Test teplomerov na meranie telesnej teploty

Teplomer Truelife Q7 Éra ortuťových teplomerov už dávno skončila, a tak nám výrobcovia začali ponúkať rozličné teplomery na meranie telesnej teploty fungujúce na rôznych princípoch. Už nemusíme držať teplomer v podpazuší alebo merať deťom teplotu cez konečník – najlepší teplomer môže merať hodnotu telesnej teploty aj úplne bezdotykovo. Je len na vás aký spôsob si vyberiete.Stále je však pomerne náročné vybrať práve pre seba ten najlepší teplomer, ktorý by bol nielen praktický, ale predovšetkým spoľahlivý. Každá značka predsa tvrdí, že ich teplomery sú najlepšie na trhu. Ideálne je prečítať si okrem recenzií aj test plný nezávislých informácii.

Tento test teplomerov je pravidelne zostavovaný na základe aktuálnej ponuky teplomerov na trhu. Vo výsledkoch sú zohľadňované predovšetkým výsledky renomovaných zahraničných testovacích spoločností a názory širokej verejnosti. Naši čitatelia si tak ešte pred kúpou môžu vyhliadnuť najlepší osobný teplomer, alebo sa aspoň nechať nasmerovať na konkrétnu značku.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie osobné teplomery na meranie telesnej teploty – TOP modely

  HodnotenieCena odRecenzie
1.CEMIO METRIC 308 SMART
5 out of 5 stars (5 / 5)29,60 EURČítať recenzie
2.TrueLife Q7
5 out of 5 stars (5 / 5)24,90 EURČítať recenzie
3.Hartmann Thermoval Baby
5 out of 5 stars (5 / 5)42,90 EURČítať recenzie
4.Thermoval Duo scan
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)39,99 EURČítať recenzie
5.Microlife NC 100
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)30,99 EURČítať recenzie
6.CEMIO Metric 302
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)2,99 EURČítať recenzie
7.Omron Flex Temp Smart
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)8,22 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku teplomerov


Ako vybrať najlepší teplomer?

  • Spôsob merania teploty. Každému vyhovuje iný spôsob merania teploty. V súčasnosti vieme teplomermi merať teplotu v podpazuší, konečníku, ústach, v ušiach a na čele.
  • Technológia merania teploty. Digitálne teplomery môžu byť dotykové alebo bezdotykové a dokážu merať teplotu od 1 sekundy do 90 sekúnd. Infračervené teplomery sú bezdotykové a vedia merať teplotu bezdotykovo. Kombinované digitálne bezdotykové teplomery sú spravidla detské a vedia merať okrem telesnej teploty dieťaťa napríklad aj vodu na kúpanie, teplotu fľaše s jedlom a i.
  • Presnosť merania. Tento údaj zvykne byť uvedený v eshopoch už pri kúpe teplomera v jeho popise, alebo v letáčiku pribalenom k teplomeru.
  • Značka a cena. Nemusíte kupovať hneď najdrahší teplomer, avšak je dobré dbať na značku teplomera; tie celosvetovo uznávané značky spravidla vykazujú väčšiu presnosť, sú spoľahlivejšie. Samozrejmosťou by mala byť vodeodolnosť.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test teplomerov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú teplomery pre deti?

Teplomery pre deti môžu byť aj multifunkčné, teda odmerajú okrem telesnej teploty dieťaťa aj teplotu fľaše s nápojom, alebo teplotu vody na kúpanie. Stále sa používajú detské teplomery do konečníka, ale omnoho pohodlnejšie a aj hygienickejšie sú cumlíkové teplomery, schopné presne odmerať telesnú teplotu dieťatka.

Aké sú infračervené teplomery?

Podľa viacerých užívateľov sú považované za najlepšie na trhu pretože sú pohodlné, presné a hygienické na používanie viac než len jedným človekom. Teplotu môžete nimi merať na čele alebo v uchu a hodnota je nameraná do niekoľkých sekúnd.

Aké sú digitálne teplomery?

Digitálne teplomery môžu byť dotykové alebo bezdotykové, sú vodeodolné (ale overte si to ešte pri konkrétnom type teplomera), nerozbijú sa takže na domáce používanie sú bezpečné a dokážu odmerať teplotu do pár sekúnd.

Ak máte alergiu na nikel, niektoré digitálne teplomery majú pozlátenú špičku.

Na akých miestach tela je možné metať teplotu?

Telesnú teplotu môžete merať teplomerom:

  • v konečníku (rektálne): ide o presné meranie teploty, ale obvykle sa takýmto spôsob meria telesná teplota u malých detí nakoľko pre dospelých ide o nepríjemný spôsob, na tento účel majú teplomery spravidla ohybnú špičku pre komfort, ktorá ide najviac 1,5 cm dovnútra konečníka;
  • v podpazuší (axilárne): hodnoty sú najmenej presné, ale aj napriek tomu ide ešte stále o obľúbený spôsob merania teploty;
  • v ústach (orálne): presnejšie meranie ako v podpazuší, špička teplomera sa musí po celý čas merania dotýkať jazyka;
  • v uchu: ušný teplomer je presný a dokáže namerať teplotu už do piatich sekúnd, takéto meranie ale nie je vhodné napríklad pri zápale uší;
  • na čele: aj toto patrí medzi presné spôsoby merania telesnej teploty, naviac hygienické pri používaní viacerými osobami v domácnosti.

Lacné teplomery už od 3.90 EUR

Pomohol vám náš test teplomerov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší teplomer na meranie telesnej teploty na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *