Test kopačiek

Najlepšie kopačky Správny výber kopačiek pre hranie futbalu má vplyv nielen na váš výkon ako hráča, ale aj na zdravie nôh a dokonca aj na zdravie vašej chrbtice. Ak vás nohy príliš často bolia alebo vás kopačky neboj otlačili niekde na nohe, je čas zamyslieť sa nad kúpou nových kopačiek, ktoré už budú naozaj lepšie než predošlé.

Okrem toho, ak nemáte kvalitné kopačky, počas hry sa vám šmýka, necítite poriadne na nohe loptu, čo sa odráža aj na dobrom pocite z hrania. Pripravili sme pre vás šikovný test kopačiek, aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v bohatej ponuke kopačiek a mohli tak hrávať obľúbený futbal pohodlne.

Zaslúžite si predsa najlepšie kopačky a ak trénujete, alebo hrávate futbal s deťmi, aj váš syn by mal dbať o zdravie svojich nôh a čo najpohodlnejšie hranie.

Najlepšie kopačky podľa nás – TOP 11

  HodnotenieCena odRecenzie
Najlepšie prémiové kopačky
1.Nike VAPOR 12 ELITE
5 out of 5 stars (5 / 5)240 EURČítať recenzie
2.Nike SUPERFLY 6 ELITE
5 out of 5 stars (5 / 5)216 EURČítať recenzie
3.adidas X 18+ SG
5 out of 5 stars (5 / 5)280 EURČítať recenzie
4.Nike LEGEND 7 ELITE
5 out of 5 stars (5 / 5)220 EURČítať recenzie
Najlepšie kopačky do 150 eur (cena / výkon)
1.Adidas Copa Mundial
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)135 EURČítať recenzie
2.adidas X 18.2 FG
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)117 EURČítať recenzie
3.Nike PHANTOM VENOM ACADEMY
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)80 EURČítať recenzie
4.Nike VAPOR 12 CLUB FG/MG
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)50 EURČítať recenzie
Najlepšie detské kopačky
1.Nike JR VAPOR 12 ELITE NJR
5 out of 5 stars (5 / 5)140 EURČítať recenzie
2.Nike JR PHANTOM VENOM ACADEMY
5 out of 5 stars (5 / 5)60 EURČítať recenzie
3.Nike JR VAPOR 12 CLUB GS
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)40 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kopačiek


Ktoré kopačky dali najviac gólov na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2018?

Zaujímavú štatistiku uverejnili v Nemecku. Dali si tú prácu a spočítali aké kopačky skórovali na MS v Rusku 2018 najviackrát.

 • Nike Mercurial Vapor XII Elite (Celkom 42 gólov) – Denis Cheryshev (4), Eden Hazard (3), Ivan Perišić (3), Luka Modrić (2), Neymar (1) atď.
 • Nike Mercurial Superfly VI Elite (Celkom 19 gólov) – Cristiano Ronaldo (4), Kylian Mbappé (4), Ahmed Musa (2) atď.
 • Nike Hypervenom Phantom III (Celkom 13 gólov) – Harry Kane (6), Mario Mandžukić (3), John Stones (2) atď.
 • Nike Tiempo Legend VII (Celkom 9 gólov) – Raphaël Varane (1), Thiago Silva (1), Juan Quintero (1) atď.
 • adidas X 18+ (Celkom 8 gólov) – Mohamed Salah (2), Luis Suárez (2), Son Heung-Min (2) atď.
 • Nike Magista Opus II (Celkom 7 gólov) – Wahbi Khazri (2), Christian Eriksen (1), atď.
 • Celkom 6 gólov strelili kopačky: adidas Predator 18.1 | adidas Predator 18+ | adidas X 18.1 | Puma ONE 1

Ako vybrať najlepšie kopačky na futbal?

 • Typ podrážky kopačiek. Lisovky sú určené na trávnaté plochy, kolíky na mäkký terén do ktorého sa môžu zabárať kopačky, turfy na umelý trávnik a iné suché plochy, halovky na parkety a podlahu v interiéroch, ako sú telocvične. Pomerne novinkou sú kopačky SG Pro, tzv. lisokolíky, ktoré sú určené na mäkký prírodný povrch. Je mimoriadne dôležité nosiť kopačky podľa toho, na akom povrchu sa futbal hrá.
 • Materiál zvršku kopačiek. Kopačky môžu byť vyrobené z pravej kože, syntetickej kože alebo moderných syntetických materiálov. Pravá koža časom povolí a lepšie sa prispôsobí nohe, no nevýhodou môže byť vyššia cena a kratšia životnosť. Syntetické materiály časom nepovolia, teda kopačky musia už na predajni sedieť na nohe; ich výhodou je dlhšia životnosť.
 • Správna veľkosť kopačiek. Znie to ako banalita, ale kopačky musia na nohe priam dokonale sedieť. Najlepšie kopačky vám jednoducho sadnú ako uliate. Poprední výrobcovia ponúkajú niekoľko veľkostí a strihov kopačiek, práve kvôli tomu, aby si každý vedel vybrať naozaj kvalitné, bez pocitu otláčania alebo voľnosti aj po zaviazaní.
 • Značkové kopačky. Nemusíte si kúpiť rovno tie najdrahšie kopačky, aké sú práve v ponuke, ale určite neberte najlacnejšie ponúkané niekde v supermarkete od výrobcu, ktorý s kopačkami nemá nič spoločné. Tradíciu majú značky Adidas a Nike aj preto, že kopačky neustále inovujú a prinášajú tak najlepšie modely už niekoľko rokov.
 • Trendy kopačky. Kopačky samozrejme môžu byť trendy, ak sa vášmu synovi páčia neónové alebo kopačky „s ponožkou“, tak prečo nie. Aj trendové kopačky od kvalitného výrobcu sú v poriadku.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kopačiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú FG kopačky – lisovky?

