Malé spotrebiče

Test varičov vajec

Variče vajec Milovníci vajíčok vedia, že spôsob prípravy výrazne ovplyvňuje ich chuť a konzistenciu. Stačí minúta naviac a chuť je úplne iná. Aby príprava vajíčok nebola komplikovaná, máme na trhu moderné variče vajíčok – nemusíte kontrolovať dobu prípravy a navyše sa vajíčka vždy podaria tak, aby boli dokonalé podľa vašej chuti.

Najlepší varič vajec, alebo tiež vajíčkovar, šetrí váš čas. Dokonale pripravené vajíčka si tak môžete dopriať absolútne kedykoľvek – či už na raňajky, na večeru pre celú rodinu, alebo ako chutný olovrant po tréningu. Táto univerzálna surovina bude častejšie súčasťou vášho jedálnička.

Ako však vybrať kvalitný varič vajec, keď je ponuka na trhu tak pestrá? Jednotlivé vajíčkovary sa od seba líšia napríklad výkonom, dobou prípravy, ale aj materiálom a príslušenstvom. Aby ste si vybrali najlepší model práve podľa vašich potrieb, pripravili sme tento prehľadný test s ktorým získate základný prehľad.

Okrem rád sa snažíme odpovedať na časté otázky kupujúcich. Ďakujeme za všetky vaše zdieľania a tešíme sa na postrehy, ktoré nám píšete v závere do diskusie – spolu s nami tak tvoríte tento rebríček.

[ssba]

Najlepšie variče vajec podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktPočet vajecHodnotenieCena odRecenzie
1.Pro Utile Delimano
až 7[usr 5 text="true" tooltip="true"]13 EURČítať recenzie
2.Steba EK 6
až 7[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]39 EURČítať recenzie
3.Sencor SEG 710BP
až 7[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie
4.STELIO WMF
až 7[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]62 EURČítať recenzie
5.Severin EK 3051
až 6[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]25 EURČítať recenzie
6.Clatronic EK3497
až 6[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]12 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku varičov vajec


Aké sú najlepšie variče vajec na trhu?

 1. Pro Utile Delimano
 2. Steba EK 6
 3. Sencor SEG 710BP
 4. STELIO WMF
 5. Severin EK 3051
 6. Clatronic EK3497

Ako vybrať varič vajec?

 • Kapacita variča vajec. Kapacita udáva, koľko vajíčok dokáže varič vajec pripraviť naraz. Najčastejšie sa stretnete s varičmi vajec, ktoré vedia pripraviť 7 až 8 vajec naraz, čo je obvykle postačujúce aj pre celú rodinu, do niektorých receptov, alebo pre tzv. studené misy.
 • Výkon variča vajec. Slabšie variče vajec majú výkon okolo 380 W, tie najlepšie majú výkon 400 W alebo aj viac. Výkon je dôležitý napríklad aj kvôli dobe varenia a počtu vajíčok. Ak má varič vajec pripraviť sedem vajíčok naraz, mal by mať dostatočný výkon nech varenie netrvá dlho.
 • Doba varenia vajíčok vo variči vajec. Doba varenia je daná jeho výkonom. Čím výkonnejší varič vajec budete mať doma, tým rýchlejšie by mal zvládnuť prípravu vajíčok. Spravidla je to pár minút a príprava je obvykle rýchlejšia, než bežnými spôsobmi.
 • Spôsoby prípravy vajíčok vo variči vajec. Kvalitné variče pripravia viac než len vajíčka namäkko alebo natvrdo; dokážu pripraviť vynikajúce volské oká, ale aj dokonalú praženicu. Pozrite si možnosti variča vajec ešte pred kúpou.
 • Príslušenstvo. Bežne majú kvalitné variče vajec praktickú ihlu na vajíčka ako súčasť balenia, aby ste škrupinku jemne prepichli než bude vajíčko pripravované vo variči vajec (predídete tak prasknutiu škrupinky a vajíčko bude zakaždým krásne aj na pohľad). Najlepší model bude mať tiež aj odmerku na vodu, aby ste vajíčka varili vždy so správnym množstvom vody.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test varičov vajec na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Dokáže varič vajec pripraviť vajíčka viacerými spôsobmi?

Áno. Mnohé kvalitné variče vajec zvládnu okrem vynikajúcich vajíčok natvrdo a namäkko, pripraviť aj skvelú praženicu alebo dokonalé volské oká.

Dokonca niektoré moderné modely pripravia okrem vajíčok varením v pare aj párky, alebo i zeleninu. Vaše menu na raňajky, po tréningu, alebo pre celú rodinu na večeru tak bude s jedným varičom vajec kompletné a bez námahy.

Pokiaľ ale chcete len jednoduchý varič vajec pre rýchlu prípravu vajíčok natvrdo alebo namäkko a iné spôsoby veľmi nevyužijete, potom si nemusíte priplácať za drahšie modely s viacerými nastaveniami. Výber je len na vás – ide o to, čo všetko od variča vajec očakávate.

Ako čistiť varič vajec?

Určite nepotrebujete ďalší spotrebič, ktorý vám práci viac pridá, než aby ju uľahčil. Kvalitné modely majú nepriľnavý povrch a obvykle ich stačí poutierať len navlhčenou handričkou v prípade potreby. Zistite pri konkrétnom modely ešte pred kúpou, či sa odnímateľné časti dajú umyť v umývačke riadu (ako nádobka na vajíčka, odmerka na vodu a pod.).

Používam aj vo variči vajec na prípravu osolenú vodu?

Nie. Varenie vajíčok vo variči vajec je len s obyčajnou vodou, nepridáva sa soľ.

Sledujem pri variči vajec prípravu vajíčok?

Kvalitné variče vajec majú časovač, ktorý nastavíte podľa toho, ako chcete vajíčka pripraviť. Čas a ich prípravu vôbec nesledujete.

Najlepšie modely majú aj zvukovú signalizáciu, keď sú už vajíčka hotové.

Z akých materiálov sú variče vajec?

Sú často z nerezu alebo z vysokokvalitného plastu.

Samozrejmosťou by mal byť nepriľnavý povrch, ktorý majú už všetky na trhu.

Koľko váži varič vajec?

Variče vajec patria medzi malé kuchynské spotrebiče, sú veľmi dobre skladné a užitočné pre všetkých milovníkov vajíčok.

Ich váha sa obvykle pohybuje okolo 0,5 kg.

Z akých častí pozostáva varič vajec?

Variče vajec majú ohrievaciu misu, ďalej potrebujú odu podľa odmerky v správnom množstve pre daný typ prípravy vajíčok a obal resp. veko s ktorým prikryjete vajíčka a môžu sa pripravovať. Obvykle je veko priehľadné, takže vidíte ako sa vajíčka varia.

Tvar varičov vajec je obvykle oválny alebo v tvare veľkého vajíčka. Len variče vajec s väčšou kapacitou (napríklad pre 12 vajíčok) zvyknú byť hranaté.


Lacné variče vajec už od 14 EUR

Pomohol vám náš test varičov vajec? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný varič vajec na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

19 + 19 =