Malé spotrebiče

Test výrobníkov sódy

sodastream jet Aj napriek bohatej dostupnosti rôznych limonád a minerálok mnohí nechcú kupovať stále nové a nové balenia vôd. Okrem toho keď nemáte doma minerálku a nechutí vám obyčajná voda z vodovodu, musíte ísť do obchodu – ak je ešte otvorený. Ideálne je mať doma po ruke stále chutnú vodu, kedykoľvek sa chcete napiť.

Kvalitný výrobník sýtených nápojov je skvelým pomocníkom pre všetkých, ktorí majú radi minerálky, limonády a bublinky, a zároveň ich nebaví voda z vodovodu. Najlepší výrobník sódy vám vyrobí priamo doma vodu plnú bubliniek bez toho, aby ste museli nosiť ťažké fľaše z obchodu – využijete vodu z vodovodu.

Najobľúbenejší výrobník sýtených nápojov je v súčasnosti nepochybne výrobca Sodastream, ale výrobcov je viac. Zostavili sme prehľadný test výrobníkov sódy s ktorým sa lepšie zorientujete v ponuke a vybrali si tak čo najlepšie. Budeme radi, keď tento náš rebríček obohatíte vlastnými postrehmi a informáciami zapojením sa v závere do diskusie.

[ssba]

Test – najlepší výrobník sódy – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.SodaStream Spirit
[usr 5 text="true" tooltip="true"]88 EURČítať recenzie
2.SodaStream Crystal
[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
3.SodaStream JET
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]53 EURČítať recenzie
4.TESCOMA MyDRINK 308610
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]139 EURČítať recenzie
5.Limo Bar Eco
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie
6.Orion AquaDream
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]48 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku výrobníkov sódy


Aké sú najlepšie výrobníky sódy na trhu?

 1. SodaStream Spirit
 2. SodaStream Crystal
 3. SodaStream JET
 4. TESCOMA MyDRINK 308610
 5. Limo Bar Eco
 6. Orion AquaDream

Ako vybrať najlepší výrobník sódy?

 • Objem pripraveného nápoja. Fľaše pre hotový nápoj zvyknú mať objem od 0,5 litra až po 1 liter. Výrobníky sódy na komerčné použitia majú kapacitu objemu aj 5 litrov, ale tie na domáce používanie sú zamerané na praktickosť a bežné domácnosti, kde si chceme vziať čerstvý nápoj so sebou alebo sa hneď napiť.
 • Objem náplní – bombičiek. Jedna bombička zvykne vydržať až na 60 litrov vody. Objem ďalších bombičiek, ktorými bude treba výrobník sódy plniť, si zistite ešte pred kúpou. Dôležité je tiež vedieť dostupnosť, kde všade sa dajú zakúpiť a za akú cenu.
 • Materiál fliaš. Fľaše môžu byť plastové, alebo aj sklenené. Ešte pred kúpou zistite, aké fľaše sú pribalené k vášmu zásobníku. V oboch prípadoch ide o zdravotne nezávadné materiály a je teda len na vás, pre ktorý typ fliaš sa rozhodnete.
 • Intenzita sýtenia vody. Najlepšie výrobníky sódy majú tri stupne intenzity sýtenia vody, teda ako veľmi bude bublinková. Niektoré, predovšetkým lacnejšie výrobníky sódy, majú iba dva stupne intenzity sýtenia vody.
 • Cena výrobníkov sódy. Cena závisí od toho, čo všetko od výrobníka sódy očakávate. Najlacnejšie sú jednoduché, s jednoduchou konštrukciou a obvykle majú drahšie náhradné bombičky, takže zaplatíte tak viac. Stredná cenová hladina uspokojí v priemere každého, kto očakáva konštrukčne kvalitný výrobník sódy už aj v dizajnovejšom vzhľade. Nároční si môžu vybrať výrobník sódy s nerezovou konštrukciou a nápoje s väčším množstvom bubliniek, samozrejmosťou je viacero fliaš v balení.
 • Pretlakový ventil. Pretlakový ventil by mal mať každý výrobník sódy, pretože ide o vašu bezpečnosť. V prípade, že je vo fľaši náhodou prebytok oxidu uhličitého, ventil ho automaticky bezpečne vypustí.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test výrobníkov sódy na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako funguje výrobník sódy?

Výrobník sódy potrebuje bombičku, náplň, vďaka ktorej sú vytvárané bublinky. Do fľaše, z ktorej je možné hneď piť alebo si ju vziať kamkoľvek so sebou, nalejete vodu z vodovodu po vyznačenú rysku, vsuniete ju do výrobníka sódy a zapnete. Sýtená voda je v priebehu krátkej chvíle hotová.

