Zdravie

Test tlakomerov

Tlakomer Beurer BM 45 Tlakomer je bežnou súčasťou nejednej domácnosti. Niektorí nemajú vysoký krvný tlak, ale len jednoducho potrebujú preventívne skontrolovať hodnotu svojho tlaku pre vlastnú potrebu, ako súčasť zdravého životného štýlu. Všetci predsa vieme, že prevencia je lepšia, než zanedbávanie a prípadné neskoršie komplikácie.

Najlepší tlakomer je ten, ktorý vám vyhovuje; aj preto je na trhu niekoľko typov od rôznych značiek. Ak potrebujete merať tlak kvôli svojmu zdraviu, pravdepodobne máte vyššie nároky na presnosť nameraných hodnôt, než osoba merajúca tlak len sporadicky pre vlastnú informáciu. Nech už potrebujete tlakomer na čokoľvek, poradí vám test tlakomerov.

Test je zostavený na základe vyjadrení odborníkov s ohľadom na výsledky testovacích spoločností a názory širokej verejnosti. Vždy tak máte možnosť pozrieť si rebríček meračov krvného tlaku obsahujúci aktuálne informácie. Top tlakomery sú prehľadne zoradené, aby ste mohli nakupovať jednoduchšie. Okrem toho sme pre vás pripravili praktické rady pre ešte jednoduchší výber toho správneho tlakomera pre vaše potreby.

[ssba]

Najlepšie merače krvného tlaku na trhu – TOP modely

HodnotenieCena odRecenzie
1.Omron M6 Comfort
[usr 5 text="true" tooltip="true"]75,99 EURČítať recenzie
2.Omron M3
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]62,99 EURČítať recenzie
3.Beurer BM 58
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]59,90 EURČítať recenzie
4.Omron M7 Intelli IT
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]88,49 EURČítať recenzie
5.OMRON M2 Basic
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]48,89 EURČítať recenzie
6.Tensoval Duo Control II
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]70,41 EURČítať recenzie
7.MICROLIFE TLAKOMER DIG. BP A2
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]43,29 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku tlakomerov


Ako vybrať najlepší tlakomer?

 • Spôsob zapínania manžety. V zásade delíme tlakomery na 2 druhy:
  a) zápästné – majú nízku hmotnosť a sú dobre prenosné,
  b) pažové – manžeta sa obopína okolo paže.
 • Spôsob merania krvného tlaku. Z tohto hľadiska delíme tlakomery na 3 druhy:
  a) digitálne tlakomery – komfortné a jednoduché,
  b) poloautomatické – manžetu treba nafukovať pumpičkou,
  c) mechanické – počas merania treba používať fonendoskop a musia sa pravidelne odborne kalibrovať, teda nie sú vhodné na domáce meranie a nepoužíva ich už ani väčšina zdravotníckych zariadení.
 • Funkcie tlakomerov. Drvivá väčšina meračov krvného tlaku zobrazuje na displeji ikonku slabých batérií, alebo nedostatočného nafúknutia manžety. Existujú na trhu tlakomery schopné merať krvný tlak s veľkou presnosťou aj u ľudí trpiacimi arytmiou srdca vďaka tomu, že je manžeta špecificky nafukovaná.
 • Certifikát a značka. O certifikáte tlakomera sa môžete informovať priamo na mieste predaja alebo aj online pokiaľ je eshop naozaj seriózny. Platí, že známe značky ako Omron, Hartmann alebo Microlife disponujú certifikátmi o tom, že meranie zobrazí presné hodnoty.
 • Batérie alebo do siete. Niektoré tlakomery môžete zapojiť aj do siete ak napríklad chcete merať tlak len doma a kábel vám neprekáža.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test tlakomerov na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Aké sú výhody zápästných tlakomerov?

Zápästné tlakomery majú predovšetkým nízku hmotnosť, takže ich môžete zbaliť do kufra na cesty alebo jednoducho prenášať v kabelke alebo taške. Meraním nebudete rušiť okolie. Kvalitné zápästné tlakomery majú senzor správnej polohy merania, aby bol vždy tlakomer na úrovni srdca (nie vyššie alebo nižšie) pre zabezpečenie správnosti nameraných hodnôt. Tieto tlakomery sú cenovo dostupnejšie než pažové.

Aké sú výhody pažových tlakomerov?

Pažové tlakomery sa bežne využívajú aj v domácnostiach, pretože moderné digitálne tlakomery nevyžadujú asistenciu ďalšej osoby – manžeta sa pohodlne nafúkne sama. Namerané hodnoty sú presnejšie než pri zápästných tlakomeroch.

Tieto tlakomery môžu byť aj poloautomatické, ktoré treba nafukovať ručne pomocou balónika. Digitálne sa však začali používať už aj v ordináciách namiesto poloautomatických.

Aké sú moderné funkcie tlakomerov?

Digitálne tlakomery zobrazujú okrem času a dátumu aj rozličné ikonky indikujúce napríklad zle zapnutú manžetu alebo upozornia ikonkou batérie na ich výmenu. Drahšie tlakomery upozornia na pohyb ruky počas merania alebo nemerajú keď sú batérie slabé, aby sa predišlo zlým hodnotám.

Najlepšie tlakomery sú pripojiteľné k PC pomocou USB kábla pre sledovanie hodnôt na grafoch, alebo ich môžete spojiť so smartfónom cez technológiu NFC.


Lacné tlakomery už od 12 EUR

Pomohol vám náš test tlakomerov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepšie merače krvného tlaku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

1 komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

11 − 11 =

 • Potrebujem si ociachovať tlakomer Tensoval,ale neviem kde.Prosím o zaslanie firmy v Košiciach ,kde mi prístroj ociachuju