Malé spotrebiče

Test výrobníkov ľadu

Výrobníky ladu Leto a horúce dni sa mnohým z nás spájajú s chladenými drinkami tých najrôznejších chutí. Najlepší domáci výrobník ľadu je tým správnym pomocníkom v prípade, že sa chcete schladiť v pohodlí domova vlastným drinkom. Ľad z výrobníka viete šikovne použiť aj pri smoothie nápojoch – v zime si doprajete hrejivé recepty na prípravu smoothie nápojov, v lete príjemne chladivé napríklad z jahôd, mäty a ľadu.

Ako však vybrať ten naozaj kvalitný model? Na trhu sú totiž výrobníky ľadu od niekoľkých výrobcov v rôznych cenových hladinách. Oplatí sa priplatiť si za drahší, alebo si vystačíte s lacnejším? Chcete klasické kocky ľadu, alebo radšej ľad v tvare malých kužeľov? A čo tak používať ľadové triešte?

Aby ste sa lepšie zorientovali v ponuke a kúpili to, čo potrebujete, máme prichystaný prehľadný test výrobníkov ľadu, kde sa dočítate užitočné informácie práve o tomto spotrebiči. V závere odpovedáme na časté otázky, ktoré sa mnohí pýtajú pred kúpou.

Pokiaľ máte skúsenosti s kúpou výrobníka ľadu, zapojte sa do diskusie. Ďakujeme.

[ssba]

Test – najlepšie výrobníky ľadu – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Klarstein ICE6
[usr 5 text="true" tooltip="true"]176 EURČítať recenzie
2.Guzzanti GZ 120
[usr 5 text="true" tooltip="true"]176 EURČítať recenzie
3.Klarstein Ice Volcano 2 GS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]215 EURČítať recenzie
4. Klarstein On-The-Rocks
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]165 EURČítať recenzie
5.CLATRONIC EWB 3526
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]154 EURČítať recenzie
6.Klarstein Lannister
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku výrobníkov ľadu


Aké sú najlepšie výrobníky ľadu na trhu?

 1. Klarstein ICE6
 2. Guzzanti GZ 120
 3. Klarstein Ice Volcano 2 GS
 4. Klarstein On-The-Rocks
 5. CLATRONIC EWB 3526
 6. Klarstein Lannister

Ako vybrať najlepší výrobník ľadu

 • Kapacita nádoby na ľad. Zistite ešte pred kúpou, akú kapacitu má nádoba na ľad. Štandard sa pohybuje okolo 3,2 litra. Ide teda o údaj objemu vody, ktorý budete potrebovať na výrobu ľadu. Vždy je tento údaj individuálny v závislosti od konkrétneho modelu výrobníka. Kapacita nádoby na ľad vypovedá o tom, koľko ľadu dokáže vyrobiť výrobník ľadu na jedno naplnenie, napríklad 1 kg čerstvého ľadu alebo 600 g čerstvého ľadu.
 • Čas výroby ľadu. Zistite ešte pred kúpou ako dlho budete na vyrobenie ľadu čakať.
 • Rozmery výrobníka ľadu. Je skvelé mať doma šikovný výrobník ľadu, avšak mali by ste zhodnotiť ešte pred kúpou, koľko máte voľného priestoru. Ak ho chcete prenášať (napríklad na chatu), myslite aj na váhu. Určite nechcete zo sebou niesť priťažký prístroj, alebo mať doma ďalší spotrebič, pre ktorý nie je miesto.
 • Funkcie. Ak si myslíte, že výrobník ľadu je len obyčajný prístroj pri ktorom stačí iba voda a stlačenie gombíka, možno budete prekvapení. Kvalitný model vám kontrolkou indikuje či máte na výrobu ľadu dostatok vody v nádobke a bude tiež signalizovať, že je čerstvý ľad už hotový. Navyše môže mať funkciu časovača pre neskoršiu výrobu ľadu – stačí ho naplniť vodou a nastaviť, kedy má začať vyrábať ľad a keď sa vrátite domov, budete mať vyrobený čerstvý ľad pre nápoje.
 • Veľkosť kociek ľadu. Najlepší domáci výrobník ľadu má možnosť nastavenia aspoň dvoch veľkostí kociek ľadu, tie drahšie výrobníky ponúkajú až tri veľkosti kociek ľadu.
 • Čistenie a príslušenstvo. Ak je to možné, pozrite sa na to, ako sa čistí (čím zložitejšie čistenie tým menej sa vám ho bude chcieť používať). Niektorí výrobcovia ponúkajú aj príslušenstvo, napríklad šikovnú lopatku na naberanie hotových kociek ľadu.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test výrobníkov ľadu na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako rýchlo vie byť ľad hotový?

Niektoré výrobníky ľadu zvládnu pripraviť kocky ľadu už za tridsať minút. Iné modely uvádzajú, že pripravia do 15 kíl ľadu za 24 hodín. Drahšie modely od renomovanejších výrobcov vyrobia prvé kocky ľadu expresne rýchlo do desiatich minút.

Aké značky ponúkajú výrobníky ľadu?

Viacerí výrobcovia ponúkajú výrobníky ľadu v rôznych cenách. Medzi najznámejších výrobcov patria značky ako napríklad Guzzanti, Simag, Clatronic, Klarstein a samozrejme Gorenje.

Môžem takýto výrobník používať len doma?

Nie. Môžete ho využiť napríklad aj v práci keď máte viacerí kolegovia chuť osviežiť nápoje kúskami ľadu, alebo aj poloprofesionálne.

Čo ešte zvážiť pred kúpou výrobníka ľadu?

Zvážte napríklad ešte funkcie – čo naozaj využijete? Čo od výrobníka ľadu očakávate? Koľko ľadu potrebujete naraz pripraviť? Všimnite si praktickú stránku – jednoduchosť obsluhy výrobníka ľadu. Prečítajte si testy a recenzie od ostatných kupujúcich.

Pre niektorých je dôležitý aj dizajn – možno sa vašej kolegyni páči hranatý výrobník ľadu, ale vám sa môže viac pozdávať oblejší vzhľadom na ostatné kuchynské spotrebiče, ktoré už máte.

Ako používať rôzne veľkosti kociek ľadu?

 • Veľké kocky ľadu sú ideálne napríklad do whisky, kde stačí na vychladenie jedna veľká kocka ľadu. Whisky sa krásne vychladí a kocka sa tak skoro neroztopí. Určite ste už videli, ako milovníci dobrej whisky do pohára prihodia len jednu veľkú kocku ľadu.
 • Stredne veľké kocky ľadu sú klasikou, hodia sa do väčšiny nápojov, či už ide o miešané drinky alebo iné chladené nápoje, do ktorých chcete použiť kocky ľadu. Ranný džús alebo cola k obedu budú chutiť lepšie s kockami ľadu vhodenými do pohára.
 • Malé kocky ľadu sa rýchlo topia, čo je vhodné napríklad pre smoothie nápoje. Buď prihodíte malé kocky ľadu na záver do fľaše, alebo ich necháte rozmixovať spolu s ostatnými surovinami.

Ľadové kocky bez ohľadu na veľkosť dokážu nielen esteticky doladiť drinky, ale aj vylepšiť ich chuť.


Lacné výrobníky ľadu už od 140 EUR

Pomohol vám náš test výrobníkov ľadu? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný domáci výrobník ľadu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

18 − ten =