Malé spotrebiče

Test zmrzlinovačov

Najlepší zmrzlinovač DeLonghi Zmrzlinovače nie sú žiadnou novinkou – prvé domáce zmrzlinovače boli ručné a datujú sa okolo roku 1850. Neskôr sa rozšíril do bežnejších domácností a v súčasnosti je práve zmrzlinovač veľkým hitom. Dokonca už nachádza svoje uplatnenie aj u nás.

Kvalitný zmrzlinovač vám pripraví naozaj skvostnú zmrzlinu kedykoľvek počas roka, nielen v lete. Navyše ju pripravujete presne podľa svojej chuti so surovinami, ktoré máte najradšej. Okrem toho, že presne viete čo zmrzlina obsahuje, pridáte akékoľvek ovocie pre nekonečné chuťové variácie. Konečne si pripravíte zmrzlinu, akú ste doteraz ani nevedeli kúpiť.

Výhodou je aj to, že najlepší zmrzlinovač zvládne pripraviť mrazený jogurt aj sorbet. Ak teda investujete peniaze do dobrej značky a kúpite naozaj kvalitný model, bude vám dlho dobre slúžiť a svojím výkonom zvládne aj prípravu chutného sorbetu a mrazených jogurtov.

My sme pre vás pripravili šikovný test zmrzlinovačov s ktorým získate prehľad o najlepších modeloch. Keďže tento náš rebríček pravidelne aktualizujeme, máte stále čerstvé informácie.

Budeme radi, keď sa s vlastnými názormi zapojíte do našej diskusie a obohatíte ostatných čitateľov.

[ssba]

Test – najlepšie zmrzlinovače – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Guzzanti GZ 152
Kompresor: ÁNO[usr 5 text="true" tooltip="true"]220 EURČítať recenzie
2.Guzzanti GZ 154
Kompresor: NIE[usr 5 text="true" tooltip="true"]44 EURČítať recenzie
3.DOMO DO2309I
Kompresor: NIE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]33 EURČítať recenzie
4.Klarstein Creamberry
Kompresor: NIE[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
5. Klarstein
Vanilla Sky
Kompresor: ÁNO[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]265 EURČítať recenzie
6.BOSCH MUZ 5EB2
Kompresor: NIE[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]52 EURČítať recenzie
7.Zmrzlinovač Joy
Kompresor: NIE[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku zmrzlinovačov


Ako vybrať najlepší zmrzlinovač?

  • Množstvo pripravenej zmrzliny. Premyslite si, koľko zmrzliny budete chcieť pripraviť v jednej várke. Ak ste v domácnosti dvaja alebo traja a chcete zmrzlinou občas dochutiť palacinky alebo si ju dopriať najmä počas leta, potom by ste si mali vedieť vystačiť aj s jednoduchším zmrzlinovačom. Ak vás je v domácnosti viac a/alebo máte radi zmrzlinu kedykoľvek počas roka v mnohých obmenách, potom by ste mali zainvestovať radšej do väčšieho zmrzlinovača.
  • S kompresorom alebo bez kompresora. Zmrzlinovače bez kompresora sú lacnejšie ale myslite na to, že budete potrebovať miesto v mrazničke na pravidelné zamrazovanie nádobky, v ktorej sa bude chladiť v zmrzlinovači vaša zmrzlina. Zmrzlinovač s kompresorom je väčší (zaberie viac miesta) a drahší, ale nepotrebujete riešiť mrazničku, pretože má vlastný výkonný kompresor.
  • Automatické ovládanie. Pri manuálnom zmrzlinovači musíte sledovať, kedy je už zmrzlina dostatočne tuhá, aby ste mohli jej prípravu ukončiť stlačením tlačidla. Automatické zmrzlinovače samé ukončia prípravu zmrzliny a niektoré ponúkajú viaceré programy pre konkrétne typy zmrzlín, napríklad zmrzlina z mlieka vyžaduje trochu iné miešanie, ako zmrzlina s tvarohom.
  • Funkcie zmrzlinovača. Funkcie závisia od ceny zmrzlinovača. Čím vyššia je cena a čím kvalitnejší výrobca, tým viac možností a jednoduchšia príprava. V ponuke sú napríklad zmrzlinovače s automatickým chladením čo znamená, že hotová zmrzlina zostane istý čas studená v zmrzlinovači. Užitočný môže byť časovač, rôzne odmerky a samozrejme indikátory, podľa ktorých viete v akom stave je príprava zmrzliny a i.
  • Príkon/výkon. Najlacnejšie zmrzlinovače majú príkon okolo 12 W a nie sú vhodné na prípravu veľkého množstva zmrzliny hneď po sebe (môžu sa prehriať), napríklad štyri várky zmrzliny pripravované hneď v rade po sebe môžu byť problémom. Tie výkonné majú príkon okolo 150 W až 180 W a nemajú problém s väčším množstvom zmrzliny, zároveň tiež majú mohutnejšie lopatky pre dôkladné premiešanie, vďaka čomu je zmrzlina krémová, jemná.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test zmrzlinovačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavé výhody a nevýhody zmrzlinovača s kompresorom?

