Malé spotrebiče

Test teplovzdušných fritéz

DOMO DO 513 FR Teplovzdušná fritéza sa v našich domácnostiach stáva nenahraditeľným spotrebičom. Na začiatku zaujala najmä ľudí, ktorí sa potrebovali z rôznych dôvodov zdravšie stravovať, neskôr sa rozšírila do domácností s deťmi a momentálne sa o najlepšie teplovzdušné fritézy na trhu zaujíma väčšina moderných gazdiniek.

Hlavnou výhodou je inovatívna príprava jedlanepotrebujete litre oleja na skvelé hranolky, alebo vynikajúci karfiol, pretože fritézou prúdi horúci vzduch, ktorý jedlo rovnomerne ohrieva, a teda sa nič nepripáli. Navyše ani samotný olej nebude prepálený a potrebujete ho naozaj len minimálne množstvo.

Mnohé modely zo súčasnej ponuky výrobcov dokonca pri niektorých receptoch olej vôbec nepotrebujú, čiže ním neplytváte.

Zároveň najlepšie teplovzdušné fritézy umožňujú používať aj kvalitnejšie a jemnejšie oleje, ktoré majú nízky dymový bod – konečne si vychutnáte chuť konopného oleja, alebo ľanového oleja bez toho, aby sa prepálili ako pri klasickom smažení.

Tento test teplovzdušných fritéz zahŕňa nielen najlepšie modely, ale dozviete sa aj zaujímavé informácie užitočné pre spotrebiteľa pri nakupovaní. Ako stále nás aj tentoraz potešia vaše postrehy, vďaka ktorým tvoríte rebríček aj vy, naši čitatelia. Píšte nám postrehy do diskusie, aby sme spoločne podarili ďalším.

Ďakujeme, že zdieľate medzi svojimi priateľmi na sociálnych sieťach, lebo tak naša práca môže rásť.

[ssba]

Test – najlepšie teplovzdušné fritézy – TOP 6

ProduktVýkonObjemHodnotenieCena odRecenzie
1.Delimano Deluxe Noir
1500 W3,5 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
2.DOMO DO 513 FR
1800 W5,5 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
3.Tefal EY 201815
1500 W4,2 l[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
4.Klarstein VitAir Turbo
1400 W-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
5.Klarstein AeroVital Deluxe
1700 W5,4 l[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
6.TESLA AirCook Q30
1300 W3,8 l[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku teplovzdušných fritéz


Aké sú najlepšie teplovzdušné fritézy na trhu?

 1. Delimano Deluxe Noir
 2. DOMO DO 513 FR
 3. Tefal EY 201815
 4. Klarstein VitAir Turbo
 5. Klarstein AeroVital Deluxe
 6. TESLA AirCook Q30

Ako vybrať najlepšiu teplovzdušnú fritézu?

 • Výkon teplovzdušných fritéz. Kvalitné teplovzdušné fritézy majú výkon 1400 W až 1900 W, pričom taký priemer v domácnostiach je najčastejšie 1700 W. Určite neodporúčame príliš nízky výkon, lebo teplovzdušná fritéza jednoducho musí zvládnuť prípravu najrôznejších jedál a k tomu je nutný aj nejaký ten výkon v dostatočnej hodnote.
 • Objem teplovzdušných fritéz. Najlepšie modely pripravia naraz aj celé kurča na nedeľný obed, čo je obrovskou výhodou. Pri štandardnej veľkosti porcie pripraví teplovzdušná fritéza s objemom 2,5 l porcie pre štyri osoby a zmestí sa do nej približne 1,4 kg surovín. Pokiaľ máte väčšiu rodinu, alebo varíte na viac dní dopredu, potom pozrite teplovzdušné fritézy s objemom napríklad 9 litrov, prípadne pre celé kurča bude potrebný ešte väčší objem.
 • Rozsah nastavenia teploty. Teplovzdušné fritézy majú najčastejšie možnosť nastaviť teplotu prípravy jedál už od 50°C až do 230°C, niektoré majú maximálnu teplotu do 220°C alebo do 200°C. Vyberajte podľa toho, aké jedlá plánujete pripravovať najčastejšie.
 • Typ teplovzdušných fritéz. Najčastejšie sa stretnete s teplovzdušnými fritézami, ktoré ohrievajú jedlo pomocou horúceho vzduchu prúdiaceho okolo surovín. Na trhu sú však aj kvalitné teplovzdušné fritézy halogénové, a tie pomocou halogénového svetla vytvárajú teplo pre prípravu jedál.
 • Užitočné funkcie a doplnky navyše. Teplovzdušné fritézy majú viacero šikovných nastavení, napríklad množstvo prednastavených programov na prípravu konkrétnych typov jedál, rozličné signalizácie, aby ste vedeli čo sa s fritézou deje a v neposlednom rade poteší možnosť umývať jednotlivé časti v umývačke riadu. Z doplnkov spomenieme napríklad kôš na hranolky alebo vidlicu na prípravu kurčaťa.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test teplovzdušných fritéz na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi halogénovými a klasickými teplovzdušnými fritézami?

