Test vaflovačov

Vaflovač Clatronic WA 3492 Máte chuť na čerstvé jemné vafle, ochutené šľahačkou a ovocím? Ak budete mať kvalitný vaflovač doma, môžete si túto pochúťku dopriať kedykoľvek – hodí sa ako dezert, mnohí si ich vedia vychutnať len tak pre radosť počas dňa, ďalší pri vafliach popíjajú kávu (pozri najlepšie kávovary) a niektorí ich zvyknú pripravovať pre celú rodinu na raňajky alebo večeru. Nech už zbožňujete čerstvé vafle na akýkoľvek spôsob, k ich príprave budete potrebovať vaflovač.

Najlepší vaflovač pripraví chutné vafle správnej hrúbky, má nepriľnavý povrch pre jednoduchú údržbu a zvládne aj romantické vafle v tvare srdca. Aby ste si vybrali pri kúpe ten najlepší, pripravili sme pre vás prehľadný test vaflovačov, ktorý budeme pravidelne aktualizovať. Okrem toho odpovedáme na najčastejšie otázky, ktoré zvyknú mať kupujúci.

Budeme radi, ak tento náš článok doplníte o svoje vlastné názory a postrehy zapojením sa do diskusie. Ďakujeme!

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie vaflovače podľa nás – TOP 7 modelov

  HodnotenieCena odRecenzie
1.GRAEF WA80
5 out of 5 stars (5 / 5)115,90 EURČítať recenzie
2.Tefal Snack
Collection SW854D16 (4v1)
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)99,90 EURČítať recenzie
3.DeLonghi SW 12
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)41,80 EURČítať recenzie
4.DOMO DO 9136C
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)47,46 EURČítať recenzie
5.Severin WA 2103
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)24,20 EURČítať recenzie
6.Clatronic WA 3492
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)25,90 EURČítať recenzie
7.Concept VF3030
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)15 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku vaflovačov


Najlepšie vaflovače (recenzie)

1. Graef WA 80

Pre všetkých milovníkov vaflí tu máme vaflovač až so šiestimi úrovňami pečenia, takže si viete nastaviť správnu teplotu pre vaše vafle, kedykoľvek máte chuť na túto dobrotu. Tepelne izolovaná rukoväť sa postará o vašu bezpečnosť a nepopália si ruky ani vaše deti. Dosky majú tvar srdiečka a naraz pripravíte 5 skvelých vaflí. Nerezový povrch sa jednoducho udržiava čistý a dizajn sa hodí do každej modernejšej kuchyne.

Príkon: 1200 W.


Ukázať v obchode


2. Tefal Snack Collection SW854D16

Máte radi multifunkčné spotrebiče? Ak áno, toto je pre vás – vaflovač, ktorý má aj gril, pripraví sendvič a dokonca aj sladučké jednohubky. Ak je to stále málo, viete si dokúpiť ďalšie platne na prípravu lievancov, vaflí v tvare srdiečka a ďalších dobrôt. Je to teda investícia do šikovného pomocníka, ktorý vám pripraví za pár minút chutné raňajky alebo rýchlu večeru. Platne viete umyť v umývačke riadu.

Príkon: 700 W.


Ukázať v obchode


3. DeLonghi SW12C

Známy výrobca spotrebičov, značka s dlhoročnou tradíciou DeLonghi, má v ponuke okrem populárnych kávovarov aj vaflovač. Jednoduchý dizajn poteší všetkých minimalistov a milovníkov jednoduchosti. Aj z praktického hľadiska budete nadšení – má sťahovanie kábla, aby nezavadzal počas prevádzky a môžete ho skladovať aj vertikálne, čo ušetrí mnoho miesta vo vašej kuchynskej skrinke. Platne môžete umývať v umývačke riadu, takže ušetríte čas ešte viac.

Príkon: 800 W.


Ukázať v obchode


4. Domo DO9136C

Praktická kuchyňa je určite zariadená praktickými spotrebičmi. A práve v takejto kuchyni ušetríte miesto s vaflovačom Domo, ktorý okrem vaflí pripraví aj skvelý sendvič a má tiež funkciu malého grilu. Vďaka využitiu 3 v 1 využijete jeden spotrebič na tri rôzne spôsoby. Teplota sa dá nastaviť do 250 °C a samozrejmosťou je moderný nepriľnavý povrch. Čistenie je tak jednoduché, vystačíte si s navlhčenou handričkou alebo s jemnou hubkou.

Príkon: 1000 W.


Ukázať v obchode


5. Severin WA 2103

Cenovo dostupný vaflovač od menej známej značky prekvapí vašu domácnosť nielen zaujímavým dizajnom, v ktorom sa kombinuje decentná čierna farba s oceľovými prvkami, ale tiež výkonom. Pripraví štyri chutné vafle naraz v platniach, ktoré sú nepriľnavé. Vďaka dvom kontrolkám viete sledovať teplotu vaflovača, a teda aj samotnú prípravu vaflí. Teplotu viete nastavovať plynule tak, ako potrebujete. Aj tento vaflovač môžete uskladniť vertikálne, aby ste ušetrili miesto v skrinke.

Príkon: 1200 W.


Ukázať v obchode


6. Clatronic WA 3492

Pre všetkých milovníkov vaflí v tvare srdiečka sme vybrali tento šikovný vaflovač, ktorý hravo pripraví až päť vaflí naraz v romantickom tvare srdiečka. Čiernosivá kombinácia neruší žiadnu kuchyňu a nerezová oceľ a veľmi jednoducho v prípade nečistôt utrie trebárs len navlhčenou handričkou v teplej vode. Vaflovač má ochranu proti prehriatiu a plynule nastaviteľnú teplotu, aby sa vaše vafle vždy vydarili.

