Šport / Outdoor

Test tenisových rakiet

tenisové rakety Najlepšie tenisové rakety prinesú úplne nový pohľad na váš obľúbený šport. Či už ste začiatočník, pokročilý hráč, alebo vyberáte tenisovú raketu pre dieťa, vždy treba myslieť na správne parametre podľa svojej postavy a brať ohľad aj na vlastné preferencie. Aj rekreačný hráč si môže vďaka správne zvolenej tenisovej rakete tento šport naozaj zamilovať.

Pri výbere tenisovej rakety záleží napríklad na veľkosti hlavy rakety a na jej hmotnosti, ako aj na správne zvolenej rukoväti. Tí, ktorí hrávajú tenis častejšie, riešia aj celkové vyváženie tenisovej rakety a pozrú sa detailnejšie aj na výplet. Najlepšie modely tak prinášajú naozaj vynikajúci pocit z hrania tenisu a komfort i pre hráča – kvalitná tenisová raketa bude vyhovovať vášmu štýlu hrania.

Pozreli sme sa na najlepšie tenisové rakety na trhu a prinášame test plný užitočných rád, aby ste sa pred kúpou vedeli zorientovať v ponuke rôznych značiek a vybrali si tak to najlepšie. Náš rebríček sumarizuje nielen momentálne najlepšie modely, ale nájdete tu aj odpovede na časté otázky kupujúcich.

Ďakujeme, že článok tvoríte spolu s nami aj vy zapojením sa do diskusie – poradíte tak s vlastnými postrehmi ďalším našim čitateľom.

[ssba]

Test – najlepšie tenisové rakety – TOP 6

ProduktHmotnosťVeľkosť hlavyHodnotenieCena odRecenzie
Tenisové rakety pre začiatočníkov
1.Head MX CYBER ELITE
265 g660 cm25 out of 5 stars (5 / 5)47 EURČítať recenzie
2.Head Tour Pro
280 g709 cm25 out of 5 stars (5 / 5)27 EURČítať recenzie
Tenisové rakety pre stredne pokročilých
3.Wilson ROLAND GARROS EQUIPE HP
286 g645 cm25 out of 5 stars (5 / 5)95 EURČítať recenzie
4.Head GRAPHENE TOUCH
RADICAL ELITE
280 g660 cm25 out of 5 stars (5 / 5)66 EURČítať recenzie
Tenisové rakety pre pokročilých hráčov
5.Wilson Burn 100
260 g645 cm25 out of 5 stars (5 / 5)115 EURČítať recenzie
6.Head GRAVITY MP
295 g645 cm25 out of 5 stars (5 / 5)230 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tenisových rakiet


Aké sú najlepšie tenisové rakety na trhu?

 1. Head GRAVITY MP
 2. Wilson Burn 100
 3. Wilson ROLAND GARROS EQUIPE HP
 4. Head GRAPHENE TOUCH RADICAL ELITE
 5. Head MX CYBER ELITE
 6. Head Tour Pro

Ako vybrať najlepšiu tenisovú raketu?

