Zdravie

Test teplomerov na meranie telesnej teploty

Teplomer Truelife Q7 Éra ortuťových teplomerov už dávno skončila, a tak nám výrobcovia začali ponúkať rozličné teplomery na meranie telesnej teploty fungujúce na rôznych princípoch. Už nemusíme držať teplomer v podpazuší alebo merať deťom teplotu cez konečník – najlepší teplomer môže merať hodnotu telesnej teploty aj úplne bezdotykovo. Je len na vás aký spôsob si vyberiete.Stále je však pomerne náročné vybrať práve pre seba ten najlepší teplomer, ktorý by bol nielen praktický, ale predovšetkým spoľahlivý. Každá značka predsa tvrdí, že ich teplomery sú najlepšie na trhu. Ideálne je prečítať si okrem recenzií aj test plný nezávislých informácii.

Tento test teplomerov je pravidelne zostavovaný na základe aktuálnej ponuky teplomerov na trhu. Vo výsledkoch sú zohľadňované predovšetkým výsledky renomovaných zahraničných testovacích spoločností a názory širokej verejnosti. Naši čitatelia si tak ešte pred kúpou môžu vyhliadnuť najlepší osobný teplomer, alebo sa aspoň nechať nasmerovať na konkrétnu značku.

[ssba]

Najlepšie osobné teplomery na meranie telesnej teploty – TOP modely

HodnotenieCena odRecenzie
1.CEMIO METRIC 308 SMART
[usr 5 text="true" tooltip="true"]29,60 EURČítať recenzie
2.TrueLife Q7
[usr 5 text="true" tooltip="true"]24,90 EURČítať recenzie
3.Hartmann Thermoval Baby
[usr 5 text="true" tooltip="true"]32,90 EURČítať recenzie
4.Microlife NC 100
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30,99 EURČítať recenzie
5.Thermoval Duo scan
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]33,59 EURČítať recenzie
6.CEMIO Metric 302
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]2,99 EURČítať recenzie
7.Omron Flex Temp Smart
[usr 4.3 text="true" tooltip="true"]8,22 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku teplomerov


Najlepšie robotické vysávače (recenzie)

1. Cemio Metric 308 SMART

Nás tento teplomer očaril viacerými funkciami – napríklad výsledok vidíte hneď už po jednej sekunde a teplotu stačí merať zo vzdialenosti 5 až 8 centimetrov, čiže svoje dieťa nemusíte vôbec budiť. Teplomer Cemio Metric 308 SMART má pamäť na 32 meraní a zvukovú signalizáciu po skončení merania a tiež aj pípne keď je telesná teplota privysoká, takže aj starší senior bude ihneď vedieť, že má horúčku. Merať môžete aj teplotu vody alebo nápojov v detských fľašiach, čo ocení nejedna mamička. Teplomer sa automaticky vypne.


Ukázať v obchode


2. TrueLife Care Q7

Máte doma štvornohého maznáčika? Ak áno, potom sa vám určite hodí práve teplomer TrueLife Care Q7, ktorý meria nielen telesnú teplotu osôb, ale má režim na meranie teploty domácich zvieratiek. Okrem toto môžete merať tiež teplotu tekutín a okolitého prostredia ako je napríklad detská izba. Do jednej sekundy vidíte na podsvietenom LCD displeji výsledok a teplomer vám poskytne pamäť pre 32 meraní, čo je úplne postačujúce aj vo veľkej rodine. Zvuková signalizácia vás ihneď upozorní na zvýšenú teplotu pri horúčke.


Ukázať v obchode


3. Hartmann Thermoval Baby

Ako už napovedá pomenovanie, teplomer je určený aj deťom, a to najmä batoľatám. Nemá totiž žiadne zvukové signalizácie, a tak môžete teplotu merať bezdotykovo a bez zvukov. Bábätko sa nezobudí, keď už konečne zaspinkalo, a vy môžete potichu odmerať teplotu. Má praktické puzdro z pevného plastu, vďaka ktorému môžete teplomer bezpečne prevážať so sebou ak je treba. Výsledok vidíte do troch sekúnd a máte tu aj pamäť na desať posledných meraní.


Ukázať v obchode


4. Microlife NC 100

Našu redakciu zaujal aj tento teplomer, pretože je taktiež bezdotykový ako predošlé teplomery, a navyše má v balení aj príslušenstvo – vrecko na odloženie a dokonca aj praktický podstavec, keď potrebujete teplotu merať častejšie a nechce sa vám teplomer stále odkladať. Merať môžete nielen telesnú teplotu, ale aj teplotu okolia. Teplomer má alarm horúčky, teda vás zvukom upozorní na vysokú teplotu. Kapacita pamäte ukladá 30 meraní.


Ukázať v obchode


5. Thermoval Duo scan

Ďalší bezkontaktný teplomer na meranie telesnej teploty, konkrétne tento meria teplotu priložením k čelu alebo odmeria teplotu v uchu. Doba merania sú tri sekundy a posledné meranie vám zostáva uložené v pamäti, takže viete jednoducho porovnať či teplota stúpla alebo klesla. Akustický a dokonca aj optický signál vás upozorní na začiatku merania a na konci merania, keď už je teplota nameraná. Balenie obsahuje aj praktické puzdro na odloženie teplomera.