Príkon: 1000 W.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší vaflovač?

 • Hrúbka vaflí. Vafle majú byť hrubé 1 cm, preto by mala byť medzi platňami dostatočná medzera. Tenšie nie sú tak lahodné, hrubšie sa nemusia rovnomerne prehriať a taktiež nechutia, ako ste zvyknutí z reštaurácii a popredných podnikov. Na hrúbke vaflí teda záleží kvôli ich chuti.
 • Tvar. Základným tvarom belgických vaflí je obdĺžnik, ale v súčasnosti nájdete v predajniach aj vaflovače schopné pripraviť vafle v tvare srdca alebo kvietka. Niektoré vaflovače pripravia len jeden tvar, iné majú vymeniteľné platničky, a tak môžete tvar vaflí striedať podľa svojej chuti, príležitosti a nálady.
 • Počet vaflí. V jednej várke dokážu prístroje štandardne pripraviť štyri vafle. Niektoré modely pripravia jednu veľkú vaflu, iné zvládnu šesť vaflí naraz.
 • Nastavenie teploty. V súčasnosti už štandardne majú všetky vaflovače nastaviteľnú teplotu v hodnotách približne od 180 °C až 250 °C. Ovládanie teploty môže byť pomocou kolieska, alebo stlačením tlačidla pri konkrétnej teplote. Vyberte si podľa toho, čo vám vyhovuje viac.
 • Miska na odkvapkávanie cesta. Kvalitný vaflovač bude určite mať misku na odkvapkanie prebytočného cesta, alebo nejaký priestor kam jednoducho stečie a vy ho po príprave odstránite. Dnes by už takáto miska alebo žliabok mali byť samozrejmosťou.
 • Veľkosť vaflovača. Myslite na to, že vaflovač musíte niekam uskladniť. Budete ho mať stále na kuchynskej linke? Zmestí sa vám do skrinky k ostatným spotrebičom? Pozrite si pred kúpou rozmery, lebo každý vaflovač môže byť iných rozmerov. Predsa len ide o spotrebič, ktorý nebudete denne používať, a tak potrebujete preň miesto.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test vaflovačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké ďalšie vlastnosti by mal mať dobrý vaflovač?

Pri výbere myslite napríklad aj na:

 • kontrolky – vaflovač by mal mať aspoň jednu kontrolku, v ideálnom prípade dve kontrolky, aby ste vedeli kedy je vaflovač zohriaty na vami zvolenú teplotu, a kedy sú už vafle hotové;
 • jednoduchosť ovládania – príprava vaflí nemá byť komplikovaná, pretože ide v podstate len o ľahké cesto, ktoré potrebujete pripraviť na hotové, takže určite oceníte intuitívne ovládanie;
 • starostlivosť o vaflovač – o každý spotrebič sa potrebujete postarať a inak tomu nie je ani v prípade vaflovača, no ak si vyberiete platničky z kvalitných materiálov, umývanie bude jednoduché a rýchle;
 • nepriľnavý povrch – určite nechcete vafle z povrchu vyškrabávať, a tak by nepriľnavý povrch mal byť základom dobrých vaflí pripravovaných bez starostí;
 • sklopná rukoväť – niektorí určite ocenia možnosť sklopiť rukoväť, aby sa o ňu nedalo zachytiť;
 • protišmykové nožičky – vaflovač (podobne ako aj všetky ostatné spotrebič) nemá po kuchynskej linke kĺzať, ale stabilne držať na svojom mieste;
 • dĺžka kábla – kábel by mať byť dostatočne dlhý;
 • dĺžka nahrievania – určite nechcete celú večnosť čakať na správne nahriatie platničiek.

Môžem vaflovač zamknúť počas prevádzky?

Niektoré vaflovače majú zámok, takže ich môžete bezpečne zamknúť počas používania. Funguje to tak, že pomocou tlačila zamknete veko vaflovača, vďaka čomu neuniká teplo, a zároveň sú v bezpečí vaše deti.

Má vaflovač ochranu proti prehriatiu?

Kvalitný vaflovač by určite mal mať bezpečnostnú ochranu proti prehriatiu pre prípad, že by k takejto situácii došlo. Ak má vaflovač takúto ochranu, pri nechcenom prehriatí sa vypne.

Aký výkon majú vaflovače?

Výkon vaflovačov je rôzny. Lacnejšie majú pochopiteľne nižší výkon (približne 700 W), a tak sa aj dlhšie nahrievajú na požadovanú teplotu. Vaflovače v stredných cenových hladinách majú štandardný výkon okolo 1000 W. Často sa však stretnete s vaflovačmi, ktoré majú výkon i 1400 W, vďaka čomu sa rýchlo nahrejú a skrátia tak celkovú prípravu vaflí.

Čo znamená „vaflovač 3 v 1“?

Ide o spotrebič, ktorý pripraví toasty, vafle a má aj gril na rýchle grilovanie.

Majú všetky vaflovače vyberateľné platničky?

Nie. Niektoré vaflovače majú platničky pevne osadené, a tak ich pri umývaní nemôžete vybrať von, čo podstatne sťažuje čistotu a celkovú údržbu. Ideálne je, ak viete platničky, v ktorých sa vafle pripravujú, vybrať von a pohodlne umyť pod tečúcou vodou.


Lacné vaflovače už od 20 EUR

Pomohol vám náš test vaflovačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný vaflovač na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *