Malé spotrebiče

Test domácich meteostaníc

Meteostanice Sencor SWS 270 Už sa vám určite minimálne raz v živote stalo, že ste sa vychystali podľa predpovede počasia z televízie, no realita bola úplne iná. Predpovede počasia v televíziách sú skôr orientačné na danú oblasť, aby mohli všeobecne informovať o počasí v konkrétnom kraji. Smartfóny sú na tom o čosi lepšie, ale presné údaje o počasí vo vašej lokalite získate jedine s kvalitnou meteostanicou.

Najlepšie meteostanice vás upozornia na prekročenie teploty podľa vami stanovenej hranice, vykreslia grafy vývoja počasia a upozornia na nutnosť polievania kvetov pred záhradkou. Záleží len na vašich nárokoch a finančných možnostiach, pretože rôznych druhov meteostaníc je viac než dosť.

Na to, aby ste sa mohli dobre rozhodnúť a využívať „tú svoju“ meteostanicu spĺňajúcu vaše očakávania, pozrite si pred kúpou test domácich meteostaníc, ktorý prináša vždy aktuálny zoznam meteostaníc od rôznych výrobcov. Test vám pomôže zorientovať sa vybrať pre seba do domácnosti to najlepšie.

Test domácich meteostaníc je doplnený ešte o rady a odpovede na najčastejšie otázky, ktoré sa kupujúci zvyknú pýtať. Test je pravidelne aktualizovaný, takže vám prinášame spoľahlivé informácie na základe výsledkov nezávislých testovacích spoločností.

[ssba]

Test – najlepšie meteostanice – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Sencor SWS 270
[usr 5 tooltip="true"]37 EURČítať recenzie
2.TFA 35.1129.01
[usr 5 tooltip="true"]53,30 EURČítať recenzie
3.Netatmo WTSNE0002
[usr 5 tooltip="true"]172 EURČítať recenzie
4.GARNI 610
[usr 4.8 tooltip="true"]67 EURČítať recenzie
5.SENCOR SWS 2900
[usr 4.7 tooltip="true"]15 EURČítať recenzie
6.Emos AOK-5018
[usr 4.5 tooltip="true"]26 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku domácich meteostaníc


Aké sú najlepšie meteostanice na trhu?

 1. Sencor SWS 270
 2. TFA 35.1129.01
 3. Netatmo WTSNE0002
 4. GARNI 610
 5. SENCOR SWS 2900
 6. Emos AOK-5018

Ako vybrať najlepšiu domácu meteostanicu?

 • Podľa vlastných nárokov. Potrebujete detailné informácie na profesionálnej úrovni, alebo si vystačíte aj s jednoduchšou meteostanicou? Využijete aj doplnkové senzory určené napríklad do pôdy? Budete využívať zabudovaný budík alebo sťahovanie údajov o počasí do vášho PC/tabletu?
 • Možnosti zobrazenia. Lacnejšie meteostanice len prehľadne informujú o stave počasia, iné sú schopné zobrazovať aj grafy podľa toho, aký bol zaznamenaný vývoj počasia za určité obdobie. Na trhu je tiež luxusná domáca meteostanica schopná zobrazovať počasie v 3D rozmere. Užitočné sú však tie stanice, ktoré majú aspoň podsvietenie alebo menia farbu podľa počasia (slnečno, zamračené, dážď, a i.).
 • Veľkosť displeja. Ak budete využívať meteostanicu v spálni a plánujete ju umiestniť blízko postele, hneď po zobudení pozerajte radšej na menší displej, na ktorom si viaceré údaje pohodlne v prípade potreby prepnete. Väčší displej bez budíka oceníte napríklad v obývačke alebo na chodbe, kde pred odchodom zistíte informácie o počasí.
 • Druhy domácich meteostaníc. Najpredávanejšiedomáce meteostanice s vlastným meraním tlaku, pretože spoľahlivo predpovedajú počasie presne tam, kde žijete. Na trhu sú však aj meteostanice pracujúce z dát internetových predpovedí alebo so systémom Meteoline (údaje sú spracovávané meteorológmi a takéto stanice majú špeciálny dekodér zobrazujúci predpoveď pre konkrétnu oblasť). Niektoré domáce meteostanice kombinujú viaceré typy.
 • Bezdrôtové a drôtové meteostanice. Bezdrôtové majú čidlá/meracie sondy s dosahom najčastejšie do 100 metrov a musíte ich umiestniť do tejto stanovenej vzdialenosti, aby mohla meteostanica správne pracovať. Drôtové majú snímač na kábli, pričom druhý koniec musíte umiestniť vonku.
 • Spôsob napájania. Menšie a jednoduchšie meteostanice si vystačia s batériami, výkonnejšie potrebujú sieťový zdroj napájania.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test domácich meteostaníc vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Potrebujem novú domácu meteostanicu nejako nastaviť?

