Test elektrobicyklov

Dámsky-crossový-elektrobicykel-4EVER-Velvetline-AC-E-Cross-model-2017 Elektrobicykle (nazývané niekedy aj ako e-bicykle) nie sú plne motorizované, teda nejdú za vás – elektropohon je tam ako výpomoc na dlhé trasy alebo v prípade, že už nevládzete tak ako kedysi, ale bicyklovania a pobytu na čerstvom vzduchu sa nechcete vzdať. Aj mládež a široká verejnosť pozná najlepšie elektrobicykle, ktoré sú mimoriadne obľúbené aj počas zdolávania horských terénov i strmých kopcov.Za najlepší elektrobicykel sa oplatí priplatiť, aby ste mali naozaj spoľahlivý bicykel schopný dlhších trás, pretože kvalitná batéria niečo stojí. Vyššia cena by mala zaručovať aj lepšie brzdy a značku. V ponuke sú však aj ojazdené elektrobicykle, a tak kúpa nie je jednoduchá. Ako teda vybrať elektrobicykel?

Náš test elektrobicyklov je pravidelne aktualizovaný, aby naši čitatelia mali vždy čerstvý prehľad a mohli v obchodoch hľadať najlepšie modely na trhu. Pri práci nám pomáhajú nielen odborníci z tejto oblasti a názory širokej verejnosti, ale aj výsledky od renomovaných testovacích spoločností zo zahraničia.

Test elektrobicyklov vám tak prináša užitočné informácie obohatené o odpovede na najčastejšie kladené otázky kupujúcich. Ak máte vlastné postrehy, obohaťte náš rebríček zapojením sa do diskusie.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie elektrobicykle na trhu – TOP modely

 Posledná aktualizácia: LETO 2020 
  HodnotenieCena odRecenzie
Horské a trekingové elektrobicykle
1.Cube Reaction Hybrid Pro 500 2020
5 out of 5 stars (5 / 5)2399 EURČítať recenzie
2.Crussis e-Atland 5.5 - model 2020
5 out of 5 stars (5 / 5)1409 EURČítať recenzie
3.Crussis e-Gordo 7.5-S - Model 2020
5 out of 5 stars (5 / 5)1719 EURČítať recenzie
4.Crussis e-Savela 7.5 - Model 2020
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1559 EURČítať recenzie
5.MAXBIKE E-Malawi 29
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1555 EURČítať recenzie
6. 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2430 EURČítať recenzie
7.Sava e27 Carbon 2.1
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1019 EURČítať recenzie
Mestské elektrobicykle / vhodné pre seniorov
1.Crussis e-City 1.12-S - model 2020
5 out of 5 stars (5 / 5)1189 EURČítať recenzie
2.Crussis e-Country 1.9 - model 2020
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1069 EURČítať recenzie
3.Leader Fox Park City 2020
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)957 EURČítať recenzie
Skladacie elektrobicykle
1.Devron 20124 20" - model 2019
5 out of 5 stars (5 / 5)1049 EURČítať recenzie
2.Agogs Barack 16 Ah
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1289 EURČítať recenzie
3.Sava eFolding Carbon 1.0
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)923 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku elektrobicyklov


Ako vybrať najlepší elektrobicykel?

