Malé spotrebiče

Test jogurtovačov

Jogurtovač Guzzanti GZ 700 Čím ďalej, tým viac ľudí dbá na spôsob svojho stravovania a začíname si viac než kedykoľvek predtým všímať zloženia jednotlivých potravín, aby sme chránili svoje zdravie, aj zdravie našich detí a blízkych. Jogurtovač je spôsob, akým si môžete pohodlne doma vyrobiť vlastný jogurt, vďaka čomu budete presne vedieť z čoho je zložený.

Najlepšie jogurtovače dokážu pripraviť až sedem jogurtov naraz za približne šesť hodín, takže prípravu začnete večer a ráno si k raňajkám doprajete chutný jogurt z domácej výroby. Kvalitný jogurtovač je správnou voľbou aj pre tých, ktorí už nechcú neustále používať plast a plastové kelímky.

Ako však vybrať najlepší jogurtovač keď s tým nemáte vôbec žiadne skúsenosti a nemá ho ani nikto z vášho okolia? Prečítajte si nielen recenzie užívateľov, ale aj prehľadný test jogurtovačov nech máte čo najviac informácii a môžete sa lepšie rozhodnúť. Okrem toho na našich stránkach test dopĺňame o zaujímavé rady.

[ssba]

Najlepšie jogurtovače – TOP modely

HodnotenieCena odRecenzie
1.Guzzanti GZ 705
[usr 5 text="true" tooltip="true"]32 EURČítať recenzie
2.Klarstein Gaia
[usr 5 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
3.Clatronic JM 3344
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]23 EURČítať recenzie
4.Steba JM2
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]55 EURČítať recenzie
5.Botti SC-266
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku jogurtovačov


Ako vybrať najlepší jogurtovač?

  • Doba trvania prípravy jogurtu. Vo všeobecnosti platí, že príprava domácich jogurtov trvá šesť až sedem hodín, ale vždy si pred kúpou tento čas overte u konkrétnej značky a modelu jogurtovača, aby ste po jeho zakúpení neboli prekvapení inou dĺžkou prípravy. Mnohí nechávajú pripraviť jogurty večer, aby boli ráno hotové k raňajkám a na desiatu napríklad do práce.
  • Značky jogurtovačov. V ponuke sú viaceré značky, ktoré sa líšia spravidla len v maličkostiach, vo svojej podstate všetky pripravia jogurty rovnako spoľahlivo. Zásadné rozdiely sú len v dizajne. Vyberať si môžete napríklad zo známejších značiek ako sú Guzzanti alebo Ariete, avšak príležitosť môžete dať aj značkám ako sú Bravo, Severin, Steba či Clatronic. Pre niektorých môže byť výhodou, že napríklad značka Guzzanti ponúka sušičku ovocia a jogurtovač v jednom, čím ušetríte miesto v kuchyni aj peniaze.
  • Objem hotového jogurtu. Väčšina jogurtovačov pripraví sedem nádobiek naraz, pričom každá z nich má objem 150 ml, no zakúpiť viete aj jogurtovač, ktorý pripraví liter jogurtu a ten si môžete už potom ľubovoľne rozdeliť do vlastných mištičiek. Je len na vás čo vyhovuje najlepšie vašim potrebám. Tieto informácie si stále overte pri konkrétnom jogurtovači, lebo niektoré nádobky môžu mať aj inú veľkosť (120 ml a pod.).
  • Náhradné nádobky. Môže sa stať, že jednu z nádobiek počas používania rozbijete, stratíte alebo nejak poškodíte, takže je vhodné pýtať sa na možnosť dokúpenia nových nádobiek a ich dostupnosť a cenu. Niektorí výrobcovia môžu už pri kúpe v balení ponúkať jednu náhradnú nádobku navyše.
  • Nutnosť jogurtovej kultúry. Pri výrobe domácich jogurtov v jogurtovači budete potrebovať jogurtovú kultúru, ktorú viete pohodlne zakúpiť v obchodoch so zdravou výživou, v drogériách, ale aj v eshopoch, supermarketoch a lekárňach. Ďalšou možnosťou je výroba nových jogurtov primiešaním už existujúceho jogurtu. Každý jogurtovač má pribalený podrobný návod spolu s prvými receptami pre začiatok, takže sa k týmto informáciám zaručene dostanete.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test jogurtovačov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo všetko vieme pripraviť v jogurtovači?

Jogurtovač nemusíte používať len na prípravu jogurtov, má všestrannejšie využitie napríklad aj na prípravu zmrzliny, nátierok, paštét, probiotických nápojov ale i domácich majonéz. V návode, resp. v knižočke receptov pribalenej k jogurtovaču uvidíte možnosti využitia svojho jogurtovača. Pre príklad, príprava domáceho acidofilného mlieka trvá približne desať hodín.

Ako môžem jogurty z jogurtovača dochutiť?

Jogurty z jogurtovačov môžete dochucovať prakticky čímkoľvek, čo vám chutí – škorica, všetky druhy ovocia, med, trstinový cukor, džemy rozličných chutí, ale aj bylinkami, celozrnnými lupienkami a tiež pre vašu fantáziu aj zeleninou. V prípade takýchto domácich jogurtov je vlastne jedno čím ich dochutíte, pretože si primiešate vlastné príchute čo znamená, že viete vytvoriť aj jogurty príchutí, aké sa nedajú bežne zakúpiť v obchodoch.

Aké funkcie môže mať jogurtovač?

Je užitočné, ak má jogurtovač aspoň zvukový signál hotových jogurtov, aby ste vedeli kedy sú hotové a pripravené na konzumáciu. Veľmi skvelým pomocníkom je časovač a kontrolky, ktorými kedykoľvek odkontrolujete chod jogurtovača. Je dobré vidieť aspoň na videách spôsob ovládania, ktorý si viete pozrieť na internete online ešte pred kúpou. Samozrejmosťou by mala byť knižočka plná receptov pre začiatočníkov, a to nielen na jogurty, ale aj nápoje, paštéty a i.

Dokedy treba spotrebovať jogurty z jogurtovača?

Ideálne do 24 hodín. Niektorí výrobcovia uvádzajú v návode odporúčanie spotreby do 48 hodín, alebo maximálne do štyroch dní. Ide totiž o jogurty vyrábané čo najprirodzenejším spôsobom.

Ako veľký je jogurtovač?

Štandardný priemer jogurtovačov sa pohybuje do priemeru 30 centimetrov čo znamená, že nezaberie až tak veľa miesta a viete ho šikovne využiť aj na prípravu ďalších dobrôt (ako sme už spomenuli v inej otázke).

Môžem nádobky umývať v umývačke riadu?

Pri niektorých modeloch áno, pri niektorých nie. Je to informácia, ktorú si musíte overiť pri konkrétnom modely daného jogurtovača.


Lacné jogurtovače už od 18 EUR

Pomohol vám náš test jogurtovačov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné jogurtovače na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

eighteen + 16 =