Šport / Outdoor

Test tenisových topánok

tenisová obuv Wilson Rush Pro Obuv je najdôležitejšou súčasťou každého športu – s touto myšlienkou sa zaiste stotožňuje každý, kto mal niekedy počas športovej aktivity obuté nevhodné topánky. Či už ide o tenis, beh alebo aj pri cvičení vo fitness centre, stále potrebujete čo možno najviac chrániť svoje nohy.

Najlepšie topánky na tenis zabraňujú napríklad zraneniam počas hry, lebo sa pri pohybe môžete spoľahnúť na presnosť bez pošmyknutia. Nemenej dôležitým faktom je aj to, že sa s kvalitnou obuvou môžete venovať obľúbenému tenisu po celé roky bez toho, aby vaše nohy trpeli.

V súčasnosti nájdete v ponuke jednotlivých výrobcov naozaj kvalitné modely, ktoré sa od seba líšia výrobnými technológiami a aj samotnými vlastnosťami. Aby ste si pre seba vybrali tie najlepšie topánky na tenis, pripravili sme praktický test plný zaujímavých informácii.

Veríme, že náš rebríček vám bude pri nakupovaní užitočný. Nezabudnite sa v závere zapojiť do diskusie s vlastnými postrehmi, aby ste aj vy a pomohli ďalším čitateľom.

[ssba]

Test – najlepšie topánky na tenis – TOP 6

ProduktPovrchHodnotenieCena odRecenzie
1.Asics Gel-Resolution 8 Clay
Antuka[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie
2.Wilson Kaos Devo Bandeja
Antuka[usr 5 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
3.Adidas Adizero Ubersonic 4
Všetky povrchy [usr 5 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
4.K-Swiss Hypercourt Express 2
Antuka[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
5.Wilson Rush Pro 3.5
Všetky povrchy[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]125 EURČítať recenzie
6.ARTENGO TS960 Multi Court
Všetky povrchy [usr 4.8 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tenisových topánok


Aké sú najlepšie topánky na tenis na trhu?

 1. Asics Gel-Resolution 8 Clay
 2. Wilson Kaos Devo Bandeja
 3. Adidas Adizero Ubersonic 4
 4. K-Swiss Hypercourt Express 2
 5. Wilson Rush Pro 3.5
 6. ARTENGO TS960 Multi Court (Decathlon)

Ako vybrať najlepšie topánky na tenis?

 • Povrch na ktorom hráte tenis. All Court je označenie pre tenisové topánky, s ktorými môžete hrať na akomkoľvek povrchu. Clay Court sú tenisové topánky pre antukový povrch. Existuje aj tenisová obuv napríklad určená pre hranie na trávniku, avšak u nás je dostupná len príležitostne.
 • Určenie tenisových topánok. Dámska tenisová obuv je prispôsobená pre ženský tvar nohy, pánska tenisová obuv poskytuje správnu oporu pre mužov. Najviac mäkké a komfortné sú detské tenisové topánky, ktoré tlmia nárazy a chránia detské nohy pred nárazmi ešte o čosi viac. Zároveň majú často jednoduchšie vyriešené obúvanie.
 • Odpruženie tenisových topánok. Mäkšie tenisové topánky šetria kolená, členky a sú komfortnejšie. Tvrdšie tenisové topánky obľubujú niektorí tenisoví hráči kvôli tomu, že v nich je lepšie cítiť každý pohyb. Vyskúšajte si v ideálnom prípade aj tvrdšie a aj tie mäkšie, aby ste sa vedeli lepšie rozhodnúť.
 • Vlastnosti tenisových topánok. Kvalitné tenisové topánky majú viaceré vlastnosti, ktoré ocenia predovšetkým vaše nohy. Z mnohých spomenieme vynikajúcu priedušnosť, aby vaše nohy dýchali čo najviac aj keď sa počas športu spotíte. Samozrejmosťou je kvalitné tlmenie nárazov a spoľahlivá priľnavosť podrážky k povrchu, aby ste sa nešmykli. Niektorým tenisovým hráčom vyhovuje systém bez šnúrok, tenisové topánky sa teda navliekajú takmer ako ponožky.
 • Celková kvalita tenisových topánok. Všetci, ktorí mali niekedy na nohách jednoduchšie tenisové topánky a potom si kúpili kvalitné tenisové topánky, sa už k tým lacnejším jednoducho nevrátia. Najmä vtedy, keď vás tenis naozaj baví, myslite predovšetkým na kvalitnú obuv. Nie sme tak bohatí, aby sme si kupovali lacné veci (a ničili svoje nohy).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test tenisových topánok na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú hlavné rozdiely medzi All Court a Clay Court tenisovými topánkami?

All Court tenisové topánky sú určené na všetky štandardné typy povrchov, na ktorých sa hráva tenis. Môžete ich vziať raz na antukový povrch, inokedy na umelý trávnik a dobre sa v nich bude hrať aj na betóne. Kúpte si ich vtedy, ak radi hrávate tenis na rôznych miestach. Pokiaľ si kúpite tento typ tenisových topánok keď viete, že budete hrať len na antukovom povrchu, nebudete sa vám hrať tak dobre, ako keby ste si rovno vybrali tie určené len na antukový povrch.

Clay Court tenisové topánky sú určené len na antukový povrch (ten červeno-tehlovej farby). Sú dokonale priľnavé a najlepšie topánky na tenis z tejto kategórie majú niekedy aj špeciálnu sieťku, aby sa čiastočky z antukového povrchu nedostali do topánky ani pri dynamickejšom štýle hry. Nekupujte si ich v prípade, že chcete hrať na rôznych povrchoch.

Aké vlastnosti by mali mať kvalitné topánky na tenis?

Kvalitná tenisová obuv poskytuje nohám oporu, je pohodlná a minimalizuje únavu aj bolesti nôh. Zároveň je dostatočne priedušná, aby pokožka nôh dýchala i keď hráte dlhšie a potíte sa. Kvalitné topánky na tenis ďalej chránia kĺby a šľachy pred otrasmi. Sú dokonale priľnavé a nehrozia tak zranenia počas hry. Medzipodrážka je obvykle vybavená rôznymi materiálmi pre maximalizovanie komfortu i počas dlhých hodín hrania a navyše sú ľahšie čiže nespôsobujú pocit “ťažkých nôh”.

Často je už na prvý pohľad vidieť rozdiel aj v kvalite materiálov – kvalitné topánky na tenis sú z odolnejších materiálov, tie najlepšie tenisové topánky sú dokonca vystužené na miestach, kde sa predpokladá, že sa skôr ošúchajú a opotrebujú (trebárs oblasť okolo päty alebo prešitie okolo šnúrok).

Môžem hrať v topánkach na beh alebo v topánkach do fitness centra?

Nie. Buď vás nepustí prevádzkovateľ (lebo by ste mohli poškodiť antukový povrch napríklad), alebo sa vám vaše nohy nepoďakujú. Topánky na beh majú vysokú podrážku a sú svojimi vlastnosťami, predovšetkým podrážkou, prispôsobené na beh. Neposkytnú tak nohe dostatočnú stabilitu. Voľnočasová športová obuv alebo topánky do fitness centra nebudú dobré na žiadnom povrchu a už vôbec nie na antuke. Vaše nohy budú omnoho viac namáhané.

Kam dál?

Pozri tiež najlepšie tenisové rakety a test fitness náramkov.


Lacné topánky na tenis už od 31 EUR

Pomohol vám náš test tenisových topánok? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné topánky na tenis na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nineteen − three =