Do niektorých výrobníkov sa fľaša pripevní šraubovaním za hrdlo fľaše alebo zasunutím.

Môžem si vodu ochutiť?

Hotovú bublinkovú vodu si môžete ochutiť akokoľvek, napríklad pripravovať ovocné limonády s čerstvým ovocím, pridať ľad alebo sirup podľa vlastnej chuti.

Najlepšie výrobníky sódy umožňujú okrem bombičiek dokupovať aj sirupy rôznych príchutí priamo od značky, od akej máte výrobník sódy.

Napríklad značka Sodastream ponúka vlastné náplne sirupov v príchutiach cola, jahody, jablko, citrón, malina, hrozno, zelený čaj a mnohé ďalšie. Samozrejmosťou je podiel ovocnej zložky.

V akej cene kúpim výrobník sódy?

Ceny sa pohybujú od 80 € do 150 €.

Je voda pripravená vo výrobníku vhodná aj pre deti?

Áno.

Aké sú vlastnosti plastových fliaš pre výrobník sódy?

Plastové fľaše sú dizajnovo zaujímavejšie a svojou hmotnosťou ľahšie, takže sa dobre prenášajú napríklad v kabelke so sebou do mesta alebo do práce, či deťom do školy. Na niektorých kvalitných plastových fľašiach je napísaná spotreba, teda dokedy je vhodné fľašu používať a potom vymeniť za novú. Táto informácia je síce orientačná vzhľadom na to, že každý bude používať fľašu rôzne často, ale ako orientačný údaj je to bonus navyše.

Všetci renomovaní výrobcovia výrobníkov sódy, a teda aj týchto fliaš, používajú na výrobu zdravotne nezávadný plast, ktorý je možné opakovane používať. nejde tak o obyčajnú plastovú fľašu, akú poznáme z obchodov.

Plastové fľaše zvyknú byť aj farebné alebo ozvláštnené ornamentami a farebnou potlačou, niektoré s detskými motívmi.

Aké sú vlastnosti sklenených fliaš?

Sklenené fľaše sú ťažšie a prípade pádu sa rozbijú, resp. naštiepi sa sklo a musíte tak kúpiť novú pretože nalomená je nepoužiteľná. Mnohí však vidia výhodu v skle, nakoľko ide o overený materiál.

Môžem umývať fľaše v umývačke riadu?

Väčšinu fliaš áno, vrátane plastových fliaš, ale túto informáciu si musíte overiť u konkrétneho výrobníka sódy a u konkrétnej fľaši.

Najlepšie značky výrobníkov sódy

Sodastream

Londýn, rok 1903 – šikovný muž G. Gilbey prišiel so zaujímavým nápadom vyrábať perlivú vodu, a tak v tomto roku prišiel na trh prístroj schopný vyrobiť vodu na pitie plnú bubliniek. Takmer okamžite si takýto nápoj získal kráľovskú domácnosť a neskôr aj ďalšiu elitu Anglicka.

Výraznejšia expanzia prišla v roku 1920, keď firma priniesla prvú príchuť – čerešňu. Okolo roku 1955 už bolo dostupných niekoľko ďalších príchutí a v roku 1979 poznajú bublinkové nápoje takmer všetky domácnosti. Výrobníky sódy Sodastream poznajú od roku 1991 aj v Austrálii a neskôr takmer na celom svete.

Na Slovensku sme sa o Sodastream dozvedeli až v roku 2009. Odvtedy si získali bublinkové vody nejednu domácnosť. Mnohých oslovila aj spolupráca značky Sodastream s Pepsi alebo s populárnym seriálom Game of Thrones.

V súčasnosti Sodastream stále prináša novinky – výrobníky sódy Sodastream majú možnosť regulovať perlivosť podľa vlastnej chuti.

Tescoma

Česká značka Tescoma začala v roku 1992 v Zlíne, odkiaľ sa vypracovala na medzinárodne uznávaného výrobcu domácich potrieb. Azda neexistuje domácnosť, ktorá by nemala niečo od tejto značky – či už nôž, odšťavovač, koreničky, formu na bábovky alebo naberačku.

Za celý čas svojho pôsobenia získala Tescoma niekoľko prestížnych ocenení, spomenieme napríklad ocenenie za dizajn German Design Award a za pozornosť stojí aj Red Dot Design Award.

