Najlepšie kolobežky pre dospelých i deti

Koloběžka InSportLine Drogo SE Jazda na kolobežke nie je len pre mládež – čoraz viac dospelých vidíme kolobežkovať sa mestom ráno cestou do práce, alebo len tak v rámci voľného času po sídliskách. Táto nenáročná aktivita v skutočnosti precvičuje motoriku, stehná aj lýtka, čo prispieva k celkovej fyzickej pohode. Okrem toho, ste na mieste skôr, a niekedy sa každá minúta počíta.

Najlepšie kolobežky pre dospelých sú stabilné, odolné voči nárazom a pokiaľ sa chcete kolobežkovať po meste, tak sú skladné nech sa zmestíte aj do autobusu alebo električky. Samozrejmosťou sú dnes už aj turistické kolobežky s väčšími kolieskami, aby ste pohodlne kolobežkovali aj po asfaltom nespevnených chodníčkoch.

Kvalitné kolobežky pre deti majú nastaviteľnú výšku rukoväte tak, aby kolobežka mohla istý časť rásť spolu s dieťaťom a vy tak nemusíte mať starosti s kúpou novej. Samozrejmosťou je pevná konštrukcia a spoľahlivá brzda.

Ako sa však zorientovať v ponuke? S prehľadom vám pomôže test kolobežiek, ktorý pravidelne aktualizujeme o nové informácie. Navyše sme sa pokúsili odpovedať na najčastejšie otázky kupujúcich, takže kupovanie novej kolobežky zvládnete ľahšie. Budeme radi, ak sa zapojíte do diskusie a pomôžete tak ostatným s výberom nového modelu.

Pomohol vám tento test? Zdieľaj ho so svojimi priateľmi...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Najlepšie kolobežky pre dospelých podľa nás – TOP 6 modelov

   HodnotenieCena odRecenzie
1.CRUSSIS URBAN 4.2
športová5 out of 5 stars (5 / 5)319 EURČítať recenzie
2.WORKER Nuvola
do mesta5 out of 5 stars (5 / 5)82 EURČítať recenzie
3.WORKER City
do terénu5 out of 5 stars (5 / 5)103 EURČítať recenzie
4.inSPORTline Drogo SE
športová5 out of 5 stars (5 / 5)123 EURČítať recenzie
5.SPARTAN XC 145
do mesta5 out of 5 stars (5 / 5)42 EURČítať recenzie
6.Yedoo Wolfer
športová5 out of 5 stars (5 / 5)502 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kolobežiek


Najlepšie kolobežky pre deti podľa nás – TOP 5 modelov

   HodnotenieCena odRecenzie
1.inSPORTline Raicot SE
pre deti a juniorov
do terénu
5 out of 5 stars (5 / 5)98 EURČítať recenzie
2.Spartan Jumbo
skladacia5 out of 5 stars (5 / 5)46 EURČítať recenzie
3.inSPORTline Suter SE
športová5 out of 5 stars (5 / 5)107 EURČítať recenzie
4.Spartan Jumbo 2
skladacia5 out of 5 stars (5 / 5)74 EURČítať recenzie
5.Sulov Retro
skladacia4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)60 EURČítať recenzie
6.Spartan Stunt
freestyle4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)51 EURČítať recenzie

Ukázať celú ponuku kolobežiek


Ako vybrať najlepšiu kolobežku pre dospelých?

 • Podľa terénu.
  Mestské kolobežky pre dospelých majú menšie kolieska a nižšiu nosnosť, navyše sa dajú rýchlo poskladať v prípade, že sa potrebujete presunúť niekam prostredníctvom MHD.
  Turistické kolobežky majú väčšie kolesá, aby ste sa mohli pohodlne kolobežkovať aj na poľných cestičkách a lesných chodníčkoch.
  V ponuke sú aj tzv. freestyle kolobežky určené do skateparku na bláznenie a skákanie.
 • Materiál kolobežky. Lacnejšie kolobežky sú vyrobené z hliníka, ktorý je ľahký, ale menej pevný – takéto kolobežky sú vhodné do mesta, kde nepotrebujete odolnú kolobežku. Oceľové sú už o čosi pevnejšie, čo sa však odráža aj na cene; sú však vhodné aj pre osoby s nadváhou. Na trhu nájdete ešte aj karbónové kolobežky, ktoré sú pre náročných a sú vhodné aj na športové kolobežkovanie.
 • Brzdy. Brzdy na kolobežke môžu byť nášľapné (zadná brzda na ktorú treba stúpiť), čeľusťové (trošku mohutnejšie čo v meste napríklad ani nepotrebujete) alebo kotúčové (pri športových kolobežkách pre náročných).
 • Skladacie kolobežky. Často sa stretnete so skladacími kolobežkami, ktoré sú ideálne do mesta; ak potrebujete použiť autobus, električku alebo si vziať kolobežku so sebou do kufra auta, nebudete mať žiaden problém. Spravidla sú vyrobené z hliníka, takže sú ľahké. Nehodia sa však mimo asfalt, na to sú určené kolobežky do terénu.
 • Cena. Vyberajte kolobežku v cene, ktorá je primeraná tomu, čo od kolobežky očakávate. Neoplatí sa úplne najlacnejšia kolobežka, ale nemusíte si príliš priplácať, pokiaľ chcete kolobežku používať len sporadicky.
 • Inšpirujte sa pri nákupe. Hľadajte test kolobežiek na internete, čítajte recenzie a skúsenosti zákazníkov. Tieto informácie vám pomôžu zorientovať sa na trhu a vybrať si nakoniec to najlepšie.

