Šport / Outdoor

Test kopačiek na futbal

Najlepšie kopačky Správny výber kopačiek pre hranie futbalu má vplyv nielen na váš výkon ako hráča, ale aj na zdravie nôh a dokonca aj na zdravie vašej chrbtice. Ak vás nohy príliš často bolia alebo vás kopačky neboj otlačili niekde na nohe, je čas zamyslieť sa nad kúpou nových kopačiek, ktoré už budú naozaj lepšie než predošlé.

Okrem toho, ak nemáte kvalitné kopačky, počas hry sa vám šmýka, necítite poriadne na nohe loptu, čo sa odráža aj na dobrom pocite z hrania. Pripravili sme pre vás šikovný test kopačiek, aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v bohatej ponuke kopačiek a mohli tak hrávať obľúbený futbal pohodlne.

Zaslúžite si predsa najlepšie kopačky a ak trénujete, alebo hrávate futbal s deťmi, aj váš syn by mal dbať o zdravie svojich nôh a čo najpohodlnejšie hranie.

[ssba]

Najlepšie kopačky podľa nás – TOP 10

HodnotenieCena odRecenzie
Najlepšie prémiové kopačky
1.Nike VAPOR 12 ELITE
[usr 5 text="true" tooltip="true"]280 EURČítať recenzie
2.adidas PREDATOR EDGE+ FG
[usr 5 text="true" tooltip="true"]280 EURČítať recenzie
3.Nike PHANTOM GT2 ELITE DF AG-PRO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]220 EURČítať recenzie
4.adidas X SPEEDFLOW+ AG
[usr 5 text="true" tooltip="true"]280 EURČítať recenzie
Najlepšie kopačky do 150 eur (cena / výkon)
1.Nike SUPERFLY 8 ACADEMY AG
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]90 EURČítať recenzie
2.Puma FUTURE Z 1.2 Origin FG/AG
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]200 EURČítať recenzie
3.Nike SUPERFLY 8 PRO FG
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]150 EURČítať recenzie
4.Puma KING Top Dassler Legacy FG
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]95 EURČítať recenzie
Najlepšie detské kopačky
1.adidas PREDATOR EDGE.1 FG J
[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
2.adidas X SPEEDFLOW MESSI.1 FG J
[usr 5 text="true" tooltip="true"]75 EURČítať recenzie
3.Nike JR SUPERFLY 8 ACADEMY FG/MG
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kopačiek


Ktoré kopačky dali najviac gólov na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2018?

Zaujímavú štatistiku uverejnili v Nemecku. Dali si tú prácu a spočítali aké kopačky skórovali na MS v Rusku 2018 najviackrát.

 • Nike Mercurial Vapor XII Elite (Celkom 42 gólov) – Denis Cheryshev (4), Eden Hazard (3), Ivan Perišić (3), Luka Modrić (2), Neymar (1) atď.
 • Nike Mercurial Superfly VI Elite (Celkom 19 gólov) – Cristiano Ronaldo (4), Kylian Mbappé (4), Ahmed Musa (2) atď.
 • Nike Hypervenom Phantom III (Celkom 13 gólov) – Harry Kane (6), Mario Mandžukić (3), John Stones (2) atď.
 • Nike Tiempo Legend VII (Celkom 9 gólov) – Raphaël Varane (1), Thiago Silva (1), Juan Quintero (1) atď.
 • adidas X 18+ (Celkom 8 gólov) – Mohamed Salah (2), Luis Suárez (2), Son Heung-Min (2) atď.
 • Nike Magista Opus II (Celkom 7 gólov) – Wahbi Khazri (2), Christian Eriksen (1), atď.
 • Celkom 6 gólov strelili kopačky: adidas Predator 18.1 | adidas Predator 18+ | adidas X 18.1 | Puma ONE 1

Ako vybrať najlepšie kopačky na futbal?

 • Typ podrážky kopačiek. Lisovky sú určené na trávnaté plochy, kolíky na mäkký terén do ktorého sa môžu zabárať kopačky, turfy na umelý trávnik a iné suché plochy, halovky na parkety a podlahu v interiéroch, ako sú telocvične. Pomerne novinkou sú kopačky SG Pro, tzv. lisokolíky, ktoré sú určené na mäkký prírodný povrch. Je mimoriadne dôležité nosiť kopačky podľa toho, na akom povrchu sa futbal hrá.
 • Materiál zvršku kopačiek. Kopačky môžu byť vyrobené z pravej kože, syntetickej kože alebo moderných syntetických materiálov. Pravá koža časom povolí a lepšie sa prispôsobí nohe, no nevýhodou môže byť vyššia cena a kratšia životnosť. Syntetické materiály časom nepovolia, teda kopačky musia už na predajni sedieť na nohe; ich výhodou je dlhšia životnosť.
 • Správna veľkosť kopačiek. Znie to ako banalita, ale kopačky musia na nohe priam dokonale sedieť. Najlepšie kopačky vám jednoducho sadnú ako uliate. Poprední výrobcovia ponúkajú niekoľko veľkostí a strihov kopačiek, práve kvôli tomu, aby si každý vedel vybrať naozaj kvalitné, bez pocitu otláčania alebo voľnosti aj po zaviazaní.
 • Značkové kopačky. Nemusíte si kúpiť rovno tie najdrahšie kopačky, aké sú práve v ponuke, ale určite neberte najlacnejšie ponúkané niekde v supermarkete od výrobcu, ktorý s kopačkami nemá nič spoločné. Tradíciu majú značky Adidas a Nike aj preto, že kopačky neustále inovujú a prinášajú tak najlepšie modely už niekoľko rokov.
 • Trendy kopačky. Kopačky samozrejme môžu byť trendy, ak sa vášmu synovi páčia neónové alebo kopačky „s ponožkou“, tak prečo nie. Aj trendové kopačky od kvalitného výrobcu sú v poriadku.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kopačiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú FG kopačky – lisovky?

Kopačky s označením FG (Firm Ground) patria medzi najpredávanejšie lisovky – sú určené na tvrdý prírodný povrch, ako je tvrdá až mierne mäkká tráva, umelá tráva a prípadne piesočnatá tráva.

Aké sú AG kopačky – lisovky?

Kopačky AG (Artifical Ground) sú určené predovšetkým na umelý trávnik.

Aké sú HG kopačky – lisovky?

Skratka HG (Hard Ground) znamená používanie na trávnatých prírodných plochách, ale nielen za sucha, ale napríklad aj počas rannej rosy, kedy podmienky nie sú ideálne na hranie futbalu, ale ešte nepotrebujete kolíky.

Aké sú SG kopačky – kolíky?

Ide o kopačky, ktoré majú na podrážke kolíky. Označenie SG (Soft Ground) znamená, že sú pre mäkký terén, do ktorého sa kopačky zabárajú, napríklad podmáčané ihrisko, trávnik po daždi a pod. Nie sú vhodné na bežné trávnaté plochy a na umelý trávnik sú zakázané. Vďaka pomerne vysokým oceľovým kolíkom, vedia zabezpečiť dobrú stabilitu počas hrania na mäkkom prírodnom trávniku.

Aké sú TF kopačky – turfy?

Kopačky TF (Turf) sú na umelé trávniky a suché povrchy v prírode, ako je napríklad piesok.

Aké sú IN kopačky?

Kopačky IN (Indoor) sa nazývajú aj „halovky“ alebo „sálovky“, pretože sú určené do interiérov ako je telocvičňa, hala na hranie futbalu a pod. Podrážka má špeciálnu úpravu, aby sa na podlahách rôznych typov hráčovi nešmýkalo.

Označenie „non-marking“ znamená, že kopačky nebudú na podlahe robiť šmuhy.

Čo znamená skratka „ACC“ pri kopačkách?

ACC (All Conditions Control) znamená, že sa kopačky správajú čo najlepšie na suchu aj na mierne mokrom trávniku, vďaka inovatívnym výrobným materiálom. Toto označenie majú napríklad niektoré kopačky od značky Nike. Nepotrebujete tak kopačky na mokrý trávnik a kopačky na suchý trávnik, vystačíte si s týmito (samozrejme pokiaľ ide o mierne mokrý trávnik, napríklad od rannej rosy, ktorý čoskoro uschne).

Aké vlastnosti majú kopačky z pravej kože?

Kopačky z pravej kože sú najpohodlnejšie, a teda patria aj medzi cenovo náročné. Pri správnej starostlivosti vám však vydržia pomerne dlho a vašim nohám poskytnú maximálny komfort aj počas dlhého hrania. Nohe sa vedia prispôsobiť.

Medzi najlepšie kopačky z pravej kože patria kopačky vyrábané z klokanej kože.

Aké vlastnosti majú kopačky zo syntetickej kože?

Kopačky zo syntetickej kože vydržia o čosi dlhšie, samozrejme pri správnej starostlivosti. Sú ľahšie než kopačky z pravej kože a sú odolnejšie voči zodieraniu v porovnaní z kopačkami z pravej kože. Cenovo sa pohybujú v prijateľnejšej rovine.

Aké vlastnosti majú kopačky zo syntetických materiálov?

Sú farebnejšie, modernejšie, odolnejšie a ľahšie. Časom pri nosení nepovolia, preto musia sadnúť presne na nohu hráča bez kompromisov. Niektoré sú vyrábané z materiálov, ktoré nevsiakajú vodu takže nenamoknú a lepšie prežijú aj hranie na mokrom trávniku.

Ako sa vo všeobecnosti starať o kopačky?

Každý pár kopačiek má svoje špecifiká a vždy ich ošetrujte podľa toho, o aký typ a materiál ide. Všeobecne však platia tieto zásady:

 • kopačky sa nikdy neperú v práčke, ale nechávajú sa voľne uschnúť mimo radiátora,
 • kopačky sa nikdy nepožičiavajú, pretože sú len pre jedného hráča, ktorý si ich vychodil a prispôsobil tak na svoju nohu,
 • kopačky z kože potrebujú starostlivosť napríklad v podobe ochranných olejov, aby vydržali čo najdlhšie,
 • kolíkové kopačky sa čistia aj vyskrutkovaním kolíkov a prípadne výmenou poškodených kolíkov za nové,
 • po každom použití by ste mali očistiť podrážku jemnou kefkou a vlažnou vodou, nikdy nie saponátmi a inými čistidlami.

Naozaj potrebujem striedať 2 páry kopačiek?

V ideálnom prípade áno. Ak hrávate futbal na rôznych povrchoch, potrebujete na každý typ povrchu jedny kopačky. V prípade, že hrávate napríklad len v uzavretých halách, je dobré mať jedny kopačky v zálohe, nakoľko sa noha potí a niekedy sa proste budete chcieť prezuť, najmä ak hrávate niekoľko dní aktívne po sebe a jeden pár neuschne, neprevetrá sa tak skoro poriadne.


Najlepšie značky kopačiek

Nike

USA, Oregon, rok 1964 – bežec a jeho tréner spoločne zakladajú značku pod názvom Blue Ribbon Sports, ktorá v roku 1971 dostane meno podľa gréckej bohyne víťazstva.

Nike tak ako značka dala jasne najavo, že chce pomáhať športovcom v dosahovaní ich cieľov, prekonávať vlastné limity a jednoducho víťaziť. A to sa podarilo – dnes je Nike azda najznámejšou značkou športovej obuvi a oblečenia, celosvetovo. Neexistuje športovec, študent, rekreačný bežec, ktorý by nepoznal Nike. Značka sa neoddeliteľne spája so športom a niekedy okolo roku 1978 sa jej dokonca podarilo spopularizovať rekreačný beh.

Kopačky Nike patria aj u nás medzi najpredávanejšie, či už ide o dospelákov alebo deti. Podrážka dotiahnutá k dokonalosti, moderné materiály a komfort sú prívlastkami práve kopačiek od Nike.

Adidas

Nemecko, rok 1949 – zakladateľ A. Dassler založil Adidas. Značka, ktorá dnes patrí medzi špičkové športové značky, bola v roku 2014 zaradená celosvetovo k najlepšej značke vo svete futbalu.

Najlepšie kopačky teda treba hľadať práve medzi tými s troma ikonickými pásikmi. Tri pruhy mali kedysi na začiatku funkčný význam – podporovali stabilitu nohy počas športu, aby obuv na nohách dobre sedela. Dnes je to otázkou dizajnu a kopačky Adidas by sme si bez troch pásikov nevedeli predstaviť.

