Elektronika

Test herných konzol

herná konzola PS4 Hry už dávno nehrajú len deti – herný svet patrí aj dospelým. Na trhu je nespočetné množstvo hier s rôznou tematikou, a tak si konzoly získali aj pozornosť žien. Vlastniť hernú konzolu znamená hrať ihneď, len čo zapnete televízor a hernú konzolu bez toho, aby ste museli čosi stále zdĺhavo nastavovať. Najlepšie herné konzoly dokázali očariť rôzne vekové kategórie aj tým, že do domácností priniesli hravosť a oddych, akýsi útek od každodenných starostí a povinností.

Na výber máte herné konzoly od viacerých značiek, a tak sme pre vás pripravili prehľadný test herných konzol obsahujúci vždy najnovšie informácie. Tento test je doplnený o najčastejšie otázky, aké majú kupujúci, a tiež je obohatený o rady, ako postupovať pri výbere a čo si všímať. Vždy si teda na tejto stránke môžete prečítať aktuálny test herných konzol plný užitočných a zaujímavých poznatkov.

[ssba]

Test – najlepšie herné konzoly – TOP 5

HodnotenieCena odRecenzie
1.Sony PlayStation 4 Pro 1TB
[usr 5 tooltip="true"]310 EURČítať recenzie
2.Microsoft Xbox One X 1TB
[usr 5 tooltip="true"]300 EURČítať recenzie
3.Sony PlayStation 4 Slim 500GB
[usr 4.8 tooltip="true"]270 EURČítať recenzie
4.Microsoft Xbox One S 1TB
[usr 4.7 tooltip="true"]210 EURČítať recenzie
5.Nintendo Switch
[usr 4.5 tooltip="true"]320 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku herných konzol


Ako vybrať najlepšiu hernú konzolu?

  1. Premyslite si, aké hry chcete na konzole hrať. Niektoré hry sú exkluzívne, zahráte ich len na vybranej hernej konzole, takže pred kúpou dobre premyslite výber konzoly podľa toho, aké hry na trhu sa vám páčia viac. Potom podľa toho nakupujte. Na internete vyhľadajte niekoľko hier a zistite o nich na ktorých konzolách sú dostupné.
  2. Zvuk na herných konzolách. Niektoré herné konzoly umožňujú výstup zvuku 5.1, iné napríklad 7.1 alebo inak. Je dobré poznať tento údaj konkrétnej konzoly ešte pred jej kúpou.
  3. Pripojiteľnosť hernej konzoly. Dnes už každý televízor disponuje HDMI pripojením a konzoly ponúkajú predovšetkým HDMI pripojenie. Ak je nutný iný spôsob pripojenia, zistite si podrobnosti.
  4. Prenosné herné konzoly a stolné herné konzoly. Prenosné herné konzoly sú skvené na hranie v exteriéroch, na internátoch, počas dovoleniek, niekde na chate, keď sa potrebujete zabaviť alebo počas cestovania. Sú malé, dobre skladné aj v kabelke. Majú zabudovaný displej (môže byť aj dotykový, ale nie je to pravidlo) aj ovládanie a zvuk počujete po pripojení slúchadiel s 3,5 mm Jack konektorom. Stolné herné konzoly sú tie klasické, ktoré musíte pripojiť k televízoru. Pre dokonalý zážitok z hrania k nim môžete dokúpiť bohaté príslušenstvo (volant a pedále na hranie závodných hier, snímače pohybu pre hranie pohybových hier a i.).
  5. Spôsoby ovládania herných konzol. Herné konzoly sa dajú ovládať buď tradičným joystickom, ale i dotykovým ovládačom alebo dokonca gestami vďaka pohybovým senzorom.
  6. Značka hernej konzoly. Hráči medzi sebou často riešia otázku, ktorá herná konzola je lepšia. Odpoveď jednoducho neexistuje; každý hráč má svoje vlastné nároky. Kým jednému vyhovuje Xbox, ďalší sa pýši hracou konzolou Wii od značky Nintendo. Do tretice tu ešte máme hráčov Play Station. Konečný výber je vždy len na vás.
  7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test herných konzol vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Pripája sa prenosná herná konzola na internet?

Áno. Aj prenosnú hernú konzolu môžete pripojiť na internet prostredníctvom WiFi.

Ako pripojím na internet hernú konzolu?

Prostredníctvom WiFi.


Lacné herné konzoly už od 130 EUR

Pomohol vám náš test herných konzol? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie herné konzoly na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twenty + one =