Elektronika

Test slúchadiel

Slúchadlá Hudba nás sprevádza po celý život, ba dokonca má vplyv aj na našu náladu – môže vylepšiť deň, pripomenúť milé spomienky, ale aj rozladiť pokiaľ sa nám nepáči. Keďže ide o náš sluch, treba byť pri nakupovaní obozretným spotrebiteľom. Nápomocný môže byť test slúchadiel, ktorí prehľadne prináša tie najlepšie slúchadlá aké súčasný trh má.

Informácie čerpáme z výsledkov nezávislých testovacích spoločností a od odborníkov z tejto oblasti. Test aktualizujeme podľa toho, ako sa mení ponuka slúchadiel na trhu.

Test slúchadiel zahŕňa aj populárne bezdrôtové bluetooth slúchadlá, vďaka ktorým vám už nikdy nebude prekážať pri počúvaní hudby kábel. Pokiaľ potrebujete slúchadlá na počúvanie hudby, sortiment je viac než široký. My vám odpovieme na základné otázky, ktoré zvyknú mať kupujúci, aby ste si vybrali napokon najlepšie slúchadlá do uší podľa svojich predstáv.

[ssba]

Najlepšie slúchadlá cez hlavu (náhlavné) podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Bang & Olufsen Beoplay H4
[usr 5 text="true" tooltip="true"]226 EURČítať recenzie
2.Bose QuietComfort 25
[usr 5 text="true" tooltip="true"]194 EURČítať recenzie
3.Marshall Major II
[usr 5 text="true" tooltip="true"]103 EURČítať recenzie
4.Koss Porta Pro KTC
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]59,99 EURČítať recenzie
5.JBL T450BT
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39,99 EURČítať recenzie
6.Sony MDR-ZX310AP
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]31,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku slúchadiel


Najlepšie slúchadlá do uší (štuple) podľa nás – TOP 6 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Bang & Olufsen Beoplay H5
[usr 5 text="true" tooltip="true"]159 EURČítať recenzie
2.Sennheiser Momentum In-Ear
[usr 5 text="true" tooltip="true"]76,9 EURČítať recenzie
3.Marshall Mode EQ
[usr 5 text="true" tooltip="true"]49,90 EURČítať recenzie
4.Bose QuietComfort 20
[usr 5 text="true" tooltip="true"]250 EURČítať recenzie
5.Beyerdynamic Byron BT
[usr 5 text="true" tooltip="true"]77 EURČítať recenzie
6.Apple AirPods
[usr 5 text="true" tooltip="true"]167,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku slúchadiel


Najlepšie športové slúchadlá podľa nás – TOP 4 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Bose SoundSport Wireless
[usr 5 text="true" tooltip="true"]148,50 EURČítať recenzie
2.Niceboy Hive Sport
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]39,99 EURČítať recenzie
3.Huawei AM61
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]39,99 EURČítať recenzie
4.Creative Outlier Sports
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]49,99 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku slúchadiel


Najlepšie herné slúchadlá podľa nás – TOP 5 modelov

HodnotenieCena odRecenzie
1.Sennheiser GSP 300
[usr 5 text="true" tooltip="true"]82,30 EURČítať recenzie
2.HyperX Cloud II
[usr 5 text="true" tooltip="true"]85,97 EURČítať recenzie
3.Kingston HyperX Cloud Revolver S
[usr 5 text="true" tooltip="true"]164,35 EURČítať recenzie
4.Genius HS-G700V
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]62,50 EURČítať recenzie
5.Asus Cerberus Headset
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]45 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku slúchadiel


Ako vybrať najlepšie slúchadlá?

