Šport / Outdoor

Test kolieskových inline korčúľ – pre leto 2020

Kolieskové brusle K2 Alexis BOA Korčuľovanie patrí medzi top športy a je jedno, či bývate na vidieku, v centre mesta alebo na jedno zo sídlisk. Ku korčuľovaniu nepotrebujete trénera a ani žiadnu prehnane drahú výstroj – to jediné, na čom záleží, sú kvalitné kolieskové korčule. Výrobcovia ponúkajú množstvo rôznych korčúľ, a tak je dobré sledovať nezávislé hodnotenia.

Na to, aby ste si vybrali najlepšie kolieskové korčule, musíte vedieť kde sa budete chodiť najčastejšie korčuľovať a ako často sa plánujete tejto aktivite venovať. Potom si pozrite jednotlivé modely naživo a vyskúšajte si ich priamo na predajni nech viete, ktoré najlepšie sadnú vašej nohe. Test kolieskových korčúľ vám poskytne rozhľad, zorientujete sa v najlepších značkách a pozriete si najnovšie top kolieskové korčule aké na trhu aktuálne môžete kúpiť.

Náš test kolieskových korčúľ je vždy aktualizovaný, takže máte prehľad o novinkách aj o najlepších modeloch korčúľ súčasnosti. Okrem toho tu nájdete rady, s ktorými bude kúpa nových korčúľ jednoduchšia.

[ssba]

Test – najlepšie dámske kolieskové korčule – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.Rollerblade Spark 90 W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]186 EURČítať recenzie
2.K2 VELOCITY 84 BOA W
[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
3.K2 VELOCITY 84 SPORT W
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
4.Rollerblade SPIRITBLADE W
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]88 EURČítať recenzie
5.Zealot FAIRLIGHT
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
6.Tempish W30
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kolieskových korčúľ


Test – najlepšie pánske kolieskové korčule – TOP 6

HodnotenieCena odRecenzie
1.K2 VO2 90 Pro M
[usr 5 text="true" tooltip="true"]175 EURČítať recenzie
2.K2 VELOCITY 84 BOA M
[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
3.Rollerblade ZETRABLADE ELITE
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]112 EURČítať recenzie
4.Rollerblade SIRIO 90 ST
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]120 EURČítať recenzie
5.Tempish Scribe 200
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]70 EURČítať recenzie
6.Zealot RECALL
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]72 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kolieskových korčúľ


Test – najlepšie detské kolieskové korčule – TOP 3

HodnotenieCena odRecenzie
1.Zealot CONTOUR
[usr 5 text="true" tooltip="true"]40 EURČítať recenzie
2.Rollerblade MICROBLADE G
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]80 EURČítať recenzie
3.K2 Marlee Pro
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]84 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kolieskových korčúľ


Ako vybrať najlepšie kolieskové korčule?

 1. Frekvencia korčuľovania. Ako často plánujete korčuľovať? Ak budete korčuľovať dvakrát týždenne vo voľnom čase, vyberte si rekreačné korčule, ktoré sú mäkšie a pohodlnejšie. Na častejšie korčuľovanie, napríklad 2-4x do týždňa, kúpte fitness korčule (klasické koručule, najpredávanějšie) určené práve na časté korčuľovanie niekoľkokrát týždenne.
 2. Svoje schopnosti. Len vy najlepšie poznáte svoje schopnosti, podľa ktorých treba nové korčule vyberať. Fitness korčule sú určené pre začiatočníkov aj pokročilých, preto patria medzi najčastejšie kupované. Aggressive korčule sú pre skúsenejších, ktorí obľubujú napríklad skateparky. Speed korčule kupujú pokročilí nakoľko chcú korčuľovať svižnejšie, rýchlejšie.
 3. Dámske alebo pánske. Najlepšie dámske kolieskové korčule sú prispôsobené pre ženy o čosi lepšie ako unisex: širšie v oblasti lýtok, prispôsobená klenba na užšiu dámsku nohu, ľahšie, farebnejšie. Najlepšie pánske kolieskové korčule sú tvarované na väčšiu nohu, majú vytvarovanú klenbu a dokážu uniesť vyššiu váhu. To sú hlavné dôvody, pre ktoré sa len zriedka kupujú unisex korčule.
 4. Priemer koliesok. Priemer koliesok sa uvádza v milimetroch a platí, že čím sú kolieska väčšie, tým bude korčuľovanie rýchlejšie. Menšie kolieska sú pomalšie a lepšie manévrovateľné.
 5. Tvrdosť korčúľ. Najtvrdšie korčule majú označenie 100A, najmäkšie sa pohybujú okolo hodnoty 74A.
 6. Rám korčúľ. Najčastejšie je rám vyrobený z plastu alebo zo zliatin hliníka, drahšie modely ponúkajú kompozity (napríklad karbón).
 7. Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test kolieskových korčúľ vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké základné druhy korčúľ poznáme?

 • Off-road korčule – sú najvhodnejšie na korčuľovanie po nespevnenom povrchu, majú len 2 kolieska pričom priemer jedného môže mať aj 150 mm.
 • Rekreačné korčule – na príležitostné korčuľovanie, sú mäkšie a poddajnejšie, hodia sa aj pre začiatočníkov, priemer kolieska do 80 mm.
 • Fitness korčule – na častejšie korčuľovanie a pokojne aj na dlhšie trate, môžu ich kupovať i začiatočníci, tvrdosť sa pohybuje okolo hodnoty 85A.
 • Detské korčule – sú nastaviteľnejšie čím sa stávajú pre detskú nohu flexibilnejšími, majú menšie kolieska vďaka čomu je dosiahnutá nižšia rýchlosť a lepšia stabilita.
 • Rýchlostné (speed) korčule – pre pokročilých na rýchle korčuľovanie, vyznačujú sa nízkym členkom a tvrdosťou okolo 87A.
 • Aggressive korčule – priemer kolieska spravidla do 60 mm s tvrdosťou cca 90A, rám je z pevného plastu, hodia sa na predvádzanie trikov.

Môžem demontovať brzdu?

Pri väčšine modelov áno, ale nerobte to – určite budete aspoň raz potrebovať brzdiť pätou; práve takýto spôsob brzdenia je najefektívnejší. Po istom čase meňte brzdy za nové.

Vybrať plastový rám, alebo radšej hliníkový?

Plastové rámy na korčuliach lepšie tlmia otrasy a sú na pocit pre vaše nohy mäkšie. Sú však menej odolné voči poškodeniam a nie sú vhodné pre ľudí so značnejšou nadváhou. Hliníkové rámy sú pevnejšie, no na druhej strane vo všeobecnosti nedokážu tak dobre tlmiť otrasy ako plastové.

Môžem kolieskové korčule kupovať cez internet?

Ak kupujete korčule prvý raz, ste začiatočníkom alebo potrebujete v nových korčuliach pochodiť na predajni, nakupujte vždy v kamenných obchodoch. Je to jednoduchšie, efektívnejšie a pre začiatočníkov najideálnejšie. Pokiaľ si potrebujete kúpiť také isté korčule, aké už doma máte len sú zničené, kúpte ich online. Pre niektorých korčuliarov je výhodou i to, že pri kúpe cez eshop môžete korčule jednoduchšie vrátiť.


Lacné KOLIESKOVÉ KORČULE už od 54,99 EUR

Pomohol vám náš test kolieskových korčúľ? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie in-line korčule na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × 3 =