Šport / Outdoor

Test lyžiarskych búnd

Lyžiarska bunda Colmar Lyžovanie je nádherný šport, pre ktorý potrebujete okrem dobrých lyží ešte nevyhnutne aj lyžiarsku bundu.

Najlepšie lyžiarske bundy majú všetky vlastnosti, ktoré od lyžiarskej bundy očakávate. Mnohé z nich sú výrobcom až tak prepracované, že máte pocit, akoby boli dotiahnuté takmer do dokonalosti – od inovatívnych materiálov cez detailné šitie až po praktické vrecká. Kvalitné lyžiarske bundy majú vodeodolné aj zipsy, takže smartfón vo vrecku je úplne v bezpečí aj keby padal hustý sneh po celý deň. Samozrejmosťou sú reflexné prvky a obľúbený snežný golier pre maximálny komfort a pocit tepla.

Aby ste sa lepšie zorientovali v ponuke rôznych značiek, pripravili sme tentoraz praktický test lyžiarskych búnd, v ktorom okrem tipov na konkrétne kvalitné zimné bundy nájdete aj zaujímavé informácie a postrehy o tom, ako si vybrať lyžiarsku bundu. Veríme, že vám tento náš rebríček pomôže s výberom.

Budeme radi, keď článok obohatíte aj vy zapojením sa do diskusie s vlastnými postrehmi. Spolu s nami tak poradíte ostatným. Ďakujeme!

[ssba]

Test nejlepších lyžiarskych búnd – TOP 6 podle nás

ProduktMateriálVodeodolnosťVeľkosťHodnotenieCena odRecenzie
Pánske lyžiarske bundy
1.Helly Hansen SWIFT 4.0 JACKET
100 % polyuretán10 000 mmS, M, L, XL, XXL

[usr 5 text="true" tooltip="true"]180 EURČítať recenzie
2.Salomon EDGE JACKET
100 % polyamid10 000 mmS, M, L, XL, XXL[usr 5 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
3.Hannah ALONZO
100 % polyester 6 000 mmS, M, L, XL, XXL[usr 5 text="true" tooltip="true"]105 EURČítať recenzie
4.WEDZE 900 Warm (Decathlon)
Páperie a perie10 000 mmS, M, L, XL, XXL[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]140 EURČítať recenzie
5.Kilpi Flip
100% Polyester 5 000 mmXS, S, M, L, XL, 2XL, 3XL[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]104 EURČítať recenzie
Dámske lyžiarske bundy
1.Salomon STORMCOZY JACKET W
100 % polyamid10 000 mmXS, S, M, L, XL[usr 5 text="true" tooltip="true"]295 EURČítať recenzie
2.Columbia ABBOTT PEAK INSULATED JACKET
100 % polyester10 000 mmXS, S, M, L, XL[usr 5 text="true" tooltip="true"]165 EURČítať recenzie
3.TRIMM CORTINA
100 % polyester10 000 mmXS, S, M, L, XL[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]160 EURČítať recenzie
4.WEDZE 500 (Decathlon)
Hybridná výplň10 000 mmXS, S, M, L, XL, 2XL[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]85 EURČítať recenzie
5.Willard FREJA
100 % polyester3 000 mmS, M, L, XL[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]65 EURČítať recenzie

Ukázat kompletní nabídku lyžiarskych búnd


Aké sú najlepšie lyžiarske bundy na trhu?

 • Helly Hansen SWIFT 4.0 JACKET – pánska
 • Salomon EDGE JACKET – pánska
 • Hannah ALONZO – pánska
 • WEDZE 900 Warm (Decathlon) – pánska
 • Kilpi Flip – pánska
 • Salomon STORMCOZY JACKET W – dámska
 • Columbia ABBOTT PEAK INSULATED JACKET – dámska
 • TRIMM CORTINA – dámska
 • WEDZE 500 (Decathlon) – dámska
 • Willard FREJA – dámska

Ako vybrať najlepšiu lyžiarsku bundu?

