Zdravie

Najlepšie tehotenské testy

GS mamatest tehotenský test Kedysi sa ženy mohli spoľahnúť len na prvé príznaky tehotenstva, medzi ktoré patrí vynechanie menštruácie, nevoľnosť či pnutie v prsníkoch. Neskôr sa používal na tieto účely roztok s jódom, ktorý sa vlial do vzorky moču a pokiaľ takáto zmes sfialovela, žena bola tehotná. Ak sa neukázali žiadne zmeny, dotyčná žena tehotná nebola. V súčasnosti však najlepší tehotenský test odhalí graviditu už 7 dní od oplodnenia vajíčka, teda ešte pred vynechaním menštruácie. Na trhu sú už aj digitálne tehotenské testy, ktoré vedia v prípade tehotenstva zobraziť aj v ktorom týždni sa práve nachádzate.

Pre každú ženu je však najdôležitejšie zakúpiť kvalitný tehotenský test na ktorý sa bude dať spoľahnúť. Výsledok sa zobrazí v podobe jednej, alebo dvoch čiarok už pár minút po použití testu, takže viete rýchlo na čom ste. Včasné zistenie pomáha ženám prispôsobiť sa novej životnej udalosti a rozhodnúť sa ďalej. Aj preto je správne kúpiť spoľahlivý tehotenský test s citlivosťou okolo 25 IU/ml.

Aby ste sa vedeli lepšie zorientovať v tehotenských testoch, môžete si prečítať nasledujúce riadky. Určite sa dozviete užitočné informácie. Budeme radi, ak tento test doplníte vlastnými skúsenosťami zapojením sa do diskusie.

[ssba]

Test – najlepšie tehotenské testy – TOP 5

HodnotenieCena odRecenzie
1.GS Mamatest 10 (2 ks)
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1,50 EURČítať recenzie
2.Woman Secret Baby tyčinkový
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5,50 EURČítať recenzie
3.Woman Secret Baby - prúžkový
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2,50 EURČítať recenzie
4.Clearblue Digital
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]7,20 EURČítať recenzie
5.Clearblue EASY
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tehotenských testov


Najlepšie tehotenské testy (recenzie)

1. GS Mamatest

Značka GS má na trhu tento šikovný a cenovo dostupný tehotenský test. Ako napovedá už samotný názov testu, „Mamatest“ vám pomôže zistiť, či ste tehotná alebo nie. Prúžok sa ponára do moču na desať až pätnásť sekúnd a najlepšie je odobrať ranný moč, ktorý odchytíte do čistej nádobky. Samozrejme, môžete test urobiť aj kedykoľvek počas dňa, nielen ráno. Výsledok vidíte do troch minút, takže sa rýchlo dozviete či čakáte dieťa alebo nie.

Balenie: 2 ks.


Ukázať v obchode


2. Woman secret BABY – tyčinkový 2v1

Hlavnou výhodou je, že ho môžete použiť aj diskrétne do prúdu moču, nepotrebujete moč odchytiť. Ak je pre vás odchytenie moču pohodlnejšie, samozrejme dá sa použiť aj takto v pohodlí vašej kúpeľne. Ide o často predávaný a veľmi jednoduchý tyčinkový test na určenie gravidity, s ktorým vidíte výsledky do piatich minút, ale prvé náznaky výsledku sa rysujú už do 40 sekúnd. Výsledok tak vidíte prakticky okamžite, čo je ideálne pre všetky nedočkavé ženy.

Balenie: 2 ks.


Ukázať v obchode


3. Woman secret BABY PRÚŽKOVÝ 2ks

Tento test od Woman secret je možné použiť len v nádobke s močom, ktorý ste odchytili, takže je ideálny na testovanie v pohodlí vašej kúpeľne, kde vás nikto nebude rušiť. Prúžok sa potom na pár sekúnd ponorí do moču a výsledok viete rýchlo odčítať už do jednej minúty. Test je cenovo dostupný a vysoko spoľahlivý, navyše rýchlo ukáže či čakáte dieťa alebo nie. Používa sa približne sedem dní po možnom otehotnení.

Balenie: 2 ks.


Ukázať v obchode


4. Clearblue (Cb9) Digital

Chcete vedieť aj to, ako dlho ste tehotná? Ak áno, potom vám odporúčame tento moderný tehotenský test, ktorý vám na digitálnom displeji zobrazí v prípade tehotenstva aj informáciu o tom, ako dlho ste už tehotná. Moč môžete odobrať do nádobky alebo ho podržať v prúde moču, takže sa viete diskrétne otestovať kdekoľvek a kedykoľvek, nepotrebujete k nemu nič navyše. Test má vysokú presnosť a výsledky rýchlo uvidíte priamo na displeji.

Balenie: 1 ks.


Ukázať v obchode


5. Clearblue EASY

Chcete vedieť aj to, ako dlho ste tehotná? Pokiaľ nechcete obyčajný domáci tehotenský test vo forme papierika, odporúčame tento od Clearblue. Nejde o bežný testovací papierik, ale o pohodlný test, ktorý má rukoväť a dobre čitateľné výsledky. Mimo pohodlia domova ho môžete rýchlo použiť v prúde moču, doma pokojne ponoriť do odchyteného moču v nádobke. Výsledok vidíte do dvoch minút a je ľahko čitateľný – symbol + (plus) pre potvrdenie gravidity, symbol – (mínus) vám oznámi, že nie ste tehotná.

