Test palacinkovačov

Najlepšie palacinkovače Pri palacinkovači si väčšina z nás predstaví prípravu chutných palaciniek, ktoré vyzerajú dokonale a sú rovnomerne prepečené.

Kvalitný palacinkovač ale dokáže niekedy viac – pokiaľ si vyberiete model s viacerými funkciami, pripravíte na ňom aj chutný plátok mäska alebo rýchlo orestujete zeleninku bez pridaného oleja. Samozrejme, pripravíte aj stále viac populárne slané palacinky. Výsledná chuť je len na vás.

Ako však vybrať ten najlepší palacinkovač? Možností je naozaj veľa, a tak je dobré prečítať si ešte pred kúpou recenzie ostatných kupujúcich, nech si vyberiete ten najlepší. My sme pre vás pripravili prehľadný test palacinkovačov plný zaujímavých rád. Keďže ho stále aktualizujeme, dočítate sa vždy čerstvé informácie. Tak ako každý náš test, aj tento sme obohatili o odpovede na časté otázky.

Budeme radi, ak sa v závere zapojíte do diskusie s vlastnými postrehmi a informáciami, aby sme mohli spolu tvoriť obsah pre čitateľov. Ďakujeme!

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie palacinkovače – TOP 6

  HodnotenieCena odRecenzie
1.Russell Hobbs 20920-56
5 out of 5 stars (5 / 5)28 EURČítať recenzie
2.Rohnson R-201
5 out of 5 stars (5 / 5)29 EURČítať recenzie
3.Clatronic CM 3372
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)24,80 EURČítať recenzie
4. Klarstein
Madame & Monsieur Crêpemaker
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)39,90 EURČítať recenzie
5.Steba CR 32
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)50,18 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku palacinkovačov


Ako vybrať najlepší palacinkovač?

  • Rozmery palacinkovača. Obvykle sú palacinkovače malé, dobre skladné, takže nezaberajú veľa miesta. Priemer platničky na ktorú dáte cesto sa pohybuje od 20 centimetrov do 40 centimetrov. Je len na vás pre aký rozmer sa rozhodnete. Na rozmery je nutné myslieť najmä v tom prípade, ak plánujete palacinkovač po príprave palaciniek odkladať niekam do skrinky.
  • Regulácia teploty. Všetky palacinkovače majú reguláciu teploty, napríklad v rozpätí od 90°C do 270°C. Vďaka tomu pripravíte tak prepečené palacinky, na aké máte práve chuť.
  • Povrch platne na cesto. Cesto dávkujete priamo na platničku, na ktorej sa palacinka pripraví. Dôležitý je materiál, pričom sa používa najčastejšie buď teflón, alebo liatina. Teflón je najrozšírenejší, pretože sa cesto nelepí, nepotrebujete na prípravu žiaden olej a jednoducho sa po dokončení prípravy palaciniek prepláchne bez nejakých agresívnych čističov. Rôzne liatiny potrebujú aj nejakú kvapku oleja na prípravu palaciniek a je väčšia pravdepodobnosť, že môžete cesto pripáliť, najmä na začiatku kým si na palacinkovač zvyknete.
  • Svetelné indikátory. Kvalitné palacinkovače na trhu majú aspoň svetelnú kontrolku nahriatia, aby ste vedeli, kedy je platňa teplá a môžete začať prípravu palaciniek. Palacinkovač môže mať aj kontrolku zapnutia a vypnutia.
  • Príslušenstvo k palacinkovaču. Najlepšie palacinkovače majú pribalenú aspoň stierku na rovnomerné rozotrenie cesta, a tiež podberáčik na nabratie hotovej palacinky. V prípade teflónu sú tieto pomôcky z dreva, aby sa nepoškodil nepriľnavý povrch.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test palacinkovačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Je nutné pri platni z teflónu používať len drevené náradie?

Áno. Tak ako pri panviciach, hrncoch či rôznych pekáčikoch, aj pri palacinkovači s platňu z teflónu používajte vždy len drevené kuchynské náradie, ktoré nepoškodzuje nepriľnavú úpravu.

Je palacinkovač s vyvýšeným okrajom lepší na používanie?

Niektorí milovníci palaciniek nie vždy odhadnú správne množstvo cesta, ktoré treba na platňu naliať, a tak je pre nich pohodlnejšie mať doma palacinkovač s vyvýšeným krajom, vďaka ktorému cesto nestečie mimo. Pokiaľ nemáte skúsenosti s palacinkovačom alebo chcete pripravovať tenučké palacinky ako profesionáli, potom môže byť platňa s vyšším okrajom tou správnou voľbou.

Je palacinkovač ťažký?

Nie. Väčšina palacinkovačov je pohodlná aj na prenášanie, napríklad zo skrinky na kuchynskú dosku nebudete mať s ich hmotnosťou žiaden problém.

Naozaj v prípade teflónu nepotrebujem na prípravu palaciniek žiaden olej?

Áno. Nepotrebujete ani kvapku oleja či iného tuku, pretože povrch je nepriľnavý.

Oplatí sa vybrať palacinkovač s vyšším výkonom?

Spravidla platí, že palacinkovače s vyšším výkonom sú nahriate na požadovanú teplotu skôr, keďže sú výkonnejšie.

Pripravujú sa palacinky na palacinkovači naozaj rovnomerne?

Áno. Kvalitné palacinkovače sú rovnomerne rozohriate na celom povrchu platne, čiže cesto sa tak naraz pripravuje rovnomerne na rozdiel napríklad od panvice.

Sú na trhu aj palacinkovače s odnímateľnou platňou?

Áno. Niektoré palacinkovače majú odnímateľnú platňu, čo môže byť pre niekoho výhodou navyše, najmä pri umývaní.

Môžem na palacinkovači pripravovať aj niečo iné ako len palacinky?

Niektoré palacinkovače sú multifunkčné – pripravíte na nich tenké plátky mäska ako na elektrickom grile, zeleninku alebo dokonca budete môcť ohriať wrap alebo zemiakové placky namiesto ohrievania v mikrovlnke.

Aké značky palacinkovačov sú na trhu?

Viacerí výrobcovia ponúkajú palacinkovače. Medzi tých najznámejších patria značky ako Russell Hobbs, Guzzanti, Rohnson alebo Steba.

V akých cenách sa pohybujú palacinkovače?

Dobrý palacinkovač viete kúpiť medzi 50 € až 100 €, prípadne aj drahšie.


Lacné palacinkovače už od 26 EUR

Pomohol vám náš test palacinkovačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný palacinkovač na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *