Šport / Outdoor

Test vibračných plošín

Vibračná plošina VibroGym inSPORTline Alex Kvalitná vibračná plošina rozhýbe vaše telo, rýchlejšie posilní svaly v podstate na celom tele a ženám pomôže v boji s celulitídou. Najlepšia vibromasážna plošina dokonca pomôže, samozrejme po rozhovore s lekárom, proti reume a pri stuhnutosti svalov aj kĺbov. Práve preto používanie vibračnej plošiny nemá žiadne horné vekové obmedzenie, cvičenie na nej sa seniorom dokonca odporúča.

Dôležité je pozrieť si ešte pred kúpou viaceré vibračné plošiny, porovnať ich a vytriediť tie, ktoré podľa vás patria medzi top kvalitné vibromasážne stroje, nech kúpite naozaj pre seba ten najlepšie. Len vy totiž viete čo od takejto mašinky očakávate a aký máte na to rozpočet.

My sme pre vás pripravili aktuálny test vibračných plošín s ktorým bude rozhodovanie o kúpe jednoduchšie. Prehľadné informácie sme opäť doplnili o odpovede na najčastejšie otázky, ktoré kupujúci zvyknú mať ohľadne týchto vibračných plošín.

Budeme radi, ak náš rebríček doplníte aj vy, napríklad zapojením sa do diskusie s vlastnými postrehmi.

[ssba]

Test – najlepšie vibromasážne stroje a plošiny – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.VibroGym inSPORTline Lotos
[usr 5 text="true" tooltip="true"]316,60 EURČítať recenzie
2.InSPORTline VibroGym Charles
[usr 5 text="true" tooltip="true"]411,40 EURČítať recenzie
3.InSPORTline VibroGym Alex
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]1 103,10 EURČítať recenzie
4.Klarfit Vib 1000
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]154,90 EURČítať recenzie
5.InSPORTline Lilly
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]296,10 EURČítať recenzie
6.InSPORTline ResoBelt
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]213,70 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku vibračných plošín


Ako vybrať najlepšiu vibračnú plošinu?

 • Veľkosť vibračnej plochy. Myslite na to, že státie / cvičenie na vibračnej ploche musí byť pre vás pohodlné. Minimálna šírka by preto mala byť aspoň 40 cm a minimálna dĺžka 50 cm. V ideálnom prípade nech má šírka 50 cm alebo aj viac, dĺžka môže byť aj nad 70 cm. Ak máte možnosť vyskúšať si konkrétnu vibračnú plošinu, určite ju skúste, aspoň sa na ňu postavte – tak zistíte, ako sa vám na nej stojí a aká veľkosť je pre vás najpohodlnejšia. Možno chcete menšiu vibračnú plochu kvôli skladnosti ale napokon zistíte, že sa vám najlepšie stojí na tej širokej.
 • Frekvencia vibrácie. Frekvencia vibrácie je udávaná v počte kmitov za sekundu a mala by sa dať nastaviť podľa toho, ako intenzívne chcete cvičiť. V súčasnosti už každá kvalitná vibračná plošina má možnosť nastavenia frekvencie.
 • Amplitúda vibrácie. V skratke, čím je toto číslo vyššie, tým je vibrovanie intenzívnejšie. Keď porovnávate dve vibračné plošiny, medzi ktorými sa neviete rozhodnúť a všetky parametre sú takmer totožné, vyberte radšej tú s vyššou hodnotou amplitúdy, nech sú vibrácie silnejšie.
 • Výkon vibračnej plošiny. Najlepšie vibračné plošiny na doma zvyknú mať výkon do 500 W, tie lepšie začínajú niekde aspoň od 300 W. Pokiaľ si vyberiete vibračnú plošinu, ktorá kombinuje 3D a vertikálne vibrácie naraz, oba motory môžu mať spolu výkon aj 900 W.
 • Typ vibrácie. Vertikálne vibrácie sú klasikou, vibračná plošina sa pri nich hýbe v pohyboch akoby hore a dolu. Pomerne novinkou sú pri vibračných plošinách na domáce použitie 3D vibrácie, pri ktorých sa plocha hýbe v troch smeroch akoby v tvare špirály. Samozrejme, vibračné plošiny s 3D pohybmi sú drahšie, ale cvičenie je efektívnejšie. Tie najlepšie modely kombinujú aj vertikálne vibrácie, aj 3D vibrácie, teda majú 2 motory.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test vibračných plošín na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné výhody vibračných plošín?

Medzi hlavné výhody patrí napríklad:

 • efektívne posilňovanie svalov,
 • redukcia váhy,
 • masírovanie chodidiel,
 • zlepšenie krvného obehu,
 • pomoc pri reume,
 • rozhýbanie stuhnutých svalov,
 • pozitívne účinky na kĺby,
 • pomoc v boji s celulitídou,
 • seniori oceňujú trénovanie stability a koordinácie.

Samozrejme, výhod je viac – kvalitné modely používajú aj ženy po pôrode na vyformovanie bruška, bokov a zadočku. Pokročilejší cvičia na vibračnej plošine napríklad aj drepy, kľuky, výpady a ďalšie cviky. Športovci používaním vibračnej plošiny regenerujú svoje svalstvo po dlhom behu alebo po náročnejšom bicyklovaní.

Sú na trhu aj skladacie vibračné plošiny?

Drvivá väčšina vibračných plošín nie je skladacia. Myslite teda na to, že vaša nová vibromasážna plošina bude zaberať v priestore nejaké to miesto.

Je nutná odborná montáž novej plošiny?

Odborná montáž sa odporúča.

Akú nosnosť majú vibračné plošiny?

Nosnosť vibračných plošín je obvykle do 120 kíl, profesionálnejšie do 150 kíl.

Je nutné dokúpiť záťažovú podložku?

Predpokladáme, že vaša nová vibračná plošina bude stáť na nejakej podlahe, preto sa odporúča dokúpenie záťažovej podložky, ktorá by mala byť pod každou mašinkou na cvičenie. Chránite tak podlahu.

Môže sa vibračná plošina pri dlhom používaní prehriať?

Kvalitné modely sa neprehrievajú, ani keď ich budete používať pol hodinu alebo hodinu bez prestávky. Tie s nižším výkonom (slabším motorom) sa prehrej už po nejakých dvadsiatich minútach.

Je dobré mať k vibračnej plošine aj posilňovacie laná?

Posilňovacie laná sú niekedy už súčasťou balenia, alebo ich k niektorým modelom viete dokúpiť. Slúžia pre pokročilejší tréning na zefektívnenie cvičenia. Pre začiatočníkov nie sú nutné.

Je lepšie kúpiť vibračnú plošinu s držadlami alebo bez držadiel?

Držadlá slúžia pre oporu vašej stability a dobre poslúžia aj v prípade, že budete chcieť časom na vibračnej plošine cvičiť napríklad drepy. Vo všeobecnosti sa neodporúča kúpiť vibračnú plošinu bez držadiel začiatočníkom, seniorom a všetkým, ktorí nevedia aké to je stáť na vibračnej plošine. Dokonca aj niektorí pokročilí športovci uprednostňujú vibračnú plošinu s držadlami. Oporu na držanie totiž môžete kedykoľvek potrebovať tak je dobré, aby ste ju mali.

Aké ďalšie cvičebné stroje môžem zakúpiť?

Odporúčame napríklad obľúbené bežecké pásy, rotopedy alebo eliptické trenažéry či steppery.


Lacné vibračné plošiny už od 214 EUR

Pomohol vám náš test vibračných plošín? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú vibračnú plošinu na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

three × 1 =