Halogénové teplovzdušné rúry vytvárajú teplo pomocou halogénového svetla. Hlavnou výhodou je, že majú priehľadné sklo, a tak vidíte ako sa jedlo pripravuje. Nevýhodou je vyššia cena týchto fritéz.

Klasické teplovzdušné fritézy vytvárajú horúci vzduch, vďaka ktorému sa suroviny prehrejú na vami požadovanú teplotu. Sú cenovo dostupné a mimoriadne obľúbené v čoraz viac domácnostiach.

Aké sú to dynamické teplovzdušné fritézy?

Dynamické teplovzdušné fritézy jedlo automaticky opatrne otáčajú, aby sa rovnomerne pripravilo v čo najkratšom čase. Niektoré lacné modely toto otáčanie nemajú, a teda musíte občas suroviny počas prípravy premiešať manuálne.

Aké funkcie sú užitočné?

Kvalitné teplovzdušné fritézy majú časovač, a to dokonca niektoré modely až na 9 hodín. Určite oceníte displej, vďaka ktorému je príprava jedál ešte intuitívnejšia, lebo vidíte na ikonkách presne čo ste nastavili. Samozrejmosťou by mala byť poistka proti prehriatiu a aj tepelne izolovaná rukoväť chrániaca pred popálením.

Môžem v teplovzdušnej fritéze pripravovať všetky jedlá ako v bežnej fritéze?

Áno. Dokonca môžete vyskúšať aj niečo nové, ako napríklad mini koláče hotové do pol hodinky, alebo nadýchané rizoto.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody teplovzdušných fritéz?

Teplovzdušné fritézy pripravujú jedlo zdravým spôsobom, neprepaľujú tuk a majú funkcie navyše. Svojím objemom sú dostatočne veľké aj na celé kurča alebo väčšie ryby, prípadne aj na časti morky.

Nevýhodou môže byť cena a samozrejme nová chuť jedál – už necítite prepálený tuk, ale chuť surovín v ich pravej podstate. Je to samozrejme výhoda, len ak ste doteraz celé roky pripravovali hranolky alebo ryby v klasickej fritéze, očakávajte nové chute na aké si však veľmi rýchlo zvyknete.

Aké značky teplovzdušných fritéz patria medzi najvyhľadávanejšie?

Dobre teplovzdušné fritézy na trhu iste nájdete pod výrobcami ako Klarstein, Tefal, Philips či Delimano.

Ideálne je prečítať si test alebo recenzie, aby ste sa ako spotrebiteľ oboznámili s tým, čo trh ponúka.


Lacné teplovzdušné fritézy už od 60 EUR

Pomohol vám náš test teplovzdušných fritéz? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné teplovzdušné fritézy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × 3 =

 • Na trhu je aj fritéza patriaca k viacúčelovým (aj drahším – bohužiaľ) s veľkým pracovným priestorom. GUZZANTI 39D, nikde v testoch ju nevidím a rozhodne patrí k tým “lepším”.