 • Hmotnosť tenisovej rakety. Ultraľahké tenisové rakety sú vynikajúce pre rekreačných hráčov tenisu a vážia obvykle do 240 g. Ľahké tenisové rakety vážia do 280 gramov a sú skvelé pre začiatočníkov i pokročilejších hráčov. Stredne ťažké tenisové rakety majú hmotnosť do 300 g a kupujú si ich pokročilí aj profesionálnejší hráči. Ťažké tenisové rakety s váhou nad 300 gramov sú predovšetkým pre profesionálnych hráčov tenisu. Kvalitné tenisové rakety nájdete vo všetkých týchto kategóriách.
 • Hlava tenisovej rakety. Ide o tú časť tenisovej rakety, ktorá je vypletená a platí jednoduché pravidlo: čím väčšia hlava rakety, tým je menšia rotácia rakety v rukách. Poznáme mid-size tenisové rakety, ktorých hlava je menšia ako 600 cm2 a sú určené profesionálnym hráčom tenisu. Mid-plus tenisové rakety sú skvelé pre pokročilých hráčov, ktorí už majú zvládnutú techniku úderu. Oversized tenisové rakety s hlavou 690 cm2 až 740 cm2 sú výborné pre začiatočníkov aj rekreačných hráčov. Super-oversized rakety s hlavou nad 740 cm2 majú uplatnenie u rekreačných tenisových hráčov, prípadne aj u začiatočníkov.
 • Rukoväť tenisových rakiet (grip). Najlepšia tenisová raketa je tá, ktorá vám padne do ruky ako uliata. Práve preto záleží aj na veľkosti rukoväte a môžete sa stretnúť s označením L0 až L5 – L0 alebo L1 majú detské tenisové rakety, L2 junior tenisové rakety, L3 sú pre ženy alebo aj mužov s menšou rukou, L4 kupujú prevažne muži ale i ženy s väčšou rukou a L5 je pre mužov. Kvalitná tenisová raketa presne pre vás sa pozná jedine tak, že si ju skúsite, takže pri online nákupe vždy pozrite aj možnosť vrátenia tovaru, ak by vám tenisová raketa nevyhovovala.
 • Vyváženie tenisových rakiet. Vyváženie tenisových rakiet, alebo tiež ťažisko tenisových rakiet, môže byť do hlavy, na stred rakety alebo viac k rukoväti. Vyváženie do ruky pomáha lepšie “umiestniť” úder a ide o tenisovú raketu skvelú pre pokročilejších hráčov tenisu, ktorí majú skúsenosti s technikou úderu. Vyváženie viac k hlave zosilňuje úder. Najlepšie je raketu vyberať tak, že si ju jednoducho chytíte, lebo ide o vaše vlastné preferencie podľa štýlu hrania a doterajších skúseností s tenisom.
 • Výplet tenisových rakiet. Pokiaľ ide o výplet hlavy tenisovej rakety, zjednodušene môže byť mäkší alebo tvrdší. Platí, že čím je hráč v tenise pokročilejší, tým vhodnejší je tvrdší výplet. Polyesterový výplet tenisových rakiet je fajn pre skúsenejších tenisových hráčov, nakoľko je pevnejší zároveň aj viac vydrží. Začiatočníci a rekreační hráči tenisu často siahajú po cenovo nenáročnej variante obyčajného nylonového výpletu. Kevlar a prírodné črievko sú pre náročných hráčov.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test tenisových rakiet na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako jednoducho vybrať tenisovú raketu jednoducho na základe pokročilosti?

 • Začiatočník v tenise bude potrebovať ľahšiu tenisovú raketu s ťažiskom v strede a ideálne oversized alebo supersized (660 cm2 – 760 cm2).
 • Pokročilý hráč ocení ťažšiu tenisovú raketu, veľkostne mid-sized alebo mid-plus (645 cm2 – 660 cm2) s ťažisom na stred alebo viac k hlave.
 • Profesionálnejší hráči prípadne profesionálny hráči tenisu vyberajú stredne ťažké až ťažké tenisové rakety a prevažne len z kategórie mid-sized (580 cm2 až najviac 640 cm2).

Skúsení predajcovia poznajú najlepšie tenisové rakety na trhu a budú ochotní vám poradiť, a to samozrejme aj online pri nákupe cez eshop.

Ako vybrať detskú tenisovú raketu?

Detské tenisové rakety sa rozdeľujú medzi tie pre menšie deti, a potom tie pre juniorov.

Kvalitné detské tenisové rakety od 3 do 9 rokov vážia 150 až 235 gramov. Tenisové rakety pre juniorov medzi 9 až 13 rokov vážia 240 gramov až 265 gramov.

Záleží aj na hustote výpletu tenisovej rakety?

Áno. Najmä profesionálnejší hráči tenisu pozerajú kvalitné tenisové rakety aj z pohľadu hustoty výpletu hlavy. Riedky, alebo tiež otvorený vzor výpletu (open string pattern) je udávaný označením 16×18 alebo 16×19 a má väčšie medzery medzi jednotlivými strunami. Hra je svižnejšia, poskytuje lepšiu rotáciu a rýchly úder. Hustý vzor, alebo tiež uzavretý vzor (tight pattern) je pod označením 18×20 a poskytuje skvelú kontrolu nad tenisovou raketou.

Aká je hlavná výhoda tenisovej rakety s prírodným výpletom?

Najlepšie tenisové rakety na trhu podľa profesionálov majú výplet z prírodného črievka, teda ide o prírodné struhy vyrábané z kravských čriev. Ide naozaj o kvalitné tenisové rakety poskytujúce nielen dokonalú kontrolu nad hrou, ale najmä bezkonkurenčne tlmia vibrácie a šetria tak ruku hráča.

Aké značky ponúkajú najlepšie tenisové rakety na trhu?

Kvalitné tenisové rakety nájdete napríklad od japonskej značky Yonex, nesmieme zabudnúť na americkú značku Wilson, ktorá je navyše aj cenovo dostupná pre mnohých milovníkov tenisu. V popredí je aj rakúska značka Head a francúzska Babolat.


Lacné tenisové rakety už od 8 EUR

Pomohol vám náš test rakiet na tenis? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné tenisové rakety na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Kam dál?

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára