Malé spotrebiče

Test zaváracích hrncov

Test zaváracích hrncov Zaváranie je v mnohých domácnostiach akousi letnou tradíciou, často najmä ku koncu leta. Všetka úroda je cenná, a preto by nič nemalo ísť do koša. Všetko to sladké ovocie, chutnú zeleninu a aj nazbierané huby môžete skladovať aj niekoľko mesiacov práve vďaka zaváraniu.

Kým kedysi sa naše staré mamy trápili so zaváraním v klasických hrncoch, dnes to máme už jednoduchšie. Gazdinkám na pomoc prišli elektrické hrnce na zaváranie schopné pracovať takmer samostatne. Tie najlepšie zaváracie hrnce už nemusíte sledovať a dávať neustále pozor na správnu teplotu. Moderný zavárací hrniec udržuje nastavenú teplotu a po vami stanovenom čase zavárania sa sám bezpečne vypne. Kvalitný model teda celú prácu uľahčí a vy sa zatiaľ môžete venovať niečomu inému.

Na prvý pohľad vyzerajú všetky zaváracie hrnce rovnako, ale ak začnete pozerať ich parametre zistíte, že sa predsa len od seba líšia. Preto sme pre vás pripravili test zaváracích hrncov plný zaujímavých rád. Informácie sme doplnili odpoveďami na časté otázky, aby bol náš test čo najviac užitočný.

[ssba]

Najlepšie zaváracie hrnce – TOP 6 modelov

ProduktPríkonHodnotenieCena odRecenzie
1.Domo DO 42326
2000 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
2.Klarstein Biggie FP2
2000 W[usr 5 text="true" tooltip="true"]119,90 EURČítať recenzie
3.Hyundai PC 200
2000 W[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]79 EURČítať recenzie
4.Sencor SPP 2100
1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]69,99 EURČítať recenzie
5.Guzzanti GZ 181
1800 W[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]116 EURČítať recenzie
6.Steba ER1
1800 W[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]78,40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zaváracích hrncov


Ako vybrať najlepší zavárací hrniec?

 • Objem zaváracích hrncov. Hneď na začiatok je nutné vybrať dostatočný objem hrnca, lebo kým niektorá domácnosť bude potrebovať veľký hrniec na zaváranie, iná si vystačí s menšou veľkosťou. To, ako veľký zavárací hrniec potrebujete, určíte aj podľa veľkosti používaných fliaš na zaváranie. Mnohé zaváracie hrnce ponúkajú naukladanie zaváracích fliaš na seba, aby ste na jedno zavarenie pripravili čo najviac pohárov.
 • Materiál zaváracích hrncov. Najčastejšie sa stretnete s oceľou / nerezom, s nehrdzavejúcou úpravou. Druhým používaným materiálom je smalt.
 • Výkon zaváracích hrncov. Výkon je udávaný v jednotkách Watt a určite by ste nemali ísť pod 1500 W. Hľadajte výkon minimálne 1800 W, najlepšie zaváracie hrnce majú 2000 W aj viac. Hrniec na zaváranie si predsa kupujete kvôli tomu, aby ste mali vodu rýchlo nahriatu a aby vedel šikovne uľahčiť celé zaváranie.
 • Výpustný kohútik na zaváracích hrncoch. Výpustným kohútikom po skončení zavárania jednoducho z hrnca vypustíte vodu von a poháre tak môžu začať pomaly chladnúť. Ideálne je, ak je tento výpustný kohútik mimo ovládacích tlačidiel a displeja, aby nedošlo k prípadnému poškodeniu.
 • Bezpečnostné prvky zaváracích hrncov. Kvalitné zaváracie hrnce majú určite nielen ochranu proti prehriatiu, ale aj tepelne izolované rukoväte pre bezpečné prenášanie zaváracieho hrnca bez popálenia. Ďalej je dôležité, aby mal zavárací hrniec bezpečnostnú poistku proti spusteniu bez vody, čiže sa nezapne naprázdno. Taktiež je mimoriadne užitočný indikátor nedostatku vody.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test zaváracích hrncov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo si ešte všímať pri výbere zaváracieho hrnca?

Hrnce na zaváranie sa navzájom od seba líšia aj nasledujúcimi parametrami a možnosťami:

 • termostat (v akom rozsahu umožňuje nastavovanie teploty zavárania),
 • časovač (na ako dlho viete nastaviť dobu zavárania),
 • zvukové signalizácie (napríklad pri dokončení zavárania váš zavárací hrniec hlasne pípne),
 • hluk,
 • jednoduchosť ovládania (aby nastavovanie a zaváranie nebolo zbytočne komplikované, lebo nebudete mať stále pred sebou knižku s návodom),
 • displej (niektoré zaváracie hrnce ho nemajú a je len na vás či vám bude chýbať, alebo vám displej netreba),
 • dĺžka kábla (obvykle jeden meter).

V akých hodnotách viem nastavovať teplotu zavárania pri zaváracích hrncoch?

Obvykle je možné zvoliť teplotu v intervale od 30°C do 100°C, alebo od 50°C do 100°C. Tento údaj je vždy udávaný pri každom zaváracom hrnci.

Ako funguje nastavovanie časovača?

Časovač znamená, že si viete nastaviť dĺžku zavárania. Zvyčajne je od 0 do 120 minút. Zavárací hrniec po vami stanovenom čase pípne a prestane ďalej držať teplotu pri zaváraní, čiže „dozavára“.

Aký je hlavný rozdiel medzi zaváracím hrncom z nerezu a smaltovaným?

Smaltované zaváracie hrnce sú cenovo dostupnejšie a pôsobia tradičnejšie. Mnohým gazdinkám sa páči takýto dizajn v staršom štýle. Ich nevýhodou je možné poškodenie glazúry alebo viditeľné škrabance.

Zaváracie hrnce z nerezu sú odolné voči poškriabaniam a iným poškodeniam. Majú nehrdzavejúcu úpravu. Cena je však o trochu vyššia.

Aký objem majú zaváracie hrnce?

Najlepšie zaváracie hrnce majú najčastejšie objem 27 litrov až 29 litrov, čo by malo postačovať pre 14 zaváracích pohárov alebo pre 22 menších zaváracích pohárov. Pri vyberaní objemu zaváracieho hrnca myslite na to, aké zaváracie poháre najčastejšie používate.

Viem využívať zavárací hrniec aj na iné účely?

Niektoré zaváracie hrnce ponúkajú aj nadstavec na odšťavovanie, čiže ho vďaka tomu viete používať na prípravu domácich štiav a džúsov.
Všetky možnosti zaváracieho hrnca nájdete v popise konkrétneho zaváracieho hrnca, a potom aj v jeho návode.

Potrebujem k zaváraciemu hrncu aj nejaké príslušenstvo?

Určite je dobré mať pri zaváraní aj praktické kliešte na vyťahovanie ešte teplých fliaš po zaváraní z hrnca, pretože obyčajná chňapka nebude stačiť.

Samozrejmosťou je zatváracia hlava na poriadne dotiahnutie viečok, keďže zaváracie fľaše musia byť pevne uzavreté viečkom.


Lacné zaváracie hrnce už od 78 EUR

Pomohol vám náš test zaváracích hrncov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný zavárací hrniec na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

two × one =