Auto / Moto Šport / Outdoor

Test elektrokolobežiek

elektrokolobežka Xiaomi Mi Pro Kvalitná elektrická kolobežka môže byť pre vás dokonalým spoločníkom počas každodenného cestovania, napríklad aj za prácou. Nemusíte čakať v dopravnej zápche, nikto sa na vás nebude tlačiť tak, ako v rannom autobuse plnom ľudí a navyše si takúto jazdu aj užijete. Ranné lúče slnka vás lepšie preberú a dôjdete do práce bez stresu. Ako si však vybrať tú správnu elektrickú kolobežku?

Dôležitý je výkon, dojazd a samozrejme aj rýchlosť. Ak máte plnšiu postavu, pozrite si aj maximálnu nosnosť, lebo niekedy so sebou budete brať trebárs ťažšiu tašku alebo malý nákup či preplnený batoh.

Tentoraz máme pripravený test elektrických kolobežiek, ktorý vám môže uľahčiť orientáciu v elektrických kolobežkách, aby ste si mohli lepšie vybrať. Základné informácie o e- kolobežkách sú doplnené o zaujímavé rady a dôležité údaje, aby tento rebríček mohol byť pre vás naozaj nápomocný.

Budeme radi, keď naše postrehy doplníte o svoje vlastné zapojením sa do diskusie v závere článku. Ďakujeme za všetky vaše postrehy a zdieľania.

[ssba]

Najlepšie elektrokolobežky na trhu – TOP modely

 Posledná aktualizácia pre: LETO 2022 
ProduktDojazdRýchlosťHodnotenieCena odRecenzie
1.Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
až 45 kmaž 25 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]565 EURČítať recenzie
2.Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 II
až 65 kmaž 25 km/h[usr 5 text="true" tooltip="true"]890 EURČítať recenzie
3.Sencor SCOOTER ONE
až 25 kmaž 25 km/h[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]305 EURČítať recenzie
4.Bluetouch BT500
až 60 kmaž 45 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1000 EURČítať recenzie
5.VeGA MaxSpeed ES15XN
až 60 kmaž 25 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]525 EURČítať recenzie
6.W-TEC Tenmark 500W 10"
až 35 kmaž 40 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]740 EURČítať recenzie
7.W-TEC Lonix 10"
až 30 kmaž 30 km/h[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]600 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku elektrických kolobežiek


Aké sú najlepšie elektrokolobežky na trhu?

 1. Xiaomi Mi Electric Scooter Pro 2
 2. Ninebot by Segway Kickscooter MAX G30 II
 3. Sencor SCOOTER ONE
 4. Bluetouch BT500
 5. VeGA MaxSpeed ES15XN
 6. W-TEC Tenmark 500W 10″
 7. W-TEC Lonix 10″

Ako vybrať najlepšiu elektrickú kolobežku?

 1. Najprv si premyslite účel používania. Nepotrebujete výkonnú elektrickú kolobežku, ak ju chcete používať skôr len príležitostne a na krátke vzdialenosti. Pre každodenné dochádzanie do práce už ale treba myslieť na dobrý výkon, aj výdrž na jedno nabitie. Taktiež inú elektrickú kolobežku hľadajte do mesta a inú na nespevnené cesty.
 2. Dojazd elektrických kolobežiek. Dojazd elektrických kolobežiek závisí okrem iného aj od výkonu batérie a aj od hmotnosti jazdca. Každá elektrická kolobežka má iný dojazd na jedno nabitie, preto určite porovnávajte tento parameter. Najlepšie elektrokolobežky majú dojazd aj 50 km.
 3. Kapacita batérie elektrokolobežky. Kapacita batérie je dôležitá najmä v súvislosti s dojazdom elektrokolobežky a platí, že čím je kapacita väčšia, tým je dojazd dlhší. Treba však zohľadniť tiež terén, ako sú napríklad rôzne stúpania, kde elektrokolobežka musí zabrať.
 4. Výkon motora elektrickej kolobežky. Ďalší dôležitý údaj pri elektrokolobežke. Kvalitná elektrická kolobežka na denné jazdenie do práce by mala mať výkon motora od 250 W. Menší výkon postačí na príležitostné jazdenie, väčší ak chcete jazdiť denne po náročnejšom teréne s rôznymi stúpaniami, prípadne aj po nespevnených cestách bez asfaltu.
 5. Nosnosť elektrickej kolobežky. Priemerne majú kvalitné elektrické kolobežky nosnosť do 120 kg. Berte do úvahy nielen svoju hmotnosť, ale napríklad aj vašu tašku, batoh plný vecí alebo menší nákup.
 6. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrokolobežiek vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké vlastnosti majú bezdušové kolesá?

