Zdravie

Test dioptrických okuliarov

Najlepšie dioptricke brýle Kvalitné dioptrické okuliare poskytujú komfort počas celodenného nosenia, sú z kvalitných materiálov a v neposlednom rade aj pristanú konkrétnemu typu tváre. Budeme sa opakovať, ale aj pri dioptrických okuliaroch platí – nie sme tak bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci. Je to každodenný doplnok, nevyhnutnosť pre vaše správne videnie. Ako si teda vybrať naozaj najlepšie dioptrické okuliare, ktoré vydržia dlho dobre slúžiť?

Prinášame praktický test, v ktorom sme zhromaždili zaujímavé informácie a aktuálnu ponuku. Veríme, že aj tento náš článok vám pomôže správne si vybrať. Predovšetkým nás zaujímala kvalita, ale zohľadňujeme zároveň aj súčasné trendy. Stále platí najdôležitejšie pravidlo: neponáhľajte sa. Svoje najlepšie dioptrické okuliare si vyberiete len ak si vyhradíte dostatok času. Vyskúšajte čo najviac štýlov, farieb, materiálov a určite si pozrite okrem kamenných predajní aj online ponuku.

Budeme radi, keď nám do diskusie napíšete, ako ste si vy vyberali dioptrické okuliare a podelíte sa tak s ostatnými čitateľmi o vlastné skúsenosti.

Ďakujeme za všetky vaše zdieľania na sociálnych sieťach medzi priateľmi.

[ssba]

Test – najlepšie dioptrické okuliare – TOP 6

ProduktKolekciaMateriál rámuHodnotenieCena odRecenzie
1.Ray-Ban RX6375 2944
Dámy, PániKovové[usr 5 text="true" tooltip="true"]81 EURČítať recenzie
2.Crullé 17271 C4
DámyPlast[usr 5 text="true" tooltip="true"]30 EURČítať recenzie
3.Polaroid PLDD372 807
DámyPlast[usr 5 text="true" tooltip="true"]44 EURČítať recenzie
4.Oakley OX8046 804601
Dámy, PániPlast[usr 5 text="true" tooltip="true"]99 EURČítať recenzie
5.Tommy Hilfiger TH1590 807
DámyAcetátové[usr 5 text="true" tooltip="true"]79 EURČítať recenzie
6.Carrera Carrera 201 086
PániPlast[usr 5 text="true" tooltip="true"]100 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku dioptrických okuliarov


Aké sú najlepšie dioptrické okuliare na trhu?

 1. Ray-Ban RX6375 2944
 2. Crullé 17271 C4
 3. Polaroid PLDD372 807
 4. Oakley OX8046 804601
 5. Tommy Hilfiger TH1590 807
 6. Carrera Carrera 201 086

Ako vybrať najlepšie dioptrické okuliare?

