Šport / Outdoor

Test stepperov

Twist stepper inSPORTline Big Cvičenie nemusí znamenať znechutenie, ak máte správnych pomocníkov na cvičenie, s ktorými ide všetko príjemnejšie. Kvalitné steppery sú už dlhodobo najobľúbenejšími nástrojmi na cvičenie, a to nielen v posilňovniach, ale aj v čoraz viac domácnostiach. Hektický životný štýl už vieme šikovne vykompenzovať aj cvičením v pohodlí domova – dokonca nemusíte mať dom s miestnosťou na cvičenie, pretože mini stepper bude vaším spoločníkom napríklad aj v obývačke počas sledovania obľúbeného programu.

Najlepší stepper je pohodlný na používanie a v prípade, že máte málo miesta, je skladný. Hlavným cieľom pri takomto cvičení je vyformovať sedacie svalstvo, čo ocenia napríklad dámy – spevnia sa stehná, vyformuje zadok a skrášlia boky. Kvalitné steppery však majú doma aj starší ľudia, ktorým pomáha zotrvať vo sviežej forme, pretože nezaťažuje kĺby, tak ako klasické chodenie po schodoch.

Aby ste si vybrali ten najlepší stepper podľa svojich predstáv, pripravili sme tento test stepperov obohatený o prehľadné informácie a o odpovede na časté otázky kupujúcich.

[ssba]

Test – najlepšie steppery – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline Skeleton
[usr 5 text="true" tooltip="true"]363 EURČítať recenzie
2.STEPPER 100 DOMYOS
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]37 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Jungy
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]73 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Twist Big
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]108 EURČítať recenzie
5.inSPORTline Bailar
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]190 EURČítať recenzie
6.inSPORTline Avalor ST
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1725 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku stepperov


Aké sú najlepšie steppery na trhu?

  1. inSPORTline Skeleton
  2. STEPPER 100 DOMYOS (Decathlon)
  3. inSPORTline Jungy
  4. inSPORTline Twist Big
  5. inSPORTline Bailar
  6. inSPORTline Avalor ST

Ako vybrať najlepší stepper?

  • Frekvencia cvičení na stepperi. Ako často chcete stepper používať? Pokiaľ chcete cvičiť pravidelne a dlhšie, potom budete potrebovať klasický stojanový stepper, ktorý má dlhú životnosť aj keď zaberie viac miesta. Ak má byť cvičenie na stepperi len doplnkové k iným cvikom, alebo ho chcete používať príležitostne, potom si vystačíte s malým mini stepperom.
  • Nastavenie záťaže. Mini steppery obvykle nemajú možnosť nastavovať záťaž, ale môžete nastaviť aspoň výšku kroku. Najlepšie nastavovanie záťaže majú stojanové steppery, kde si viete prispôsobiť intenzitu cvičenie podľa vlastných nárokov.
  • Funkcie navyše. Samozrejme, najdôležitejšie je samotné cvičenie. Motivovať vás môžu funkcie navyše ako napríklad meranie počtu krokov alebo spotreby kalórií. Niektoré steppery merajú aj odhad spáleného tuku a pomocou rukoväte zobrazujú orientačné hodnoty frekvencie tepu.
  • Vlastnosti steppera. Okrem veľkosti by vás mohla napríklad zaujímať pri kúpe aj hmotnosť steppera, a to najmä ak ho plánujete prenášať. Nosnosť stepperov sa pohybuje okolo 150 kíl, stojanové steppery unesú osobu s váhou 200 kíl. Stepper musí byť stabilný a konštrukčne pevný. Stabilitu zaručujú pogumované nastaviteľné nožičky, prípadne viete dokúpiť aj protišmykovú podložku vyrábanú špeciálne pod nástroje na cvičenie, vďaka ktorej nepoškodíte podlahu.
  • Pedále na stepperi. Dôležité je vedieť ako sú dlhé a široké pedále, ktoré majú byť tiež pogumované pre maximálne bezpečie a komfort počas cvičenia. Ideálne je, ak si môžete stepper vyskúšať. V prípade nakupovania online zistite podmienky, za akých môžete stepper vrátiť ak by vám po vyskúšaní nevyhovoval.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test stepperov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ktoré partie spevním cvičením na stepperi?

Stepper spevňuje sedacie svalstvo, teda formuje zadok. Okrem toho precvičí stehná, boky a niektoré modely aj chrbticu spolu s rukami a ramenami. Kvalitné steppery majú pribalený aj návod, ako cvičiť čo najefektívnejšie a ktoré svaly budú precvičované.

Kto môže používať stepper?

Ktokoľvek. Stepper nenamáha kĺby, takže cvičenie na ňom je šetrnejšie než chodenie po schodoch. Okrem žien, ktoré chcú vyformovať problematické partie zadok, boky, stehná, ho používajú aj ľudia vo vyššom veku a všetci, ktorí chcú zlepšiť svoju kondíciu a posilniť činnosť srdca.

Okrem toho dáva zabrať svalom a používajú ho tiež muži v rámci komplexného precvičenia celého tela. Je ideálny pre mamičky, ktoré chcú schudnúť a skrášliť postavu trebárs po pôrode. Hodí sa aj absolútnym začiatočníkom.

Cvičenie celkovo znižuje únavu a pomáha odbúrať stres aj psychické napätie.

Ako môžem na stepperi regulovať záťaž?

Záťaž môžete na stepperi regulovať:

  • posunom tlmičov (nastavenie je zdĺhavejšie a rozsah záťaže je obmedzený),
  • otočením tlmičov (najčastejší spôsob lebo záťaž takto viete jednoducho meniť ale treba dbať na kvalitu spracovania, či výrobca dbal na dobrú životnosť),
  • magnetickou brzdou (vyznačuje sa veľmi dobrou životnosťou, majú ju najčastejšie stojanové steppery vo vyššej cenovej triede, časom však môže byť používanie steppera hlučnejšie v dôsledku prevodov).

Aká je základná charakteristika stojanových stepperov?

Najlepšie stojanové steppery sú stabilné, majú dlhú životnosť aj pri pravidelnom používaní a hodia sa pre intenzívne cvičenie. Ak teda chcete cvičiť pravidelne, napríklad každý druhý deň po tridsať minút, potom by ste mali uvažovať nad stojanovým stepperom. Kvalitné stojanové modely umožňujú meniť záťaž, čo je obrovské plus najmä pri formovaní postavy.

Aká je základná charakteristika malých „mini“ stepperov?

Ich hlavnou výhodou je skladnosť, takže majú aj nízku hmotnosť, aby ste ich vedeli odložiť (už od necelých 8 kíl). Väčšina z nich nemá možnosť nastavovať záťaž, ale viete meniť aspoň výšku kroku. Sú skvelé v prípade, že chcete na nich cvičiť príležitostne, napríklad vo forme doplnkového cvičenia popri iných cvikoch. Môžete na nich cvičiť aj aktívnejšie, ale spravidla sa im potom znižuje životnosť. Viaceré z nich pomôžu precvičiť aj chrbát, čo je bonus navyše.

Vyžaduje stepper nejakú údržbu?

Nie. Tak ako každý stroj určený na cvičenie, aj stepper treba po každom použití poutierať aspoň nasucho. Občas skontrolujte pevnosť skrutiek a raz ročne sa môžete pozrieť na lanká a ostatné časti, aby ste zhodnotili mieru opotrebenia.

Pozrite sa tiež na ďalšie pomôcky na cvičenie, napríklad bežecké pásy alebo rotopedy.


Lacné steppery už od 63 EUR

Pomohol vám náš test stepperov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný stepper na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 × 4 =