Malé spotrebiče

Test pomalých hrncov na varenie

pomalý hrniec Pomalé hrnce na varenie si už získavajú stále viac domácností. Aj keď to znie najprv zvláštne, pomalý hrniec vám s varením naozaj pomôže. Kto už vyskúšal, vie.

Varenie v pomalom hrnci je pohodlnejšie ako bežné varenie: jednoducho vhodíte všetky suroviny rovno do hrnca a zvolíte stupeň teploty. Jedlo sa pomaly a bezpečne pripraví bez vášho dozoru, a práve v tom spočíva to čaro – môžete ísť zatiaľ na nákup, dať si sprchu, vyriešiť s deťmi domáce úlohy a stihnete aj vyvenčiť psa. Všetko bez toho, aby ste museli myslieť na varenie, alebo stáť pri sporáku ako doteraz. Niektoré gazdinky dokonca dajú variť jedlo hneď ráno a po práci majú navarené, takže ich čaká teplá polievka alebo mäkká divina.

Ako však vybrať ten najlepší pomalý hrniec práve pre vás? Okrem objemu hrnca je dobré myslieť aj na ďalšie vlastnosti. Práve preto sme pripravili tento test pomalých hrncov na varenie v ktorom sa dozviete zaujímavé rady a získate prehľad. Budeme radi, ak najlepšie pomalé hrnce budete vyberať aj s našimi informáciami a pridáte sa s vlastnými postrehmi do diskusie.

[ssba]

Najlepšie pomalé hrnce podľa nás – TOP 7 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Bionaire SCCPBPP605
[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
2.Russell Hobbs 22740-56
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
3.Bionaire CSC024X
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
4.Bionaire SCCPRC507B
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]71 EURČítať recenzie
5.Bionaire CrockPot Saute CSC027X
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
6.Tefal Multicooker 12v1
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]79 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku pomalých hrncov


Najlepšie pomalé hrnce v recenzii

1. Bionaire SCCPBPP605

Rýchly hrniec ideálny pre väčšiu rodinu alebo po domácnosť, v ktorej sa varí naraz aj na viacero dní dopredu. Objem 5,7 l slušne pokryje 6 porcii a hanbiť sa nemusí ani keramická nádoba vhodná na pečenie v mikrovlnke aj v klasickej rúre. Užívatelia najčastejšie chvália tichý chod a jednoduché ovládanie. Na druhej strane, tento rýchly hrniec nemá odložený štart. Štýlová kombinácia nerezového materiálu s čiernou farbou ulahodí každej modernej kuchyni.


Ukázať v obchode


2. Russell Hobbs 22740-56

Neviete, či vás bude pomalý hrniec baviť? Nechce kupovať drahý pomalý hrniec? Ste malá domácnosť? Ak ste aspoň na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, práve ste našli skvelý pomalý hrniec od značky Russell Hobbs do svojej kuchyne. Má menší objem, jednoduché ovládanie a minimalistický dizajn. Síce nemá displej, ale ponúka krásny štandard – 2 nastavenia úrovne teploty a funkciu ohrievania už hotového jedla.


Ukázať v obchode


3. Bionaire CSC024X

Toto nie je len pomalý hrniec. Toto je multifunkčný pomocník vo vašej kuchyni, ktorý poteší aj tých náročnejších. Pomalý hrniec Bionaire CSC024X má až 5 prednastavených programov vďaka ktorým ho využijete nielen na pomalé varenie, ale napríklad aj na smaženie, restovanie, opekanie a dokonca aj pečenie. Pripraviť tak môžete mäso vrátane rýb, koláče aj opekané zemiaky. Stále je však zachované jednoduché ovládanie s praktickým displejom. Objem 5,6 l zaručuje prípravu jedla pre 6 osôb.


Ukázať v obchode


4. Bionaire SCCPRC507B

Ideálny pomalý hrniec pre jednoduché varenie v jednom hrnci do každej domácnosti v nadčasovej čiernej farbe. V balení dostanete hneď na začiatok malú kuchársku knihu s nápadmi na varenie, aby váš začiatok bol čo najjednoduchší. S praktickým objemom 4,7 l pripravíte chutné a zdravé jedlo pre 5 osôb a so šikovným displejom vidíte ako dlho ešte bude príprava jedla trvať. Jeho hlavnou nevýhodou je, že neudržiava teplotu.


Ukázať v obchode


5. Bionaire CrockPot Saute CSC027X

Tento pomalý hrniec veľkoryso ponúka objem 6 l čo znamená, že naraz pripravíte šesť až sedem porcii skvelého jedla. Nedeľný obed, rodinná večera alebo varenie na viac dní dopredu už nebude problémom. Nádoba je z liateho hliníka, čiže tentoraz nebola použitá keramika – hrniec je tak sivobiely. Navyše nádobu z hliníka viete použiť aj na bežné varenie a dokonca aj na indukčnom sporáku. Nechýba funkcia automatického udržiavania teploty.


Ukázať v obchode


6. Tefal RK705138

Hľadáte naozaj zaujímavý pomalý hrniec? Tefal RK705138 ale bude pre vás viac než iba zaujímavý pomalý hrniec. Okrem toho, že má netradičné červeno-biele prevedenie ponúka navyše pečenie, smaženie, prípravu jogurtov a dokonca sa postará aj o varenie ryže a polievok. A aby toho nebolo málo, prekvapí vás aj bohaté príslušenstvo: parný košík, praktická odmerka, lyžica na ryžu a naberačka. K tomu ešte displej na zobrazovanie dôležitých údajov a automatické udržiavanie teploty po dovarení. Čo viac si môže gazdiná želať?