Zmrzlinovač s kompresorom chladí zmrzlinu samostatne, nepotrebujete nič dopredu chladiť – len do zmrzlinovača pripravíte všetky suroviny a on urobí všetko za vás. Takýto zmrzlinovač je spravidla výkonnejší, takže dokáže zmrzlinu jemnejšie rozmiešať až do krémovej konzistencie.

Nevýhodou je vyššia cena a veľkosť – zaberie v kuchyni viac miesta nakoľko má vlastný kompresor.

Výkonný kvalitný zmrzlinovač s kompresorom častokrát disponuje viacerými programami, takže pripraví okrem zmrzliny aj mrazené jogurty (pozrite na najlepšie jogurtovače) najrôznejších chutí, a tiež sorbety.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody zmrzlinovača bez kompresora?

Zmrzlinovač bez kompresora je menší, skladnejší, nezaberie veľa miesta. Pre mnohých je výhodou tiež cena, ktorá je nižšia v porovnaní so zmrzlinovačmi, ktoré majú vlastný kompresor.

Hlavnou nevýhodou je fakt, že potrebujete nádobku vždy pred prípravou zmrzliny vychladiť v mrazničke. Nádobka sa v mrazničke chladí 10 hodín, pri niektorých modeloch 18 alebo aj 24 hodín (vždy je tento údaj uvedený pri konkrétnom modeli zmrzlinovača), a až potom môžete začať pripravovať zmrzlinu. Treba teda myslieť na to, že potrebujete mať v mrazničke miesto na nádobku. Pri kúpe si overte veľkosť nádobky, aby sa vám zmestila do vašej mrazničky.

Musím suroviny krájať?

Áno. Zmrzlinovač pripraví zmrzlinu, ale nemixuje suroviny, ani ich inak neupravuje. Úlohou zmrzlinovača je všetky suroviny spolu vychladiť a rozmiešať do finálnej zmrzliny.

Musím suroviny na zmrzlinu vychladiť?

Nemusíte, ale mali by ste. Ideálne je, ak mlieko, tvaroh, ovocie a ostatné suroviny boli pred prípravou v zmrzlinovači v chladničke. Opri výkonných zmrzlinovačoch to však nie je podmienka a môžu byť aj izbovej teploty, pretože ich kvalitný zmrzlinovač vie vychladiť.

Je nutné hotovú zmrzlinu dať ihneď do mrazničky?

Ak chcete hotovú zmrzlinu hneď aj skonzumovať, nemusíte ju dávať do mrazničky. Ak máte dostatočne výkonný zmrzlinovač, potom dokáže hotovú zmrzlinu ešte istý čas chladiť sám, takže napríklad hostia si môžu zmrzlinu systematicky zobrať po kúskoch kedy chcú. Zvyšnú zmrzlinu samozrejme uchovajte hneď v mrazničke a podľa surovín skonzumujte čo najskôr od prípravy.

Má zmrzlinovač aj nejaké príslušenstvo?

Môže mať. Ide napríklad o praktickú naberačku na zmrzlinu, rôzne šikovné odmerky a lyžice na servírovanie.

Sú recepty na prípravu domácej zmrzliny komplikované?

Recepty sú spravidla veľmi jednoduché a môžete si ich pozrieť ešte pred kúpou na internete, aby ste vedeli, či vás príprava bude baviť. Dostupné sú aj kuchárske knihy zamerané práve na zmrzliny pripravované v zmrzlinovači. Mnohí, ktorí už majú doma zmrzlinovač tvrdia, že takáto zmrzlina je jemnejšia, lahodnejšia – chutí inak.

Aké suroviny sa najčastejšie používajú pri domácej zmrzline?

Suroviny používate podľa vlastnej chuti a obľúbených receptov.

Najčastejšie sa používa mlieko (samozrejme môže byť aj mlieko aj bez laktózy), ale aj jogurt, tvaroh, smotana na šľahanie či dokonca cmar.
Zo sladidiel môžete cukor nahradiť medom, stéviou, javorovým sirupom alebo akýmkoľvek iným sirupom.

Aké značky sú najpopulárnejšie?

Medzi značky, ktoré sú populárne a majú už nejakú tradíciu vo výrobe zmrzlinovačov patrí napríklad Guzzanti a DeLonghi. V súčasnosti sa do popredia dostáva Klarstein.


Lacné zmrzlinovače už od 55 EUR

Pomohol vám náš test zmrzlinovačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný výrobník zmrzliny na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

six − 2 =