Balenie: 1 ks.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší tehotenský test

 • Typ tehotenského testu. Tehotenské testy môžu pri vyhodnocovaní potrebovať moč, alebo krv. Najrozšírenejšie tehotenské testy sú tie, pri ktorých postačí váš moč – sú presné na viac ako 99 % a veľmi jednoduché na použitie. Menej rozšírené sú krvné tehotenské testy určené na doma, ktoré sú o čosi cenovo náročnejšie a možno pre mnohé ženy aj menej príjemné. Oba typy testov sú rovnako spoľahlivé, avšak tehotenské testy na báze moču sú dostupnejšie.
 • Citlivosť tehotenského testu. Citlivosť tehotenských testov je udávaná hodnotou IU/ml. Najčastejšie sa stretnete s tehotenskými testami 25 IU/ml, ktoré sa zvyknú robiť pri meškaní menštruácie alebo aspoň viac ako týždeň od nechráneného pohlavného styku. Sú na trhu aj tehotenské testy s citlivosťou 10 IU/ml, ktoré sa snažia odhaliť tehotenstvo už po menej ako siedmich dňoch od možné otehotnenia.
 • Druhy tehotenských testov.
  – Medzi najpredávanejšie tehotenské testy patrí prúžok (strip), ktorý ponoríte do nádobky s odchyteným močom a výsledok sa ukáže do desiatich minút.
  Tyčinkové tehotenské testy treba „ocikať“, teda vyhodnotia výsledok z prúdu moču, čo je pre mnohé ženy jednoduchšie, nakoľko nepotrebujete žiadnu nádobku na moč. Výsledok je zreteľný do piatich minút.
  Kazetové tehotenské testy sú možno o čosi menej komfortné, lebo musíte moč zachytiť do nádobky a potom pribaleným kvapkadlom nakvapkať stanovený počet kvapiek na test. Výsledok by ste mali vidieť do štyroch minút.
  – Medzi najnovšie testy patrí tehotenský digitálny test, ktorý sa podstrčí na pár sekúnd pod prúd moču na päť sekúnd, a následne uvidíte výsledok do troch minút, a zároveň zistíte v ktorom týždni tehotenstva sa v prípade pozitívneho výsledku nachádzate.
 • Dátum spotreby. Znie to ako banalita, ale vždy si pozrite dátum spotreby. Možno sa ponáhľate, jediné čo vás zaujíma je výsledok tehotenského testu, ale určite si tento údaj skontrolujte, v opačnom prípade by výsledok nemusel byť správny.
 • Cena tehotenských testov. Tie najlacnejšie sa pohybujú okolo troch eur, za tie najdrahšie zaplatíte približne desať eur. Cena závisí od druhu testu pričom najlacnejšie sú tzv. pásiky (stripsy). Dôležitá je citlivosť testu a spoľahlivosť, ktorá musí byť uvedená na bale testu v percentách (napríklad 99,8 %).
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte rebríček tehotenských testov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Na akom princípe fungujú domáce tehotenské testy?

Domáce tehotenské testy zisťujú prítomnosť tzv. tehotenského hormónu hCG (choriogonádotropín), ktorý sa tvorí keď sa oplodnené vajíčko chytí na výstelke maternice, čo sa deje asi tak šesť dní po oplodnení. Aj preto sú už na trhu tehotenské testy s vysokou citlivosťou, a tak ich môžete použiť už sedem dní po možnom otehotnení.

Kde môžem zakúpiť tehotenský test?

Na niekoľkých miestach – lekárne, eshopy, supermarkety alebo aj drogérie.

Musím testovať z ranného moču?

Nie. Tehotenský test je ideálne robiť ráno pri prvom močení, ale nie je to nevyhnutná podmienka. Môžete ho urobiť kedykoľvek počas dňa, prípadne jeden test urobiť počas dňa a ďalší na kontrolu ráno. Musí to však byť čerstvý moč.

Môže byť výsledok skreslený?

Áno. Vo výnimočných prípadoch. Tehotenské testy na domáce použitie sú mimoriadne spoľahlivé, ale existujú okolnosti kedy nemusia ukázať správny výsledok – napríklad ak test nepoužijete presne podľa návodu, alebo ide o mimomaternicové tehotenstvo, prípadne keď užívate lieky na liečbu neplodnosti. Za bežných podmienok sú domáce tehotenské testy spoľahlivé.

Môžem jeden tehotenský test použiť opakovane?

Nie. Všetky tehotenské testy sú jednorazové, na jedno použitie. Môžete si však zakúpiť balenie v ktorom budú dva alebo tri tehotenské testy, aby ste mohli testovanie opakovať pre prípad vlastného ubezpečenia.

Existujú aj testy na zistenie pohlavia dieťaťa?

Áno, ale to je už iná kategória testov.


Lacné tehotenské testy už od 1,55 EUR

Pomohol vám náš rebríček spoľahlivých tehotenských testov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitný tehotenský test na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

twenty − two =