Áno. Vo väčšine prípadov treba po prvom zapnutí nastaviť nadmorskú výšku v metroch a zadať tlak vzduchu v hPa. Niektoré domáce meteostanice potrebujú aj súradnice (zemepisnú dĺžku a šírku).

Koľko meracích sond majú domáce meteostanice? Kam ich umiestniť?

Domáce meteostanice majú najčastejšie tri sondy:

 • barometrického tlaku,
 • vonkajšej teploty,
 • vlhkosti.

Ak má domáca meteostanica sondu na meranie atmosférického tlaku, dokáže predpovedať vývoj počasia, čo určite oceníte.

Umiestňujú sa tak, aby im v ceste nestálo priveľa prekážok a aby boli aspoň jeden meter nad zemou. Zvyknú sa umiestňovať napríklad na parapet, zábradlie, pod altánok a pod., avšak nikdy nie na dom (mohli by merať nesprávnu teplotu sálajúcu z interiéru).

Cenovo náročnejšie domáce meteostanice majú viaceré, tzv. doplnkové meracie sondy schopné monitorovať napríklad:

 • vlhkosť v pôde vďaka čomu vás upozornia na potrebu poliať záhradku,
 • sledujú teplotu vody v bazéne,
 • merajú hodnotu UV žiarenia.

Aké funkcie ponúkajú domáce meteostanice?

Závisí to predovšetkým od konkrétneho typu meteostanice a schopností meracích sond. Domáce meteostanice môžu napríklad aj:

 • smer vetra, vlhkosť vzduchu, dažďové zrážky, poskytnúť možnosť zálohovania informácii do počítača, zobrazovať fázy mesiaca, disponovať alarmom (ozve sa pípanie ak bude teplota vonku nad 30°C alebo keď klesne relatívna vlhkosť pod vami stanovenú hranicu), atď.

Lacné METEOSTANICE už od 6 EUR

Pomohol vám náš test domácich meteostaníc? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie meteostanice na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × 1 =

 • Dobry den,
  pravdu povedat, od “testu” som ocakaval nieco ine, ako ste ponukli. Pod slovom “test” si predstavujem otestovanie meteostanic, ci hodnoty, ktore ukazuju (teplota, vlhkost atd) su pravdive.
  V podstate vas “test” ponukol recenzie od zakaznikov, v podstate ani nie vase, ale len ste odkazali na ine web zdroje.
  Cize, stranka “test kvality” v tomto pripade, ak nie zavadzajuca, tak urcite zbytocna.
  S pozdravom
  Peter Kopkas

  • Dobrý deň, ďakujeme za komentár. Výsledky nášho rebríčka vychádza okrem iného aj z výsledkov testovacích spoločností v Nemecku či Poľsku, ktoré reálne produkty testujú. My len agregujú výsledky týchto testov a k výberu produktov vždy pristupujeme tak, ako keby sme si sami daný produkt chceli zaobstarať. Ale áno, sami výrobky netestujeme, na čo upozorňujeme na niekoľko miestach našej stránky, vrátane stránky O nás. Sme len inšpirácie a ako ďalšiu inšpiráciu môžeme poskytnúť naše zdroje: napr. Vergleich, TestSieger či Expertentesten.