Ukázať v obchode


6. Cemio Metric 302

Pre vyznávačov klasiky tu máme spoľahlivý teplomer od Cemio, ktorý meria telesnú teplotu s presnosťou až na +/- 0,1 °C. Nám sa páči, že sa jednoducho používa a dizajnom vyzerá ako štandardný teplomer, ale na druhej strane má dobre čitateľný LCD displej na zobrazenie nameranej teploty. Teplotu môžete merať klasickým spôsobom – v podpazuší, v konečníku alebo v ústach. Signalizuje dokončenie merania, horúčku a pamätá si poslednú nameranú hodnotu.


Ukázať v obchode


7. OMRON FLEX TEMP SMART

Záver patrí teplomeru od značky Omron, ktorý má ohybný koniec, aby sa teplomer lepšie prispôsobil jamke v podpazuší, ale telesnú teplotu môžete merať aj cez konečník alebo v ústach. Pamätá si poslednú nameranú hodnotu a má zvukovú signalizáciu. V balení nájdete šikovné puzdro z pevného materiálu určené na odloženie teplomera alebo aj na jeho bezpečný prenos, kamkoľvek ho budete potrebovať zobrať so sebou. Teplomer je vodeodolný.


Ukázať v obchode


Ako vybrať najlepší teplomer?

  • Spôsob merania teploty. Každému vyhovuje iný spôsob merania teploty. V súčasnosti vieme teplomermi merať teplotu v podpazuší, konečníku, ústach, v ušiach a na čele.
  • Technológia merania teploty. Digitálne teplomery môžu byť dotykové alebo bezdotykové a dokážu merať teplotu od 1 sekundy do 90 sekúnd. Infračervené teplomery sú bezdotykové a vedia merať teplotu bezdotykovo. Kombinované digitálne bezdotykové teplomery sú spravidla detské a vedia merať okrem telesnej teploty dieťaťa napríklad aj vodu na kúpanie, teplotu fľaše s jedlom a i.
  • Presnosť merania. Tento údaj zvykne byť uvedený v eshopoch už pri kúpe teplomera v jeho popise, alebo v letáčiku pribalenom k teplomeru.
  • Značka a cena. Nemusíte kupovať hneď najdrahší teplomer, avšak je dobré dbať na značku teplomera; tie celosvetovo uznávané značky spravidla vykazujú väčšiu presnosť, sú spoľahlivejšie. Samozrejmosťou by mala byť vodeodolnosť.
  • Inšpirujte sa pri nákupe. Náš test teplomerov vám pomôže zorientovať sa na trhu a vybrať to najlepšie.

Aké sú teplomery pre deti?

Teplomery pre deti môžu byť aj multifunkčné, teda odmerajú okrem telesnej teploty dieťaťa aj teplotu fľaše s nápojom, alebo teplotu vody na kúpanie. Stále sa používajú detské teplomery do konečníka, ale omnoho pohodlnejšie a aj hygienickejšie sú cumlíkové teplomery, schopné presne odmerať telesnú teplotu dieťatka.

Aké sú infračervené teplomery?

Podľa viacerých užívateľov sú považované za najlepšie na trhu pretože sú pohodlné, presné a hygienické na používanie viac než len jedným človekom. Teplotu môžete nimi merať na čele alebo v uchu a hodnota je nameraná do niekoľkých sekúnd.

Aké sú digitálne teplomery?

Digitálne teplomery môžu byť dotykové alebo bezdotykové, sú vodeodolné (ale overte si to ešte pri konkrétnom type teplomera), nerozbijú sa takže na domáce používanie sú bezpečné a dokážu odmerať teplotu do pár sekúnd.

Ak máte alergiu na nikel, niektoré digitálne teplomery majú pozlátenú špičku.

Na akých miestach tela je možné metať teplotu?

Telesnú teplotu môžete merať teplomerom:

  • v konečníku (rektálne): ide o presné meranie teploty, ale obvykle sa takýmto spôsob meria telesná teplota u malých detí nakoľko pre dospelých ide o nepríjemný spôsob, na tento účel majú teplomery spravidla ohybnú špičku pre komfort, ktorá ide najviac 1,5 cm dovnútra konečníka;
  • v podpazuší (axilárne): hodnoty sú najmenej presné, ale aj napriek tomu ide ešte stále o obľúbený spôsob merania teploty;
  • v ústach (orálne): presnejšie meranie ako v podpazuší, špička teplomera sa musí po celý čas merania dotýkať jazyka;
  • v uchu: ušný teplomer je presný a dokáže namerať teplotu už do piatich sekúnd, takéto meranie ale nie je vhodné napríklad pri zápale uší;
  • na čele: aj toto patrí medzi presné spôsoby merania telesnej teploty, naviac hygienické pri používaní viacerými osobami v domácnosti.

Lacné teplomery už od 3 EUR

Pomohol vám náš test teplomerov? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať najlepší teplomer na meranie telesnej teploty na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

Pridať komentár

Kliknite tu pre zanechanie komentára

ten − 6 =