 • Materiál rámov dioptrických okuliarov. Najčastejšie sa stretnete s kovovým rámom alebo s ľahučkým plastovým rámom, no v ponuke sú už aj kvalitné dioptrické okuliare s titánovým rámom. Je len na vás čomu dáte prednosť, dôležité je najmä to, ako vám jednotlivé rámy pristanú. Plast je nestarnúcou klasikou, kovové obvykle pôsobia jednoducho a hodia sa k biznis štýlu, titánové sú ľahšie a pevnejšie než tie z kovu.
 • Typ rámov. Rozlišujeme tri základné typy rámov, a to celorámové, polorámové a bezrámové. Celorámové dioptrické okuliare sú najbežnejšie a patria medzi najobľúbenejšie, nájdete ich v najrozličnejších štýloch, vďaka čomu sadnú azda každej tvári. Polorámové majú rám len v hornej časti a tešia sa popularite najmä v štýle “cat-eye” dioptrických okuliarov. Bezrámové dioptrické okuliare sú minimalistické a najmenej zasahujú do čŕt tváre.
 • Veľkosť okuliarov. Veľkosť okuliarov je udávaná spravidla troma údajmi a poradia vám v konkrétnej optike. Zjednodušene majú všetky dioptrické okuliare tri čísla udávajúce šírku šošovky, šírku nosníka a dĺžku bočníc (straníc). Niekedy je na dioptrických okuliaroch aj štvrtý údaj o výške šošovky.
 • Štýl dioptrických okuliarov. Na trhu je množstvo rôznych štýlov dioptrických okuliarov, takže si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník. Rôznym typom tváre pristanú rôzne štýly, a preto je nutné skúšať dioptrické okuliare osobne. V prípade online obchodu prečítajte ešte pred kúpou podmienky vrátenia alebo výmeny.
 • Moderné vlastnosti dioptrických okuliarov. Na záver nezabúdame na najlepšie dioptrické okuliare súčasného trhu, ktoré majú napríklad možnosť meniť sfarbenie podľa intenzity UV žiarenia (fotochromatické sklá) alebo dioptrické okuliare blokujúce modré svetlo z obrazoviek monitorov. Zaujímavá je i antireflexná úprava, vďaka ktorej sú oči omnoho menej unavené, čo oceníte ak potrebujete nosiť dioptrické okuliare celé hodiny každý deň. Pýtajte sa na možnosť predĺženej záruky, s ktorou sa môžete u niektorých značiek a predajcov stretnúť. Samostatnú kategóriu tvoria unisex okuliare pre svoj univerzálny dizajn.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test dioptrických okuliarov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať detské dioptrické okuliare?

Pri detských dioptrických okuliaroch platia tri jednoduché zásady: musia dieťaťu perfektne sedieť, mali by byť z vysoko kvalitných materiálov ako je napríklad pogumovaný plast a vždy by ste ich mali kupovať spolu s dieťaťom.

Detské dioptrické okuliare nesmú dieťaťu padať pri predklone, aby ich nestratilo alebo sa neporanilo pri hrách a športových aktivitách. Najlepšie detské dioptrické okuliaremierne ohybné pre maximálny komfort počas nosenia.

Neskôr vo vyššom veku okolo 10 rokov a viac sa zvyknú najlepšie uplatniť dioptrické okuliare s titánovým rámom, ktorý je pevný ale ľahučký.

Na záver sa musia okuliarky dieťaťu jednoducho páčiť, preto ich vždy vyberajte spolu s dieťaťom. Radšej vystriedajte viacero imidžových okuliarov s princeznami, ktoré dieťa určite bude chceť nosiť, než kúpiť jedny klasické s fádnym rámom, aké si dieťa dá za rohom dole lebo sú škaredé.

Aké sú to minerálne sklá na dioptrických okuliaroch?

Minerálne sklá sú tvrdé, ale ťažšie. Nepoužívajú sa nad +2.0 D, a ani nad –3.0 D.

Čo označuje High Index?

Zjednodušene – čím je hodnota pri High Indexe vyššia, tým je sklo tenšie a ľahšie, takže sa bude dobre nosiť.

Ako vybrať dioptrické okuliare vzhľadom na štýl?

Všeobecne platí:

 • Hrubý rám ideálne zjemní napríklad väčší nos.
 • Zeleným očiam pristanú purpurové, hnedé a zlatisté rámy, modrým očiam napríklad aj oranžové rámy okuliarov a hnedým očiam pokojne aj výrazné červené alebo modré rámy.
 • Svetlejšia pleť ocení jemné pastelové farby (sivá, modrá, ružovkastá, fialková), tmavšia pleť vynikne v červených alebo zelených rámoch.
 • K blond vlasom sa hodia hnedé rámy, k ryšavým vlasom akékoľvek rámy okrem červených a oranžových odtieňov. Hnedé a čierne vlasy môžu siahnuť po zelenej alebo červenej farbe.

Pozri tiež najlepšie kontaktné šošovky a kvalitné slnečné okuliare.


Lacné dioptrické okuliare už od 15 EUR

Pomohol vám náš test dioptrických okuliarov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné dioptrické okuliare na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

five × five =