Elektronika

Test herných slúchadiel

HyperX Cloud II herne sluchadla Kvalitné herné slúchadlá s mikrofónom sú pre hráčov hier absolútnou samozrejmosťou. Pri ich výbere ide predovšetkým o kvalitu zvuku a komfort, pretože sú na ušiach niekedy aj niekoľko hodín a vy chcete pre seba maximálne pohodlie. Pri výbere sa riaďte vlastnými preferenciami a v ideálnom prípade si nové herné slúchadlá vyskúšajte. Nebojte sa hľadať tie, ktoré spĺňajú vaše požiadavky, lebo predsa vy ich budete nosiť.

Pripravili sme test herných slúchadiel, v ktorom nájdete nielen aktuálne najlepšie herné slúchadlá, ale tiež zaujímavé rady a naše postrehy. Veríme, že nasledujúce riadky budú pre vás zaujímavé a dozviete sa nové informácie potrebné k nákupu.

Budeme radi, keď tento rebríček obohatíte o vlastné skúsenosti zapojením sa v závere do diskusie. Spolu s nami tak tvoríte článok aj vy, naši čitatelia. Ďakujeme aj za zdieľania na sociálnych sieťach.

[ssba]

Test nejlepších herných slúchadiel – TOP 6 podle nás

ProduktFrekvenciaPrepojenieHmotnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.HyperX Cloud II
15 - 25 kHzKábel320 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
2.HyperX Cloud Revolver + 7.1
10 - 23,2 kHzKábel376 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]135 EURČítať recenzie
3.Razer Kraken X
12 - 28 kHzKábel275 g[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]62 EURČítať recenzie
4.Sony PlayStation 5 Pulse 3D

Pre PlayStation 5
-Bezdrôtové-[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
5.Logitech G Pro X
20 - 20 kHzKábel320 g[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]110 EURČítať recenzie
6.Patriot Viper V380
20 - 20 kHzKábel310 g[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku herných slúchadiel


Aké sú najlepšie herné slúchadlá na trhu?

 • HyperX Cloud II
 • HyperX Cloud Revolver + 7.1
 • Razer Kraken X
 • Sony PlayStation 5 Pulse 3D
 • Logitech G Pro X
 • Patriot Viper V380

Ako vybrať najlepšie herné slúchadlá?

 • Typ herných slúchadiel. Keď chcete herné slúchadlá k hernému notebooku, asi tak najviac pre dve hodiny hrania, môžete si vyberať aj z kôstkových a špuntových herných slúchadiel. Vo všetkých ostatných prípadoch vyberajte veľké herné slúchadlá okolo uší, ktoré obopínajú ušnice úplne a vy tak máte možnosť hrať komfortne.
 • Spôsob pripojenia herných slúchadiel. Môžete si vybrať bezdrôtové herné slúchadlá alebo klasické káblové herné slúchadlá – ide o to, čo vám vyhovuje viac. Kvalitné bezdrôtové herné slúchadlá dnes už vedia mať kvalitný zvuk rovnako ako tie káblové, avšak priplatíte si.
 • Konštrukcia a odhlučnenie herných slúchadiel. Konštrukcia herných slúchadiel môže byť otvorená alebo uzavretá, prípadne niečo medzi. Otvorená konštrukcia znamená najmä to, že okolie počuje, čo počúvate a vy tiež počujete ruch z okolia. Uzavretá konštrukcia poskytuje maximálnu izoláciu od okolia, a teda vy nepočujete ruch z okolia a ani nerušíte ostatných. Polootvorená, alebo tiež polouzavretá konštrukcia, tlmí čiastočne. Najlepšie herné slúchadlá sú spravidla s uzavretou konštrukciou, ale nájdu sa nadšenci pre otvorenú konštrukciu.
 • Mikrofón herných slúchadiel. Mikrofón je neoddeliteľnou súčasťou herných slúchadiel. Môže byť sklápací, vysúvací alebo odnímateľný. Niektoré herné slúchadlá, spravidla kôstky a špunty, majú mikrofón na kábli. Dôležité je, aby dokázal redukovať šum.
 • Frekvencia. Zjednodušene je to rozsah, v akom herné slúchadlá vedia prehrať zvuky od nízkych tónov až po tie vysoké. Ľudské uši prijímajú zvuky v rozsahu približne 20 Hz až 20 000 Hz. Vyberajte herné slúchadlá s čo možno najväčším frekvenčným rozsahom, napríklad 15 – 25 000 Hz.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test herných slúchadiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo je to impedancia a ako sa v tom zorientovať?