 • Dojazd a kapacita batérie elektrobicykla. Batéria elektrobicykla môže mať napríklad 36 V (voltov) a 10 Ah (ampérhodín). To, akú batériu potrebujete, záleží napríklad aj od vašej váhy a terénu po ktorom budete elektrobicykel využívať. Batéria s kapacitou 15 Ah a viac zvládne dojazd okolo 120 km. Batéria 10 Ah má dojazd približne 80 km. Výkonnejšie elektrobicykle majú 48 V, čo je už naozaj slušný údaj aj pre náročných cyklistov.
 • Druhy elektrobicyklov.
  Trekingové elektrobicykle sú určené na bicyklovanie po cestách až do mierneho terénu, na dlhšie bicyklovanie a na lesné cestičky. Sú akýmsi kompromisom medzi horskými elektrobicyklami a mestskými elektrobicyklami.
  Mestské elektrobicykle sú určené na bicyklovanie po meste. S radosťou ich využívajú aj seniori, ktorých bicyklovanie uličkami mesta baví, ale zdravie im celkom nedovoľuje používať bežný bicykel. Častými zákazníkmi sú i ľudia chodiaci do práce bicyklom, pretože do kancelárie prídu bez spotenia.
  Horské elektrobicykle sú určené do hôr a do terénov vďaka odolnejšej konštrukcii. Batériu majú spravidla vpredu kvôli vyváženiu ťažiska. Sú pohodlné, niektoré už aj celoodpružené. Pomerne často si ich kupuje aj mládež a všetci, ktorí chcú náročné terény zvládať v pohode.
  Skladacie elektrobicykle šetria miesto a viete ich prenášať v kufri auta.
 • Umiestnenie elektropohonu. Elektropohon môže byť vzadu, čo sa hodí na bicyklovanie po bežných cestách ako je asfalt, alebo tiež do miernych terénov. Výhodná môže byť nižšia cena, no na druhej strane treba rátať s tým, že elektrobicykel bude vzadu ťažší. Pohon môže byť aj na prednom kolese, čo je skvelé na bicyklovanie po meste a po spevnených cestách, ale nikdy ho neberte do terénu, ani do miernych terénov. Elektropohon v strede je najlepší, čo sa týka vyváženia; aj preto všetky kvalitné horské elektrobicykle majú elektropohon práve v stredu.
 • Typ batérie. Lítiové batérie sú najrozšírenejšie aj preto, že majú dlhú životnosť, ale škodí im úplné vybitie, takže svoj elektrobicykel s takouto batériou nenechajte nikdy úplne „vyšťaviť“. Nikel-kadmiové batérie (NiCd) majú nižšiu kapacitu, ale potešia vás celkom slušnou životnosťou a sú dobre odolné aj pri teplotách pod 5°C a dajú sa skladovať dlhšie aj vybité. V súčasnosti sa však používajú len minimálne. Lítiovo-polymérové batérie (LiPol) sú cenovo náročnenšie, ale s dobrou životnosťou. Nabíjať ich môžete len nabíjačkou priamo od výrobcu. Nikel-metal-hybrid batérie (NiMH) rýchlo nabijete, ale majú trošku kratšiu životnosť a pri teplotách pod 5°C prestávajú správne fungovať čím sa vlastne znehodnocujú. Lítiovo-železo-fosfátové batérie (LiFePO) majú malú kapacitu, ale sú cenovo dostupné a niektorým cyklistom stačia.
 • Brzdy. Za najspoľahlivejšie sú považované hydraulické kotúčové brzdy, ktoré patria do vyššej triedy a sú spoľahlivé v každom počasí. Navyše sa dobre ovládajú.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test elektrobicyklov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Dá sa k elektrobicyklom zakúpiť príslušenstvo?

Áno. V ponuke sú napríklad nosiče dopredu aj dozadu, blatníky, svetlo a pod.

Aká je životnosť batérie?

Kvalitné vydržia do štyroch rokov. Životnosť je ovplyvňovaná váhou cyklistu, druhom batérie, častosťou používania bicykla a inými faktormi.

Sú na trhu farebné elektrobicykle?

Áno, napríklad oranžové, červené, modré, ružové či zelené. Zakúpiť viete aj farebné pneumatiky.

Oplatí sa kúpa značkového elektrobicykla?

Rozhodne áno. Menej známe značky nemusia používať pri výrobe tak kvalitné komponenty, ako značka, ktorá už má na trhu elektrobicyklov svoje postavenie. Cena sa pohybuje okolo 3 600 € za najlepšie elektrobicykle.

Ako sa starať o batériu?

Skladujte ju spravidla nabitú a občas ju pri dlhom nepoužívaní nabite, nech sa nedostane pod svoj minimálny limit, čím by sa mohla poškodiť. Skladujte batériu vždy na suchom mieste bez prachu, mrazu a prílišného chladu či vlhka. Pri kúpe sa spýtajte na starostlivosť o konkrétny typ batérie, ktorú váš nový elektrobicykel bude mať.

Môžem si zakúpiť novú batériu?

Áno. Dbajte na to, aby to bol originál od rovnakej značky ako je váš elektrobicykel; nakupujte teda len u predajcu konkrétnej značky.

Akú nosnosť majú elektrobicykle?

Nosnosť sa pohybuje do 150 kg, informujte sa pri kúpe ku konkrétnemu modelu elektrobicykla.

Už si videl náš test horských bicyklov?


Lacné elektrobicykle už od 949 EUR

Pomohol vám náš test elektrobicyklov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší elektrobicykel na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *