Test výrobníkov sódy

sodastream jet Aj napriek bohatej dostupnosti rôznych limonád a minerálok mnohí nechcú kupovať stále nové a nové balenia vôd. Okrem toho keď nemáte doma minerálku a nechutí vám obyčajná voda z vodovodu, musíte ísť do obchodu – ak je ešte otvorený. Ideálne je mať doma po ruke stále chutnú vodu, kedykoľvek sa chcete napiť.

Kvalitný výrobník sýtených nápojov je skvelým pomocníkom pre všetkých, ktorí majú radi minerálky, limonády a bublinky, a zároveň ich nebaví voda z vodovodu. Najlepší výrobník sódy vám vyrobí priamo doma vodu plnú bubliniek bez toho, aby ste museli nosiť ťažké fľaše z obchodu – využijete vodu z vodovodu.

Najobľúbenejší výrobník sýtených nápojov je v súčasnosti nepochybne výrobca Sodastream, ale výrobcov je viac. Zostavili sme prehľadný test výrobníkov sódy s ktorým sa lepšie zorientujete v ponuke a vybrali si tak čo najlepšie. Budeme radi, keď tento náš rebríček obohatíte vlastnými postrehmi a informáciami zapojením sa v závere do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepší výrobník sódy – TOP 5

  HodnotenieCena odRecenzie
1.SodaStream Spirit
5 out of 5 stars (5 / 5)91 EURČítať recenzie
2.SodaStream Crystal
5 out of 5 stars (5 / 5)120 EURČítať recenzie
3.SodaStream JET
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)55 EURČítať recenzie
4.TESCOMA MyDRINK 308610
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)99 EURČítať recenzie
5.Orion AquaDream
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)43 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku výrobníkov sódy


Ako vybrať najlepší výrobník sódy?

  • Objem pripraveného nápoja. Fľaše pre hotový nápoj zvyknú mať objem od 0,5 litra až po 1 liter. Výrobníky sódy na komerčné použitia majú kapacitu objemu aj 5 litrov, ale tie na domáce používanie sú zamerané na praktickosť a bežné domácnosti, kde si chceme vziať čerstvý nápoj so sebou alebo sa hneď napiť.
  • Objem náplní – bombičiek. Jedna bombička zvykne vydržať až na 60 litrov vody. Objem ďalších bombičiek, ktorými bude treba výrobník sódy plniť, si zistite ešte pred kúpou. Dôležité je tiež vedieť dostupnosť, kde všade sa dajú zakúpiť a za akú cenu.
  • Materiál fliaš. Fľaše môžu byť plastové, alebo aj sklenené. Ešte pred kúpou zistite, aké fľaše sú pribalené k vášmu zásobníku. V oboch prípadoch ide o zdravotne nezávadné materiály a je teda len na vás, pre ktorý typ fliaš sa rozhodnete.
  • Intenzita sýtenia vody. Najlepšie výrobníky sódy majú tri stupne intenzity sýtenia vody, teda ako veľmi bude bublinková. Niektoré, predovšetkým lacnejšie výrobníky sódy, majú iba dva stupne intenzity sýtenia vody.
  • Cena výrobníkov sódy. Cena závisí od toho, čo všetko od výrobníka sódy očakávate. Najlacnejšie sú jednoduché, s jednoduchou konštrukciou a obvykle majú drahšie náhradné bombičky, takže zaplatíte tak viac. Stredná cenová hladina uspokojí v priemere každého, kto očakáva konštrukčne kvalitný výrobník sódy už aj v dizajnovejšom vzhľade. Nároční si môžu vybrať výrobník sódy s nerezovou konštrukciou a nápoje s väčším množstvom bubliniek, samozrejmosťou je viacero fliaš v balení.
  • Pretlakový ventil. Pretlakový ventil by mal mať každý výrobník sódy, pretože ide o vašu bezpečnosť. V prípade, že je vo fľaši náhodou prebytok oxidu uhličitého, ventil ho automaticky bezpečne vypustí.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test výrobníkov sódy na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako funguje výrobník sódy?

Výrobník sódy potrebuje bombičku, náplň, vďaka ktorej sú vytvárané bublinky. Do fľaše, z ktorej je možné hneď piť alebo si ju vziať kamkoľvek so sebou, nalejete vodu z vodovodu po vyznačenú rysku, vsuniete ju do výrobníka sódy a zapnete. Sýtená voda je v priebehu krátkej chvíle hotová.

Do niektorých výrobníkov sa fľaša pripevní šraubovaním za hrdlo fľaše alebo zasunutím.

Môžem si vodu ochutiť?

Hotovú bublinkovú vodu si môžete ochutiť akokoľvek, napríklad pripravovať ovocné limonády s čerstvým ovocím, pridať ľad alebo sirup podľa vlastnej chuti.

Najlepšie výrobníky sódy umožňujú okrem bombičiek dokupovať aj sirupy rôznych príchutí priamo od značky, od akej máte výrobník sódy.

Napríklad značka Sodastream ponúka vlastné náplne sirupov v príchutiach cola, jahody, jablko, citrón, malina, hrozno, zelený čaj a mnohé ďalšie. Samozrejmosťou je podiel ovocnej zložky.

V akej cene kúpim výrobník sódy?

Ceny sa pohybujú od 80 € do 150 €.

Je voda pripravená vo výrobníku vhodná aj pre deti?

Áno.

Aké sú vlastnosti plastových fliaš pre výrobník sódy?

Plastové fľaše sú dizajnovo zaujímavejšie a svojou hmotnosťou ľahšie, takže sa dobre prenášajú napríklad v kabelke so sebou do mesta alebo do práce, či deťom do školy. Na niektorých kvalitných plastových fľašiach je napísaná spotreba, teda dokedy je vhodné fľašu používať a potom vymeniť za novú. Táto informácia je síce orientačná vzhľadom na to, že každý bude používať fľašu rôzne často, ale ako orientačný údaj je to bonus navyše.

Všetci renomovaní výrobcovia výrobníkov sódy, a teda aj týchto fliaš, používajú na výrobu zdravotne nezávadný plast, ktorý je možné opakovane používať. nejde tak o obyčajnú plastovú fľašu, akú poznáme z obchodov.

Plastové fľaše zvyknú byť aj farebné alebo ozvláštnené ornamentami a farebnou potlačou, niektoré s detskými motívmi.

Aké sú vlastnosti sklenených fliaš?

Sklenené fľaše sú ťažšie a prípade pádu sa rozbijú, resp. naštiepi sa sklo a musíte tak kúpiť novú pretože nalomená je nepoužiteľná. Mnohí však vidia výhodu v skle, nakoľko ide o overený materiál.

Môžem umývať fľaše v umývačke riadu?

Väčšinu fliaš áno, vrátane plastových fliaš, ale túto informáciu si musíte overiť u konkrétneho výrobníka sódy a u konkrétnej fľaši.

K výrobníku sódy odporúčame dokúpiť kvalitný výrobník ľadu.

Lacné výrobníky sýtených nápojov už od 40 EUR

Pomohol vám náš test výrobníkov sódy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný výrobník sýtených nápojov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *