Zdravie

Tipy na najlepšie výživy pre kĺby

Kĺbová výživa GS Condro Diamant Dalo by sa povedať, že problémy s kĺbmi sa týkajú naozaj každého z nás, pretože najneskôr okolo 60. roku života drvivá väčšina z nás pocíti na vlastnej koži bolesť kĺbov temer pri každom pohybe. Ideálne je svoje kĺby vyživovať ešte predtým, ako sa dostavia prvé bolesti. K najčastejším ochoreniam určite patrí aj osteoartróza, ktorá vzniká z prílišného opotrebovania kĺbov.

Na trhu sú voľne dostupné nielen rozličné výživové doplnky, ale aj mastičky a tabletky slúžiace na zmiernenie bolesti. Najlepšia výživa pre kĺby by však mala tiež spomaľovať príznaky ochorenia kĺbov. Ako však tieto prípravky vyberať, keď ich je niekoľko desiatok a všetky sľubujú, že sú najlepšie?

Pre laikov je najvhodnejšie čítať objektívne recenzie. My sme pre vás pripravili prehľadný test výživ pre kĺby, aby ste mali vždy dostupné aktuálne informácie o tom, aké sú kvalitné výživy pre kĺby momentálne dostupné v predajniach, lekárňach a eshopoch. Tak získate praktický prehľad a lepšie si vyberiete. Test je navyše doplnený o šikovné rady, ktoré vám s výberom ešte viac pomôžu.

[ssba]

Najlepšia výživa pre kĺby podľa nás – TOP 7

HodnotenieCena odRecenzie
1.Apotex Colafit
[usr 5 text="true" tooltip="true"]27,50 EURČítať recenzie
2.GS Condro Diamant
[usr 5 text="true" tooltip="true"]22 EURČítať recenzie
3.Walmark Proenzi 3+
[usr 5 text="true" tooltip="true"]17,50 EURČítať recenzie
4.Orling Geladrink Forte
[usr 5 text="true" tooltip="true"]23,50 EURČítať recenzie
5.Barny's Inovo 5 Forte
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]20 EURČítať recenzie
6.Universal Animal Flex

Pro sportovce
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]28,50 EURČítať recenzie
7.Inca Collagen
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]44 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku výživ pre kĺby


Ako vybrať najlepšiu výživu pre kĺby?

 • Čítajte zloženie. Nestačí si na krabičke prečítať, že práve táto mastička alebo tieto tabletky sú najlepšie. V zložení by určite mal byť čo možno najvyšší podiel chondroitínu a glukosamínu, pretože tieto látky vedia účinne pomáhať pri problémoch s kĺbmi. Pevnosť chrupavky dokáže zregenerovať kyselina hyalurónová. Účinné látky by mali byť v čo najväčšom zastúpení. Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvoma výživovými doplnkami, vyberte ten kde je prospešných látok vyšší podiel.
 • Forma podania výživy. Bolesti zmiernia gély a mastičky, prípadné oleje. Zvnútra sa dajú kĺby vyživovať tabletami, ktoré sa snažia dodávať opotrebovaných kĺbom pravidelnejšiu výživu. Veľmi populárne je podávanie kyseliny hyalurónovej vo forme injekcii, čím sa zaručí jej lepšie vstrebávanie na konkrétnom mieste.
 • Doba spotreby. Znie to ako samozrejmosť, ale stále sa nájdu aj takí užívatelia, ktorí na tento údaj zabúdajú alebo ho jednoducho ignorujú. Doba expirácie je však dôležitý údaj. Niektoré predajne dávajú liečivá tesne pred dobou expirácie do zľavy – ak viete, že tak veľké balenie do skončenia spotreby neminiete, nekupujte ho. Po vypršaní doby spotreby liečivá výrazne strácajú svoju účinnosť, niektoré eventuálne môžu i škodiť.
 • Výrobca, krajina pôvodu. Ak používate iné liečivá od značky, ktorej dôverujete a máte s ňou dobré skúsenosti, kúpte od nej aj výživu na kĺby. Vo všeobecnosti záleží na tom, aby bol výrobca certifikovaný a mal na trhu dobré meno. Účinnosť prírodných prípravkoch viete odsledovať na internete v diskusných fórach.
 • Skúsenosti s výživou na kĺby. Každému zaberá niečo iné, a tak čo pomohlo vám nemusí pomôcť i vašej sestre alebo kolegyni. Skúsenosti s výživou na kĺby však prinášajú prehľad a objektívne hodnotenie toho, čo môžete na trhu nájsť.

Čo by mala najlepšia výživa pre kĺby obsahovať?

 • Chondroitín/chondroitín sulfát – táto látka sa nachádza v chrupavkách kĺbov. Denná dávka by mala byť do 800 mg, väčšia už pravdepodobne nebude o nič viac účinnejšia.
 • Glukosamín/glukozamín sulfát – chráni pohyblivosť kĺbov. Účinok tejto látky pocítite asi po 3 až 4 týždňoch od začatia užívania výživy.
 • Kyselina hyalurónová – aj táto kyselina sa prirodzene nachádza v našich kĺboch. Okrem toho, že je ich súčasťou, pôsobí aj protizápalovo. Často je možné túto kyselinu podávať injekčne ako účinnú podpornú kúru pre kĺby.
 • Kolagén – zabezpečuje pružnosť a je mimoriadne dôležitý nielen pre kĺby. Môže sa užívať aj vo vyšších dávkach. Poznáme viacero typov kolagénu a pre kĺby je najvhodnejší kolagén II. typu.
 • Omega-3 mastné kyseliny – slúžia hlavne ako podporná látka navyše pridaná v rôznych výživových doplnkoch. Hlavným účelom týchto kyselín je zmierniť reumatoidnú artritídu.
 • MSM (metylsulfonylmetán) – slúži na výživu kĺbov. Denne ho môžete prijať až do 6 g rozdelených počas celého dňa do niekoľkých dávok.

Existujú prírodné prípravky na kĺby?

Áno. Spravidla však nie sú tak účinné ako bežné liečivá. Pomôcť môžu napríklad výťažky z borovice, smreka, mentolové mastičky alebo olej z tuje.

Čo kĺby poškodzuje?

Kĺby sa vekom opotrebujú už len tým, že sa hýbeme. Kĺby ale viac poškodzujú napríklad nesprávne pohybové návyky, nevhodné športy priveľmi zaťažujúce kĺby, dedičnosť a veľká fyzická námaha.

Je možné užívať výživu pre kĺby preventívne?

Áno. Poraďte sa o tom so svojím lekárom. Vo všeobecnosti sa v rámci prevencie odporúča napríklad aj bicyklovanie, svižnejšia chôdza, joga, absolvovanie kryoterapii. Preventívne by doplnky mali užívať predovšetkým športovci, manuálne pracujúce osoby a ľudia s nadváhou.


Lacné výživy pre kĺby už od 2 EUR

Pomohol vám náš test výživ pre kĺby? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitné výživy pre kĺby na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

nine + four =