Elektronika

Test televízorov

Televízia LG Najpredávanejšie televízory sú spravidla v stredných cenových hladinách čo znamená, že ponúkajú všetky základné funkcie potrebné pre pohodlné sledovanie televízie. Navyše počas akciových dní viete vychytať za naozaj dobré ceny aj najlepšie LED TV, alebo čoraz populárnejšie SMART televízory s množstvom funkcii, vďaka ktorým, televízor využijete nielen na pozeranie televíznych programov.

Keďže je na trhu niekoľko výrobcov, ktorí ponúkajú rozličné technológie, výber nie je vôbec jednoduchý. Neorientujte sa nikdy len na cenu, ale pred kúpou hľadajte recenzie a sledujte test zameraný na najlepšie televízory. Konkrétne náš test televízorov je pravidelne aktualizovaný podľa najnovších trendov a informácii získaných od renomovaných testovacích spoločností. Máte tak k dispozícii najlepšie TV, na základe ktorých sa potom lepšie zorientujete pri kúpe vlastného televízora.

Do nášho testu sú zahrnuté okrem klasických TV aj najlepšie 3D televízory a samozrejme najlepšie UHD televízory.

[ssba]

Test – najlepšie televízory – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.85" Samsung QE85Q60TA
SMART QLED
4K Ultra HD
[usr 5 tooltip="true"]2600 EURČítať recenzie
2.65" LG OLED65B9SLA
SMART OLED
4K Ultra HD
[usr 5 tooltip="true"]1500 EURČítať recenzie
3.65" Samsung UE65TU7072
SMART LED
4K Ultra HD
[usr 4.9 tooltip="true"]620 EURČítať recenzie
4.Samsung QE55Q80TA
4K QLED TV[usr 5 tooltip="true"]950 EURČítať recenzie
5.Sony KD-55XF9005
4K Ultra HD Smart TV[usr 5 tooltip="true"]850 EURČítať recenzie
6.50" Samsung UE50RU7402
SMART LED
4K Ultra HD
[usr 4.9 tooltip="true"]439 EURČítať recenzie
7.55" Philips 55PUS7304
ANDROID SMART LED[usr 4.8 tooltip="true"]512 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku TELEVÍZOROV


Ako mám vybrať najlepši televízor?

 1. Veľkosť uhlopriečky. Veľkosť uhlopriečky televízora by mala byť vyberaná podľa rozmerov miestnosti. Malá miestnosť si vystačí s menšou uhlopriečkou, na väčšiu by sa vám časom vôbec nepozeralo dobre. Aj keď sú cenovo dostupné veľké uhlopriečky, myslite na svoj zrak a komfort pri sledovaní.
 2. Rozlíšenie obrazovky. V súčasnosti sa uplatňuje minimálne HD (High Definition) rozlíšenie 1280×720 pixelov, mnohí však za klasiku považujú Full HD 1920×1020. Nájdu sa však aj domácnosti, ktoré si pochvaľujú vlastnosti UHD (Ultra High Definition) televízora s rozlíšením až 3840×2160 pixelov, čo je tiež označované ako 4K. Pokiaľ vám ani to nestačí, máte ešte možnosť zakúpiť špičkový 5K televízor so zatiaľ maximálnym rozlíšením 5120×2160 pixelov.
 3. Konektivita. USB port spolu s HDMI výstupom je považovaný dnes už za samozrejmosť, no k štandardom ešte stále nepatrí napríklad Wifi alebo Bluetooth. Je len na vás ako budete svoj televízor využívať a čo všetko od neho očakávate.
 4. 3D televízory. Na sledovanie 3D televízora budete potrebovať buď aktívne 3D okuliare, alebo pasívne. Na trhu sa však pomaly objavujú aj 3D televízory so špeciálnym filtrom, čo umožňuje pozeranie trojrozmerného obrazu bez okuliarov, ale zatiaľ nemajú veľmi dobré pozorovacie uhly.
 5. Typ displeja. Poznáme v súčasnosti 5 typov displeja: TN, IPS, PLS, VA, OLED.
  – Displej TN je najstaršou technológiou a takýto televízor sa dnes už vôbec neoplatí kúpiť. Sú síce lacné, ale majú hrozný obraz.
  – Displeje IPS a PLS vynikajú kvalitou najviac v pozorovacích uhloch, t.j. neskresľujú farby ani vtedy, keď sa niekto pozerá zboku.
  – Displej VA má naozaj krásne farby a kontrast, lepšie ako IPS a PLS
  – OLED sú najkvalitnejšie displeje s verným zobrazením farieb, no pre viacerých sú cenovo náročné.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test televízorov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Čo ponúkajú Smart TV?

Smart televízory sú pripojené na internet, a tak ponúkajú prakticky neobmedzené množstvo zábavy. K predinštalovaným aplikáciám môžete zadarmo (alebo za poplatok) sťahovať stále nové, ktoré obohatia práve vašu domácnosť. Televízor tak bude využívaný nielen na pasívne sledovanie TV programu, ale trebárs ho použijete aj na hovory cez Skype. K takémuto Smart TV budete určite potrebovať bezdrôtovú klávesnicu a myšku.

Čo je to Mirroring?

Ide o funkciu kedy vidíte súbory na svojom smartfóne aj televízore súčasne. Takto si pohodlne môžete kedykoľvek zo smartfónu pozerať videá, fotografie a iné súbory bez prepájania s káblom.


Lacné TELEVÍZORY už od 103 EUR

Pomohol vám náš test televizorov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným s výberom najlepšie televízie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

thirteen + twenty =

 • z LED televízorov čo je na prvom mieste Samsung UE55JU7502  tak ja osobne považujem za najlepší televízor pre rok 2015 pomer cena a kvalita. samozrejme televizor čo stoji 3x tolko je lepší ale zas nie až tak závratne. týmto samsungom určite nič nepokazíte.