Impedancia je odpor a udáva sa v jednotkách Ohm. Laicky, čím je odpor vyšší, tým kvalitnejší bude zvuk. Ide však aj o to, k čomu chcete herné slúchadlá pripojiť. K notebooku vám stačí približne 100 Ohm, pre PC hry a nadšencov určite 200 Ohm. Pri hodnotách okolo 150 Ohm už treba zosilňovač.

Aké výhody a nevýhody sú pri jednotlivých typoch mikrofónov?

 • Odnímateľný mikrofón viete dať úplne preč, a tak môžete mať slúchadlá potom napríklad na počúvanie hudby, alebo ich pripojíte k TV a môžete nerušene pozerať seriál či dobrý film.
 • Vysúvací mikrofón jednoducho zasuniete a nebude ho vidieť. Takéto slúchadlá potom viete využiť aj pre Skype hovory.
 • Sklápací mikrofón, keď sa práve nepoužíva smeruje jednoducho len nahor, alebo niekam mimo tvár.
 • Kôstkové a špuntové herné slúchadlá majú mikrofón spravidla na kábli. Je to minimalistické riešenie a nie práve ideálne, čo sa týka zvuku a šumu.

Potrebujem mikrofón?

Počas hrania určite nebudete stíhať písať do chatu. Herné slúchadlá s mikrofónom sú tak nevyhnutnosťou pri multi-player hrách.

Herné slúchadlá bez mikrofónu sa hodia jedine pre single-player hry, avšak aj to je diskutabilné – keď chcete streamovať, potrebujete aj tu proste mikrofón.

Prečo sa neodporúčajú herné kôstkové a špuntové slúchadlá?

Pri dlhšom používaní nie sú pre uši komfortné, navyše nedosahujú takú kvalitu ako bežné veľké herné slúchadlá. Mikrofón je tiež slabší, vzniká šum. Sú dobré na cesty, kedy chcete voľné chvíle niekde vo vlaku stráviť hraním hier a nechcete so sebou brať veľké herné slúchadlá.

Aké sú hlavné výhody a nevýhody jednotlivých spôsobov pripojenia?

Bezdrôtové kvalitné herné slúchadlá vedia mať AptX a/alebo AAC zvukový kodek, a teda zvuk je dostatočne kvalitný. Ich hlavnou výhodou je, že vás nijako neobmedzujú v pohybe, nebude vám prekážať kábel. Nabíjajú sa buď pomocou USB, alebo nabíjacou stanicou. Nevýhodou je pri niektorých nie tak celkom kvalitný zvuk a nutnosť nabíjania – nabíjaciu stanicu určite neoceníte, keď potrebujete cestovať alebo máte málo miesta na pracovnom stole.

Káblové kvalitné herné slúchadlá sú proste klasika. Ich jedinou nevýhodou je práve kábel, ktorý sa môže zalomiť alebo zavadzať. Najčastejšie sa stretnete s konektorom 3,5 mm Jack. Pre 6,3 mm Jack bude treba redukciu, čo však nie je žiaden problém.


Ukázat kompletní nabídku herných slúchadiel


Pomohol vám náš test herných slúchadiel? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie herné slúchadlá na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pozri tiež:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

20 − 19 =