Malé spotrebiče

Test elektrických mlynčekov na mäso

Elektricky mlynček na mäso Pre dokonalý hamburger, pre vynikajúce fašírky a pre mnoho ďalších receptov potrebujete základnú surovinu – mleté mäso. Áno, už vopred namleté mäso síce nájdete v akomkoľvek supermarkete, ale ak si potrpíte na kvalitu a čerstvosť, potom určite využijete kvalitný elektrický mlynček na mäso. Okrem toho, že budete vedieť aké mäso ste pomleli, môžete mlieť doma aj mäso, aké v obchodoch nenájdete. Napríklad také kuracie mäso nájdete pomleté len výnimočne.

Najlepší mlynček na mäso nemusí zruinovať váš rozpočet pokiaľ viete, čo od takého mlynčeka očakávate. Pripravili sme prehľadný test, s ktorým bude nakupovanie jednoduchšie. A tak ako každý rebríček, aj tento je obohatený o zaujímavé rady a odpovede na časté otázky.

Veríme, že si po prečítaní nasledujúcich riadkov vyberiete ten najlepší model za dobrú cenu a s funkciami aké využijete.

Budeme radi, ak sa zapojíte do diskusie a pomôžete tak ostatným nájsť kvalitný elektrický mlynček na mäso na základe skúseností, ktoré máte.

[ssba]

Test – najlepší mlynček na mäso – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Kenwood MG 700
[usr 5 text="true" tooltip="true"]185 EURČítať recenzie
2.Bosch MFW 68660
[usr 5 text="true" tooltip="true"]149 EURČítať recenzie
3.Tefal NE105838
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]54 EURČítať recenzie
4.ETA 3075
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
5.Sencor SMG 4382
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]77 EURČítať recenzie
6.Orava MM-902
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]64 EURČítať recenzie
7.Mlynček na mäso Joy
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]53,53 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku mlynčekov na mäso


Ako vybrať najlepší elektrický mlynček na mäso?

  • Rýchlosť mletia mäsa. Keď potrebujete pomlieť kilo mäsa, asi si vystačíte aj s menej výkonným mlynčekom, ktorý nebude mlieť tak rýchlo. No keď potrebujete niekedy pomlieť päť kíl mäsa, určite vám každá minúta začne pripadať nekonečne dlhá. Rýchlosť mletia mäsa je udávaná v kilogramoch za jednu minútu.
  • Hrúbka mletia mäsa. Pri niektorých receptoch budete potrebovať jemnejšie pomleté mäso, pri iných zas mäso pomleté nahrubo. Je dobré, ak má elektrický strojček na mäso aspoň 2 nastaviteľné hrúbky, najlepší model však bude mať aj viac nastaviteľných hrúbok pre dokonalý výsledok vašich jedál.
  • Spätný chod mlynčeka. Spätný chod vám možno pripadá ako zbytočnosť, ale budete ho potrebovať napríklad v situáciách, kedy sa nejaká časť mäsa v mlynčeku zasekne. Keď už investujete peniaze do mlynčeka na mäso, myslite aj na túto funkciu a zistite si, či ju konkrétny model má.
  • Výkon. Kvalitný elektrický mlynček na mäso bude mať výkon aspoň 1300 W, v ideálnom prípade okolo 2300 W. Mlynčeky s výkonom 700 W nemajú stabilný výkon, teda prehrievajú sa a sú celkovo slabšie. Myslite preto pri kúpe aj na tento údaj.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test elektrických mlynčekov na mäso na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aká je ideálna rýchlosť mletia mäsa pri elektrických mlynčekoch?

Rýchlosť mletia mäsa pri elektrických mlynčekoch na mäso je štandardne okolo 2 kg mäsa za 1 minútu. Najlepšie modely melú mäso s rýchlosťou 4 kg/1 min.

Ako sa meria rýchlosť mletia mäsa?

Rýchlosť mletia mäsa je meraná pri najhrubšom mletí. Ak teda budete mlieť mäso najemno, je možné, že to pôjde mierne pomalšie.

Je možné umývať mlynček na mäso v umývačke riadu?

Niektoré časti z mlynčeka je možné umývať v umývačke riadu, napríklad nádobku v ktorej je namleté mäso. Pred kúpou zistite, či je možné takéto časti mlynčeka umývať v umývačke riadu, alebo nie.

V akých cenách sa pohybujú elektrické mlynčeky na mäso?

Najlepšie elektrické mlynčeky na mäso stoja približne 150 € a viac, pretože ponúkajú rýchle mletie s úctyhodným výkonom bez prehrievania, samozrejme s nastavením hrúbky mletia a ďalšími funkciami.

Kvalitné elektrické mlynčeky na mäso však viete nájsť aj v strednej cenovej triede, ich cena sa pohybuje okolo 80 €, ale obvykle už majú menší výkon. Pokiaľ nečakáte funkcie navyše, nepotrebujete veľa nastavení a nemeliete veľa mäsa naraz, vystačíte si bez problémov.

Je lepší kov alebo plast?

Kov je vo všeobecnosti trvácnejší materiál a používa sa pri elektrických mlynčekoch na mäso vo vyšších cenových hladinách. Na domáce mletie pre priemerné porcie jedál postačí aj model z plastu, pretože v súčasnosti sú vyrábané z vysoko odolného plastu, ktorý vydrží dobre slúžiť.

Je len na vás aké prevedenie osloví váš vkus.

Aké značky sú najznámejšie?

Medzi známe značky vyrábajúce elektrické mlynčeky na mäso patrí napríklad Bosch, Rohnson, Philips, Eta.

Majú elektrické mlynčeky na mäso aj ďalšie funkcie?

Najlepšie elektrické mlynčeky na mäso ponúknu aj mletie na domáce párky alebo domáce klobásky, čiže majú navyše plničku črievok na takéto výrobky. Niektoré modely pokrájajú zeleninu alebo aj podrvia orechy. Často sú mlynčeky na mäso súčasťou kuchynského robota – v takom prípade zistite parametre o mlynčeku, aby bol dostatočne výkonný.

Môže sa elektrický mlynček na mäso prehriať?

V súčasnosti majú všetky kvalitné modely ochranu proti prehriatiu, takže sa pri preťažení nepoškodia prehriatím. Ak sa motor preťaží, jednoducho sa mlynček zastaví a prestane na istý čas mlieť.

Keď chcete preťaženiu predísť, investujte do výkonného mlynčeka, ktorý má stabilný výkon a zvláda pomlieť viac mäsa naraz.


Lacné mlynčeky na mäso už od 55 EUR

Pomohol vám náš test elektrických mlynčekov na mäso? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný mlynček na mäso na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 4 =

  • Rada by som doplnila menej známy, ale veľmi šikovný a výkonný mlynček na mäso – orava MM-902 . Je to všestranný mlynček určený na mletie mäsa, zeleniny a iných mäkkých potravín a dokonca aj na výrobu zabíjačkových špecialít je veľmi efektívny a rýchlo sa umýva čo je veľké plus pre každú gazdinku