Kopačky s označením FG (Firm Ground) patria medzi najpredávanejšie lisovky – sú určené na tvrdý prírodný povrch, ako je tvrdá až mierne mäkká tráva, umelá tráva a prípadne piesočnatá tráva.

Aké sú AG kopačky – lisovky?

Kopačky AG (Artifical Ground) sú určené predovšetkým na umelý trávnik.

Aké sú HG kopačky – lisovky?

Skratka HG (Hard Ground) znamená používanie na trávnatých prírodných plochách, ale nielen za sucha, ale napríklad aj počas rannej rosy, kedy podmienky nie sú ideálne na hranie futbalu, ale ešte nepotrebujete kolíky.

Aké sú SG kopačky – kolíky?

Ide o kopačky, ktoré majú na podrážke kolíky. Označenie SG (Soft Ground) znamená, že sú pre mäkký terén, do ktorého sa kopačky zabárajú, napríklad podmáčané ihrisko, trávnik po daždi a pod. Nie sú vhodné na bežné trávnaté plochy a na umelý trávnik sú zakázané. Vďaka pomerne vysokým oceľovým kolíkom, vedia zabezpečiť dobrú stabilitu počas hrania na mäkkom prírodnom trávniku.

Aké sú TF kopačky – turfy?

Kopačky TF (Turf) sú na umelé trávniky a suché povrchy v prírode, ako je napríklad piesok.

Aké sú IN kopačky?

Kopačky IN (Indoor) sa nazývajú aj „halovky“ alebo „sálovky“, pretože sú určené do interiérov ako je telocvičňa, hala na hranie futbalu a pod. Podrážka má špeciálnu úpravu, aby sa na podlahách rôznych typov hráčovi nešmýkalo.

Označenie „non-marking“ znamená, že kopačky nebudú na podlahe robiť šmuhy.

Čo znamená skratka „ACC“ pri kopačkách?

ACC (All Conditions Control) znamená, že sa kopačky správajú čo najlepšie na suchu aj na mierne mokrom trávniku, vďaka inovatívnym výrobným materiálom. Toto označenie majú napríklad niektoré kopačky od značky Nike. Nepotrebujete tak kopačky na mokrý trávnik a kopačky na suchý trávnik, vystačíte si s týmito (samozrejme pokiaľ ide o mierne mokrý trávnik, napríklad od rannej rosy, ktorý čoskoro uschne).

Aké vlastnosti majú kopačky z pravej kože?

Kopačky z pravej kože sú najpohodlnejšie, a teda patria aj medzi cenovo náročné. Pri správnej starostlivosti vám však vydržia pomerne dlho a vašim nohám poskytnú maximálny komfort aj počas dlhého hrania. Nohe sa vedia prispôsobiť.

Medzi najlepšie kopačky z pravej kože patria kopačky vyrábané z klokanej kože.

Aké vlastnosti majú kopačky zo syntetickej kože?

Kopačky zo syntetickej kože vydržia o čosi dlhšie, samozrejme pri správnej starostlivosti. Sú ľahšie než kopačky z pravej kože a sú odolnejšie voči zodieraniu v porovnaní z kopačkami z pravej kože. Cenovo sa pohybujú v prijateľnejšej rovine.

Aké vlastnosti majú kopačky zo syntetických materiálov?

Sú farebnejšie, modernejšie, odolnejšie a ľahšie. Časom pri nosení nepovolia, preto musia sadnúť presne na nohu hráča bez kompromisov. Niektoré sú vyrábané z materiálov, ktoré nevsiakajú vodu takže nenamoknú a lepšie prežijú aj hranie na mokrom trávniku.

Ako sa vo všeobecnosti starať o kopačky?

Každý pár kopačiek má svoje špecifiká a vždy ich ošetrujte podľa toho, o aký typ a materiál ide. Všeobecne však platia tieto zásady:

 • kopačky sa nikdy neperú v práčke, ale nechávajú sa voľne uschnúť mimo radiátora,
 • kopačky sa nikdy nepožičiavajú, pretože sú len pre jedného hráča, ktorý si ich vychodil a prispôsobil tak na svoju nohu,
 • kopačky z kože potrebujú starostlivosť napríklad v podobe ochranných olejov, aby vydržali čo najdlhšie,
 • kolíkové kopačky sa čistia aj vyskrutkovaním kolíkov a prípadne výmenou poškodených kolíkov za nové,
 • po každom použití by ste mali očistiť podrážku jemnou kefkou a vlažnou vodou, nikdy nie saponátmi a inými čistidlami.

Naozaj potrebujem striedať 2 páry kopačiek?

V ideálnom prípade áno. Ak hrávate futbal na rôznych povrchoch, potrebujete na každý typ povrchu jedny kopačky. V prípade, že hrávate napríklad len v uzavretých halách, je dobré mať jedny kopačky v zálohe, nakoľko sa noha potí a niekedy sa proste budete chcieť prezuť, najmä ak hrávate niekoľko dní aktívne po sebe a jeden pár neuschne, neprevetrá sa tak skoro poriadne.


Lacné kopačky už od 13 EUR

Pomohol vám náš test kopačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné kopačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *