Test televízorov

Televízia LG Najpredávanejšie televízory sú spravidla v stredných cenových hladinách čo znamená, že ponúkajú všetky základné funkcie potrebné pre pohodlné sledovanie televízie. Navyše počas akciových dní viete vychytať za naozaj dobré ceny aj najlepšie LED TV, alebo čoraz populárnejšie SMART televízory s množstvom funkcii, vďaka ktorým, televízor využijete nielen na pozeranie televíznych programov.

Keďže je na trhu niekoľko výrobcov, ktorí ponúkajú rozličné technológie, výber nie je vôbec jednoduchý. Neorientujte sa nikdy len na cenu, ale pred kúpou hľadajte recenzie a sledujte test zameraný na najlepšie televízory. Konkrétne náš test televízorov je pravidelne aktualizovaný podľa najnovších trendov a informácii získaných od renomovaných testovacích spoločností. Máte tak k dispozícii najlepšie TV, na základe ktorých sa potom lepšie zorientujete pri kúpe vlastného televízora.

Do nášho testu sú zahrnuté okrem klasických TV aj najlepšie 3D televízory a samozrejme najlepšie UHD televízory.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Test – najlepšie televízory – TOP 9

  HodnotenieCena odRecenzie
1.LG OLED55B7
5 out of 5 stars1 914,10 EURČítať recenzie
2.Samsung UE55MU8002
5 out of 5 stars1 458 EURČítať recenzie
3.Samsung UE55MU6272
4.9 out of 5 stars749 EURČítať recenzie
4.LG 49UJ7507
4.9 out of 5 stars769 EURČítať recenzie
5.Samsung UE55MU6172
4.9 out of 5 stars709 EURČítať recenzie
6.LG 55UJ6307
4.8 out of 5 stars616,20 EURČítať recenzie
7.Panasonic TX-49EX613E
4.8 out of 5 stars590 EURČítať recenzie
8.Philips 55PUS6162
4.7 out of 5 stars499 EURČítať recenzie
9.GoGEN TVU 43S298
4.5 out of 5 stars399 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TELEVÍZOROV


Ako mám vybrať najlepši televízor?

 1. Veľkosť uhlopriečky. Veľkosť uhlopriečky televízora by mala byť vyberaná podľa rozmerov miestnosti. Malá miestnosť si vystačí s menšou uhlopriečkou, na väčšiu by sa vám časom vôbec nepozeralo dobre. Aj keď sú cenovo dostupné veľké uhlopriečky, myslite na svoj zrak a komfort pri sledovaní.
 2. Rozlíšenie obrazovky. V súčasnosti sa uplatňuje minimálne HD (High Definition) rozlíšenie 1280×720 pixelov, mnohí však za klasiku považujú Full HD 1920×1020. Nájdu sa však aj domácnosti, ktoré si pochvaľujú vlastnosti UHD (Ultra High Definition) televízora s rozlíšením až 3840×2160 pixelov, čo je tiež označované ako 4K. Pokiaľ vám ani to nestačí, máte ešte možnosť zakúpiť špičkový 5K televízor so zatiaľ maximálnym rozlíšením 5120×2160 pixelov.
 3. Konektivita. USB port spolu s HDMI výstupom je považovaný dnes už za samozrejmosť, no k štandardom ešte stále nepatrí napríklad Wifi alebo Bluetooth. Je len na vás ako budete svoj televízor využívať a čo všetko od neho očakávate.
 4. 3D televízory. Na sledovanie 3D televízora budete potrebovať buď aktívne 3D okuliare, alebo pasívne. Na trhu sa však pomaly objavujú aj 3D televízory so špeciálnym filtrom, čo umožňuje pozeranie trojrozmerného obrazu bez okuliarov, ale zatiaľ nemajú veľmi dobré pozorovacie uhly.
 5. Typ displeja. Poznáme v súčasnosti 5 typov displeja: TN, IPS, PLS, VA, OLED.
  – Displej TN je najstaršou technológiou a takýto televízor sa dnes už vôbec neoplatí kúpiť. Sú síce lacné, ale majú hrozný obraz.
  – Displeje IPS a PLS vynikajú kvalitou najviac v pozorovacích uhloch, t.j. neskresľujú farby ani vtedy, keď sa niekto pozerá zboku.
  – Displej VA má naozaj krásne farby a kontrast, lepšie ako IPS a PLS
  – OLED sú najkvalitnejšie displeje s verným zobrazením farieb, no pre viacerých sú cenovo náročné.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test televízorov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo ponúkajú Smart TV?

Smart televízory sú pripojené na internet, a tak ponúkajú prakticky neobmedzené množstvo zábavy. K predinštalovaným aplikáciám môžete zadarmo (alebo za poplatok) sťahovať stále nové, ktoré obohatia práve vašu domácnosť. Televízor tak bude využívaný nielen na pasívne sledovanie TV programu, ale trebárs ho použijete aj na hovory cez Skype. K takémuto Smart TV budete určite potrebovať bezdrôtovú klávesnicu a myšku.

Čo je to Mirroring?

Ide o funkciu kedy vidíte súbory na svojom smartfóne aj televízore súčasne. Takto si pohodlne môžete kedykoľvek zo smartfónu pozerať videá, fotografie a iné súbory bez prepájania s káblom.


Lacné TELEVÍZORY už od 109 EUR

Pomohol vám náš test televizorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie televízie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentářů

 1. Telko

  z LED televízorov čo je na prvom mieste Samsung UE55JU7502  tak ja osobne považujem za najlepší televízor pre rok 2015 pomer cena a kvalita. samozrejme televizor čo stoji 3x tolko je lepší ale zas nie až tak závratne. týmto samsungom určite nič nepokazíte.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *