Šport / Outdoor

Test nafukovacích člnov a kajakov

Nafukovací čln INTEX Mariner 4 Set Nafukovacie člny a kajaky sú u nás mimoriadne obľúbené, a to nielen medzi rybármi – najlepšie nafukovacie člny a kajaky majú svoje miesto aj medzi dovolenkármi či milovníkmi vodných športov. Pokiaľ chodievate radi k vode, milujete splavovanie riek, alebo chcete byť rybárom, potom budú naše rady v tomto článku pre vás užitočné.

Najlepšie nafukovacie člny sú v súčasnosti pevné, odolné a dostatočné veľké aj pre viac než len jednu osobu. Navyše sa vám do nich zmestí menšia batožina, alebo výbava pre rybačku. Čo sa týka kajakov, kvalitné nafukovacie kajaky získavajú stále viac na popularite najmä pre svoju skladnosť.

V nasledujúcich riadkoch vám tento test prináša prehľadné informácie. Poradíme vám, ako vybrať kvalitný nafukovací čln a ako sa zorientovať v ponuke nafukovacích kajakov. Veríme, že náš rebríček bude pre vás užitočný a pomôže pri nakupovaní.

Ďakujeme, že tento článok zdieľate medzi priateľmi na sociálnych sieťach. Pokiaľ máte vlastné rady, zapojte sa v závere do diskusie – spolu s nami tak tvoríte rebríček produktov aj vy, naši čitatelia a my tak môžeme ponúknuť ešte viac rád a aj tipov.

[ssba]

Test – najlepšie nafukovacie člny a kajaky – TOP 6

ProduktTypRozmerHodnotenieCena odRecenzie
1.INTEX Seahawk 4 Set
Nafukovací čln351 x 145 x 48 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]115 EURČítať recenzie
2.INTEX Mariner 4 Set
Nafukovací čln328 x 145 x 48 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]345 EURČítať recenzie
3.ITIWIT Kajak (Decathlon)
Nafukovací kajak382 x 108 cm[usr 5 text="true" tooltip="true"]300 EURČítať recenzie
4.GUMOTEX Safari 330
Nafukovací kajak330 x 80 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]720 EURČítať recenzie
5.Sevylor TAHAA KIT
Nafukovací kajak312 x 92 cm[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]190 EURČítať recenzie
6.Bestway VOYAGER 300
Nafukovací čln243 x 102 cm[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]60 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku člnov / kajakov


Aké sú najlepšie nafukovacie člny a kajaky na trhu?

 1. Nafukovací čln INTEX Seahawk 4 Set
 2. Nafukovací čln INTEX Mariner 4 Set
 3. Nafukovací kajak ITIWIT (Decathlon)
 4. Nafukovací kajak GUMOTEX Safari 330
 5. Nafukovací kajak Sevylor TAHAA KIT
 6. Nafukovací čln Bestway VOYAGER 300

Ako vybrať najlepší nafukovací čln a nafukovací kajak?

 • Nafukovací čln alebo nafukovací kajak? Kvalitný nafukovací čln je ideálny pre rybárov, dovolenkárov, môže byť používaný aj na tečúcej vode a môžu v ňom byť aj deti pokiaľ je viacmiestny. Kvalitný nafukovací kajak je spravidla pre 1-2 osoby a je ideálny pre splavovanie riek a zábavu na vode. Nafukovacie kajaky sú obratné a pomerne rýchle, nafukovacie člny sú stabilnejšie a pokiaľ nemajú motor tak pomalšie.
 • Nosnosť a počet osôb. Obvykle sa do nafukovacieho člnu s dĺžkou najviac 250 cm zmestí komfortne jedna osoba, sú však na trhu aj nafukovacie člny pre viac osôb. Nafukovacie kajaky sú určené pre jednu až dve osoby, výnimočne pre troch. Čo sa týka nosnosti, myslite nielen na prípadnú batožinu, ale tiež aj na hmotnosť pádla. Nikdy údaj o hmotnosti uvedený výrobcom neprekračujte.
 • Pevná alebo nafukovacia podlaha člnov. Nafukovacie člny môžu mať aj podlahu nafukovaciu, alebo je podlaha pevná, prípadne sa môžete stretnúť s lamelovou podlahou. V skratke – nafukovacia podlaha je komfortná a čln je vďaka nej ľahší, pevná podlaha je zase ideálna pre rybárov, pretože na nej môžu stáť. Nafukovacie člny s lamelovou podlahou sú akýmsi kompromisom, avšak nie sú určené pre dlhodobé státie.
 • Materiál a kvalita. Lacnejšie nafukovacie kajaky a člny sú obvykle vyrobené z PVC materiálov a ich hlavnou nevýhodou je krátka životnosť. Akýmsi priemerom sú kvalitné nafukovacie člny a kajaky z vystuženého PVC/PES materiálu, kde je prídavok polyesteru alebo nylonu – vďaka tomu sú takéto člny a kajaky odolnejšie voči oderu. Najkvalitnejšie nafukovacie člny a kajaky sú vyrobené z gumy, čo je síce na výrobný proces náročnejšie, ale sú odolné a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Samozrejme, tieto kvality sa odrazia aj na cene.
 • Samovylievacie dno a ďalšie maličkosti. Kvalitné nafukovacie člny a kajaky majú časti aj niečo navyše, čo oceníte pri samotnom používaní. Často sa môžete stretnúť pri kúpe napríklad s tzv. samovylievacím dnom, čo znamená, že takýto nafukovací čln má vypúšťací otvor najčastejšie na zadnej strane. Mimoriadne obľúbená je vlastnosť rýchleho nafúknutia a sfúknutia, keď nemáte dostatok času. Určite majte vždy so sebou súpravu na opravu, keby ste ju potrebovali.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test nafukovacích člnov a kajakov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako sa zorientovať v hrúbke materiálu?

Hrúbka materiálu sa udáva v gramoch na jeden meter štvorcový a v prípade nafukovacích člnov a kajakov je dobré mať aspoň 1000 g/m2. Taktiež si ale treba všímať aj kvalitu spojov a zloženie materiálu. Ako sme spomenuli, najlepšie nafukovacie člny a kajaky sú vyrobené z gumy.

Môžem k nafukovaciemu člnu pripojiť motor?

Áno, ak máte nafukovací čln, ktorý umožňuje pripojenie motora. Môže ísť o úplne nafukovacie člny aj s nafukovacou podlahou, ale aj o člny s pevnou podlahou.

Pevná podlaha znamená väčšiu rýchlosť. Nafukovacia podlaha bude čln mierne spomaľovať.

Aká je základná charakteristika nafukovacích člnov a kajakov?

Kvalitné nafukovacie kajakyvýborné na dovolenky. Kratšie a širšie nafukovacie kajaky sú stabilnejšie, pomalšie a ideálne napríklad pre začiatočníkov, alebo pre tých, ktorí chcú splavovať vodu decentnejšie. Dlhšie a užšie nafukovacie kajaky sú rýchlejšie, obratnejšie a často aj zábavnejšie nakoľko sa môžete na vode vyblázniť. Nafukovacie kajaky všeobecne sú skvelé na vodnú turistiku pre všetkých, ktorí si chcú aktívnejšiu dovolenku užiť. V ponuke sú aj športové nafukovacie kajaky.

Nafukovacie člnyvhodná aj pre rodiny, často si ich kupujú rybári a pre tých, ktorí sa chcú na veľkej vodnej ploche pohybovať rýchlejšie sú aj motorové nafukovacie člny. Hodia sa aj pre pokojnejšie vodné toky a mimoriadne často si ich kupujú rekreační dovolenkári.

Ako sa lepšie zorientovať pri výbere podlahy medzi nafukovacími člnmi?

Nafukovacie člnky nájdete v každej kategórii, ide o to, čo preferujete a aké využitie bude mať váš nový nafukovací čln.

Nafukovacie člny s nafukovacou podlahou sú najskladnejšie, pretože ich sfúknete úplne celé. Sú hmotnostne ľahšie a veľmi dobre si s nimi pri nafukovaní i sfukovaní poradí len jedna osoba osamote.

Nafukovacie člny s pevnou podlahou sú stabilnejšie, môžete na nich stáť a rybárčiť. Sú však hmotnosťou ťažšie a ideálne je, ak s ním manipulujú dve osoby.

Akýmsi kompromisom je lamelová podlaha, ktorá je ľahká a dá sa nej stáť, ale nie dlhodobo.

Koľko váži nafukovací kajak?

Hmotnosť nafukovacích kajakov sa pohybuje okolo 10 kg a viete ich tak prenášať aj v kufri auta.


Lacné člny a kajaky už od 15 EUR

Pomohol vám náš test nafukovacích člnov a kajakov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný nafukovací čln / kajak na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

four × three =