Šport / Outdoor

Test balančných podložiek na cvičenie

BOSU Pink Balance Trainer balančná podložka Chcete posunúť cvičenie na vyššiu úroveň?

Kvalitné balančné podložky na cvičenie vyzerajú na prvý pohľad jednoducho, ale ponúkajú viaceré benefity pre každého, kto cvičí. Či už chcete vyformovať postavu, záleží vám na znížení svojej hmotnosti, alebo vás trápia bolesti chrbta a chcete posilniť chrbticu a zlepšiť tak celkové držanie tela, balančná podložka sa stane vynikajúcim pomocníkom pri mnohých cvikoch. A ako bonus budete mať aj lepšiu koordináciu a zdravšie kĺby.

Výhod je však omnoho viac. Najlepšie balančné podložky na trhu vydržia dlho dobre slúžiť, takže svoju kúpu určite neoľutujete. Kvalitná balančná podložka na cvičenie bude pre vás skvelou motiváciou vyskúšať nielen nové cviky, ale aj spestriť tie zabehnuté a cvičiť zábavnejšie.

Balančných podložiek je na trhu niekoľko a všetky majú svoje výhody aj nevýhody. Preto sme pre vás pripravili test plný zaujímavostí a rád, s ktorými si lepšie vyberiete to naj.

Vždy nás teší spätná väzba od vás, a preto budeme radi, keď sa v závere zapojíte do diskusie. Rebríček môžete doplniť vlastnými postrehmi alebo otázkami, a tak spolu s nami poradiť ostatným čitateľom. Ďakujeme aj za zdieľania.

[ssba]

Najlepšie balančné podložky podľa nás – TOP 6 modelov

ProduktPriemer podložkyNosnosťHodnotenieCena odRecenzie
1.BOSU Balance trainer Home
65 cm136 kg[usr 5 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
2.inSPORTline Dome
57,5 cm200 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie
3.LIFEFIT BALANCE BALL
58 cm200 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]50 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Dome Big
60 cm160 kg[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]127 EURČítať recenzie
5.inSPORTline Bumy BC100
33 cm120 kg[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]15 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku balančných podložiek


Aké sú najlepšie balančné podložky na cvičenie na trhu?

 1. BOSU Balance trainer Home
 2. inSPORTline Dome
 3. LIFEFIT BALANCE BALL
 4. inSPORTline Dome Big
 5. inSPORTline Bumy BC100

Ako vybrať najlepšiu balančnú podložku?

 • Veľkosť balančnej podložky. Veľkosť balančnej podložky je určená jej priemerom. Do bytu alebo menšieho priestoru v interiéry vám postačí aj menšia, ktorá nezaberie veľa miesta a bude sa jednoduchšie prenášať. Pokiaľ máte dostatok miesta alebo ju nechcete stále prenášať, pokojne si doprajte väčšiu balančnú podložku, ktorú môžete mať stále pripravenú na cvičenie.
 • Nosnosť balančnej podložky. Nosnosť je taktiež dôležitý údaj, ktorý je uvedený vždy pri každej balančnej podložke. Obvykle sa nosnosť pohybuje od 100 kg až do 200 kg. Najlepšie produkty, čo sa týka kvality, zvyknú mať nosnosť okolo 150 kg, teda viete, že niečo tá podložka naozaj zvládne.
 • Protišmyková úprava. Možno ste nevedeli, že nie všetky balančné podložky majú protišmykovú úpravu. Ak má byť cvičenie s podložkou bezpečné, určite by mala mať protišmykovú úpravu aspoň na jednej strane, aby ste mohli cvičiť kdekoľvek (dlažba, drevená podlaha, linoleum, laminátová podlaha atď.). Kvalitné balančné podložky na cvičenie majú niekedy aj obidve strany protišmykové, vďaka čomu môžete cvičiť množstvo cvikov bez obmedzenia.
 • Príslušenstvo k balančnej podložke. Dobré modely majú pribalenú už aj pumpu na nafúknutie, takže je súčasťou balenia a nemusíte si robiť ďalšie starosti zháňaním pumpy. Niektoré modely majú aj madlá s gumou, aby ste mohli cvičiť cviky na nohy a ruky ešte efektívnejšie. Väčšina balančných podložiek má návod so základnými cvikmi pre inšpiráciu.
 • Typ balančnej podložky. Poznáme balančné podložky z gumy, klasické nazývané tiež Bosu podložky a balančné dosky. Je len na vás, ktorý typ chcete pre svoje cvičenie. Najobľúbenejšie sú Bosu balančné podložky v tvare polgule, vyzerajú ako polovica gymnastickej lopty – jedna strana je oblá a druhá rovná.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test balančných podložiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké výhody a nevýhody majú jednotlivé typy balančných podložiek?

 • Balančné podložky z gumy, tzv. celogumené, majú obvykle menší priemer. Môžu mať tvar polgule, ale môžu byť aj rovné. Mnohé z nich majú masážne vrúbky, aby ste napríklad stimulovali rôzne body na chodidlách, keď na nich stojíte. Ich výhodou je nižšia cena, dobrá skladnosť a pomerne široké využitie, keďže sa niektoré typy týchto balančných podložiek môžu položiť napríklad na kancelársku stoličku – sedíte na nich počas práce, čím zlepšujete kvalitu sedenia. Na cvičenie sa odporúčajú najmä tie zaoblené.
 • Klasické balančné podložky označované ako Bosu podložky (z anglického výrazu Both Sides Up) sú najobľúbenejšie na cvičenie, pretože na nich môžete cvičiť širokú škálu cvikov pre posilnenie viacerých častí tela. Ich nevýhodou je predovšetkým vyššia cena. Najlepšie Bosu balančné podložky umožňujú cvičiť na oboch stranách a sú protišmykové aspoň na jednej strane.
 • Balančné dosky pripomínajú svojím tvarom disk, sú lacné a pomôžu vám predovšetkým s držaním rovnováhy. Niektoré sú dobré aj na pilates cvičenia alebo aj na jógu.

Aký priemer zvyknú mať balančné podložky?

Priemer sa pohybuje od 34 cm až do viac ako 60 cm.

Akú hmotnosť majú balančné podložky?

Ideálna hmotnosť balančnej podložky je najviac 5 kg, ťažšia sa horšie prenáša a tie príliš ľahké nemusia byť veľmi stabilné pri niektorých cvikoch.

Môžem na balančnej podložke regulovať jej výšku?

Najlepšie balančné podložky na trhu, spravidla tie Bosu, majú reguláciu výšky – nafúknete ju tak ako chcete. Maximálna výška balančnej podložky Bosu je okolo 25 centimetrov. Nie všetky balančné podložky môžete nafúknuť menej než je maximum, preto sa na túto možnosť spýtajte pri konkrétnom type podložky. Väčšina však má túto možnosť.

V akých cenách sa pohybujú balančné podložky?

Cena závisí aj od typu balančnej podložky. Niektoré celogumené nájdete aj za 20 €, kvalitné balančné podložky na cvičenie typu Bosu aj za takmer 200 €.


Lacné balančné podložky už od 15 EUR

Pomohol vám náš test balančných podložiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné balančné podložky na cvičenie na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

fourteen − six =