Tescoma každoročne prináša nové produkty, inovuje a posúva hranice možností všetkého, čo si len v kuchyni dokážeme predstaviť. Ešte pred výrobou sa testujú kuchármi nepriľnavé povrchy, technici dbajú na kvalitu materiálov a nezabudnime ani na fakt, že firma vlastní stovky patentov. Precíznosť sa stala synonymom pre tohto výrobcu a dnes názov Tescoma pozná viac ako 130 krajín.

Výrobníky sódy Tescoma sú zárukou kvality. Momentálne sú v ponuke aj výrobníky sódy od Tescoma, ktoré umožňujú doma pripraviť bublinkovú vodu z čerstvých citrusov pre dokonalú chuť limonády. Nám sa páči dostupnosť a kvalita, nehovoriac o tom, že tak podporujeme miestny trh.

Orion

Rok 1992, Česká republika. Vzniká nová značka Orion, ktorá sa orientuje na moderné, praktické a cenovo dostupné potreby do kuchyne. Neskôr sa pôsobnosť rozšírila o malé elektrospotrebiče a dokonca aj o doplnky do kúpeľne. Postupom času sa dostali produkty na Slovensko a v súčasnosti nájdete Orion aj v Poľsku. Pokiaľ nechcete nakupovať online, sieť predajní má Orion na Slovensku a doma, v Českej republike.

Výrobníky sódy Orion patria medzi cenovo dostupné a dizajnovo moderné výrobníky sódy, ktoré si nájdu svoje miesto u každého milovníka bublinkových limonád. Ich používanie je jednoduché a vo výsledku nebudete sklamaní. Nás oslovil pomer ceny a kvality.

Okrem výrobníkov sódy nájdete od značky Orion aj pekáče, soľničky, hrnce a panvice, zaujímavé sady kuchynských riadov a užitočné maličkosti do kúpeľne.

Philips

Otec a syn, Frederik a Gerard Philips, začali v roku 1891 v Holandsku vyrábať žiarovky. Dnes pozná názov Philips každý, v akomkoľvek kúte sveta – ide o jednu z najväčších elektrotechnických spoločností. Dodnes si značka Philips drží svoju popularitu, a to predovšetkým vďaka kvalite a neustálym inováciám.

Síce bol po žiarovkách obrovský dopyt, skutočný boom zaznamenala značka Philips s výrobou elektrického holiaceho strojčeka, ktorý dostal názov Philipshave. Okamžite tak prerazili aj do USA, kde sa teší obľube táto rada dodnes. Okrem toho sa Philips podieľala na prvej audiokazete vôbec v roku 1963 a bola spolu so Sony pri zrode CD a DVD.

Možno si z roku 2004 pamätáte ich filozofiu “sense and simplicity” – zostalo to tak dodnes. Všetky spotrebiče od tejto značky, od holiacich strojčekov cez mixéry až po cumlíky, sú jednoduché na používanie. Dizajn je moderný, nadčasový a každý ich produkt uľahčuje život intuitívnym ovládaním.

Výrobníky sódy Philips budete milovať. Sú prepracované dizajnom i použitými materiálmi. Nám sa výrobníky sódy Philips páčia aj pre ich minimalizmus. Všetko pracuje tak, ako má, absolútne spoľahlivo. Dostupnosť ich produktov je samozrejmosťou.

Limo Bar

Kompaktné, dizajnovo prepracované – výrobníky sódy Limo Bar získali ocenenia Design Award 2015, IDA Gold Award Home Interior Products a nezabúdajme ani na Silver A’ Design Award za produktový design. Pokiaľ milujete moderné spotrebiče s netradičným duchom, ktoré sa v kuchyni vynímajú, určite sa vám výrobník sódy Limo Bar bude páčiť.

Značka Limo Bar mala na začiatku víziu priniesť na trh bublinkových nápojov domáce, nízko kalorické sirupy plné ovocia – v sirupoch Limo Bar nájdete minimálne 33 % podiel ovocnej zložky a ako sladidlo používajú stéviu.

Výrobníky sódy Limo Bar nás nadchli pre ich krásu, čistý dizajn ideálny do každej modernej kuchyne a v neposlednom rade aj pre chuť sirupov vrátane zloženia. A ako bonus, budú sa vám páčiť aj ich ceny.

K výrobníku sódy odporúčame dokúpiť kvalitný výrobník ľadu.

Lacné výrobníky sýtených nápojov už od 40 EUR

Pomohol vám náš test výrobníkov sódy? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný výrobník sýtených nápojov na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − seven =