Malé spotrebiče

Test mikrovlnných rúr

Mikrovlnna rura Samsung Mikrovlnná rúra sa stala neoddeliteľnou súčasťou kuchyne, nielen kvôli rýchlemu ohrevu jedál, ale aj pre ďalšie funkcie, ktoré domácnosti dokáže ponúknuť. Okrem rozmrazovania jedál môžete grilovať, piecť alebo variť v pare. K dispozícií je niekoľko preddefinovaných programov a tie najlepšie mikrovlnné rúry sa očistia samé pomocou šikovnej funkcie samočistenia.

Aby ste sa lepšie zorientovali v bohatej ponuke výrobcov, prečítajte si náš prehľadný test mikrovlnných rúr, ktorý vám poskytne vždy aktuálne informácie o najlepších mikrovlnkách. Test totiž stále aktualizujeme, pretože ponuka sa neustále mení a na trh prichádzajú mikrovlnné rúry s ešte vylepšenými funkciami a možnosťami.

Najlepšie mikrovlnné rúry sú v súčasnosti lepšie, ako tie predošlé – využívať vedia už aj paru, ponúkajú gazdinkám možnosť grilovania čím šetria miesto a vy tak nepotrebujete ešte aj samostatný gril, a v neposlednom rade pripravujú jedlá šetrným spôsobom vďaka ktorému sa dokážu v jedlách zachovať všetky minerálne látky, vitamíny a ostatné zdraviu prospešné látky.

[ssba]

Test – najlepšie mikrovlnné rúry – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Samsung MS23F301TAS
[usr 5 tooltip="true"]92,90 EURČítať recenzie
2.Electrolux EMS 21400
[usr 5 tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
3.AEG MFC3026S-M
[usr 4.8 tooltip="true"]159 EURČítať recenzie
4.Gorenje Classico MO 4250
[usr 4.6 tooltip="true"]140,90 EURČítať recenzie
5.ETA Klasico 0208
[usr 4.5 tooltip="true"]69 EURČítať recenzie
6.Gorenje MO 17 ME
[usr 4.3 tooltip="true"]59,90 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku MIKROVLNNÝCH RÚR


Ako mám vybrať mikrovlnnú rúru?

 1. Výkon mikrovlnky. Mikrovlnná rúra by mala mať výkon minimálne 800 W, určite nie menej.
 2. Využívanie mikrovlnky v domácnosti. Ako plánujete používať mikrovlnku? Potrebujete jedlá len zohrievať a rozmrazovať, alebo chcete aj pripravovať rozličné druhy jedál? Zariaďte sa podľa vlastných nárokov, aby ste neplatili zbytočne naviac za niečo, čo nebudete potrebovať, a opačne – možno sa zíde priplatiť si za funkcie, ktoré vám pomôžu uľahčiť život v kuchyni.
 3. Spôsob otváranie dvierok. Nie je jedno, či sa dvierka vyklápajú alebo otvárajú do strany. Okolo dvierok potrebujete priestor na pohodlnú manipuláciu, a tak si poriadne premyslite, kde bude mať nová mikrovlnka svoje miesto.
 4. Čistenie mikrovlnky. Moderné mikrovlnky sa vyčistia samé pomocou pary, takže nebudete potrebovať žiadne čistiace prostriedky a ani hodinu na to, aby ste vydrhli zaschnuté jedlá. Pokiaľ si nechcete za takúto vymoženosť priplatiť, kúpte si mikrovlnku s čo možno najoblejším vnútorným priestorom.
 5. Objem a veľkosť mikrovlnky. Klasikou je priemer taniera okolo 28 cm, väčšie mikrovlnky ponúkajú aj 35 cm. Mikrovlnky schopné zapekať jedlá, variť alebo aj grilovať sú spravidla väčšie, aby manipulácia s riadom a jedlom bola jednoduchšia. Vyberajte teda podľa toho čo od novej mikrovlnky očakávate; ak chcete pripravovať pizzu je jasné, že potrebujete väčší priemer taniera v mikrovlnke. Mikrovlnky používané namiesto klasických rúr na pečenie zvyknú mať objem okolo 40 až 46 litrov (ak máte dosť miesta v kuchyni pokojne zakúpte čo najväčší objem).
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test mikrovlnných rúr vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aký je rozdiel medzi zabudovanou a voľne stojacou mikrovlnnou rúrou?