Ako vybrať najlepšiu kolobežku pre dieťa?

 • Nastavenie rukoväte. Dieťa rastie, a spolu s ním by mala rásť aj kolobežka. Pri kúpe myslite na to, že bude nutné upravovať výšku rukoväte podľa toho, ako vaše dieťa rastie. Kolobežky pre deti by mali mať aspoň štyri úrovne nastavenia výšky rukoväte. Keď je dieťa vyššie ako 140 cm, už by mohlo mať kolobežku pre dospelých, samozrejme pokiaľ mu dobre sedí.
 • Nosnosť. Tento údaj je dôležitý, pretože ako dieťa rastie mení sa nielen výška, ale aj váha. Nikdy neprekročte maximálnu nosnosť kolobežky.
 • Brzdy na detskej kolobežke. Najčastejšie sa stretnete s nášľapnou brzdou, ktorá úplne postačuje na kolobežkovanie po meste na asfaltom spevnených chodníkoch. Čeľusťové brzdy sú pri detských kolobežkách do terénu.
 • Typ koliesok. PVC kolieska sú tvrdé, majú veľmi dobrú životnosť a sú skvelé v rámci mesta. Polyuretánové kolieska (PU) sú vhodné do mesta aj mestských parkov, lebo dobre absorbujú nárazy z menších nerovností. Je len na vás, ktorým kolieskam dáte prednosť.
 • Doplnky ku kolobežke. Zistite, či môžete k danému typu kolobežky dokúpiť doplnky, ako napríklad držiak na fľašu, zvonček alebo blikajúce svetielko pri večernom kolobežkovaní. Deti takéto doplnky obvykle bavia.

Ako správne nastaviť výšku rukoväte na detskej kolobežke?

Rukoväť má byť na úrovni hrudníka ta, že má dieťa rovný chrbát počas kolobežkovania. Rukoväť nie je ani vyššie, ani nižšie ako je úroveň hrudníka.

Môže byť aj detská kolobežka športová?

Kolobežky pre deti spravidla nie sú športové, nájdete mestské alebo do zložitejšieho terénu, ako sú lesné cestičky alebo nespevnené chodníky. Najčastejšie však kúpite obyčajnú kolobežku na mestský asfalt s jednou nášľapnou brzdou. Taktiež sa nevyrábajú ani detské kolobežky z karbónu, nakoľko to nie je nutné pre bežné kolobežkovanie.

Môže byť detská kolobežka skladacia?

Väčšina detských kolobežiek je skladacia, navyše sú vyrobené z hliníka, takže ak sa dieťaťu už kolobežkovať nechce, jednoducho sa poskladá a odnesie v jednej ruke domov.

Aké sú freestyle kolobežky?

Takéto kolobežky sú spravidla určené pre mládež, ktorá sa rada zabáva niekde v skateparku. Freestyle kolobežky sú určené na skákanie a bláznenie. Podmienkou sú malé kolieska a naozaj pevný materiál, ktorý musí zvládnuť rôzne nárazy.


Lacné kolobežky už od 22 EUR

Pomohol vám náš test kolobežiek? Ak áno, úprimne nás poteší akákoľvek spätná väzba, recenzia, skúsenosť či hodnotenie vami zakúpeného produktu, dole v komentároch na tejto stránke. Pomôžte aj ostatným vybrať kvalitnú kolobežku na trhu a povedzte nám svojho víťaza. Možno práve váš názor bude tým rozhodujúcim faktorom, ktorý presvedčí ďalších návštevníkov nášho webu.

2 komentářů

Zaslat komentář

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *