Elektronika

Najlepšie smartfóny od Xiaomi

Smartfón Xiaomi Značka Xiaomi sa stala celosvetovo naozaj obľúbenou a inak tomu nie je ani u nás na Slovensku. K produktom Xiaomi patria okrem iného napríklad aj výkonné robotické vysávače, fény na vlasy, elektrické kolobežky alebo tiež fitness náramky. My sme sa zamerali na azda na ich najpredávanejší produkt – kvalitné Xiaomi mobily.

Smartfóny Xiaomi sú cenovo dostupné, výkonné a ako ukazujú hodnotenia zákazníkov aj kvalitné. Za dobrú cenu tak máte výkonný telefón s nadupanými parametrami a skvelým fotoaparátom. Často sú fotografie urobené práve telefónom Xiaomi až prekvapivo vymakané s nádherným zobrazením farieb.

Test Xiaomi telefónov prináša tie najlepšie modely aké sú momentálne v ponuke na našom trhu, v rôznych cenových kategóriách. Taktiež odpovedáme na to, ako si nový Xiaomi smartfón vybrať a čo je dôležité odsledovať pri porovnávaní viacerých modelov. Veríme, že aj tento rebríček pomôže s výberom toho najlepšieho telefónu od tejto značky pre vás.

Tešíme sa na vaše postrehy a otázky, ktoré píšete v závere do diskusie – spolu s nami tak tvoríte tento článok aj vy. Ďakujeme za všetky vaše zdieľania na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

[ssba]

Najlepšie Xiaomi mobily podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktHodnotenieCena odRecenzie
1.Xiaomi Mi 10 5G
[usr 5 text="true" tooltip="true"]770 EURČítať recenzie
2.Xiaomi Poco F2 Pro
[usr 5 text="true" tooltip="true"]400 EURČítať recenzie
3.Xiaomi Mi 10 Lite 5G
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]320 EURČítať recenzie
4.Xiaomi Redmi Note 9S LTE
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]210 EURČítať recenzie
5.Xiaomi Poco X3
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]270 EURČítať recenzie
6.Xiaomi Redmi Note 9 Pro
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku telefónov


Ako vybrať najlepší telefón od Xiaomi?

  • Kategorizácia podľa Xiaomi. Tak ako napríklad značka Samsung má najvyššiu radu telefónov označenú “S”, aj Xiaomi má najvyššiu radu telefónov. Sú špičkové, s kvalitným fotoaparátom, dobrou výdržou batérie a samozrejme nezaostávajú ani ostatné parametre. Sú označené ako “Mi”. Určite si pozrite aj túto špičkovú ponuku, najmä ak chcete to najlepšie od Xiaomi.
  • Fotoaparát, ako najvyhľadávanejší parameter. Pri smartfónoch nás zaujíma azda hneď medzi prvými vlastnosťami najviac fotoaparát, pretože mnohí z nás spomienky zbierajú jednoducho už len smartfónom, namiesto klasického fotoaparátu. Smartfón máme stále pri sebe, a tak viete so Xiaomi urobiť naozaj krásne zábery. Vyváženosť farieb a ich zobrazenie sú skutočne úchvatné. Najlepší Xiaomi Mi má momentálne hlavný zadný fotoaparát až 108 Mpx. Pozri tiež tipy na najlepšie fotomobily.
  • Počet jadier a RAM. Operačná pamäť RAM a počet jadier určujú okrem iného aj výkon telefónu. Samozrejme aj tu platí, že čím viac, tým lepšie.
  • Ďalšie dôležité maličkosti. Najlepšie modely majú samozrejme detekciu odtlačkov prstov priamo na displeji, špičkový AMOLED displej, rýchlonabíjanie vrátane bezdrôtového nabíjania a už aj podporu 5G pripojenia.
  • Cena. Určite zaváži pri rozhodovaní aj cena. Najlepšie telefóny Xiaomi sú aj cenovo náročnejšie, ale vybrať si viete aj z lacnejších modelov, ktoré sú rovnako porovnateľné s konkurenciou ako tie najdrahšie.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test mobilov Xiaomi na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Čo znamená funkcia “reverzné nabíjanie”?

Ide o bezdrôtové nabíjanie, kedy môžete na zadnú časť Xiaomi telefónu položiť napríklad slúchadlá a nabiť si ich. Za pár minút sú nabité tak, že vám ďalej poslúžia na počúvanie hudby. Ide o novinku, ktorú má napríklad Xiaomi Mi 10 Pro. Nabíjať takto smartfónom môžete nielen slúchadlá, ale aj ďalšie Xiaomi produkty k smartfónu.

V akých cenových hladinách sa pohybuje Xiaomi smartfón s priemernými parametrami?

Ak nechcete najdrahší smartfón v ponuke a ani ten najlacnejší, skúste strednú cenovú hladinu – napríklad vynikajúci Xiaomi Poco F2 Pro, ktorý sa buhybuje niekde okolo 550 €, alebo Xiaomi Mi Note 10 Lite za cenu približne 400 € alebo možno aj menej.

V akých cenových hladinách sa pohybuje najlacnejší smartfón Xiaomi?

Ide spravidla o podnázov Redmi. Kvalitné Xiaomi mobily z radu Redmi viete mať už aj za 200 €. Pochopiteľne – nebudú úchvatné svojim výkonom, ale niekomu môžu práve takýto šikovný smartfón postačiť.

Čo znamená symbol “f”?

Tento symbol “f” sa udáva pri fotoaparátoch a udáva tzv. svetelnosť a v konečnom dôsledku aj kvalitu zhotovovaných fotiek. Dalo by sa zjednodušene zhrnúť, že čím nižšie je to číslo pri f, tým kvalitnejšie budú fotky.

Môžem natáčať videá v 4K rozlíšení?

Áno. Túto možnosť má nielen vlajkový smartfón, ale aj niektoré lacnejšie. Vždy je údaj uvedený pri konkrétnom type smartfónu.

Čo znamená skratka “OTG”?

Ide o označenie On-The-Go USB. To znamená, že pomocou redukcie viete k smartfónu pripojiť trebárs USB kľúč a budete vidieť všetky súbory akoby ste ho prehliadali v počítači. Stále ešte mnohé smartfóny majú možnosť OTG.

Čo je to optická stabilizácia?

Niekedy sa pri fotení proste trasú ruky a výsledkom je nie najlepší záber. Optická stabilizácia, označená skratkou OIS – Optical Image Stabilizer, zaručí ostré fotografie aj v takomto prípade. Kvalitné smartfóny Xiaomi majú túto funkciu.


Lacné mobily Xiaomi už od 100 EUR

Pomohol vám náš test Xiaomi telefónov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné mobily Xiaomi na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twenty − six =