 • Správna veľkosť lyžiarskej bundy. Áno, je to tak. Zbytočne si kúpite drahú lyžiarsku bundu, keď pri pohybe rúk sa bude zdvíhať až príliš nahor, prípadne sa bude nejako čudne na vašej postave hýbať. Dobrá lyžiarska bunda netlačí a nosí sa pohodlne. Keď zodvihnete ruky a predkloníte sa, mala by sa na vás len nepatrne pohnúť. Tak máte istotu, že telo bude v teple po celý čas a vy sa môžete venovať lyžovaniu naplno.
 • Materiál lyžiarskej bundy. Existujú kvalitné lyžiarske bundy z peria alebo páperia, používa sa pri ich výrobe husacie alebo kačacie perie/páperie. Mnohí však medzi najlepšie lyžiarske bundy zaraďujú tie, ktoré sú vyrobené zo syntetických materiálov, pretože sa nezničia tak skoro a majú výborné vlastnosti. Zriedka sa stretnete pri lyžiarskych bundách so softshellovým materiálom.
 • Priedušnosť lyžiarskej bundy. Priedušnosť hovorí o tom, koľko gramov vlhkosti za 24 hodín prepustí 1m2 materiálu. Niekedy nájdete priedušnosť aj pod skratkou MVTR – Moisture Vapor Transmission Rate. Začiatočníci a rekreační lyžiari ocenia priedušnosť okolo 5000 g/m2/24 hod. Pokročilí a náročnejší lyžiari kupujú lyžiarske bundy s priedušnosťou aspoň 8000 alebo 9000 g/m2/24 hod.
 • Nepremokavosť lyžiarskej bundy. Kvalitné lyžiarske bundy vás udržia v teple a suchu aj v prípade nepriazne počasia, a to aj keby husto snežil mokrý dážď. Určite potrebujete hľadať hodnotu aspoň 5 000 mm. Keď chcete aktívnejšie lyžovať alebo očakávate husté sneženie, oceníte údaj 10 000 mm. Samozrejme, sú v ponuke aj tie najlepšie lyžiarske bundy s nepremokavosťou viac ako 10 000 mm.
 • Mimoriadne dôležité detaily. Každý detail je pri lyžiarskej bunde naozaj dôležitý. Pozrite veľkosť vreciek a predovšetkým zipsy, pretože musia byť taktiež nepremokavé a mali by sa pohodlne zipsovať aj s rukavicami na rukách, čo si pravdaže treba vyskúšať. Kapucňa sa musí stiahnuť tak, aby chránila celú vašu hlavu aj keď budete mať čiapku – skúšajte preto dôkladne a neponáhľajte sa. Precízne šitý a dobre sediaci vnútorný snežný pás je taktiež absolútnou nevyhnutnosťou. Okolo zápästia by mali byť rukávy pevné, aby ste pri lyžovaní mali ruky v teple.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test herných slúchadiel na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Koľko vreciek by mala mať dobrá lyžiarska bunda?

Najlepšie lyžiarske bundy udržia v suchu vo vreckách všetko dôležité. A vreciek vlastne nikdy na lyžiarskej bunde nie je dosť.

Potrebujete vrecko na skipas, vrecko pre mp3 prehrávač alebo pre smartfón. Mnohí lyžiari oceňujú vrecko pre kompaktný fotoaparát, lebo nie vždy smartfón dokáže zachytiť detailne daný moment a atmosféru.

Ďalej potrebujete vrecko na vreckovky, vrecko pre krém s UV ochranou a často je nutný aj balzam na pery. Potrebujete niekam odložiť aj okuliare a mať so sebou peniaze. Takže, áno, veľa šikovných vreciek.

Aké sú lyžiarske vetrovky 3 v 1?

Lyžiarske vetrovky 3 v 1 majú veľakrát odnímateľnú vnútornú vrstvu, resp. snežný pás. Sú vhodné na lyžovanie, ale aj do mesta v čase tuhej zimy. Môžete takúto lyžiarsku bundu nosiť aj pri iných zimných športoch.

Lyžiarske bundy 3 v 1 majú teda široké využitie a pokiaľ hľadáte čo možno najuniverzálnejšiu bundu na zimu, toto môže byť skvelé riešenie. Bude výborná v meste a skvelá na zimnej dovolenke.

Ako prať lyžiarsku bundu?

Páperové lyžiarske bundy alebo lyžiarske bundy z peria majú často na visačke symbol s preškrtnutou práčkou, lebo je naozaj veľkým riskom dať ich prať, či už v práčke doma alebo v čistiarni. Perie/páperie zle znáša vlhkosť, rýchlo stratí izolačné vlastnosti po vypraní. Skúste v prípade znečistenia veľmi krátky prací program, bez oplachovania navyše, nech je vo vode čo najkratšie.

Syntetické materiály tu víťazia. Riaďte sa symbolmi na visačke, spravidla sa lyžiarske bundy perú pri teplote 30°C a mnohé sa môžu sušiť.

Vždy používajte pracie prostriedky určené pre outdoorové oblečenie, resp. pre športové oblečenie. Zaistíte tak trvácnosť vlastností materiálov, z ktorých je lyžiarska bunda.


Ukázat kompletní nabídku lyžiarskych búnd


Pomohol vám náš test lyžiarskych búnd? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať nejlepšie lyžiarske bundy na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pozri tiež:

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

5 + 13 =