Materskými značkami Adidas sú Reebok, Taylor Made a ešte Rockport. Určite ich ponuka stojí za vašu pozornosť.

Puma

Nemecko, 1948 – brat zakladateľa predošlej značky, R. Dassler, založil najprv značku nazvanú Ruda ako odvodenie od svojho mena a priezviska, no neskôr sa premenovala na ikonickú Pumu.

Viac ako 120 krajín celosvetovo pozná kopačky Puma, výborné bežecké topánky, tiež športové podprsenky, kvalitné športové oblečenie s technologicky pokročilých tkanín a rôzne doplnky od tašiek do fitka až po ponožky. Puma patrí k športovým značkám, ktoré udávajú štýl a trendy, o čom svedčí aj spolupráca s mladými športovcami a celebritami – napríklad ambasádorkou Puma bola Rihanna alebo Serena Williams.

Keď hľadáte kvalitné kopačky, ktoré budú aj dizajnovo prepracované a z odolných materiálov, potom odporúčame pozrieť značku Puma.

Under Armour

USA, Washington, rok 1996 – značka Under Armour mala predstavovať pocit ako “byť pod brnením”, a teda cítiť sa počas akéhokoľvek obľúbeného športu sebaisto no zároveň bezpečne a komfortne.

Zakladateľom značky je Kevin Plank, ktorý bol bývalým americkým futbalistom. Chcel priniesť na trh funkčné oblečenie pre futbalistov, aby sa cítili pohodlne a mohli hrať s ľahkosťou. Táto myšlienka prerástla až v športovú obuv a v roku 2000 značka Under Armour prerazila i do sveta futbalu. Dnes sú kopačky Under Armour populárne aj medzi profesionálnymi športovcami.

Kopačky Under Armour sú priebežne inovované a celkovo značka nepretržite napreduje. Ich ambasádormi sú okrem futbalistov aj plavci, lyžiari, tenisti aj basketbalisti. Under Armour sa snaží spopularizovať zdravý životný štýl a fitness pre každého.

New Balance

USA, Boston, rok 1906 – až tak ďaleko do histórie siahajú začiatky značky New Balance, ktorá najprv vyrábala kvalitné vložky do topánok pre pohodlnú chôdzu.

Už v začiatkoch sa značka New Balance zamerala na obuv a od vložiek do topánok prešla v roku 1938 na navrhovanie a výrobu bežeckej obuvi. Ich bežecká obuv sa stala ihneď tak obľúbenou, že sa výroba mohla rýchlo rozšíriť aj na tenisovú obuv a obuv pre basketbalistov. V súčasnosti práve kopačky New Balance zažívajú boom a tešia sa nevídanej obľube medzi športovcami, a to aj tými profesionálnymi.

Keďže značka New Balance sa od začiatku venovala športovej obuvi, najlepšie kopačky môžete nájsť práve v ich ponuke. Sú prepracované do detailov a mnohí po ich vyskúšaní už iné nehľadajú.

Mizuno

Japonsko, Osaka, rok 1906 – ďalšia značka kopačiek, ktorej história siaha až tak ďaleko. Bratia R. a K. Mizuno začali vyrábať najprv golfové palice, no neskôr svoje portfólio rozšírili a otvorili si pobočku Mizuno America v Los Angeles.

Postupne sa dostali do povedomia verejnosti a medzi športovcov až natoľko, že v roku 1973 prišiel kontrakt z Francúzka na oblečenie pre lyžiarov. V roku 1980 bol zahájený predaj bežeckých topánok v USA a postupne si tak značka Mizuno získala kvalitou a inováciami aj golfistov, ragbistov, atlétov a samozrejme futbalistov.

Celosvetovo sú kopačky Mizuno zaraďované medzi najlepšie kopačky na trhu. Mnohých teší aj ich postoj k životnému prostrediu a k recyklovaniu materiálov. Z pet fliaš alebo z ojazdených pneumatík boli vytvorené kolekcie obuvi.


Lacné kopačky už od 13 EUR

Pomohol vám náš test kopačiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné kopačky na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine − 1 =