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší pomalý hrniec na varenie?

 • Objem pomalého hrnca. Najdôležitejší je na začiatok objem hrnca, ktorý závisí od toho, koľko porcií jedla potrebujete pripraviť. V menších pomalých hrncoch pripravíte jedlo pre 4 osoby, vo väčších pre 8 osôb (resp. osem porcií). Ak nemáte odhad možno vám pomôže informácia, že najpredávanejšia veľkosť pomalých hrncov je 5 litrov, čo stačí na asi šesť porcií.
 • Výkon pomalého hrnca. Platí jednoduché pravidlo, že čím je pomalý hrniec väčší, tým väčší výkon potrebuje. Pre príklad, taký pomalý hrniec s objemom 6 litrov potrebuje výkon minimálne 260 W. Výkon pomalých hrncov sa pohybuje od 250 W do 350 W, niekedy aj viac.
 • Nastavovanie teploty. Všetky kvalitné pomalé hrnce na varenie majú aspoň 2 stupne – vysokú teplotu a nízku teplotu, samozrejmosťou je ohrev jedla čiže sa hotové jedlo udržiava teplé až kým ho nezačnete servírovať. Teplota sa štandardne dá nastaviť do 95°C.
 • Spôsob nastavovania a ovládanie. V ponuke sú pomalé hrnce s manuálnym ovládaním, teda s tlačidlami, a digitálne. Manuálne ovládanie je obvykle jednoduchšie s menej funkciami a nie všetky sa vedia samé vypnúť po dovarení jedla, na druhej strane obvykle pri výpadku prúdu potom vedia ďalej pokračovať vo varení. Digitálne ovládanie ponúka viac možností, ale mnohé z nich sa po výpadku prúdu resetujú a vo varení nepokračujú. Ovládanie a funkcie sú rozdielne pri každom pomalom hrnci, a preto sa treba informovať u predajcu vopred.
 • Ďalšie užitočné funkcie. Najlepšie pomalé hrnce majú okrem udržiavania teploty uvareného jedla aj ďalšie užitočné funkcie, ktoré určite oceníte – napríklad časovač, odložený štart, automatické vypnutie a automatické prepnutie do režimu ohrevu jedla po dovarení nech vám jedlo nevychladne.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test pomalých hrncov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Z akých materiálov sú pomalé hrnce na varenie vyrábané?

Pomalé hrnce na varenie sú vyrábané najčastejšie z keramiky alebo z hliníka.

Ako správne vybrať veľkosť pomalého hrnca?

Štandardná domácnosť by si mala vystačiť s pomalým hrncom, ktorý má objem 6 litrov. Na štyri porcie by mal stačiť objem 4 litre, na osem porcii objem 6 litrov. Menšia domácnosť bude potrebovať objem najviac 5 litrov.

Ak ale chcete pripravovať hus v celku alebo celú kačicu, prípadne veľký kus mäsa v celku, určite budete potrebovať objem 6 litrov bez ohľadu na počet osôb. Takže ak vám neprekáža zainvestovať peniaze do veľkého pomalého hrnca, radšej kúpte väčší, lebo možno dostanete chuť na jedlá pri ktorých si s malým hrncom nevystačíte.

Aké sú hlavné výhody pomalých hrncov na varenie?

Medzi hlavné výhody patria napríklad tieto:

 • pomalé hrnce na varenie sú skvelé na hovädzinu, divinu, na prípravu celého králika aj kačice, pretože mäso má čas prirodzene pomaly zmäknúť a zároveň si zachovať skvelú chuť, aká sa bežným varením často nedá dosiahnuť,
 • jedlo sa nikdy nepripáli,
 • všetky ingrediencie dáte variť naraz, takže nepotrebujete stáť pri sporáku počas varenia, čiže na prípravu jedna nijako nemusíte dohliadať,
 • pomalá príprava jedál zaručuje viac intenzívnych chutí v jedlách,
 • kuchyňa sa neprehrieva, vďaka čomu varíte aj počas letných dní bez horúčavy a pary (oceníte najmä ak nemáte v kuchyni klimatizáciu),
 • umývate len jeden hrniec z ktorého viete aj rovno servírovať jedlo,
 • nevaríte, pomalý hrniec varí za vás, kým vy sa venujete iným činnostiam.

Aké jedlá môžem pripravovať v pomalom hrnci?

Najlepšie pomalé hrnce na varenie umožňujú pripravovať už takmer naozaj všetko, od mäsa cez guláše a omáčky, až po koláče a džemy.
Kvalitné pomalé hrnce od renomovaných výrobcov často majú v balení aj mini kuchárku s receptami, s ktorými viete začať variť chutné a jednoduché jedlá, čo je na začiatok pri zoznamovaní sa s pomalým hrncom naozaj praktické.

Môžem umývať vnútornú nádobu po dovarení v umývačke riadu?

Väčšina pomalých hrncov má vyberateľnú vnútornú nádobu z materiálu, ktorý môžete bezpečne umývať v umývačke riadu. Zistite si tento údaj ešte pred kúpou.

Ako dlho sa varí jedlo v pomalom hrnci?

Dĺžka varenia závisí od toho, čo práve pripravujete. Obvykle viete dobu varenia nastaviť od 3 hodín až do 10 hodín, niektoré pomalé hrnce varia aj 12 hodín.

Najpredavanějšie hrnce na pomalé varenie

Najpredavanějšie hrnce na pomalé varenie dla portálu Heureka.sk

Pozri tiež:


Lacné pomalé hrnce už od 36 EUR

Pomohol vám náš test pomalých hrncov na varenie? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné pomalé hrnce na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twelve − 5 =