  • Veľkosť a štýl slúchadiel. Plánujete počúvať hudbu hlavne doma, alebo chodievate behať a hudba by mala byť vaším spoločníkom pri športových aktivitách? Na domáce počúvanie vyberajte väčšie slúchadlá, externe noste so sebou menšie „štuple“, ktoré pevne držia a sú ľahké. Hráči potrebujú slúchadlá s mikrofónom. Športovci potrebujú slúchadlá, ktoré budú držať v ušiach ako pribitá. Rovnaké podmienky platia aj pri slúchadlách na behanie.
  • Bezdrôtové alebo s káblom. Bezdrôtové nemusia vždy spoľahlivo prenášať zvuk (záleží od ich kvality), ale stabilita sa lepší každým novým modelom, takže by sme sa rozhodne bezdrôtových slúchadiel nebáli. Slúchadlá s káblom sú však stabilnejšie, ale môže vás niekedy obťažovať dĺžka kábla. Nehodí sa pre šport, skôr pre domáce počúvanie hudby.
  • Impedancia / odpor. Udáva sa v Ohmoch a vo všeobecnosti platí, že čím je odpor vyšší, tým kvalitnejší zvuk budete počuť. Zároveň ale treba prihliadať na to, odkiaľ chcete hudbu počúvať (malé zariadenia majú nevýkonný zosilovač) – ak chcete slúchadlá pripojiť len k mobilu, postačí vám odpor okolo 50 Ohm, ak k notebooku cca 100 Ohm, hifisti ocenia nad 200 Ohm.
  • Frekvenčný rozsah. Kvalitnejšie slúchadlá majú rozsah od 18 Hz do 20 000 Hz.
  • Konektor. Pokiaľ budete slúchadlá často vyťahovať z/do zariadenia, lepší je strieborný konektor, ktorý je trvácnejší. Pozlátený je vo všeobecnosti lepší, ale hodí sa len tým, ktorí slúchadlá len občas vytiahnu z/do zariadenia.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nielen bezdrôtových bluetooth slúchadiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké veľkosti slúchadiel poznáme?

  • Intra aural sú najmenšie slúchadlá, ktoré sú priamo v ušiach. Veľmi dobre držia, sú ľahké, skladné a nosia sa pohodlne bez pocitu tiaže. Sú buď súčasťou elektroniky (napríklad pribalené k mobilu), alebo si ich dokúpite za celkom priaznivú cenu. Sú ideálne na externé počúvanie hudby (cestovanie, športovanie, a pod.).
  • Circum aural, alebo tiež full size slúchadlá, úplne uzatvárajú ušnicu, teda pokrývajú celé ucho. Majú najkvalitnejšie basy a dokážu naozaj kvalitne (hlavne tie drahšie modely) prehrávať zvuk. Najčastejšie ich využijete doma počas oddychu.
  • Supra aural, alebo nazvané tiež ako ear pad, držia na ušnici, teda nepokrývajú celé ucho tak ako full size slúchadlá. Vedia dobre prehrávať zvuk, sú celkom ľahké na ušiach, ale basy spravidla nie sú nikdy tak výrazné ako pri full size.

Aké sú otvorené slúchadlá, uzatvorené slúchadlá a polootvorené slúchadlá?

  • Ide o systém tlmenia zvuku hlavne pri full size slúchadlách a pri slúchadlách ear pad.
  • Uzatvorené slúchadlá nemajú v náušníkoch žiadne výrezy, čím sú akusticky uzatvorené. Vy nepočujete zvuk zvonku a hudba, ktorú počúvate, nie je rozptyľovaná do okolia. Basy znejú intenzívnejšie.
  • Otvorené slúchadlá majú výrezy a otvory, zvuk sa teda prepúšťa do okolia a aj vy počujete ruch zvonku počas počúvania. Výrobcovia sa to snažia tlmiť, no len naozaj kvalitné otvorené slúchadlá vám môžu priniesť komfort.
  • Polootvorené slúchadlá sú kompromisom medzi predošlými, pričom zvuk znie o čosi lepšie ako pri otvorených, no stále nie tak dobre ako pri úplne uzatvorených.

Aké značky sú najlepšie pri herných slúchadlách?

Creative je značka venujúca sa aj výrobe kvalitných slúchadiel pre hráčov (okrem iného robia napríklad aj zvukové karty). Razer sú štýlové, vzhľadné a kvalitné slúchadlá, ktoré si skôr kupuje mladšia generácia ako doplnok k ostatným výrobkom od tejto značky. Určite treba do tretice spomenúť značku Koss, ktorá je klasikou najmä pre doživotnú záruku a precíznu kvalitu prenosu zvuku.

Aké konektory poznáme?

Klasikou sú konektory veľkosti 3,5 mm (udávané niekedy ako 1/8 palca). Profesionálnejšie slúchadlá používané do veľkých zariadení v štúdiách majú konektor veľkosti 6,3 mm (čo je ¼ palca). Extra malé zariadenia potrebujú konektor 2,5 mm. Vždy viete dokúpiť redukciu, takže sa netreba obávať zlého výberu konektora.


Lacné slúchadlá už od 6 EUR

Pomohol vám náš test slúchadiel do uší? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitná slúchadlá na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 5 =