Hlavnou výhodou koliesok bez „gumy“ je ich dobrá odolnosť, netreba ich nikdy dofukovať a ani sa vám nestane, že domov prídete s defektom. Keď sa opotrebujú, len ich pohodlne vymeníte za nové. Sú ideálne do mesta na spevnené chodníky.

Aké vlastnosti majú nafukovacie kolesá?

Nafukovacie kolesá lepšie tlmia nárazy, neucítite tak veľmi nejaké nerovnosti počas jazdenia. Nevýhodou je defekt.

Je veľkosť koliesok pri elektrickej kolobežke dôležitá?

Áno. Menšie kolieska sú pohodlné aj pri jazdení úzkymi uličkami, väčšie sú menej obratné. Štandardom sú kolieska 5“ až 6,5“ – väčšie nie sú vhodné pre ťažšie riadenie elektrickej kolobežky, užšie znamenajú príliš svižnú jazdu aká v meste nie je vhodná.

Ako dlho sa nabíja elektrická kolobežka?

Elektrokolobežky sa nabijú v domácej zásuvke približne za 5 až 6 hodín, teda kým spíte. Ráno ju môžete nabitú opäť použiť.

Majú všetky elektrické kolobežky tempomat?

Nie. Niektoré modely elektrokolobežiek majú aj tempomat, teda pohodlné udržiavanie rýchlosti. Táto funkcia je dobrá ak chcete s elektrickou kolobežkou jazdiť na dlhšie trasy.

Čo je to rekuperácia?

Zjednodušene, energia z brzdenia sa „vracia“ do batérie, teda si ušetríte vybíjanie batérie. Rekuperácia má však zmysel len vtedy, ak často počas jazdenia brzdíte.

Môžem k elektrickej kolobežke dokúpiť aj nejaké príslušenstvo?

Áno. Kvalitná elektrická kolobežka by mala mať napríklad biele svetlo vpredučervené vzadu; ak takúto výbavu nejaký model nemá v základe, je na mieste dokúpiť svetlá. K niektorým elektrokolobežkám je možné dokúpiť dokonca aj sedadlo alebo uchytenie na tašku. K mnohým modelom dokúpite aj zvonček.

Aké je to gyroskopické riadenie elektrickej kolobežky?

Moderné elektrické kolobežky majú riadenie gyroskopom, teda brzdíte potiahnutím riadidiel k sebe a pridávate rýchlosť odtiahnutím riadidiel od seba. Ovládanie je tak intuitívne, pohodlné a naozaj jednoduché.

Platia pri jazdení na elektrickej kolobežke nejaké pravidlá?

Áno. Elektrická kolobežka musí mať svetlá (biele vpredu a červené vzadu). Odporúčaný vek používateľa elektrokolobežky je viac ako 13 rokov. Čo sa týka alkoholu, pratia rovnaké pravidlá ako pre cyklistov.

Aké brzdy majú elektrické kolobežky?

Najčastejšie sa pri elektrických kolobežkách stretnete s nášľapnou brzdou, resp. ide o blatník na zadnom kolese, ktorým sa brzdí. Brzdenie zadným blatníkom dnes už je doplnené o elektrické brzdenie, takže je to príjemnejšie počas jazdy. Brzdy môžu byť kotúčové alebo dokonca aj bubnové.  Najlepšie elektrické kolobežky majú moderné riadenie pomocou gyroskopu, takže jednoducho ak chcete brzdiť pritiahnete riadidlá k sebe – brzdenie je tak plynulejšie a príjemnejšie.

Už si videl náš test elektrobicyklov?


Lacné elektrokolobežky už od 130 EUR

Pomohol vám náš test elektrických kolobežiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší elektrokolobežku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nineteen − 11 =