladničky.

Aké osvetlenie majú mini chladničky?

Niektoré modely majú osvetlenie vyriešené klasickou žiarovkou, ktorú treba občas vymeniť. Najlepšie modely na trhu majú LED osvetlenie, ktoré je nielen úspornejšie, ale má tiež dlhšiu životnosť.

Akú hmotnosť majú mini chladničky?

Mini chladničky majú hmotnosť obvykle do 20 kg, niektoré aj do 35 kg. Pokiaľ chcete mini chladničku často prenášať, údaj o jej hmotnosti bude pre vás iste dôležitý. Ak bude na jednom mieste, alebo bude vaša nová mini chladnička vstavaná, nemusíte hmotnosť mini chladničky nejako zvlášť riešiť.

V akých cenách sa pohybujú mini chladničky?

Mini chladničky sa pohybujú v cenách od približne 120 € do 200 €. Cena záleží nielen do značky, ale tiež aj od jej rozmerov a samozrejme od jej objemu.

Medzi najznámejšie značky, ktoré ponúkajú mini chladničky, patria: Electrolux, Zanussi, Gorenje, Candy, Beko, Whirlpool, Amica, Hyundai.

Aká teplota je v chladničke ideálna?

V chladničke by ste mali mať nastavené chladenie na teplotu 5 °C.

Ako hlučné zvyknú byť mini chladničky?

Drvivá väčšina má hlučnosť pod 40 dB, najlepšie modely majú hodnoty okolo 35 dB. Tento údaj nájdete uvedený pri každej mini chladničke, buď v popise, alebo na energetickom štítku.

Kam dalej?


Lacné mini chladničky už od 90 EUR

Pomohol vám náš test mini chladničiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné male chladničky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fifteen − twelve =