Voľne stojaca mikrovlnná rúra zvykne byť o pár centimetrov väčšia a je nutné pre ňu nájsť miesto. Zabudovaná je obvykle zladená so zvyškom spotrebičov, nevytŕča niekde bokom na pridanej polici alebo na kuchynskej linke. Pokiaľ ide o funkcie, ani jedna z nich neponúkne viac – funkcie sú rovnaké či ide o vstavanú alebo voľne stojacu mikrovlnku.

Aké funkcie ponúkajú mikrovlnné rúry?

Mikrovlnky súčasnosti vedia plnohodnotne nahradiť klasické rúry, dokážu sa samé očistiť od mastnoty a iných nečistôt, a v neposlednom rade ugrilujú chrumkavé mäsko bez jeho vysušenia. Je len na vás koľko chcete do novej mikrovlnky investovať a čo všetko od nej očakávate.

 • Špeciálne programy – mikrovlnka napríklad roztopí čokoládu, aby ste mali rýchlejšie hotovú polevu napríklad na zákusky.
 • Grilovanie – najčastejšia funkcia mikrovlniek už v stredných triedach. Na grilovanie sa používa buď keramický gril alebo výhrevná špirála. Špirála má spravidla slabší výkon nevhodný napríklad na grilovanie mäsa, keramický je vyhľadávanejší nakoľko sa rýchlo ohreje a dokáže expresne pripraviť aj teplé raňajky alebo „minútky z mäsa“.
 • Prehriatie – mikrovlnná rúra sa predhreje vopred, aby ste mohli zákusok pripraviť už vo vopred predhriatej rúre.
 • Horúci vzduch – mikrovlnky disponujú aj horúcim vzduchom, čo využijete napríklad pri príprave báboviek alebo zákuskov.
 • Crips – funkcia pečenia dochrumkava, napríklad kurča bude na povrchu lahodne chrumkavé.
 • Varenie v pare – mikrovlnka dokáže variť v pare čím zachováva maximum vitamínov a iných látok.
 • Senzory – postarajú sa o správnu teplotu jedla, takže sa nikdy nepripáli.
 • Samočistenie – niektoré značky majú na trhu mikrovlnky vybavené samočistením, ktoré prebieha pomocou pary bez akýchkoľvek čistiacich prostriedkov. Do niektorých mikrovlniek môžete vložiť napríklad pekáč naplnený s vodou a mikrovlnka parou očistí aj ten.

Je príprava jedál v mikrovlnnej rúre odlišná?

V mikrovlnke môžete rýchlo, jednoducho a zdravo pripraviť množstvo rozličných jedál prakticky bez obmedzenia, najmä ak ste si zakúpili mikrovlnku schopnú plnohodnotne nahradiť tradičnú rúru. Potrebujete ale nádoby a riad vhodný do mikrovlniek. Niektoré značky pribalia k mikrovlnke aj praktický receptár so štartovacími receptami na prípravu niekoľkých jedál.

Šetrí mikrovlnná rúra energiu?

Áno. Teplo sa nestráca, je efektívne využité a čas prípravy jedál je podstatne kratší v porovnaní s tradičnými postupmi prípravy jedál.

Poškodzuje mikrovlnná rúra jedlo? Je mikrovlnná rúra škodlivá?

Mikrovlnné rúry nie sú škodlivé a jedlo v nich zohrievané sa nepoškodzuje. Moderné mikrovlnky totiž pracujú s mikrovlnami, ktoré zachovávajú všetku výživnú hodnotu jedál vrátane minerálov a vitamínov. Chuť takto varených jedál je lepšia a doba prípravy podstatne kratšia.


Lacné MIKROVLNNÉ RÚRY už od 45 EUR

Pomohol vám náš test mikrovlnných rúr? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie mikrovlnné rúry na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

17 + two =