Elektronika

Test odolných telefónov

Odolné telefóny Evolveo Odolné telefóny, v súčasnosti nazývané tiež aj ako outdoor telefóny, toho vedia vydržať naozaj dosť. Svojou spevnenou konštrukciou zvládnu aj extrémnejšie zaobchádzanie a vďaka SOS tlačidlu sa viete dovolať na predvolené telefónne číslo, aj keby ste mali na rukách nohavice alebo nevládali vytočiť číslo zo zoznamu. Najlepší odolný telefón je samozrejme kvalitný, pevný, odolný voči vode a drobným čiastočkám prachu i kamienkov.

Outdoorový telefón nemusí vyzerať ako z doby kamennej – mnohé svetové značky smartfónov, ako sú Samsung alebo Sony majú vo svojej ponuke aj moderné smartfóny z odolnosťou certifikovanou až na IP67, čo rozhodne stojí za pozornosť. Ak teda chcete štýlový smartphone a zároveň požadujete, aby niečo vydržal, poobzerajte sa po vylepšených verziách bežných výrobcov.

Či už hľadáte štýl alebo potrebujete odolný telefón v pravom slova zmysle, určite riešite dilemu správnej kúpy. Pomôcť vám môže náš test odolných telefónov spolu s radami, ktoré vám poskytnú odpovede na najčastejšie otázky. Tento prehľadný test outdoorových telefónov môžete doplniť aj vy, naši čitatelia, zapojením sa do diskusie.

[ssba]

Najlepšie odolné (outdoorové) telefóny – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Caterpillar CAT S61 Dual SIM
[usr 5 text="true" tooltip="true"]661 EURČítať recenzie
2.Doogee S68 PRO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]240 EURČítať recenzie
3.UleFone Armor X7 PRO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]121 EURČítať recenzie
4.Caterpillar CAT S41
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]312 EURČítať recenzie
5.Samsung Galaxy Xcover 4S
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]220 EURČítať recenzie
6.Caterpillar CAT B35 Dual SIM
[usr 4.1 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku odolných telefónov


Aké sú najlepšie odolné (outdoorové) telefóny na trhu?

 1. Caterpillar CAT S61 Dual SIM
 2. Doogee S68 PRO
 3. UleFone Armor X7 PRO
 4. Caterpillar CAT S41
 5. Samsung Galaxy Xcover 4S
 6. Caterpillar CAT B35 Dual SIM

Ako vybrať najlepší odolný telefón?

 • Výrobcovia odolných telefónov. Možno ste si mysleli, že na trhu nie je veľa výrobcov odolných telefónov, ale opak je pravdou. Populárne sú outdoor telefóny Evolve Predator, ktoré môžu byť prevádzkované od -20°C do +60°C a prežijú blato, sneh aj vodu. Samozrejmosťou je kryt zvládajúci škrabance rôzneho pôvodu. Podobne sú na tom aj outdoor telefóny od obľúbenej značky Caterpillar – skrátene CAT – ich telefóny sú aj dotykové a hoci neohúria veľmi výkonom, pri páde z 1,8 metrovej výšky sa im nič nestane. Dobre známa je aj značka teXet – ide o ruského výrobcu takže recenzie v angličtine sa hľadajú trošku ťažšie, no pýši sa odolnosťou IP68, pogumovaným krytom a ďalšími vychytávkami.
 • Výdrž batérie odolných telefónov. Ide nepochybne o zaujímavý parameter vrátane pohotovostného režimu, pretože ak sa ocitnete počas túry niekde bez pomoci, určite budete chcieť šetriť svoju batériu nech sa môžete dovolať aj núdzovo. Nie všetci ešte máme powerbank a nikdy neviete, či si ju nezabudnete doma alebo niekde v chatke.
 • Hodnota IP. Pri väčšine smartfónov, a je jedno či sú odolné alebo bežné, je uvádzaná hodnota IP (International Protection). Je to stupeň ochrany, odolnosti smartfónu voči vode a prachu.
 • Umiestnenie tlačidiel a ich stláčanie. Skúste si stláčanie tlačidiel, prezrite si ich rozloženie. Viete ich stláčať aj v rukaviciach? Vyhovuje vám ich rozmiestnenie? Stláčajú sa dobre? Aj toto môžu byť dôležité informácie o novom odolnom telefóne.
 • Doplnky, doplnkové funkcie a vychytávky. Užitočné je napríklad aj LED svetielko na posvietenie si v prípade potreby, uchytenie na zavesenie, možnosť dvoch SIM kariet (nikdy neviete kedy bude mať jeden operátor lepšie pokrytie než ten druhý), digitálny kompas a ďalšie doplnky a maličkosti, ktoré vám počas používania môžu pomôcť.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test odolných / outdoorových telefónov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Kedy sa žiada mať odolný feletón?

Už samotný názov outdoor naznačuje, že ide o telefóny vhodné do vonkajšieho prostredia, do prírody, na cyklistiku, pre svojich majstrov niekam na stavbe, skrátka na miesta, kde vyžadujete od telefónu odolnosť a maximálnu spoľahlivosť.

Tabuľka hodnôt IP (International Protection) pre smartfóny

 • IP 68 – úplná ochrana proti prachu a pred ponorením do vody za podmienok stanovených výrobcom
 • IP 67 – úplná ochrana proti prachu a pred ponorením do vody hlbokej jeden meter po dobu 30 minút
 • IP 66 – úplná ochrana proti prachu a proti namočeniu/poliatiu vodou
 • IP 55 – ochrana pred tryskajúcou vodou zo všetkých uhlov a čiastočná ochrana proti prachu
 • IP 44 – ochrana pred vniknutím veľmi drobných predmetov a pred striekajúcou vodou zo všetkých uhlov
 • IP 33 – ochrana pred vniknutím drobných predmetov a pred vodou striekajúcou zo všetkých uhlov
 • IP 22 – ochrana pred vniknutím malých predmetov a pred vodou striekajúcou z jedného uhla
 • IP 11 – ochrana pred vniknutím veľkých telies a pred kvapkajúcou vodou
 • IP 00 – bez ochrany pred prachom, nečistotami a vodou

Lacné odolné telefóny už od 95 EUR

Pomohol vám náš test odolných telefónov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie odolné telefóny na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentáre

Kliknite tu pre zanechanie komentára

16 − 3 =

 • Ahojte,
  už dlhšiu dobu používam “odolné” telefóny, Blackwiev ma ale moc neočaril, hlavne modelom BV 6100, ktorý sa rýchlo rozpadol.
  preto si pri kúpe nového, rád nechám poradiť.
  Vďaka. Jakub