Malé spotrebiče

Test kuchynských robotov

Kuchynský robot ETA Kuchynský robot je profesionálnym pomocníkom. Postará sa o krájanie, šľahanie, sekanie, mixovanie a aj o miesenie cesta. Vaša práca v kuchyni tak bude podstatne zjednodušená a konečne si budete môcť trúfnuť aj na tie najnáročnejšie recepty. Tie najlepšie kuchynské roboty odvedú za vás naozaj kus práce, a tak sa pri ich výbere netreba unáhliť. Práve test kuchynských robotov vám pomôže lepšie sa zorientovať v ponuke a vybrať si to najlepšie.

V tomto článku vám poradíme nielen s výberom, ale zameriame sa aj na najzákladnejšie otázky, ktoré si pred kúpou treba položiť. Súčasťou je náš test kuchynských robotov zostavený na základe objektívnych hodnotení odborníkov z tejto oblasti. Zozbierali sme aj výsledky testovacích spoločností a názory širokej verejnosti. Test vďaka tomu ponúka všeobecný rozhľad.

[ssba]

Test – najlepšie kuchynské roboty – TOP 7

 Posledná aktualizácia: 2020 
Názov modeluPrečo kúpiť?HodnotenieCena od
1.KitchenAid Artisan
 • Víťaz nášho testu
 • Víťaz českých testov
 • Víťaz nemeckých testov
 • Mínus: iba 300 W príkon
[usr 5 text="true" tooltip="true"]699 EURDetail produktu
2.Kenwood Chef XL Titanium KVL8400
 • spoľahlivý a kvalitný
 • silný motor
[usr 5 text="true" tooltip="true"]699 EURDetail produktu
3.ETA Gratus Max III.
 • robustný kovový kuchynský robot
 • skvelá spotrebiteľská hodnotenie
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]420 EURDetail produktu
4.Bosch MUM57860
 • celokovový kuchynský robot
 • príkon 900 W
 • kapacita 3.9 l
 • profesionálna cukrárska sada
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]319 EURDetail produktu
5.Klarstein TK2-Bella
 • nemecký výrobok
 • cena / výkon
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]110 EURDetail produktu
6.Bosch MUM4880
 • Dobrá hodnotenie zákazníkov - 4,8/5 (115 zákazníkov)
 • najpredávanejšie robot
 • cenový tip
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]124 EURDetail produktu
7.Bosch MUM 4655
 • Vítěz testu Stifftung Warentest
 • cenový tip
 • mínus: plast
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]102 EURDetail produktu

Ukázať celú ponuku KUCHYNSKÝCH ROBOTOV


Ako vybrať najlepšie kuchynské roboty?

 1. Najprv sa zamyslite nad funkciami. Čo od nového robota očakávate? Aké funkcie potrebujete? Výber by sa mal v prvom rade odvíjať od toho ako často varíte a čo všetko zvyknete pripravovať. Pokiaľ obľubujete múčniky budete potrebovať robot, ktorý zvládne miešanie cesta. Ak plánujete doma mlieť mäso musíte vyberať kuchynský robot s nadstavcom určeným práve na mletie mäsa. Pokiaľ často pripravujete rozličné šaláty alebo vás nebaví všetko to krájanie, oceníte práve nadstavce s ostrými nožmi. Samozrejme, tie drahšie sú výkonnejšie a zvládnu prakticky všetky tieto funkcie.
 2. Od funkcií sa odvíja výkon. Výkon 600 W postačí mise s objemom okolo 1,5 litra a potiahne základné funkcie. Ak má rovnaký výkon kuchynský robot s väčšou kapacitou, logicky nebude tak svižný. Bežne sa do domácností kupujú kuchynské roboty s výkonom 800 W schopné napríklad pomlieť aj mak alebo orechy. Inteligentnejšie kuchynské roboty samé odhadnú množstvo a druh surovín, a tomu potom prispôsobia napríklad rýchlosť miešania.
 3. Jednoduchosť umývania. Kuchynský robot sa skladá z viacerých častí, ktoré sa pri niektorých modeloch naozaj ťažko umývajú. Vyberte si taký robot, ktorého časti jednoducho umyjete v umývačke riadu. Všímajte si aj jednoduchosť rozoberania a skladanie dielov. Kuchynský robot nemá byť okrasou, má slúžiť vám.
 4. Zaujímajte sa o príslušenstvo. Je dôležité poznať kompletné príslušenstvo nového kuchynského robota, ako aj možnosť dokúpenia ďalších doplnkov. Najlepšie je, ak kuchynský robot obsahuje čo najviac vymeniteľných častí lebo pri používaní robota môžete zistiť, že prídavky aj tak potrebujete.
 5. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test kuchynských robotov vám pomôže zorientovať sa na trhu.

Má kuchynský robot pracovný limit?

Áno. Lacnejšie kuchynské roboty sa spravidla skôr prehrejú ako tie drahšie, takže sa do kvalitného robota naozaj oplatí investovať. Pracovný limit je vlastne maximálna dĺžka práce robota. Limit však majú aj nádobky – buď majú vyznačenú rysku, ktorú netreba prekračovať, alebo vás na svoju kapacitu upozornia pípnutím. Pri niektorých modeloch si jednoducho musíte pamätať kapacitu, lebo vás neupozornia.

Čo všetko zvládne kuchynský robot?

Kuchynské roboty dokážu prípravu jedál poriadne uľahčiť. Základné funkcie sú krájanie, šľahanie, mixovanie a strúhanie. Roboty v stredných cenových hladinách toho vedia viac, napríklad vám vymiešajú omáčku, vymiesia cesto na palacinky či podrvia oriešky. Drahšie kuchynské roboty pomelú mäso, postarajú sa o bylinky, zemiaky premenia na hranolky, nahradia odšťavovače a disponujú aj lisom.

Aký je vrchný pohon a aký je spodný pohon?

Vrchný pohon má otáčavé rameno s pomocou ktorého je miešanie efektívnejšie, takže zvládne aj tuhšie cestá a nevynecháva okraje misy. Spodný pohon stačí mnohým domácnostiam; pracuje jednoduchšie.

Je príslušenstvo rovnaké?

Nie. Aj keď budete mať vedľa seba tri nadstavce na strúhanie, každý z nich môže nastrúhať syr inak. Je preto nevyhnutné vidieť robota naživo alebo so všetkými jeho súčasťami, prezrieť si nádobky, skúsiť rukoväť a všímať si detaily.

Ako funguje poistka proti prehriatiu?

Poistka proti prehriatiu je samozrejmosťou, kuchynský robot bez toho nekupujte. Poistka totiž zabezpečí bezpečný chod robota bez prehriatia a následného poškodenia. Ak to s prácou preženiete, kuchynský robot prestane na chvíľu pracovať.


Lacné KUCHYNSKÉ ROBOTY už od 30 EUR

Pomohol vám náš test kuchynských robotov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšieho kuchynského robota na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × 3 =

 • Dobrý deň, potrebovala by som kvalitný kuchynský robot za primeranú cenu ( do 400 eur). Mal by predovšetkým mať kvalitné strúhadlo na jemné zemiaky (haluškové cesto, zemiakové placky), Mám takú skúsenosť, že zemiaky prepadávajú okolo strúhadla do misky. Zatiaľ som sa nestretla s kvalitným robotom práve pre tento účel. Okrem toho mal by mať príslušenstvo na cesto – hák a metly a nepotrebujem mlynček na mäso. Poradí mi niekto aký mám kúpiť?

  Už nechcem ďalší stroj do poličky, ktorý nesplní moju požiadavku. Ďakujem za odpoveď.